Oracle®, Sun ve Oracle Teknolojilerine Yönelik Yeni Oracle PartnerNetwork Uzmanlıkları ve Eğitim Kaynaklarını Sunmaya Başladı

Yeni İmkanlar, Oracle Uzmanlıkları Sayesinde İş Ortaklarının Yeteneklerini Kârlarını Artıracak Şekilde Genişletiyor. 

Haberin Önemli Noktaları

  • Sun iş ortaklarını hızla entegre etme ve onlara Oracle ile büyümeleri ve daha fazla kâr elde etmeleri için daha fazla fırsat sunma hedefini taşıyan Oracle PartnerNetwork (OPN), temel Sun ve Oracle teknolojileri için yeni eğitim kaynaklarını ve  Uzmanlıkları içeren iş ortağı yetkinlik kaynaklarını genişletti.
  • Uygulamalardan diske kadar genişleyen ürün yelpazesi, iş ortaklarına kendilerini ve ürünlerini farklılaştırmaları, uzmanlıkları ile tanınmaları ve Oracle müşterileri arasında tercih edilen çözüm sağlayıcı olmaları için gereken araç, kaynak ve desteği sağlıyor.  
  • Yeni Sun yetkinlik kaynakları arasında genişletilmiş Oracle Sun Bilgi Alanı ve Oracle Solaris, Sun sunucu ve depolama sistemlerini içeren önemli Sun teknolojilerine yönelik sunucu ve depolama Uzmanlığı da yer alıyor. Bu bilgi alanları da Sun’dan OPN Uzmanlığı’na nasıl geçileceğini gösteren yeni eğitim modüllerini ve veri sayfalarını içeriyor.
  • Uzmanlığın genel olarak yayılmasını desteklemek için Oracle ayrıca, sürmekte olan bir iş ortağı web yayını serisi’nin mevcut olduğunu da duyurdu. Bu web yayınları, iş ortakları için program ve uzmanlık ihtiyaçlarına bağlı olarak özel bilgiler sunuyorlar.
  • Oracle ayrıca, veritabanı, ortakatman ve uygulama ürünleri için yeni yazılım uzmanlığını da başlattı.
  • Oracle PartnerNetwork şimdi, sınırlı sayıda ülkede Sun ürünlerinin satışını destekliyor. Bu satışlar önümüzdeki aylarda dünya çapında yürütülmek üzere de hazır olacak. İş ortaklarının, uygun bilgi alanlarında belirlenmiş olan yeterlik ve sözleşmeli satış kriterlerini karşılaması gerekiyor. Mevcut Sun iş ortakları ise, Oracle PartnerNetwork’e geçene kadar var olan Sun anlaşması altında satışlarına devam edebilecekler.

 

İş Ortaklarının Uygulamalardan Disklere Kadar Uzmanlaşmalarına ve Kâr Etmelerine Olanak Sağlanacak

  • Bugüne kadar 23.000’den fazla iş ortağı OPN Uzmanlık testlerinden geçmiş bulunuyor. Bu testler, çeşitli Oracle PartnerNetwork Uzmanlıkları için gereken iş ortağı yeterlilik kriterlerini içeriyor.

Yeni duyurulan OPN Uzmanlıkları ise şöyle:

 

  • Bu yeni uzmanlıklar, OPN Uzmanlık sayfasında hazır olarak bulunmaktadır ve programın başladığı geçen Aralık ayından beri de 35’ten fazla OPN Uzmanlığı sunmaktadır.

 

Destekleyici Demeç

  • Oracle, Dünya İşbirlikleri ve Kanallardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Judson Althoff yeni uzmanlıklarla ilgili olarak şunları söyledi: “Oracle, Oracle ürünlerini satmak, kâr etmek ve onlarla büyümek için, artık birleşmiş bulunan, Oracle ve Sun iş ortakları topluluğuna farklılaşma ve rekabet avantajına sahip olmaları için gereken kaynak ve fırsatları sunma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Programın altı ay önce başladığı günden bu yana alınan sertifikalı uzmanlık sayısı, iş ortaklarının bu programda gerçek ve somut kazançlar bulduğunu göstermektedir. Sun satın alma sürecinin tamamlanmasının hemen ardından, Sun iş ortaklarını kabul etme ve destekleme yönünde verdiğimiz sözle onlara temel Sun teknolojilerini destekleyen yeni eğitim ve Uzmanlıklar sağlama sözümüzü tutmuş oluyoruz.  Oracle, OPN Uzmanlık programına yapılan bu ekler sonucunda iş ortaklarının uygulamalardan disklere kadar işlerini genişletmeleri için ihtiyaç duydukları eğitim ve çözümleri onlara sağlayan tek şirket haline geldi.”

Destekleyici Kaynaklar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir