Oracle, Fusion Middleware Ürün Ailesine Entegre Ettiği “Oracle GoldenGate”i Duyurdu

Oracle GoldenGate, Gelişmiş İş Zekası ve Yüksek Devamlılık için Çok Hızlı Gerçek Zamanlı Veri Entegrasyonu Sunuyor.  

Haberin Önemli Noktaları

 • Oracle, geniş kapsamlı bir veri entegrasyonu çözümü sağlama stratejisinin bir parçası olan ürünü “Oracle® GoldenGate”i duyurdu.
 • “Oracle GoldenGate”, hızlı gerçek zamanlı veri entegrasyonu ve yüklü miktardaki verilerin dönüşümünü sağlarken, güvenilir bir veri kalitesi, hazır “Business Intelligence (BI)”, daha yüksek OLTP (Online Transaction Processing) performansı ve kritik görevli sistemler için verilerin 7×24 sürekli hazır olmasını sağlıyor.
 • Teknolojinin GoldenGate Software’den “Oracle Data Integration” çözümler setine tam olarak entegre olmasıyla “Oracle GoldenGate”, “Oracle Fusion Middleware”e gerçek zamanlı veri entegrasyonu ve replikasyon teknolojisini katıyor; ayrıca kapsamlı, heterojen bir veri entegrasyon platformu sağlıyor.
 • Bugün, 5.000’den fazla firma, gerçek zamanlı veri ambarı ve BI çözümlerinin temeli olarak, “Oracle Data Integrator Enterprise Edition” ve “Oracle GoldenGate”i içeren “Oracle Data Integration” teknolojilerini kullanıyorlar.

 

Gerçek Zamanlı Veri Entegrasyonu ve Kritik İş Uygulamalarının Her An Erişilebilir Olması

 

 • “Oracle GoldenGate”, BT altyapısına yapılacak minimum harcama ile heterojen kaynak ile hedef sistemler arasında gerçek zamanlı veri hareketlerine olanak sağlıyor. Bunu da gerçek zamanlı iş zekası çözümlerine, dağıtık sistemler için çok yönlü veri senkronizasyonuna, aksaklık yaşanmayan sistem güncellemelerine, heterojen veritabanları, işletim sistemi platformları ve sunucular arasında kazadan kurtulma ve yer değiştirmelere izin vererek gerçekleştiriyor.
 • “Oracle GoldenGate”in sağladığı en önemli yararlar arasında şunlar yer alıyor:
 • Yüksek Performans: İşlem günlüklerinden (transaction logs) sadece istenen değiştirilmiş verileri alarak bunları saniyeler bile sürmeden taşırken, kaynak sistemlerin ve ağ performansının bundan etkilenmesine izin vermez. Sonuç olarak, altyapı maliyetlerini azaltır ve güncel verileri kullanan iş anlayışını iyileştirir.
 • Güvenilirlik: Veriyi taşırken işlem bütünlüğünü korur. Kesinti ve devre dışı kalma gibi durumlarda veri hareketini sürdürmek için, kontrol noktası mekanizmasını kullanır. Bu özellikler, iş operasyonlarını ciddi şekilde etkileyebilen veri kayıpları riskini en aza indirir.
 • Heterojenlik: Bütün yaygın kullanılan platformlardaki çeşitli açık sistemler/açık kaynak ve eski veritabanlarını destekler ve onları birden fazla topolojide çift veya tek yönlü olarak dağıtabilir. Esnekliği ile tek bir gerçek zamanlı veri entegrasyonu ve replikasyon teknolojisinin tüm kurum çapında kullanılabilmesine izin verir. Böylece sürekli değişen BT ortamlarının ihtiyaçlarını karşılarken, karmaşıklığı ve toplam sahip olma maliyetini düşürür.
 • Oracle, erişilebilirlik durumlarını etkilemeksizin heterojen veritabanları arasında veri uyuşmazlıklarını belirleyen ve rapor eden yüksek hızlı bir veri karşılaştırma yazılımı olan “Oracle GoldenGate Veridata” ile “Oracle GoldenGate”in kurum çapında dağıtımının kolay bir şekilde yönetilmesine izin veren bir çözüm olan “Oracle Management Pack for Oracle GoldenGate”i de sunmaktadır.

 

Destekleyici Demeç

 • Oracle Fusion Middleware’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hasan Rizvi konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Günümüzde daha iyi iş performansına olan talep artıyor. Kurumlar, artık kritik görevler için gereken yüksek erişilebilirlik özelliklerini ve gerçek zamanlı bilgiyi destekleyen gerçek zamanlı veri entegrasyonunu istiyorlar. ‘Oracle GoldenGate’, kurumlara BT yatırımlarının değerini kontrol altında tutmalarına ve gerçek zamanlı olarak kritik iş bilgilerine her an erişmelerini sağlayarak iş operasyonlarını iyileştirmelerine yardım ediyor. Böylece iş performansının daha doğru ve zamanında analiz edilmesi ile kurum çapında daha iyi bir iş zekasına sahip olunuyor.”

 

Destekleyici Kaynaklar

Oracle GoldenGate Webcast Yayınını İzleyin

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir