Philips HTS9241 BluRay Ev Ses Sinema Sistemi İncelemesi

Philips HTS9241a

 

Bildiğiniz gibi evde sinema keyfi yapmak istiyorsanız öncelikle sahip olmanız gereken şey kaliteli bir “Ev Sinema Sistemi” dir. Philips’in bu ürün kategorisinde bir çok ürünü mevcut. Bu yazımızda sizlere BluRay desteği olan Philips HTS9241’den bahsediyor olacağız.

Ev Sinema Sistemlerinin  en önemli özelliklerinden biri de dekoratif olmalarıdır. Philips HTS9241 beyaz rengi ile oturma odanızın şıklığını tamamlar vaziyette. Eskiden bildiğiniz gibi DVD/CD için ayrı Divx için ayrı BluRay için ayrı bir okuyucu ve buna ait bir ses sistemi Tv ünitemizin yanında yerini alırdı. Bu durum hem görüntü kirliliğine hemde kablo karmaşasına neden oluyordu. Philips HTS9241 ile bu durum ortadan kalmış görünüyor. Çünkü yerleşik optik medya okuyucusu ve anfi bir arada sunulmuş. Subwoofer ve sağ/sol hoparlörler ile birlikte toplam 4 parçadan oluşuyor. Yazımızı okuduktan sonra hemen bir teknoloji marketine gidip Philips HTS9241 ev sineme sistemi alacağınızdan eminim.

Philips HTS9241 gerekli gücü woofer üzerine takılı elektrik kablosundan almaktadır. Ses bağlantıları ve diğer tüm bağlantılar BluRay oynatıcı üzerinden olmaktadır. Oynatıcı üzerindedokunmatik tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlarla gerekli kontrollerin bir kısmını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca oynatıcı üzerinde yaptığınız işlemleri takip edebilmeniz için LED ekran bulunmaktadır. Loş bir ortamda cihaz üzerindeki ışıklar çok cool bir ortam oluşturmaktadır.

Philips HTS9241cPhilips HTS9241aa

Philips HTS9241f Philips HTS9241bb

Philips HTS9241’in sağ kısmında oldukça kullanışlı bir bölüm bulunmaktadır. Üzerine hafifçe bastırdığınız zaman açılan bir iPhone dock bulunmaktadır. Burada hem telefonunuzu şarj edebilir hemde telefonunuz içerisindeki müzikleri dinleyebilirsiniz. Ayrıca iPhone cihazınız buraya takılırken uzaktan kumanda ile cihazınızı kontrol etmeniz mümkün. Cihazın sol kısmında bir medya oynatma özelliğine sahip USB girişi ve 3.5mm stero jack girişi bulunmaktadır. Bu kısma bir MP3 player takıp Philips HTS9241’in size sağlamış olduğu üstün ses nimetinden de faydalanmış oluyorsunuz.

Philips HTS9241j Philips HTS9241k

Philips HTS9241d Philips HTS9241g

Philips HTS9241’in dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de arka kısımda bulunan LAN girişi veya dahili bulunan kablosuz bağdaştırıcısı sayesinde internete bağlanabilmesidir. Cihazı internete bağlamak için yapmanız gereken sadece kablosuz modeminize ait şifreyi Philips Uzaktan kumandanızı kullanarak HTS9241 içerisinde kaydetmek olacaktır. İnternete bağlandıktan sonra Philips’in uygulaması olan “Net TV” uygulamasına bağlanarak internet üzerinden film izleyebilirsiniz. Philips HTS9241’i HDMI ile TV’ye bağladıktan sonra cihaz arayüzünde taktığınız USB cihazın içeriğini görebilir, iPod’unuzun içeriğini görebilir, cihaz ayarlarını kontrol edebilirsiniz.  Bir başka özelliği ise dahili radyoya sahip olması. Gerçi günümüzde radyo dinleyen kullanıcı sayısı ne kadar bilemem ama arada bir nostalji yapmak isteyen kullanıcılarda unutulmamış.

Philips HTS9241o Philips HTS9241y

 

Philips HTS9241n Philips HTS9241u

 

Philips HTS9241r Philips HTS9241s

Philips HTS9241 2.1 500 watt RMS hoparlöre sahip. Ses kalitesi olarak orta segmentin biraz üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Yüksek ses ihtiyaçlaınıza rahatlıkla karşılık verebiliyor. Ayrıca bu esnada seste belirgin bir bozulma meyda agelmiyor. Boyut olarakta TV ünitenizde pek yer kaplamayacağını düşünüyorum. Philips HTS9241 230watt gücünde bir subwoofera sahip. Sağ/Sol hoparlörün aksine Woofer sanki yeterli ses  seviyesini yakalayamıyor. Ama bun rağmen orta/üst seviyede yer aldığını söyleyebilirim. Bir film izlerken bu durumu uydu hoparlörler sayesinde farketmeyeceksiniz bile. Philips HTS924’i yüksek seviyede profesyonel bir ses sistemi aramayan, salonunda fazla yeri bulunmayan, iPhone, İpod gibi cihazları kullanan, internet üzerinden çevrimiçi içeriklerle ilgilenen, BluRay içerikleri fazlasıyla izleyen , tasarım ve şıklığıa fazlasıyla önem veren kullanıcılar için rahatlıkla önerebilirim.

Philips HTS9241m Philips HTS9241z

Philips HTS9241v Philips HTS9241t

 

Philips HTS9241’in teknik özelliklerinden kısaca bahsedek olursak:

Ses Girişi: Kompozit, koaksiyel,optik

İnternet: Kablolu ve Wifi

Optik Medya: BluRay, DVD,CD

Ses Çıkışı: 500 watt RMS

Görüntü Çıkışları: HDMI, kompozit.

yüksek-performans

2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir