Oracle, “Oracle Enterprise Taxation and Policy Management” Çözümünü Duyurdu

Haberin Önemli Noktaları

 • Karmaşık yasal düzenlemeleri iyileştirmek için “Oracle Enterprise Taxation Management” ve “Oracle Policy Automation” çözümlerinin gücünü birleştiren Oracle, yeni “Oracle Enterprise Taxation and Policy Management” çözümünün hazır olduğunu duyurdu.
 • “Oracle Enterprise Taxation and Policy Management” şunları yapabiliyor:
  • Kamu sektöründe çalışan yetkili makamların, kanunların değişmesi durumunda sistemleri de buna göre değiştirirken zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmelerine yardım eder.
  • Önerilen yasal değişikliklerin ve gelirlere potansiyel etkilerinin detaylı analizini sağlar.
  • Denetim seçeneği özelliklerinin ve hedef başarı oranlarının iyileştirilmesine yardım edecek daha fazla araştırma yapmak amacıyla, vergi beyanlarının değerlendirilmesinde risk notu kurallarını kullanma yeteneğini geliştirir.  
  • İş kullanıcılarına temel yönetim sistemine doğrudan erişim hakkı sağlayarak, uzun BT geliştirme döngüsü olmaksızın, yasal kanun ve kurallar ile ilgili sistem değişikliklerini yapabilmelerini sağlar.

 

Destekleyici Demeçler

 • Capgemini’nin Global Kamu Sektöründen Sorumlu, Başkan Yardımcısı ve Vergi ve Sosyal Yardım Lideri Ian Pretty yeni çözüm hakkında şunları söyledi: “Capgemini olarak Oracle’ı ‘Oracle Enterprise Taxation Management’ı ‘Oracle Policy Automation’ın özellikleri ile genişlettiği için takdir ediyoruz. Bazı Capgemini müşterileri ‘Oracle Policy Automation’ı kullanarak maliyet ve zamandan önemli tasarruflar sağlamış olmalarının yanı sıra yeni iş kazançları da elde ettiler. Yeni çözüm, kamu sektörünün yetkili makamlarının, programlama veya kod yazımı maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan basit bir araç ile yeni vergi kanunlarını elde etmelerine, sürdürmelerine ve onları temel işlemlere dahil etmelerine izin veriyor.”
 • Oracle Vergi ve Kamu Hizmetleri Global İş Birimi, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stephan Scholl ise şu açıklamayı yaptı: “Sürekli gelişim halindeki kamu sektöründeki yetkili makamların, yasal değişikliklerin etkisini yönetmelerine yardımcı olacak büyük bir esnekliğe ihtiyacı bulunmaktadır. ‘Oracle Enterprise Taxation and Policy Management’, müşterilerimizin idari sistemlerine yeni yasal düzenlemeleri yerleştirmelerinde zaman ve maliyetlerden tasarruf etmelerine yardımcı olabilmektedir.”

 

Destekleyici Kaynaklar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir