Oracle’ın Sanal Ortamda Düzenlediği EMEA Bölgesi Oracle PartnerNetwork Etkinliği 1.100’den Fazla İş Ortağının Katılımıyla Gerçekleşti

Oracle, EMEA Bölgesi Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Oracle İş Ortaklarına Yönelik Olarak Gerçekleştirdiği Sanal EMEA PartnerNetwork Etkinliği ile 2011 Mali Yılına Yönelik Stratejik Öngörülerini Paylaştı.

Haberin Önemli Noktaları

  • Oracle’ın, 29 Haziran, Salı günü düzenlediği “Sanal EMEA Oracle PartnerNetwork Etkinliği”, EMEA bölgesinde faaliyet gösteren 1.100’ün üzerinde OPN iş ortağının katılımıyla gerçekleşti. Katılımcılara strateji güncellemesi sağlayan etkinlik, Oracle’ın 2011 mali yılında iş ortaklarının “Oracle PartnerNetwork (OPN) Uzmanlık Programı”na başarılı bir şekilde dahil olmalarını sağlayan önemli fırsatlar da sundu.
  • Oracle’ın EMEA Bölgesi İş Ortakları ve Kanallardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Stein Surlien tarafından sunulan etkinlik, Oracle İdari Başkan Yardımcısı Loïc le Guisquet’in Oracle ve Sun birleşimiyle iş ortakları için yaratılmış fırsatları anlattığı sunumuna da sahne oldu.
  • Katılımcılar global çapta düzenlenen ve canlı bağlantıyla gerçekleşen etkinlik süresince, Oracle Başkanları Charles Phillips ve Safra Catz de dahil olmak üzere, Oracle’ın Dünya Çapındaki İş Ortakları ve Kanallardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Judson Althoff gibi en üst düzeydeki Oracle yöneticilerinin konuşmalarını dinleme fırsatı buldular.
  • Sanal etkinlik sırasında EMEA bölgesi üst düzey ürün satış yöneticileri tarafından üzerinde durulan, Oracle’ın stratejik olarak odaklandığı alanlar arasında Veritabanı, Uygulamalar, Ortakatman, Sunucu ve Depolama Sistemleri yer alıyor.
  • Etkinlikte, EMEA bölgesinde faaliyet gösteren üç iş ortağı, Oracle uzmanlıklarının sunduğu avantajlardan yararlanarak işlerini nasıl büyüttüklerini de katılımcılarla paylaştı.

 

Destekleyici Yorumlar

  • Etkinliğin sunuculuğunu yapan Stein Surlien açılış konuşmasında şunları söyledi: ’’İş ortaklarımızla yürüttüğümüz çalışmalar hiç olmadığı kadar güçlü ve biz bunu çok daha fazla güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Sunduğumuz eşsiz, kapsamlı ve entegre çözümler ve güçlü iş ortakları eko sistemimiz bu yönde ilerlememize yardımcı olacaktır. İş ortaklarımız için sunduğumuz Uzmanlık programı, onların önemli alanlara odaklanarak farklılaşmalarına ve kapsamlı malzeme desteği yardımıyla işlerini hızlandırmalarına yardım etmektedir. Program bağımsız yazılım tedarikçilerine yaptıkları yatırımı ticari hale getirmelerinde de yardımcı olacaktır. İş ortaklarımızın başarısı bizim başarımızdır ve bunda iş ortaklarımızın son müşterilerimizin başarıları sayesinde artan kârlılıkları büyük bir rol oynamaktadır.”
  • Oracle Kuzey Amerika Kanal Satışlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ted Bereswill ise şöyle konuştu: “Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz ilk sanal iş ortakları etkinliğinden aldığımız geribildirimler son derece olumluydu. İş ortaklarımızın bizimle online ve sosyal medya araçları aracılığıyla direkt olarak etkileşime girebilmesi, gerçek zamanlı geribildirim alabilmemizi ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını anlayabilmemizi sağladı. Bu etkinliğin birincil amacı, iş ortaklarımızın Oracle stratejisini anladığından emin olmak, iş ortaklarımızın işlerini genişletmelerini sağlamak ve satış ekiplerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde nasıl karşılayabileceğimizi öğrenmektir.’’

 

Destekleyici Kaynaklar

Oracle PartnerNetwork Hakkında

Oracle PartnerNetwork (OPN) Specialized, Oracle’ın iş ortakları programının en yeni versiyonudur ve iş ortaklarına daha iyi gelişmeleri, satış yapabilmeleri ve Oracle çözümlerini daha iyi uygulayabilmeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Oracle’ın genişleyen ürün yelpazesi, iş ortakları üssü ve iş fırsatlarını tanımak için geliştirilen OPN Specilized (Uzmanlık) programı, eğitim kaynakları ve Oracle ürünleri hakkında özel bilgi desteği sunar. OPN sayesinde iş ortaları “Uzmanlık” elde ederek sektörde farklılaşma yeteneğine sahip olurlar. “Uzmanlık” ise yetkinlik gelişimi, elde edilen iş sonuçları, uzmanlık ve başarının kanıtlanması yoluyla elde edilebilmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için http://www.oracle.com/partners adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir