Pharmatrix, pazar hakimiyeti sağlayan özellikleriyle ilaç sektöründe yeni bir çağ başlatıyor

İlaç sektöründe yeni bir çağ başlıyor.

Yenilikçi yazılım çözümleriyle tanınan Inveon, ilaç sektörüne yönelik geliştirdiği yeni Pharmatrix yazılımıyla sektörde yeni bir çağ başlatıyor. Geçmiş, bugün ve geleceğe yönelik eşsiz analizler sunan Pharmatrix, ilaç firmalarının bu zorlu pazarda rekabet avantajı ve başarı hedeflerini elde etmelerinde kritik önemi bulunan iki özelliğe de sahip: Mevcut pazara hakimiyet ve operasyonel optimizasyon. Pharmatrix, bu özellikleri tek bir çatı altında birleştirerek ilaç sektöründe devrim yaratıyor.

İlaç sektörüne yönelik yenilikçi çözümleriyle tanınan Inveon, deneyimlerini sektörde devrim yaratacak yeni yazılımında bir araya getirdi. Inveon’un yeni yazılımı Pharmatrix, pazara hakimiyet ve operasyonel optimizasyon özelliklerini tek bir çatı altında birleştirerek ilaç şirketlerinin rekabette öne geçmesini ve başarı hedeflerini gerçeğe dönüştürmesini sağlıyor.

Rakiplerin pazarlardaki durumu, geçmiş, gelecek ve daha fazlası tek tıkla önünüzde

Pharmatrix’te analiz süreci ilaç firmalarının abone olduğu aylık IMS satış verilerinin Excel formatında sisteme yüklenmesi ile başlıyor. Kullanıcılar, kendi yetki seviyelerine göre bu verilerden oluşturulan dashboard’larda şirketin genel performansını tek bakışta görüp, gerekli aksiyonları almaya karar verebiliyor. Yönetim dashboard’u ise yöneticilerin en büyük 10 rakibin o ay ve o yılki satış değerleri, hangi pazarda hangi rakibin önceki aya göre oynamalar yaptığı, hangi rakibin kaç şehirde birinci sırada olduğu, harita üzerinde şehir şehir satış ve pazar payı rakamlarını görmelerine imkan veriyor. Üç boyutlu grafiksel ve tablolar halinde sunulan verilerin birleşiminden oluşan raporlarsa, sunumlara kolayca eklenmek üzere ofis programlarına aktarılabiliyor. Böylece yöneticilerin pazar analizlerine kolayca ulaşmaları sağlanarak, bu analizler üzerinden kurumun hızla harekete geçmesi mümkün oluyor.

Geleceğe yönelik pazar analizleri ile sektörün hakimi olun

Bunun dışında sistem, esnek analiz aracı ile kullanıcılara istedikleri pazarda sadece seçtikleri ürünleri tutarak, belirli bir tarih aralığındaki pazar dağılım trendine bakma imkânı da sunuyor. Kullanıcı seçtiği ürünleri tuttuktan veya pazara hiç olmayan bir ürünü ekledikten sonra, istediği sayıda varsayım yapabiliyor. Bu varsayımlarda hangi üründe ne kadar pazar payı değişimi beklediğini girebilir ya da şu anki trendin devam edeceğini düşünebilir. Gerekli tüm verileri girdikten sonra sistem, geleceğe yönelik pazar analizini hem grafiksel hem de tablolar halinde sunuyor.

Kullanıcıların rapor kriterlerini kaydedebilecekleri, özel durumlarda e-posta ve SMS uyarıları ayarlayabilecekleri bu özelleştirilebilir sistem, satış etkinlik departmanları, ürün müdürleri ve üst yönetimin ana sayfasında her gün bakmak isteyecekleri veriler ve analizler içeriyor. Doğru zamanda doğru senaryolarla durumu net olarak görebilen yöneticilerin, buna uygun kararlar vermesi sayesinde de kısa zamanda istenen başarıyı getiriyor.

Inveon, dünyanın lider ilaç şirketleri için yazılımlar geliştiriyor

Inveon’un, 2004 yılından beri ilaç sektörüne yönelik geliştirdiği teknolojik çözümleri, Ruhsatlandırma Süreci Takip Sistemi, Fiyatlandırma Süreci Takip Sistemi, Prim Hesaplama Sistemi, Kongre Etkinlik Yönetim Sistemi gibi ürünlerle devamlı gelişiyor. Yazılımlar aralarında dünyanın önde gelen ilaç firmaları Abbott, Roche, Sandoz, Novartis, Boehringer Ingelheim, AstraZeneca’nın da bulunduğu 15’ten fazla ilaç şirketi tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Inveon, ilaç sektöründeki değişimleri devamlı takip ederek ve sektör bilgisini teknik bilgisiyle harmanlayarak “Teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket” yolunda ilerliyor.

Inveon hakkında:

Yenilikçi yazılım çözümleri geliştirme hedefiyle 2006 yılında kurulan Inveon, farklı operasyonel yapılara sahip olan “Inveon Software Solutions” ve “Inveon Ventures” markaları altında hizmet vermektedir. Bu sayede Inveon, kurumsal şirketlere yönelik web tabanlı yazılım çözümleri geliştirirken, paralel olarak yenilikçi ve ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini de hayata geçirir.

Inveon’un varoluş amacı “teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olmak”tır. Inveon, 22 kişilik ekibiyle başta ilaç ve perakende sektörleri olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarına özelleştirilmiş servisler sunmaktadır. İlaç sektöründe hizmet verdiği kurumlar arasında büyük bir kısmı Fortune 500 listesinde yer almakta olan Astra Zeneca, Boehringer Ingelheim, Novartis, Sandoz ve Roche Türkiye  gibi  15’ten fazla lider ilaç kuruluşu bulunmaktadır.

Inveon’un ilaç şirketleri için geliştirdiği birçok proje uluslararası “best-practice” seçilmiş ve Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Hindistan ve Dubai gibi birçok ülkede kullanılır hale gelmiştir. Inveon, kuruma özel geliştirdiği çözümlerin yanı sıra “Ruhsatlandırma Süreci Takip Çözümü”, “Ürün Fiyatlandırma Sistemi”, “Kongre ve Etkinlik Yönetim Sistemi”, “E-learning Yönetim Sistemi” ve “Pharmatrix” adlı çözümleriyle ilaç sektördeki firmalara hizmet vermektedir.

Inveon’un Ar-Ge çalışmaları TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Boğaziçi, Bilkent, Stanford, MIT ve Duke üniversitelerinden mezun birçok sıra dışı yetenek Inveon’da görev almaktadır.

Etkin girişimciliği destekleme derneği Endeavor tarafından 2008 yılının başarılı girişimci şirketleri arasında gösterilen Inveon, son olarak dünyanın en saygın girişimcilik kuruluşu JCI tarafından Türkiye’de 2009 yılının “en başarılı girişimcisi” seçilmiştir.

Inveon hakkında ayrıntılı bilgi www.inveon.com.tr adresinden edinilebilir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir