Oracle, Mark Hurd’ü Başkan olarak atadı

Hurd, Oracle’ın Yönetim Kurulu’na da katıldı.

Oracle (NASDAQ: ORCL), Mark V. Hurd’ün Oracle Yönetim Kurulu’na katıldığını ve başkan olarak atandığını duyurdu. Hurd, Oracle CEO’su Larry Ellison’a rapor verecek. 

Oracle CEO’su Larry Ellison, “Mark, HP’de parlak işler yaptı ve Oracle’da daha da iyisini yapacağını umuyorum. BT dünyasında Mark’dan daha uygun deneyime sahip bir yönetici daha yok. Oracle’ın geleceği, kurumlar için baştan uca ve entegre donanım ve yazılım sistemleri geliştirmekte yatıyor. Mark, NCR’ın bir parçası olan Teradata’da iken, donanımla yazılımın entegrasyonunda öncü olmuştu,” dedi.

Oracle Başkanı Safra Catz de, “Uzun yıllar kendisiyle çalışmayı arzu ediyoruz. Oracle’ın büyümeye devam etmesi ile birlikte, 100 milyar dolarlık bir işin işletilmesinde deneyimli insanlara ihtiyacımız var,” dedi.

Mark Hurd, “Oracle’ın yazılımla donanımı birleştirme stratejisinin, Oracle’ın hem kurumsal sunucularda hem de depolamada IBM’i geride bırakmasını sağlayacağına inanıyorum. Exadata sadece bir başlangıç. Bu ayın sonunda Oracle OpenWorld’de duyuracağımız yeni heyecan verici yeni sistemlerimiz var. BT endüstrisindeki en yenilikçi teknoloji ekibinin bir parçası olmak beni heyecanlandırıyor,” dedi.

İleriye Yönelik Beyanlarla İlgili Uyarı Niteliğinde Açıklama

Bu basın bültenindeki ve bağlantılı bildirilerde, Oracle’ın gelecek planları, niyetleri ve beklentilerine ilişkin söylemler “geleceğe dönük bildirimler” olup, maddi riskler ve belirsizlikler doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Bu basın bülteninde, “-ecek”, “bekliyor”, “planlıyor” ve bunun gibi başka ifadelerin ve tarihi gerçeklere dayanmayan diğer açıklamaların kullanılmasıyla, öne sürülen bu iddiaların ileriye yönelik beyanlar olduğu belirtilmek istenmiştir. Bu türdeki bir beyan, Oracle’ın kontrolü dışındaki ve öngörülen, tanımlanan, açıklanan veya ima edilenlerden bariz şekilde farklı sonuçlara ve fiili neticelere sebep olabilecek birçok etmenin etkisinde kalabilir. Bu çerçevede, ileriye yönelik açıklamaların öngördüğü etkinliklerden herhangi birinin gerçekleşecek olmasına yönelik hiçbir teminat verilemez. Şirketimizi etkileyen bu etkenler ve diğer risklere ilişkin ayrıntılı bir tartışma Form 10-K ve Form 10-Q ile ilgili en son raporlarımız da dahil olmak üzere, özellikle “Risk Etkenleri” başlığı altında, SEC dosyalarımızda bulunmaktadır.  Bu dosyaların kopyalarını çevrimiçi olarak SEC’den ya da (650) 506-4073 numaralı telefondan Oracle Corporation’un Yatırımcı İlişkileri Departmanı’nı arayarak ya da http://www.oracle.com/investor adresinde bulunan Oracle’ın Yatırımcı İlişkileri web sitesindeki SEC Dosyaları bağlantısını tıklayarak edinebilirsiniz. Bu belgede yer alan tüm bilgiler 6 Eylül 2010 tarihi itibariyle güncel bilgilerdir. Oracle’ın yeni bilgiler ya da gelecekteki olayların ışığında herhangi bir bildirimi güncelleme yükümlülüğü yoktur.

Oracle Hakkında

Oracle (NASDAQ: ORCL) dünyanın en kapsamlı, açık ve entegre iş yazılım ve donanım sistemleri şirketidir. Oracle hakkında daha fazla bilgi için http://www.oracle.com adresindeki web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ticari Markalar

Oracle ve Java, Oracle Corporation ve/veya iştiraklerinin kayıtlı ticari markasıdır. Diğer adlar, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir