Panasonic Bugüne Kadarki En Güçlü ve En Esnek Dayanıklı Android Tableti FZ-B2’yi Piyasaya Sunuyor

Panasonic_Toughpad_FZB2_1

Yepyeni Toughpad Panasonic’in 7 inç dayanıklı tablet ailesini tamamlıyor, her kurum ve her sektörden mobil çalışanın ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor.

Panasonic, 7 inç ekrana sahip dayanıklı Toughpad FZ-B2’yi duyurarak bugüne kadarki en güçlü ve en esnek AndroidTM kurumsal tabletini piyasaya sürmüş oldu. Toughpad FZ-B2, gün ışığında göz alıcı netlik sunan ekranı, esnek kurumsal konfigürasyon seçenekleri ile hafif uygulamalar kullanan mobil çalışanlar ve açık kaynak işletim sistemlerinin avantajını yaşamak isteyen şirketler için mükemmel bir çalışma aracı olarak öne çıkıyor.

İlk kez Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenen ICT Exhibition’da gün yüzüne çıkan AndroidTM işletim sistemli cihaz, üyeleri arasında FZ-M1 ve FZ-M1’in Windows 8.1 işletim sistemli ve uygun maliyetli versiyonunun da bulunduğu 7 inç dayanıklı Toughpad tablet ailesini tamamlıyor. Bu üç cihaz aynı platformu kullandıkları için masaüstü beşiği, araç montaj kitleri, el kayışları, çoklu pil dolum cihazı ve yedek piller gibi yan donanımlar cihazların her birinde kullanılabiliyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer, yeni ürünle ilgili şunları söylüyor: “Toughpad FZ-B2 ile birlikte piyasadaki en güçlü ve en esnek kurumsal AndroidTM tableti tasarlamış olduk. Diğer Windows tabanlı 7 inç Toughpad’lerimizle birlikte, kurumsal tablet ailemiz her sektörden, her şirketten, her mobil çalışanın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek beceriye sahip.”

Kurumların aradığı güç

Fansız çalışan Toughpad FZ-B2 işlem gücü ve belleğiyle 7 inç AndroidTM tablet pazarını sürükleyecek nitelikte bir ürün. AndroidTM 4.4 işletim sistemiyle çalışan cihaz, son teknoloji ürünü Intel® Celeron® N2930 işlemciyle çalışıyor ve 2 GB Ram ile 32 GB bellek kapasitesiyle piyasadaki benzerlerinden ayrılıyor.

Uzun pil ömrü ve çalışırken pil değiştirme seçeneği

Toughpad FZ-B2, ortam ışığı sensörü gibi pilden tasarruf sağlayan dahili özellikleri sayesinde, 2,5 saat dolum süresi ile doldurulmuş değiştirilebilir pili ile 7* saat kadar çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışmak isteyenler için, cihazın konfigüre edilebilen giriş seçenekleri ile çalışır halde pil değiştirme düzeni de eklenebiliyor.

Görüntülemede rakipsiz kalite

En yeni LCD teknolojisini kullanan Toughpad FZ-B2, iç ve dış mekânlarda çalışanlar için 7 inç tabletler göz önünde bulundurulduğunda rakipsiz bir görüntüleme kalitesi sunuyor. Ekstra geniş açılar, güçlendirilmiş cam, yüksek kontrast oranı ve 500cd/m² parlaklık değeri gibi özelliklerin yanı sıra Panasonic yansıma önleyici katmanı, WXGA (1280×800) çözünürlük ve 5 parmak kapasitif dokunmatiğe sahip ekran her türlü ışık koşulu altında rahat çalışma sunmak için tasarlanmış bulunuyor.

Panasonic_Toughpad_FZB2_2

Kameralar ve hızlı iletişim

Canlı video konferans yapan ya da sahada fotoğraf tabanlı belgeleme yapmak isteyen mobil çalışanlar için, FZ-B2 2 megapiksel bir ön web kamerası, 5 megapiksel arka panel kamerası ve mikrofonla donatılmış bulunuyor. Geleceğin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Toughpad FZ-B2 mekân fark etmeksizin her yerden bağlantı ayrıcalığı sunuyor. Cihaz en yeni WLAN 802.11ac ve Bluetooth® v4.0 teknolojileri ile en yüksek hızda veri aktarımı sağlıyor.

Kurumsal ihtiyaçlar için tasarlandı

Yalnızca 540 gram ağırlığında ve 18 mm kalınlığında olan Toughpad FZ-B2, konfigürasyon seçenekleri sayesinde tabletten dikey uygulamalara dönüşümü sağlayan yüksek esnekliğe de sahip. Cihazın konfigüre edilebilen entegre seçenekleri arasında 2D barkod okuyucu, akıllı kart okuyucu, en yeni Gobi 5000 teknolojisine sahip WWAN, anten üzerinden araç geçişi ve çalışma esnasında değiştirilebilen pil yer alıyor. Toughpad FZ-B2 standart olarak tam boyutlu USB 3.0, microSD, kulaklık, DC-In ve microSIM özellikleri ile birlikte geliyor.

Küçük olmasına rağmen dayanıklılıktan ödün vermeyen tasarım

İş hayatının koşullarına dayanacak şekilde tasarlanan Toughpad FZ-B2 150 santimetreye kadar** düşmelere dayanıklı olmanın yanında toz ve suya karşı IP65** koruma derecesine sahip. Cihaz -10 ila +50 derece sıcaklık aralığında etkin bir şekilde çalışabiliyor.

Toughpad’in performansını arttıran aksesuarlar

Mobil çalışanların Toughpad FZ-B2’den en iyi performansı alabilmeleri için bir dizi dahili aksesuar seçeneği sunuluyor. Bunların arasında masaüstü beşiği, araç montaj kiti, çoklu pil dolum cihazı, omuz, el ve döndürme kayışları, taşıma kılıfları ve pasif kalem yer alıyor.

Toughpad FZ-B2 Aralık 2014’ten itibaren satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir