PHILIPS SNA6500 WIRELESS (KABLOSUZ) MODEM KURULUMU RESİMLİ ANLATIM

sna 6500

1. Öncelikle modemize ait gerekli kablo bağlantılarını yaptıktan sonra (apadtörün takılması, ethernet kablosu vasıtası ile modem ile pc arasında bağlantıyı oluşturma) herhangi bir web tarayıcısı açınız(internet explorer, firefox, opera gibi), adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp enter a bastığınız zaman karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.Bu ekrandaki şifre kısmına admin yazıp entera basmanız yeterli.

SNA6500

2.Açılan pencerede sol menude bulunan kurulum sihirbazına tıklıyoruz ve diğer adıma geçiyoruz.

3. Bu ekran kolay kurulum ekranı olup bir kaç adım sonra modeminizin kurulumu tamamlanacaktır.

4. Kablosuz ayarlar kısmında network ünüze dilediğiniz bir ismi verebilirsiniz. Bu isim modeminizi kablosuz ağlar kısmında görünecek kısmıdır.ALtındaki seçenekten Kablosuz Network Adı Yayını (ESSID) kımını dilerseniz kapatabilirsiniz fakat bu ileride sıkıntıya düşmenize neden olabilir.

5. 3 ncü kısım olan ADSL ayarlarından ülke olarak Turkey, ISS olarak Other ISP, Protokol olrak PPOE seçeneğini tıklayıp diğer adıma geçiş yapıyoruz.

6. Gelen pencerede alt kısımda yer alan kullanıcı adı / şifre / şifre onaylayın kısımlarını dolduruyoruz. Kullanıcı adı TTNEt in size sağladığı kullanıcı adıdır buradaki kutucuğa ornekisim@ttnet yazdıktan sonra şifremizi iki kez girip next ile devam ediyoruz.

7. Onayla kısmında sağ altta bulunan ayarları kaydet butonuna bastıktan sonra bizim kurulum esnasında girdiğimiz tüm bilgiler modemin içerisinde saklı tutulacak şekilde kayıt edilir. Bunun anlamı şudur ileride pc nize format atıp sisteminizi tekrar kurduğunuzda yapmanız gereken modeminizin kablosunu pc nize takmak veya notebook unuzun wireless ını açmak olacaktır.

8. Kablosuz ağınızı şifrelemek için yine solda yer alan Güvenlik kısmında yer alan Kablosuz kısmına tıklıyoruz. Burada Kablosuz modul aktifi seçiyoruz ve ayarları kaydet tuşuna basıyoruz.

9. Kablosuz güvenliği aktif hale getirdikten sonra sıra geldi modeme şifre vermeye. Yine sol menuden kablosuz kısmını seçip aşağıda yer alan wep kısmına tıklıyoruz. Sağ tarafta açılan pencerede seçenekler resimde gördüğünüz şekilde olmalı(farklı kombinasyonlarda olabilir gösterilen minimum şifrelemedir)ve Anahtar 1 kısmına 10 karakterlik bir sayısal değer girilmelidir. Bu numarayı bir yere not edin ki evinize notebook kullanan bir arkadaşınız geldiği zaman yapması gereken sadece kablosuz ağınızı bulup bağlan demek, bağlantı esnasında şifre isteyecektir belirlediğiniz şifreyi bir kez girmesi yeterli olacaktır arkadaşınızın. Anahtar 1 kısmına gerekli şifreyi yazdıktan sonra ayarları kaydet tuşuna basıyoruz ve böylece kablosuz modemimiz şifrelenmiş oluyor.

10) Tüm sorularınız için admin@bilgisayar-destek.com adresine mail atınız.

PHILIPS SNA 6500 KABLOSUZ MODEMLERDE PORT AÇMAK (RESİMLİ)

Öncelikle bilgisayarımızın modemden almış olduğu IP adresini bilmemiz gerekmektedir. Bunun için şu adımları izleyiniz.

Komut Satırını açınız.

Başlat>Çalıştır>cmd>Enter

Açılan pencerede ipconfig -all komutunu veriniz. Açılan pencerede IP Adres yazan kısım sizin

modemden aldığınız IP numarası olacaktır. Örnek olarak siz modemden 192.168.2.x gibi bir adres

alacaksınız. Buradaki x adresi eğer kendiniz sabit bir ip almadıysanız değişkenlik gösterecektir.

Fakat port kullanımı için bu değeri sabit yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü açılan portta

belirlenen ip adresini hangi bilgisayar aldıysa o port ona açık konuma gelecektir. Şimdi geçelim

port tanımına. aşağıdaki 4 resimde kısaca port açmak tarif edilmiştir.

1) Öncelikle webarayüzü kullanarak modeminizin içine giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan
sol kısımda yer alan “Gelişmiş Ayarlar” kısmına tıklıyoruz.

2) Bu kısımda Port açmak için gerekli menü olan “NAT” kısmına tıklıyoruz. “Nat modül işlevi”
kısmının “Aktif” durumda olduğundan emin olunuz. Aktif değilse aktif kısmını seçip “Ayarları Kaydet”
butonuna tıklıyoruz.

3) Bu kısımda sol kısımda yer alan “Sanal Sunucu” kısmına tıklıyoruz. Bu menüde sağ tarafta yer
alan kutucuklara hangi ip numarasına hangi portu açmak istiyorsak bu tanımlamaları yapabiliriz. Bu
kısımda yapılacak işlemlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü port tanımlamaları güvenlik
açıkları oluşturabilir. Bu kısımda yapılacak tanımlamalarla Radmin, RDC, emule, azureus, limewire
gibi birçok uygulama için port tanımı yapılabilir.

4) Bu kısımda ise siz modemden hangi ip adresini aldıysanız sağ kısımdaki kutucuklara resimde
gösterilen şekilde girişleri yapıp “Add” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra yaptığınız
tanımlamanın geçerli olabilmesi için modeminizin yeniden başlatılması gerekebilir. Bağlantı sorunu
yaşarsanız modemi açıp-kapamanız yeterlidir.

PHILIPS ÜCRETSİZ TUKETİCİ DANIŞMA HATTI: 0800 261 33 02


Port açmak için tüm sorularınızı “Yorum” kısmından sorabilirsiniz.

Bu yazıyı kaynak belirterek (link veya adres) dilediğiniz gibi alabilirsiniz…

Farklı modem kurulumları istekleri için iletişim kısmından mail gönderebilirisiniz.

493 yorum

 1. ömer faruk Yanıtla

  selam ahmet abi….ya bu modemde ki Login Screen Penceresini ne yaptımsa geçemiyorum….senin adlattığın gibide yapsam aynı sonuç geçemiyorum….bu konuda yardımcı olursan sevinirim…Kolay gelsin….ben cevabı e-mail alırsam sevinirim….çok sağol

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Eğer kullandığın modem burada anlatılan ile birebir ise Login Screen ekranında admin girmen yeterli. Fakat admin ile giremiyorsan modemin kurulumunda daha önceden Login penceresinin şifresi değişmiş anlamına gelir. Bunu çözmenin tek yolu ise modeme reset atmaktır.Reset kısmı modemin arkasında açma-kapama butonun hemen yanında ufak bir yerdir. İnce uçlu bir kalem yardımı ile modem açıkken uzun süreli tıklamalar ile birlikte modem kendini resetleyecektir ve fabrika ayarlarına geri gelecektir. Fakat bu durumda modemin tüm ayarlarını yeniden yapmanız gerekmektedir. Resimlerdeki adımları ve anlatımları izleyerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 3. ömer faruk Yanıtla

  öncelikle teşekkürlerimi sunarım…gerçekten çok yardımcı oldu….bir sıkıntım daha var ama….web yerinden şifreleme yaptım ama halen ağ geçişi sifresiz durumda…bunu nasıl yapabilirim_?yardımınız için şimdiden tşk ederim….Saygılar

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Şifreleme işlemini yapmış olduğunuzdan emin olun. Modem menulerinden kablosuz sekmesine gelin kablosuz modülün aktif olduğundan emin olunuz. Şifreleme ve aktifleştirme işlemlerini gerçekleştirirken “ayarları kaydet” seçmeyi unutmayınız.

 5. MAHMUT NAZLI Yanıtla

  merhaba

  modemin kurulumunu sitenizde çok güzel anlatmışsınız öncelikle böyle bilgileri bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ederim.

  ben bu modemi kullanıyorum geçen gün hatlarda sorun vardı ve sürekli kopuyordu bende modemin reset tuşuna 20sn. kadar basılı tuttum ve esas sorun şimdi başladı.explorer ı açtığım zaman adsl bilgilendirme sayfası geliyor ve ” vpn ismi hatalı ” yazıyor. 192.168.2.1 yazıp buraya bilgilerimi girip kaydediyorum fakat hiçbir fayda etmiyor ve internete bağlanamıyorum.adsl destek hattını arayıp sorunu ilettim ıp alamadığımı ve modemimde sorun olduğunu söylediler.yardımcı olabilirmisiniz.eğer imkanınız varsa resimli olarak da anlatıp sorunu gidermeme yardımcı olursanız çok sevinirim.

 6. ahm3t YazarYanıtla

  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bu sorun modem ayarlarınızın resetlenmesi (sıfırlanması) ile kaynaklı bir durum. Modem kurulumuna baştan başlayıp tekrar kurmanız gerekmektedir.(yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla).VPI ve VCI ayarlarınızın 8/35 ve PPO protokolününde doğru olduğundan emin olunuz. Kolay kurulumlar.

 7. MAHMUT NAZLI Yanıtla

  ARKADAŞLAR ÇOK ÇÜKÜK BİR AYRINTI FAKAT ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRINTI.MODEMİ RESETLEDİKTEN SONRA KULLANICI BİLGİLERİNİ GİRERKEN KULLANICI ADI VEYA SONUNDAKİ @ttnet EKLENTİSİ EKSİK FAZLA HATALI VEYA BÜYÜK HARFLE YAZILIRSA İNTERNETE BAĞLANAMAZ VE “VPN İSMİ HATALI” UYARISI ALIRSINIZ. BENİM MODEMİMDEKİ SORUN BUYMUŞ.TEKRAR BAŞTAN VE DİKKATLİ KURULUM YAPTIĞIMDA BU HATAMI FAKRKETTİM.YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

 8. ahm3t Yanıtla

  Mahmut bey burada şunu eklemek istiyorum. Verdiğinix bilgi diğer kullancılara faydalı olacaktır. Bende konu ile ilgili bir hatırlatma yapmak istiyorum; modemde yer alan kullanıcı adı ve parola kısmı ile ilgili. Biliyorsunuz birkaç tane ADSL ISS bulunmaktadır. ttnet, smile adsl, superonline. Bunların modeme girişleri birbirinden farklıdır. Kısaca şu şekilde olmalıdır.

  ttnet için:
  kullanıcı adı: örnek@ttnet
  parola: şifreniz

  smile adsl için:
  kullanıcı adı: örnek@smileadsl.com
  parola: şifreniz

  superonline için:
  kullanıcı adı: örnek@superonlie
  parola: şifreniz

  şeklinde olmalıdır.

 9. halil Yanıtla

  bu modemden aldım memnunum fakat kablosuz olarak yan daireden baglandıgımda
  1-2 dk da bir kopma oluyor her seferinde baştan taratıp baglanıyorum
  nerden kaynaklanıyor olabilir

 10. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Halil Bey;

  Bağlantı problemlerininin birkaç nedeni olabilir:

  1- Modem şifrelendiği zaman sinyal derecesi düşebilir. Modeminizi şifresiz hale getirip bağlantı durumunu kontrol ediniz. Herhangi bir kopma meydana gelmiyorsa modem konumunu değiştiriniz(yakınlaştırınız ve yeniden şifreleyiniz)

  2- Modem ile bağlandığınız cihaz (notebook veya desktop) arasındaki yerde sinyali azaltan etkenler olabilir. Bu durumları kontrol ediniz.

  3- Modeme bağlantı şekliniz nedir? Notebook ile dahili wireless modem ile mi yoksa harici usb dongle adaptör vasıtasıylamı bağlantı kuruyorsunuz. Usb adaptör kullanıyorsanız sorun bu cihazdan kaynaklanabilir.

  4- Kablosuz bağlantı kanalıı sabitlemeyi deneyiniz. Örnek 3-6 ncı kanal gibi.

  5- Sorun hiçbirşekilde çözümlenmediyse modemin vericisinde problem olabilir, aldığınız yere başvurunuz.

 11. halil Yanıtla

  sagolun ahmet bey
  modem su an sifresiz.mesafe en fazla 7 metre sadece arada duvar var.usb adaptör takılı harici whirees var laptopta belki problem ondandır,
  4. satırda yazdıklarınızı nasıl yaparım? bir deneyeyim bu uygulamayı modemde ayrıca laptoptada mı yapıyoruz
  bir sorumda modemin özelliklerinde su kadar sanıyede kopsun diye bişi varmı orda gördüğüm kadarıyla modemde sanki vakitle ilgili bişiler var gibi

 12. ahm3t YazarYanıtla

  Modem menülerinden kablosuz kısmında biraz gezinirseniz göreceksiniz. Tam yeri aklımda değil fakat ESSID (kablosuz ağ adı) değiştirebildiğiniz kısımda yer alır. Genelde otomatik olarak seçilidir. Manuel olarak belirttiğim kanalları seçip deneyiniz. Uygulamayı modem arayüzüne girip modem menülerinden gerçekleştiriyoruz; bilgisayar kısmında herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

 13. Çağrı Yanıtla

  Merhaba; bugün notebook olan bir arkadaşıma philips marka 6500 serisi kablosuz modem yüklemek istedim fakat bütün ayarları doğru yağtıpım halde ki reset attığım halde en son adımda bağlantı kurulamadı diyor. ve sadece bunu yazıyor bağlantı ayarı yani 8/35 ayarı doğru PPPoE ayarı doğru ama kablosuz modemim bir türlü notebook bağlanmıyor yeni notebook vista yüklü neden acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim ?

 14. ahm3t YazarYanıtla

  Şifreleme ile ilgili problemler yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle şu sorulara cevap verirseniz bende size geri dönüş cevapları yazabilirim.
  1- Kablosuz ağınız şifrelimidir. Şifreleme tipi nedir.
  2-Kablosuz ağa şifre verildiğinde sinyal şiddeti düşer. Modem-Notebook arasındak mesafe yeterli seviyedemidir. Sinyal seviyesini kontrol ediniz. Aradaki kopmalar yüzünden. Bağlantı kuramayabilirsiniz.
  3- Kablosuz ağınızı şifresiz konuma getirip bağlantı kurmayı deneyiniz.
  4-Kablosuz ağları görüntülediğiniz zaman size ait olan modeme mi bağlantı sağlıyorsanız.
  5-Sorununuzu kısa sürede çözmek için
  http://www.bilgisayar-destek.com/adsl-servis/
  (İstanbul için geçerlidir)

 15. saffet Yanıtla

  merhaba,
  aynı modeme şifre koydum fakat şifre tam kaydedilirken sayfa görüntülenemiyor diye mesaj geliyor ve bir daha internet bağlantısı sağlayamıyorum.Sorun ne olabilir.

 16. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Saffet Bey;
  Bunun nedeni şudur:
  Şifreleme işlemini kablozu bağlantı ile yapmaktasınız. Kablosuz ağınıza bir şifre verdikten sonra modem kendini restart edecektir yada sizden modemi reboot etmeniz istenecektir. Şifreleme işlemini yaptıksan sona modemde değişiklik yaptığınız için bilgisayarınız ile modem arasında reboot işleminden sonra tekrar bağlantı kurulmak istendiğinde (webarayüz erişimi) şifre verdiğiniz için bu sağlanmayacaktır. Bunu düzeltmek için kablosuz ağlar kısmına gelip modeminizi aratmak ve bağlan tuşuna basmanız yeterlidir. Bu adımdan sonra karşısnıza şifre girmeniz gereken bir ekran gelecektir. Bu 2 satırdan oluşan ekrana üst ve alt tarafa belirlediğiniz şifreyi doğru girdikten sonra modem ile bağlantıyı ve dolayısı ile internet bağlantısını sağlamış olacaksınız. Bu şifreyi birkez girip modem ile bağlantı kurduktan sonra artık bilgisayarınızı her açtığınızda bu modemin kapsama alanında iseniz vede bilgisayarınız wireless anahtarı açık konumda ise bağlantıyı kısa bir süre sonra otomatik olarak kuracaksınız.

  Bir pratik bilgi olarak modemde yapacağınız her türlü değişiklikleri ethernet kablosu vasıtası ile yaparsanız daha sağlıklı ve hızlı hareket edersiniz..

  Sorununuz çözecek bir açıklma olmadı ise sorunuzu daha fazla detaylandırınız; mümkünse hata aldığınız ekranı print screen ile bize ulaştırınız.

  İlgilinize teşekkürler.

 17. saffet Yanıtla

  selamlar,
  dediklerinizi harfiyen yaptım ve sorun çözüldü.
  başarılarınızın devamını dilerim.

 18. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Saffet Bey;

  Sorununuz çözüldü ise güzel bir durum. Sizlerden ricam kısıtlı imkanlarla devam ettirdiğimiz bu oluşuma yorumlarınızla takibinizle ve diğer adsl kullanıcılarını bilgilendirmekle yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler.

 19. ZAFER Yanıtla

  MERHABA DÜN BU MODEMİ ALDIM KURULUM AŞAMASINDA BİLGİLERİ GİRDİM VERİ KAYDEDİLDİ DEDİ AMA BAĞLANTI KURULAMADI DEDİ.
  ONDA SONRA PROGRAM AÇILMADI BİR TÜRLÜ AĞ BAĞLANTISI BULUNAMADI YOK GİBİ MESAJLAR GELDİ HALBUKİ IŞIKLARI YANIYOR VE KASANIN ARKASINDAKİ ETHERNET GİRİŞİNDEKİ IŞIKTA YANIYOR AMA AĞ BULUNAMADI BAĞLINTI YOK DİYOR NE YAPMAM LAZIM .

 20. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Zafer Bey;
  Öncelikle kurulum aşamasındaki adımların doğruluğundan emin olunuz. VPI/VCI 8-35 olacak şekilde ayarlayınız. Daha sonra hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsanız ona göre kullanıcı adı ve parolanızı giriniz. Hangi sağyalıcıyı kullanıyorsunuz. ttnet, superonline, smile adsl? Bağlantı bulunamadı derken neyi kastettiniz? Alternatif tarayıcı kullanınız. Firefox veya Opera gibi.

 21. SERDAR Yanıtla

  laptop umla bir türlü kablosuz bağlanamıyorum
  servisi arıyorum buraya getiin diyor.oradan yadım edecek kapasitede değiller demekki.ayarlar konsunda yardım ederseniz sevinirim fikirleriinizden eminim binlerce insan yaralanıyor. modemimin orjinal ayrlarını değiştirdiğim için gereken ayarları bulamıyorum.kabloz bağlantım sağlanmıyor yardım ederseniz sevinirim.

 22. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar Bey;
  Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyoruz. Sizinde bahsettiğiniz üzere sitemizde yer alan adsl modem kurulumları ve diğer teknik anlatımlar dediğiniz gibi çok geniş kitlelere ulaşmakta. Bu işi tamamen ücretsiz olarak yapmaktayız. Ayrıca bir ADSL servisücretinin minimum 25 YTL olduğu şu durumda bu işi ücretisz olarak yapmak ve doğruyu sunmak inanın bazen zor oluyor. Hele ki uzaktan yardımla sorun çözmek en zorudur. Ama herşeye rağmen sorun çözmeye durmadan ve bıkmadan devam ediyoruz. Artık kullanıcılardan ricamız şu olacaktır. Sayfamızın sağ kısmında yer alan reklam bölümüne 1 kez tıklamaları. Buradan gelecek gelir ile giderlerimizi karşılamayı düşünüyoruz ve kullanıcıya daha hızlı ve net çözümler sunmayı hedefliyoruz. Anlatımlarımızı zenginleştirmek adına bol bol resim ve pdf dmküman kullanmamız gerekiyor fakat buda ortaya ciddi bir biçimde host sorunu çıkarmaktadır. Umarım siz kullanıcıların reklamlarımıza göstereceği ilgi sayesinde giderlerimizin en azından bir kısmını karşılamış olacağız. Bu kısa açıklamamızdan sonra sizin sorunuzun cevabına gelelim:

  Öncelikle modeme kablolu olarak bağlanabiliyormusunuz ve internet çıkışı sağlayabiliyormusunuz.? Kablolu bağlanıp kablosuz iletişim kuramıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir buradan söyleyebileceğim. Birincisi notebookunuzun kablosuz erişimi aktif durumda değildir.ikinci olarak modem kablosuz yayın yapmıyor olabilir.üçüncüsü modeme verdiğiniz şifre notebook-modem iletişiminin gerçekleşmesine engel oluyor olabilir.

  Öncelikle modemi baştan yapılandırmayı deneyiniz ve bunu kablosuz olarak değil ethernet kablosu vasıtası ile yapınız. Modemi bilgisayara kablo vasıtası ile bağlayıp kurulumda anlatılan şekilde webarayüzüne erişip yine kurulum anlatımında yer alan adımları izleyip kurulumu tamamlayınız. Kurulum aşamasında kablosuz ağınıza herhangi bir şifre vermeyiniz. Kurulum bittikten sonra kablosuz erişimi deneyiniz bağlantı kurulduğunda webarayüzü ile modeminizin güvenlik ksımına gelip kablosuz ağınızı şifreleyiniz. Şifreleme işlemi bittikten modem yeniden başlatıldıktan sonra modeme tekrar bağlanmayı denediğinizde sizden bir şifre isteyecektir.Karşınıza gelen ekranın iki satırınada verdiğiniz şifreyi girip bağlan/connect e tıklayınız. Bir müddet sonra modeme otomatik olarak bağlanacaksınız ve internete ayarlarınız düzgün yapılandırılmış ise erişmiş olacaksınız.Bu anlatım size faydalı olmadıysa eğer kurulumun hangi aşamasında kaldığınız belirten yorumlar yazın adım adım ilerleyelim. Kolay kurulumlar.

  LÜTFEN SİTE İÇERİSİNDEKİ REKLAMLARIMIZA TIKLAYALIM. SİZİNDE BİZLERE BİR KATKISI BULUNSUN…

 23. serdar Yanıtla

  selamlar bir problemle karşıkarşıyayım sizin yardım edebileceğinizi düşündüm laptopla hem wireless le hemde kablo ile internete bağlanamıyorum ama masaüstü bilgisayarla bağlanabiliyoru sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim ama sorun çözülmedi sınırlıbağlantı veta bağlantı yok uyarısı çıkıyor ….

 24. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar Bey;
  Farklı bir bilgisayar ile bu modem üzerinden internete çıkıyorsanız ve notebook ve desktop unuzla yine aynı modem ile bağlantı kuramıyorsanız ve sınırlı bağlantı uyarısı alıyorsanız network sürücülerinizi kontrol ediniz. Kablo ile bağlanamıyorsanız ethernet kartınız disable konumda olabilir. Bu durumu kontrol ediniz. İkinci olarak sınırlı bağlantı uyarısını kablosuz bağlantı kurarken alıyorsunuz sanırım. Bu durumu modeme verdiğiniz şifreleme tekniğini değiştirerek çözebilirsiniz. Öncelikle modeme verdiğiniz şifreyi kaldırıp bağlantı kurmayı deneyiniz. Bağlantı yine kurulamıyor ise modem-bilgisayar konumunu değiştiriniz. Bağlanmak istediğiniz ağın sizin modeminiz olduğundan emin olunuz.Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar..

  LÜTFEN SİTE İÇERİSİNDEKİ REKLAMLARIMIZA TIKLAYALIM. SİZİNDE BİZLERE BİR KATKISI BULUNSUN…

 25. serdar Yanıtla

  ben daha önce aynı bilgisayarla baplanıyordum zaten ama bugün bir süre bağlandıktan sonra bağlantı gitti normanlde bir aydır laptopla wireless bağlantısı masaüstüylede ethernettej ağlanıyorum ve masaüstünde problem yok şu anda laptopta var driverleri tekrar yükledim ama sonuç değişmedi ethernet bağlantısını denedim ki onunlada daha önce bağlanabiliyordum yne bağlanamadım yinede ilgini için tşk reklamlara tıklıyorum saolun

 26. ahm3t Yanıtla

  Merhaba Serdar Bey;

  Öncelikle notebookunuzda varolan tüm kablosuz bağlantıların hepsini siliniz.Daha sonra kablosuz ağları yeniden aratıp kendi modeminizi bulup bağlantı kurmayı deneyiniz. Bilgisayarınızı güncel bir virüs programı ile tarayaınız.

 27. çağdaş Yanıtla

  seşamlar benim bir pronlemim var sizden akıl alamak için bu mesajı yazıyorum ben 1024kbps hızında sınırsız adsl abonesiyim fakat download hızım 779kbps upload hızım ise 198 kbps türk telekomdan görevli gelip hattı kontrol etti bi cihazla hattınızda problem yok dedi bu problem modemden kaynaklanıyor olabilirmi bide bazen bir siteye girebilmek için 4eya5kez yenile demem gerekiyor modemim pikatel airmax 101 napmalıyım lütfen yardım edin bu arada siteniz mükemmel başarılar sizlere

 28. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Çağdaş Bey;
  Öncelikle şunu belirtmeliyim telekomun yapmış olduğu en son hız arttırımlarından sonra hatlarda oluşan birikmeler, yoğunluklar birçok kullanıcının reel-gerçek hızlara ulaşamamasında neden olmuştur. Almış olduğunuz veri ve göndermiş olduğunuz veri hızının modeminizle herhangi bir alakası yoktur. Birinci neden şu olabilir bağlantı kurduğunuz sitelerde oluşan yoğunluk download-upload hızınızı etkileyebilir. İkincisi telekom tarafından kaynaklanan yoğunluk, merkez hatta olan uzaklığınız, kablolama sorunları (ek-oksitlenme, manyetik alan etkisi vs) bu hız kaybına neden olabilir. Sizin yaşadığınız sorun birçok kullanıcıda mevcuttur, Aşağıdaki linkte bulunan resim benim şahsi internet bağlantımın hızını göstermektedir. Yani bende olması gereken hızlara erişememekteyim. Benim yaşadığım sorun telekom kaynaklıdır. Modeminize ait herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

  Airties RT-‘210 Modemime Ait Hız

 29. çağdaş Yanıtla

  öncelikle ilginiz takdire değer teşekkür ederim bu aşamada napmalıyım peki tam bir ay oldu interneti bağlatalı ama doğru düzgün sinirlenmeden bir kez olsun internete giremedim daha ve download hızım 777.2 upload hızım 211.7 türk telekomun alaksızlığından zaten şikayetçiyim ne müşteri hizmetleri bişey yapabiliyor nede teknik servisler ilgileniyor napmalıyım size soruyorum en son çare siz bana bişiy söleyinde ben de onu yapayım…saygılar çalışmalarınızda başarılar

 30. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Çağdaş Bey;
  Göstermiş olduğunuz ilgi için bizler teşekkür ederiz. Telekomun altyapı yetersizliği maalesef bu tip sıkıntıları çekmemize neden oluyor. Zaten ortada haksız bir rekabet ortamı bulunmakta. Smile ADSL, Superonline her nekadar kendi ADSL hizmetlerinide sunsa altyapı olarak tekel olan telekomu kullanmaktadırlar. Size tavsiyem şu olacaktır. Maddi imkanlarınız ve fiziki konumunuz elveriyor ise alternatif internet bağlantı yöntemlerini deneyiniz. Kablonet veya uydu bağlantısı ile internet yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

 31. çağdaş Yanıtla

  kusura bakmayın cevaplarınıza geç bakabiliyorum okul olduğu için gidip gelmek zorunda kalıyorum kablo net ve uydu bağlantısını inceleyeceğim ilginiz ve yardımınız için teşekkür eder saygılar sunarım haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum size lütfen kusura bakmayın ben sitein reklamının az olduğunu düşünüyorum reklam olunca popularitenin artacağı inincındayım böylece hem sizler hem bizler daha mutlu olacağız saygılarımla …

 32. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Çağdaş Bey;
  Bizim buradaki bilgi paylaşım amacımız bir nevi sebil niyetinden. Yukarıdki Adsl Kurulum Servis linkinde de göreceğiniz üzere verdiğimiz ADSL Hizmetinin bedeli günümüz piyasasında 25 YTL dir. Fakat biz bilgisayar-destek ekibi olarak orda yazan duruma rağmen bize sorulan tüm sorulara hızlı ve doğru bir biçimde ve en önemlisi ücretsiz olarak çözüm sunmaktayız. Sayfalarımızda yayımlanan yorumların dışında kişisel olarak da birçok soru mail kanalı ile bize ulaşmakta. Biz mail yolu ile cevap dönmeme kararı aldık. Vereceğimiz cevaplar sadece yorum kısmına bırakılan sorulara olacaktır. Sitemizin reklamının az olduğu doğrudur. Elimizden geldiğince tanıtım yapmaya ve sponsor bulmaya çalışıyoruz. Siz değerli kullanıcıların sitemizi sık sık ziyaret etmesi, sağ kısımda yer alan devasa reklama günde 1 kez olsun tıklaması:) sitemizde gördüğünüz reklam sayısını arttıracaktır. Sitemizdeki reklam ve tanıtımın artması tamamen siz kullanıcılarımızın elinde. Siz sayfalarımızda bulduğunuz çözümleri başkalarına onlar diğerlerine derken bu zincir bir gün gelir halkasını tamamlar diye umuyoruz. Tüm gayretimiz kesinlikle ücret talep etmeden gelen tüm soruları karşılamak ve süretli-doğru bir biçimde yayımlamak. Umarım bizler siz kullanıcıların akıllarındaki soruların cevaplarını verebiliyoruzdur; bunun yanında beğeninizi kazanıyoruzdur. Uzun lafın kısası sizler sayfalarımızı ziyaret etmeye ve bu ziyaret sonunda diğer kişilere tavsiye etmeye devam ettikce bizlerde birgün görmek istediğiniz ve bizimde olmak istediğimiz konuma geleceğiz.

  Sizin namınıza sitemizden ziyaretini ve sorularını esirgemeyen tüm kullanıcılara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. bilgisayar-destek çözüm sunmaya sizler yanımızda oldukça devam edecektir.

 33. Risan Yanıtla

  Ahmet yine döktürmüşsün
  Valla süper
  Gerçekten bu site belli bir seviyeye geldi sayende
  haber süper olmuş.Çok işime yaradı.
  Emeğine sağlık.

 34. serdar Yanıtla

  walla helal olsun size kardeşim ya bu devirde sizin gibi insan bulmak zor walla helal olsun size allah rağğzı olsun ben şahsen hergün giriyorum siteye ve bakıyorum haberlere inşallah en büyük olucaksızız eminim ben buna çünkü çok samimisiniz tekrar teşekkürler saolun saolun SAOLUN……..

 35. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar Bey;
  İlgi ve alakanıza teşekkür ederiz. bizim için sitemizi ziyaret etmeniz, tavsiye etmeniz ve sağ kısımda yer alan devasa:) reklamımıza tıklamanız yeterlidir.Bizler elimizden geldiğince, bilgimiz dahilinde kullanıcıların yanında olmaya devam edeceğiz.

 36. semir Yanıtla

  philips marka sna 6500 modem hp marka laptop a kablosuz bağlanıyor ancak ıbm lenova marka laptop tarafından hiç görülmüyor (ıbm laptop başka modemlere kablosuz bağlanıyor) ibm laptop philips sna 6500 e sadece kablolu bağlanıyor
  ıbm laptop un philips sna 6500 kablosuz olarak bağlanması konusunda yardımcı olursanız teşekkürler.

 37. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Semir;
  Öncelikle bu sorunun nedeni şu olabilir. olabilir. Philips SNA6500 kablosuz (wireless) modeminizin kablosuz yayın yapma durumu gizlenmiş olabilir. Yani başka kullanıcılar tarafından tarama yapıldığı zaman görünmemesi adına yapılan işlemdir. Bu durumu modem menülerinden kontrol ediniz. ESSID yayını gizlenmiş olabilir. Yukarıdaki kurulum anlatımının 4ncü resmine dikkatle bakarsanız ESSID yayınınn AKTİF/DEĞİL şeklinde bir durumu var. Modeminizin webarayüzüne girerek buradaki durumu kontrol ediniz. ESSID durumu aktif olmalı.

 38. semir Yanıtla

  “HOME NETWORK SETTİNG” içinde bulunan “Channel and SSID” ayarı ENABLE durumda

 39. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Semir;
  Aynı resimde yer alan Kablosuz Mod kısmında ne yazmaktadır. Olması gereken resimde gördüğünüz biçimdir. Ayrıca yine kurulumun 9ncu resminde yer alan Kablosuz Modül seçeneği ne durumdadır.?

 40. semir Yanıtla

  4 üncü resimdeki tek farklı ayar “Wireless Network Name” kısmında yalnızca “pihlips” yazısı var ttnet kullanıyorum onu ne olarak yazmam gerekiyor?

 41. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Semir;
  Öncelikle isim kısmında philips veya ttnet yada başka birşey yazması durumu etkilemez. Modeme verdiğiniz şifrede sorununuzun sebebi değildir. IBM Lenovo da kurulu olan işletim sistemi nedir? Son çözüm olarak modemi reseteyip tüm ayarları baştan yapılandırmanız olacaktır.

 42. semir Yanıtla

  bu son bir haftada iki bilgisayar teknik destekçi ve bir philips teknik servis çağırdım hiç biri bu bahsettiğiniz ayardan söz etmedi ben elimden geldiğimce dediğiniz ayarları yaptım ama gene diğer laptop bu modemi kablosuz olarak görmüyor (başka modemleri görüyor) gelip bakmanızı istiyorum

  msn adresim s_e_m_i_r_1@hotmail.com

 43. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Semir;
  Öncelikle son bir yöntem daha kaldı. IMB Lenovo Notebook unuza ait wireless network adaptorunuzun sürücüsünü güncellemeniz gerekebilir. LENOVO SUPPORT sitesini ziyaret edip donanımınıza ait güncel sürücüyü çekip kurunuz. Daha sonra modem bağlantısını tekrar deneyiniz. Bazı modemler teknolojik durumu gereği network kartlarının bir kısmını desteklememektedirler. Sorununuz bu aşamadan sonra düzelmez ise iletişim kısmına girerek ücretli teknik servis isteyebilirsiniz

 44. mustafa Yanıtla

  Network Adı Yayını (ESSID) kısmını kapatmak istiyorun çunku kablosuz aga ihtiyacım yok masa üstünde kullanıyorum ama oraya yazmışsınız ileride sıkıntı yaratabilir acaba nasıl bir sıkıntı yaratır? tşkürler.

 45. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mustafa;
  Yukarıdaki kurulum anlatımda 4ncü resimde bahsettiğin ESSID yayını gizleme seçeneği mevcuttur. Kablosuz modulü Aktif Değil / Disable yapmanız haline essid yayını duracaktır. ESSID yayını ile ilgili soruları kurulum anlatımını detaylı incelerseniz görebilirsiniz.

 46. Speedtest Yanıtla

  Arkadaşlar
  Merhaba , Bağlantı hızları ile ilgili olarak aşağidaki açıklamayı dikkate almanızı öneriyorum. Yukarıda arkadaşlar ın bahsettiği hızlar normaldir yani reelde alabilecekleri maksimum hızlardır.
  Açıklaması:Bilgisayarımızda üretilen bir IP bilgisi, ADSL modemden çıkana kadar pekçok header ilavesine uğrar. Bir örnek vererek açıklamak gerekirse, diyelim ki PPPoE olarak bağlantısı olan bir PC’de bir Web sayfasını açıyoruz. Bir TCP paket üretilecek, o bir IP paketine dönüştürülecek, PPPoE client PPoE header’ı ekleyecek, PPP olarak çıkarken bir header daha, sonunda da başka bir header ile Ethernet paketine dönüştürülecektir.

  Bir Ethernet paketinin en fazla 1518 byte olduğunu düşünürsek, bu paketin 66 byte’ı header’lar ile kaybolmaktadır.

  ADSL modemin Wide Area ile görüşmesi ATM protokolü ile olmaktadır. Bir ATM paketi 53 byte’tır. Bunun da 5 byte’ı header’dır.

  Bu bilgileri formülize etmemiz gerekirse :

  En Yüksek İletişim Hızı = Hız x 1452/1518 x 48/53
  128’lık bir ADSL bağlantının erişebileceği maximum bant genişliği : 128000 x 1452/1518 x 48/53 = 110,88 kps’tir.

  Bu da, 13860,54 byte/s => 13,54 Kbyte/s’tir.

  Kabaca ise Bağlantı hızınızın %15 – %20 civarı paket headerlarına harcanır.Kalanını net olarak kullanırsınız.

  İyi Çalışmalar

 47. ahm3t YazarYanıtla

  Speedtest arkadaşımıza vermiş olduğu aydınlatıcı ve değerli bilgiler için teşekkür ederiz. Emeğinize sağlık.

 48. serdar Yanıtla

  lmlar internet bağlantısını onar dediğim zaman netbt temizlenemiyor uyarısı alıyorum napabilirim yardım edermisiniz bu neden kaynaklanıyor nasıl çözebilirim bağlantımda sorun yaratırmı

 49. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar;
  İnternet bağlantısını onar dedikten sonra yapılan işlem şudur;
  1. Modemden alınan IP numarası serbest bırakılır ve önbellek temizlenir. (ipconfig -release)
  2- Modemden dhcp vasıtası ile yeniden IP numarası istenir. (ipconfig -renew)

  Burada yapılan işlem basitçe bırakma-alma işlemidir. Sorun yok yani.

  Bu komutları el ile de vermek mümkün. Herhangi bir ip kaynaklı sorun yaşadığınız zaman. CMD satırına geçerek (dos ekranı) sırası ile şu komutları veriniz.

  1- ipconfig -release (ip bırakma işlemi)
  2-ipconfig -renew (ip alma işlemi)
  3- ipconfig -all ( network bağdaştırıcınıza ait bilgiler ve ip-dns-subnet gibi kısımların görüntülendiği komut)
  4- ping (bağlantıyı kontrol komutu. ping http://www.yahoo.com gibi)

 50. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Rıfkı Bey;
  4ncü resimde göreceğiniz üzere kablosuz modulu aktif konuma getirebilir aynı şekilde modeminizin yayın yapmasını durdurabilirsiniz.

 51. Alper Karaoğuz Yanıtla

  Merhaba, ben Philips SNA6500 kablosuz modem kullanıyorum. Kablosuz özelliğini kapatıp RJ45 kablo ile kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  Teşekkürler.

 52. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Alper Bey;

  Yukarıdaki kurulum anlatımda 4ncü resmi incelerseniz sorunuzun cevabını görebileceksiniz.
  Modem arayüzüne 192.168.2.1.ile modem arayüzüne girip sol taraftaki menülerden Ev Network Ayarı / Home Network Settings kısmına giriyoruz. Buradan hem SSID yayınını kapatabilir hemde kablosuz modülü kapalı duruma getirebilirsiniz. Home Network e tıkladıktan sonra hemen altında açlılan menüden Kablosuz Modül kısmını seçiyoruz sağ kısımdan ise enable/disable durumunu ayarlıyoruz. Sizin seçiminiz disable olmalıdır. Yine sol kısımdaki menülderden Channel SSID kısmına tıklıyoruz ve sağ kısımda açılan menüden SSID yayını (Kablosuz modemimize verdiğimiz isim; yani kablosuz ağları arattığımızda karşımıza gelen isim) kısmından konumu enable/disable olarak belirleyebiliyoruz. Kablosuz modemin isminin hiçbir şekilde görünmesini istemiyorsanız bu konum sizin için disable olmalıdır.

  Burada şunu karıştırmayalım SSID yayınının disable olması modemin kablosuz yayın yapmadığı anlamınza gelmez. Sadece isim görünmez.

  Kablosuz modul disable olduğu durumda modem wireless yayın yapmayı durdurur. Sadece kablo bağlantısı ile modeme ve internete erişebilirsiniz.

 53. HARDENİZ Yanıtla

  BTS de sadece 3 bilgisayar internete giriyor.. bu 3 bilgisayar da devamlı değişiyor.. bazen 1-5-7 bazen 5-9-12 vs. anlaşılan otomatik IP alıyor… sırayla IP vermek istedim ama yine bağlanmadı..
  şua anda öğretmen PC sinde
  ip: 192,168,2,2
  alt ağ mask:255,255,255,0
  varsayılan ag:192,168,2,1

  tercih edilen DNS : 192,168,2,1

  öğrenci bilgisayarlarına da ip: 192,168,2,3-20 veriyorum bağlantı yine gelmiyor

  SORUN NE OLABİLİR

 54. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hardeniz;

  İlginize teşekkür ederiz. Öncelikle BTS ile neyi kastettiniz anlayamadım? ikinci olarak modeminiz dhcp özelliği gösterdiğinden bir bilgisayar modemden ip alır ve bu ip numarası modeme bağlı olarak o bilgisayara atanır (bilgisayar adına göre atama yapar). Kendi modemime ait ip tutma sınırı 2gündür. Bu 2 gün içerisinde modeme bağlantı kurmazsam ve benden başka modeme bağlanan kullanıcılar var ise aynı ip almam mümkün değildir.Bilgisayarlara verdiğiniz ip isimlendirmesi aşağıdaki resim gibi olmalıdır.

  IP NUMARASI VERME

 55. Ahmet Yanıtla

  slm Ahmet bey,

  Modemi kurdum,wireless ile internete giriyordum,daha sonra wireless’ şifre verdim.fakat sürekli olarak yanlış bir wep anahtarından dolayı internete erişilemiyor uyarısıyla karşılaştım.sorunu nasıl aşabilirim,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler..

 56. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ahmet Bey;
  Kullandığınız işletim sistemi Vista ise sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ayrıca modeme bağlantı kurduğunuz cihaz nedir. Notebook yada masaüstü? Şifrelemeyi doğru olarak yaptınız mı? Birde bağlantı kurmak için windowsu mu kullanıyorsunuz yoksa wireless adaptörünüze ait yazılımı mı? Detaylı bilgi verirseniz çözümüde o kadar basit üretebiliriz.

 57. Ahmet Yanıtla

  slm Ahmet Bey,
  Modemi kurdum,wireless ile internete giriyordum,daha sonra wireless’ şifre verdim.fakat sürekli olarak yanlış bir wep anahtarından dolayı internete erişilemiyor uyarısıyla karşılaştım.sorunu nasıl aşabilirim,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  vista kullanıyorum,modemi masaüstüna kurdum,windows kullanıyorum.teşekkürler

 58. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ahmet Bey;
  Masaüstü için kullandığınız wireless adaptör yazılımı yerine kablosuz ağlarınızı windowsun yöneteceği şekilde yapılandırınız. Vista modem şifrelemelerde sorun çıkarmaktadır. Web şifreleme ve 64 Bit lik şifreleme tipini seçiniz.

 59. Anıl Yanıtla

  merhaba

  Ben daha once smile adsl kullanıyordum.kapattırdım ve ttnet gectim fakat suanda modemin kurulmunu yapamadım.bilgileri dogru bir sekilde giriyorum ayarları kaydet diyorum daha sonra ”adsl baglantısı kurulamadı” kullanıcı adı veya sifreyi dogru girdiginizden emin olun veya adsl baglantınızın baglandıgından emin olun yazısı cıkıyor her seferinde adsl icin basvuralı 3 gun oldu hala aynı hatayı verıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. simdiden tesekkur ederim

 60. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Anıl Bey;
  smileadsl için geçerli olan kullanıcı adınız artık geçersizdir. ttnet in size sağlamış olduğu kullanıcı adını aşağıdaki kritere uygun olarak giriniz.

  kullanıcı adı: kullanıcıadınız@ttnet
  password: telekomun size sağlamış olduğu şifre.

  Kullanıcı adı ve parolanı size verilen sözleşme kağıdında mevcuttur. Ayrıca smileadsl ve ttnet internet bağlantısı için size sağlanan hat aynı değildir. Bir port değişikliği söz konusu olduğundan adsl hattınızın açık ve sinyalinizin sabit olduğundan emin olunuz. Modem üzerinde yer alan ledlerden bunu takip edebilirsiniz. Modem üzerinde yer alan sinyal ışığı yanı yanıp sönüyorsa hattınız daha açılmamış demektir. Bu durumda telekoma bilgi veriniz.
  (sinyal ledi: adsl, line gibi terimler olabilir, her modem üzerindeki ad farklılık gösterebilir)

 61. ahmet koca Yanıtla

  Merhaba;
  Benim sorunum ise bilgisayarı her kapatıp açtıgımda internete otomatik olarak girememem.Devamlı modem e girip,durum kısmında internete bagla butonuna basıyorum.Modemin internete tomatik olarak girmesi gerekmiyor mu?
  Bir ayarı varsa,yol gösterirseniz çok sevinirim.
  Ayrıca site içerisinde ki yazılar çok güzel,çok faydalı oldular.Elleriniz dert görmesin.

 62. gizem albayrak Yanıtla

  lg diz üstü pc ım var philips sna6500 modemımı kurdum ama eternet kablosunu cıkarınca wireless la bağlanamıyorum.VİSTA kullanıyorum sanıyorum vısta bıseyleri engelliyor.napabılırım.

 63. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gizem Hanım;
  Öncelikle şu çözümleri yapıp geri dönüş yaparsanız daha sağlıklı yanıtlar alabilirsiniz.
  1- Bilgisayarınız çevrenizdeki başka kablosuz ağları görebiliyormu?
  2- Başka bir bilgisayar ile kullanmış olduğunuz modemi görebiliyormusunuz?
  3- Vistanın kablosuz ağ sorun tanımlayıcısını kullanıp çıkan cevabı bizimle paylaşın.
  4- Modeme olan mesafeniz nedir?
  5- Kablosuz ağları görüpte mi bağlantı kuramıyorsunuz yada hiçbir şekilde kullanmış olduğunuz modemi wireless olarak göremiyormusunuz.
  6- Modeminizin teknik servisi ile görüştünüz mü?

  Bu maddeleri aynı sıra ile cevaplayabilirseniz sağlıklı cevapları hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

 64. burcu Yanıtla

  merhaba benim sorunum ilk ikinci kurulum resmindeki gibi adsl donanım kapalı yazıyor ve modemdeki ışıklardan sadece online ışığı yanmıyor modemi resetliyim dedim oda resetlenmiyor kuruluma girdim küçük bir pencere çıkıyor data yazısı veriyor tekrar deniyorum kurulum başarısız diyor benim merak ettiğim donanım kapalı olması modemdenmi yoksa pcdenmi kaynaklıyor şimdiden teşekkürler..

 65. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burcu Hanım;
  Donanım kapalı uyarısı kurulumun tamamlanmadığı ve Online ışığının kapalı olması sebebiyle de internet çıkışınız olmadığı anlamına gelmektedir. Size önerim şu olacaktır. öncelikle ADSL hattınızı telekom vasıtası ile kontrol ettiriniz (444 0 375 – ttnet için) telefon hattınız da bir problem yoksa kullanmış olduğunuz modemi farklı bir noktada test ediniz. Aynı hataları ve uyarıları alıyorsanız modemin teknik servisine başvurunuz. Modemi resetlediğinizde unutmayın ayarların hiçbiri saklı kalmaz. Resetleme işleminden sonra kullanıcı adı ve parola kısmındaki eski veriler duruyorsa modem resetlenmemiştir demektir. Son olarak aldığınız uyarılar bilgisayarınızdan kaynaklanmamaktadır; sorun sadece modemi içermektedir.

 66. BUrak Yanıtla

  Öncelikle böyle bir yardımdan ötürü tşk ederim.Benim sorunum 192.168.2.1 yazdıktan sonra gerekli bilgileri doğru giriyorum ayarları kaydet kısmında.modemin bütün ışıkları sönüp baştan yanıyor ve ayarları kaydetmiyor.Modemi kırmak üzereyim nolur bir yardım

 67. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burak Bey;
  Modemi kırmanıza gerek yok:) modemi satın aldığınız yere götürmeniz yeterlidir. Eğer kurulumu doğru ve eksiksiz yapıyorsanız modem ayarları içerisinde saklı kalması gerekmektedir. Ayarları kaydedemiyorsanız modem içerisindeki devre arızalanmış demektir. Teknik Servisine başvurunuz. Yeni alacağınız modem için bizlerden Teknik Servis talep edebilirsiniz.

 68. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Turgay Tarcan;

  “Merhaba. Ben Philips Wireless SNA6500 Router kullanıyorum. Evde iki laptop var. Daha düne kadar otomatik olarak laptoplardan biri internete bağlanabiliyordu. Diğerine de wireless’ı tanıtmak istediğimde şifremi unuttuğumu farkettim. Şifreyi resetleyeyim dedim, beceremedim, ayarlarla oynadım sanırım. Sonra şifreyi hatırladım ve her iki laptop’a da wireless’ı tanıttım ama bu sefer de web sayfalarını açamıyor. “Sınırlı erişime bağlı” diyor. Nasıl bunu sınırsız yapabilirim? Türk Telekom yardımcı olmuyor. “Bilgisayarcıdan teknik destek alın, kablosuz ayarlarınızın yeniden yapılandırılması gerekiyor çünkü” diyorlar. Sırf bunun için bilgisayarcı çağırmak istemiyorum. Nasıl kablosuz ayarları yeniden yapılandırıp sınırlı erişimi ortadan kaldırabilirim?”

  Yukarıda sormuş olduğunuz sorunun çözümünü basitçe anlatalım:
  Öncelikle bilgisayarınızda varolan kablosuz bağlantıları manuel olarak kaldırınız. Kablosuz Ağları gördüğünüz menüde sol kısımda yer alan “Gelişmiş Ayaları Değiştir” kısmına tıklıyoruz. Daha sonra açılan kutucukta ortada yer alan “Kablosuz Ağlar” kısmına tıklıyoruz ve alt kısımda yer alan “Yeğlenen Ağlar” kısmında yer alan tüm kablosuz bağlantıları siliyoruz.Kuruluma başlamadan önce modemimize reset atıyoruz. Modem açılışında uzun süre arkasında yer alan reset butonuna kalem ucu yardımıyla basıyoruz. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayınız. Modem arayüzüne eriştiğiniz zaman eski ayarların silindiğinden emin olunuz. Daha sonra elinizde bir ethetnet kablosu mevcut ise bununla birlikte modem-bilgisayar bağlantısını sağlayıp modem webarayüzüne kurulumda anlatıldığı gibi erişip modemimizi baştan yapılandırıyoruz. Şifreleme tipi olarak WEP-WPA gibi tekniklerden birini seçerek modemin ayarlarını kaydedip modemiyeniden başlatıyoruz. Daha sonra tekrar kablosuz bağlantılarımızı arattığımızda sizin modeminizde listede görüntülenecektir. Kendi modeminizi seçip bağlan dedikten sonra karşınıza şifre girmeniz gereken bir ekran gelecektir. Bu iki satırlık ekrana üst ve alt kısma aynı şifreyi yazıp bağlan butonuna basıyoruz. Kurulumu sorunsuz yaptıysanız ve kullanıcı adı ve parola kısmını doğru yaptıysanız ve VPI/VCI (8/35) olacak şekilde ayarladıysanız. Şifre tanıma işlemi başarı ile gerçekleşip bağlandı uyarısını göreceksiniz. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızı her açtığınızda modem kapsama alanı içerisindeyseniz otomatik bağlantı bir müddet sonra kurulacaktır.

  Tüm bu çözümler sorununuzu çözemediyse Teknik Servis sayfamızı okuyunuz.

 69. mehmet tekin Yanıtla

  Kurulumu Bu kadar detaylı anlattığınız için teşekkür ederim. Aynı cihazdan bendede var ve kablosuz bağlantı sorunum var.Şu an cihazın lan-1 girişine kablo taktım ve laptopum kablo ile internete bağlanabiliyor.Ancak kabloyu çıkarttığımda yani kablosuz bağlantı kurmak istediğimde bağlantı sağlayamıyorum.Bilgisayarım Modem cihazımı ve hatta komşularımın modem cihazlarını görmekte ancak internet bağlantısı sağlayamıyorum.
  Bir ağa bağlan bölümünde modmemimin adını görebiliyorum ve zaten otomatik olarak bağlanıyor ve sağında bağlandı yazıyor ancak yukardada belirttiğim gibi internette google a bile giremiyorum.
  Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar.

 70. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mehmet Bey;
  Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince açıklayıcı olmaya ve adsl kurulumları konusundan zengin kaynaklar sunmaya çalışıyoruz. Bunun yanında Teknik Destek Hizmetinide sunmaktayız.
  Modeminize şifre vermeden kablosuz bağlanmayı deneyiniz. Kablosuz şifrelemeden dolayı oluşan bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun çözümü için bizden Teknik Servis Hizmeti alabilirsiniz.

 71. Eyüp can Yanıtla

  ahmet abicim selamlar abicim benim sorunum unable adls to vb. bişeler yazıyo usarname pasword felan diyo ( sanırım kullanıcı admı felan kontrol et diyo) ama kullancı adım felan doğru başka ne sorunu olabilir bu modem kullanılmış bir modem resetledim bende daha önce airtes modem kullanıyodum yardımcı olursan sevinirim çok güzel çalışma tebrik ederim abicim iyi günler 🙂

 72. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Eyüp;
  Açıkcası bahsettiğin problemi pek anlayamadım biraz daha açıklayıcı anlatırsan yardımcı olabiliriz. Birde modemi resetleyip kurulumu baştan yaparsan daha sağlıklı olur. Bu konuda bizden Teknik Servis Hizmeti alabilirsin.

 73. Eyüp can Yanıtla

  Abi Haklısın acele yazıyomda ondan anlatamadım.
  Modemi resetleyip kurulumu baştan yaptım kurulum sonunda Unable To adsl gibi yazılar çıktı ve usarname or password (sanırım kullanıcı ad ve şifremi kontrol etmemi söylüyor) bende ingilizce çıkıyor da o adres ayrıca ülke seçiminde Türkiye olmadığı için kullanıcı kılavuzum others ı seçmemi söylüyor
  Bu modemi bi arkadaşımdan aldım daha önce o kullanıyordu
  Umarım yeterince açıklıyabilmişimdir .. Teşekkürler ilginizden dolayı

 74. Eyüp can Yanıtla

  Alıntı : [Resetleme işleminden sonra kullanıcı adı ve parola kısmındaki eski veriler duruyorsa modem resetlenmemiştir demektir.] ||
  Peki resetlemek için ne yapacağız resetlediğimiz halde kullanıcı ad ve parola duruyor resetlemeyi yanlışmı yapıyoruz ben 1 dk civarında basılı tutuyorum reset düğmesine ??? Ayrıca ben TTNET Müş. Hiz. ni arayıp kullanıcı ad ve şifremi kontrol ettirdim hiçbir sorun yok internetim farklı bir modemde çalışıyor ama philips i takınca kurulum yapamıyorum online ışığıda yanmıyor 🙁 sanırım modemimde sorun var 🙁 Teşekkürler Ahmet Bey Abicim her şey için dediğin gibi farklı bir noktada deneyeyim birde . Eline Sağlık

 75. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Eyüp;
  Eğer modemine ait ayarları doğru yaptığından eminsen ve telefon hattında ve bilgisayarda problem yoksa sorun modemden kaynaklanıyordur. Reset atmak için üst üste birkaç kez uzun aralıklarla açıp kapatman gerekiyor modemi. Tabi bu esnada bir kalem ucu vasıtası ile reset butonuna srekli basını yani reset düğmesi basılı iken power tuşundan açıp-kapatınız.

 76. Eyüp can Yanıtla

  Hee abi çok teşekkür ederim ben sadece o küçük düğmeye basılı tutuluyodum powr düğmesine dokunmuyordum bir de öyle deneyeyim çok teşekkür ederim herşey için 🙂 8)

 77. ahm3t YazarYanıtla

  Rica ederim Eyüp, sorununu çözmeye yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. bilgisayar-destek her sorun çözümünden sonra bunun mutluluğunu yaşarak çalışma azmini arttırıp siz değerli kullanıcılarımıza kaliteli hizmet vermeyi amaçlar.

 78. murat Yanıtla

  İyi çalışmalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.
  Evdeki modemi komşularımla birlikte ortaklaşa kullanıyoruz. Bazıları kablosuz bazılarıda kablolu bağlandığı için kablosuz modem aktif durumda. Ancak modemime benden izinsiz olarak bağlananlar oluyor. Wpa ile şifreleme yaptım ama buna rağmen yine tanımadığım kişilerin bağlandığını gördüm. Bunu nasıl engelleyebilirim? Yani sadece izin verdiğim kişilerin internete bağlanmasını istiyorum. Saygı ve sevgilerimle

 79. murat Yanıtla

  İyi çalışmalar modemimi komşular ile birlikte kullanıyorum. Ama benden habersiz bazıları benim kablosuz modemimi kullanıyor. Wpa ile şifreleme yaptım ama yine bağlanıyorlar. Sadece izin verdiğim kişilerin internete bağlanması için ne yapmam gerekiyor.

 80. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat Bey;
  Modeme vermiş olduğunuz şifre tipi olan WPA tekniği yüksek şifreleme yeteneğine sahiptir ve öyle denildiği gibi kırılma ihtimali vardır ama çok zordur. Örnekleme yapacak olursak uzun bir süre modeminizin açık olması ve sürekli bir halde modem-bilgisayar ikilisi arasında bir veri transferinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Sizin ağınızı hackleyecek kişinin yaklaşık 40 saat kadar hattınızı dinlemesi gerekmektedir; dediğim gibi bu süre zarfında da sürekli modem-bilgisayar veri transferi yapması gerekmektedir. Bahsettiğiniz durum çok zor bir olay. Sanırım sizin ağınıza dahil olanlar diğer kullanıcılardan ağınızın şifresini alıp bağlanan kullanıcılardır. Şunu deneyiniz modeme verdiğiniz şifreyi değiştiriniz ve sizden başka kimse bilmesin bunu. 1 gün boyunca modeminizi kapatmayın ve sabaha kadar sürecek bir download ayarlayınız. Ertesi günü modeme bağlı kullanıcıları kontrol ediniz.Sizin dışınızda bir erişim olmuş ise şifreleme tipini tekrar değiştiriniz ve SSID yayınını durdurup ağınızı gizli hale getiriniz.

 81. seda Yanıtla

  iyi günler. evde kablosuz internetimiz var. fakat bir tek benim yaşadığım bir
  sorun var.

  internete bağlandıktan bazen uzun bazen kısa bir süre sonra, sağ alt
  köşedeki 2 monitör önünde bir dünya simgesinin o dünyası sarı üçgen tabela
  içinde ünlem işaretine dönüyor ve monitörlerdeki yanıp sönmeler bitiyor.
  böylece internetim çalışmıyor. simgeye tıkladığımda ve bağlantılar
  açıldığında bu bağlantım için “sınırlı erişim” diyor.mecburen bağlantıyı
  koparıp tekrar bağlanıyorum. bağlandıktan gene kısa veya uzun bir süre sonra
  kopuyor internet. bazen bağlandıktan en fazla 1 dakika
  sonra bir daha kopuyor ve daha sonra arka arkaya hep aynısı oluyor ve
  mecburen interneti kullanamıyorum ve bilgisayarı kapatıyorum. (kablosuz
  internetimiz sınırsız ve evdeki diğer iki arkadaşımda böyle bir sorun yok.)

 82. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Seda Hanım;
  Öncelikle evdeki diğer kullanıcılar sizinle aynı anda mı internete giriyor? Eğer öyle ise bir ip çakışması yaşayabilirsiniz. İkinci olarak modeminiz şifreli mi? Şifresiz bir bağlantınız varsa modeminize başka kullanıcılar da erişim sağlıyordur buda yine ip çakışmasına neden oluyordur. Kendi bilgisayarınıza sabit ip vermeyi deneyiniz. Problem devam ediyorsa Teknik Servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 83. arzuman Yanıtla

  arkadasim ben senin dedigin 192.168.2.1 numarasini firefox ve internet exporer sayfasina yaziyorum ama hiç bir sey çikmiyor yani sayfa açilmiyor su an internete ethernet kablosu ile de bagliyim kablosuz baglanmamda da bir problem yok tek derdim sifreleyememek sorun nedir aceba yorumlariniz için tesekkurler modemim philips snv/ 6520

 84. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Arzuman;
  Bu haberde anlatılan modem SNA6500 modeli olduğundan webarayüz şifresi farklılık gösterebilir. Buradaki modemin webarayüz erişim ip numarası 192.168.2.1 dir. Sizin modeminize ait webarayüz ip numarasını şu şekilde görebilirsiniz. Başlat çubuğundan çalıştır komutuna basınız. Daha sonra “cmd” yazıp entera basınız; karşınız dos komut satırı gelecektir. Burada şu komutu veriniz “ipconfig” enter tuşuna bastığınızda karşınıza gelen ekranda “Varsayılan Ağ Geçidi” , “Default Gateway” kısmında yazan numara modeminize ait webarayüz ip numarasıdır.

 85. umut Yanıtla

  merhaba öncelikle yardımlarınınız cok tesekkür ederim gercekten cok yardımcı oluyorsunuz. benim philips sna6500 modemim var ilk baslarda sorun yoktu fakat şimdi sürekli sorun yasıyorum. özellikle gündüzleri internete bağlanamıyorum. bir gün nete giremiyorum birgün msne giremiyorum.msnin vermediğ hata kodu kalmadı. ama genelde geceleri fazla sorun olmuyor sorun varsa bile düzeliyor. anlamadım gitti.

 86. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Umut Bey;
  Öncelikle güzel görüşleriniz için teşekkür ederiz. Amacımız bilgiyi, bildiklerimizi mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak, kullanıcılara faydalı olmak. Umarım bunu başarabiliyoruzdur. Aynı hat üzerinde farklı bir modem kullanmayı denemenizi önerebilirim. Sorunun modem kaynaklı olup olmadığınız anlamış olursunuz. Bir diğer husus telekom çıkışlarını kullandığınız için DNS sorunu yaşıyorda olabilirsiniz. Bu durumun tespiti için dediğim gibi ya modemi başka bir kullanıcıda test ediceksiniz aynı sorunlar oluyormu kontrol ediceksiniz. Yada sizin hattınız üzerindeki farklı bir modemle uygulama yapıcaksınız. Ayrıca aşağıdaki linkten modeminizin firmware yazılımını güncelleyebilirsiniz.

  Philips SNA 6500 Firmware download

 87. zeynep Yanıtla

  merhaba
  çok güzel bi şekilde anlatmışsınız kurulumu teşekkürler bunun için,dediğiniz gibi yaptım herşeyi fakat ülke seçiminde turkey seçeneği yok ,bende others seçeneğini işaretledim ama böyle yapıncada ,internet service provider bölümündeki seçenekler kapanıyo kullanamıyorum o bölümü,buna rağmen söylediğiiz protokol ü seçeneklerden girdim ama kurulumun son aşamasında bağlantı kurulamadı deniyo.

 88. umut Yanıtla

  2 gündür gündüz girmiyorum. aksam 10 dan sonra giriyorum. fakat şimdilik bir sorun yok. sizin verdiğiniz dosyayı indirdim tıkladım sonra çalıstıra tıkladım bir bilinmeyen dosya çıkardı.bu dosyayı nereye atcam acaba.gerçi suan bişeyle oynamak istemiyorum sorun yok gibi. ama sorun olduğunda mesela msnye girmek istediğimde dns ayarları ve proxy ayarlarıyla ilgili sorun çıkıyor. bu modemdem önce tek portlu bir modem kullanıyodum onda bir sorun çıkmıyodu. bu modemle basladı genelde sorunlarım.eğer dns ile ilgili sorun yasıyorsam ne yapmalıyım?

 89. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Umut Bey;
  İndirdiiniz dosya modeminize ait Firmware dosyasıdır. Yani modemin kullanmış olduğu arayüze ait yazılımdır. Bu dosyayı önce bir yere açmanız gerekmektedir. Daha sonra modem içerisinden Firmware Update kısmını bulup bu indirdiğiniz dosyayı gösterip güncelleme işlemini yapmalısınız.(Bu işlemi deneyiminiz yoksa yapmayınız. Bu esnada olacak kesinti vs. durum modemi kullanılamaz hale getirebilir!) İkinci olarak modem kurulum ayarlarında Encapsulation ayarlarında (6 ncı resim) kurulumu PPPOA VCMUX olacak şekilde tekrar kurulum yapınız. MSN ve diğer işlemleri bu şekilde yapmayı deneyiniz. Ayrıca modeminizde yazılımsal bir problem de yaşanmış olabilir. Satıcınız ile görüşebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz MSN sürümü hakkında bilgi verirmisiniz. Windows Live Messenger 8.5 kurup deneyiniz.

 90. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Zeynep Hanım;
  5 nci resmi incelerseniz seçiminizi ona göre yapınız. Eğer sizin modeminizde bu aşamalar yoksa modemde yazılımsal bir hata mevcut olabilir. Adsl hattınızın durumunu kontrol ediniz. ADSL linkine ait ışığın sabit bir biçimde yanması gerekmektedir. Kurulumu tamamlamış olsanız bile ADSL hattınız yoksa bağlantı kuramazsınız. Sorun çözümü için bizlerden Teknik Servis Hizmeti alabilirsiniz.

 91. aylin Yanıtla

  Merhabalar
  Emekleriniz için önce çok teşekkürler…
  Philips SNA6500 modemimde yukarıdaki aşamalarla kurulumunu yaptım.Ethernet üzerinden bağlantımda hiçbir sorun yaşamıyorken,ethernet kablosunu çıkarıp kablosuz bağlanmaya çalıştığımda modemimi kablosuz ağ listesinde görüyorum,bağlanıyorum.”bağlandı” uyarısını almama rağmen sayfalara giriş yapamıyorum,açamıyorum sayfaları.Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim,iyi günler..

 92. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Aylin Hanım;
  Modeminiz şifrelimi? Eğer şifresiz bir bağlantınız varsa WEP yada WPA şifreleme tekniklerinden birini kullanarak şifreleyiniz. Ayrıca notebook-masaüstü hangi sistemi kullanıyorsunuz? Sorun çözümü için bizden Teknik Servis Hizmeti alabilirsiniz.

 93. aylin Yanıtla

  Notebook kullanıyorum.İlk kurduğumda şifre koymamıştım,daha sonra şifreledim.Fakat bu durumda değişen birşey olmadı.Şifrelide de şifreyi girdikten sonra “bağlandı” uyarısı geliyor fakat sayfaları açamıyorm.

 94. umut Yanıtla

  merhabalar benim internette yine sorun çıktı. 2 gündür giriyodum. bugün aksama kadar da sorun cıkmadı. şimdide internete giremiyodum biraz bekledim girmeye basladı fakat bu kezde msnye girmiyor.live messenger kullanıorum proxy ayarlarında sorun olduğunu söylüyor. anlamdığım dün aksam yoktuda bugünmü sorun çıktı. verdiğiniz firmware i nereye atacam yardım edebilirmisiniz?

 95. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Aylin Hanım;
  Modeminiz ve işletim sisteminizden kaynaklanan problemler olabilir. Modem satıcınızla görüşmenizi önereceğim. Eğer imkanınız varsa farklı bir kablosuz modem kullanarak bir test yapınız. Eğer notebookunuz ile iletişim kurup internete bağlanabiliyorsanız Philips marka modeminizde yazılımsal bir sorun var demektir.

 96. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Umut Bey;
  Sizin sorununuz sadece modem kaynaklı olmayadabilir. İşletim sistemi sorunuda yaşıyor olabilirsiniz. Bu aşamadan sonra soru-cevap şeklinde çözülmeyecek bir konuma girdiği için lütfen Teknik Servis Hizmet kısmını okuyunuz.

 97. cengiz Yanıtla

  merhabalar ahmet bey bütün sayfayı okudum tüm sorulara ayrıntıyla ve ilgiyle cevap vediğiniz için teşekkürler modemim philips cga5722 ama sanırım çoğu şey sizin anlatımını yaptığınız modemle aynı arayüzde aynı ben modemin kurulumunu ne cd den ne arayüzden tamamlayamadım yani kurulumdan adsl ayarları ve onaylayı şimdiye kadar göremedim cd den yaptığımda paremetreleriniz kaydedildi diyor ama internetle bağlantınız kurulamadı diyor arayüzden kurulum sihirbazında ise kablosuz ayarlarından öteye geçemiyorum bağlantı yok diyor ancak tüm kablolarda ve hattımda sorun yok ve garip bi şekilde arayüzden iss ayarlarını doğru bi şekilde girdiğim zaman kullanıcı ismimi ve şifremi girdiğim zaman internete kablolu ve kablosuz bağlanabiliyorum modemin adaptörünü çıkardığım zaman reset atıp tekrar arayüzden iss ayarlarını girmem gerekiyo yoksa bağlantı bulamıyor bu durum ilerde sorun çıkarır mı bu şekilde kullanıma devam etsem yoksa benim de sayfada bikaç kişiye söylediğiniz gibi modemden kaynaklanan yazılımsal bi sorunum mu vardır? uzun olduğu için özür..Teşekkürler

 98. umut Yanıtla

  fakat ben istanbul dışında oturuyorum. işletim sisteminde sorun varmı bilmiyorum. internete giremediğimde hem laptopla giremiyorum hemde masaüstüyle.ayrıca bir iştetim sisteminde sorun varsa hiçbir zaman girememem gerekmezmi?

 99. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cengiz Bey;
  Modem ayarlarıızı kayıt ettikten sonra saklı kalmalıdır. Modemi kapatıp açtığınızda, elektrik gidip geldiğinde etkilenmemesi gerekmektedir. Ayarlar saklı kalmalıdır. Sadece resetleme işlemi neticesinde ayarlarınız sıfırlanır, bunun aksi durumlarında modemde teknik bir problem vardır. Satıcınıza başvurmanızı öneririm.

 100. serdar Yanıtla

  philips sna 6500 modemımın 3389 portunu açmak ıstıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 101. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serdar Bey;
  PHILIPS SNA 6500 KABLOSUZ MODEMLERDE PORT AÇMAK (RESİMLİ) ilgili konu yuarıda yer alan habere dahil edilmiştir. Makalemizi incelerseniz sorunuzun cevabını alacaksınız. Farklı sorularınız varsa yine yorum kısmından belirtiniz.

 102. Serkan Yanıtla

  Merhaba

  Böyle bir anlatımn hazırladığınız için teşekkür ederim.

  Ellerinize sağlık

 103. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serkan Bey;
  İlginiz için teşekkür ederiz. Kullanıcılarımızdan ufak bir isteğimi. Sayfaların sağ kısmında yer alan reklamlarımıza tıklamalarıdır. Bir takım giderleri karşılamak için faydalı olmaktadır:)

 104. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serkan Bey;
  Günümüzde yaygınlaşan kablosuz modem ve notebook kullanımı ile modem webarayüz şifrelemesi ve kablosuz ağ şifrelemesi ihtyiaç haline gelmiştir. Kablosuz modemlerinizi şifreleme yapmadan kesinlikle kullanmayınız. Şifreleme tipini eğer cihazınızın destekliyorsa WPA olacak şekilde yapılandırınız.

 105. Selçuk Yanıtla

  Merhaba Ahmet bey bendeki sorun. bütün parametreleri doğru yazdığım halde sürekli . telekom şifrenizi kontrol edin sayfasına yönlendirmesi. Aynı şeyleri defalarca yaptığımda (belki 15 defa) en sonunda bağlanıyor ama herhangi bir ip değişimi yapma veya elektrik kesintisinde tekrar şifre ve kullanıcı adı sayfasına yönlendiriyor olması. modemde şifreleri unutma söz konusu değil aynen duruyor şünkü kullanıcı adı ve şifre. Sorunun nerden kaynaklandığını hala çözemedim modem arızalı olabilirmi. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 106. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Selçuk Bey;
  Modeminizin arızalı olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Çünkü 172 veya 173 numaralı tam hatırlayamadım Telekom Bilgilendirme sayfasına gidiyorsanız bu demektir ki kullanıcı adı ve parola doğru değil. Bu şu durumda geçerlidir. Modeminizi başvuru yaptığınız ADSL hattına takmıyorsunuz yada ADSL’e başvurduğunuz zaman size verilen kullanıcı adı ve parolasını kullanmıyorsunuz. Bu iki durumu kontrol ediniz. Eğer problem olmadığını düşünüyorsanız modeminizi satıcınıza götürün kontrol etsinler.

 107. SERKAN Yanıtla

  merhaba benim sorunum modem ayar sayfasının çıkmaması
  adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp enter a bastığımda hiçbirşey olmuyor.Us Robotics marka modemimle internete bağlanabiliyorum ama philips sorun var…
  Bu konuda acil yardımlarınıza ihtiyacım var.

 108. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serkan Bey;
  Ip yapılandırmanız el ile mi ayarlanmış durumda? Kullanmış olduğunuz tarayıcı nedir? Philips modem başka bir bilgisayara bağlanınca çalışıyor mu? Bu gibi sorulara yanıt verirseniz daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz.

  Serkan Bey;
  Smileadsl yetkili kişilerinden gelen maili aynen size aktarıyorum umarım faydalı olur:

  From: Smile ADSL [mailto:bilgi@smileadsl.com]
  Sent: Monday, August 18, 2008 5:42 PM
  To: admin@bilgisayar-destek.com
  Subject: Re:Merhaba

  Airties modem markasının kurulu olduğu bir bilgisayar üzerinde farklı bir modem kurulumu gerçekleştirilebilmesi için, bilgisayarda kurulu olan Airties hizmet programının kaldırılması ve herhangi bir modem kurulum programramının yüklü olmaması gerekmektedir.

  Airties hizmet programı bilgisayar üzerinde silindikten sonra farklı bir modem kurulum işlemi sağlanabilir.

  Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

  Smile Adsl ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0212 444 33 75 numaralı smile adsl gülümseten hat’tı arayarak ya da bilgi@smileadsl.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

  Smile Adsl’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,
  Smile Adsl Gülümseten Hat

 109. SERKAN Yanıtla

  hem firefox hemde Internet Explorer kullanıyorum her ikisiylede denedi olmadı. ip yapılandırmasını el ile de ayarladım ama olm uyor. başka bir bilgisayarda arayüz sayfasına giryor du. işletim sistemim de vista 64 bit

 110. ömer Yanıtla

  ben philips cga5722 model modemimi yeni aldım ama sadece bir kere internete girebildim.192.168.2.1 i adres çubuğuna yazdığımda sayfa görüntülenemiyor diyor.Sürekli cd den yüklemeyi deniyorum ama orada hiçbir sorun çıkmıyor.innternet bağlandı yazıyor ama internete girilmiyor ve menüye döndüğümde kablosuz şifreleme ayarları açılması gerkirken açılmıyor.Şimdiden yardımlarınız için teşekkkürler.

 111. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ömer Bey;
  Kullanmış olduğunuz modem veya servis sağlayıcı ile ilgili sorun olabilir. Adsl hattınızın sabit olduğundan eminmisiniz? Modeminiz farklı bir noktada ve bilgisayarda sağlıklı çalışıyor mu?Bu durumları kontrol ediniz.

 112. duygu Yanıtla

  ben laptopuma format attım ondan beri kblosuz bağlanamıyorum kablosuz ağları görüntülüyo ama ama ağ anahtarı istiyo we bende böyle bi şifre yok ilk ayarları bilgisayarcı bi arkadş yapmştı ve bana böyle bi şifre wermedi ayrıca ip yi adres satırına yazınca da görüntülenemiyor diyo yardım ederseniz sewinirim

 113. duygu Yanıtla

  acaba şifreyi bilmediğim için modeme reset atsam olur mu?= resetledikten sora modem cd sini takıp tekrar kurmama mı gerekir ?

 114. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Duygu Hanım;
  Kablosuz olarak modeme bağlanabilmeniz için kesinlik vermiş olduğunuz şifreyi bilmelisiniz. Bunu dışında kablosuz erişim kuramazsınız. Bu durumu şu şekilde düzeltebilirsiniz. Ethernet bağlantısı ile (kablolu bağlantı) modeme bağlanarak modeme verdiğiniz WEP veya WPA şifresini değiştirebilirsiniz. ancak bu şekilde tekrar kablosuz iletişim kurabilirsiniz. Fakat burada şöyle bir sorun çıkabilir. Modemin webarayüz şifreside default değerinden farklı bir şey yapıldıysa o şifreyide bilmiyorsanız webarayüze girmeniz yine imkansız maalesef. Bu durumda tek yapacağınız şey modeminize reset atmak ve baştan kurmaktır. Bu konularda bizden teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

  Teknik Servis Hizmeti

 115. avril Yanıtla

  Merhaba,

  philips sna6500 kablosuz modemim var.
  3 gündür kablosuz olarak bağlanamıyorum, fakat kablo ile bağlanabiliyorum.
  Laptopumda xp sistemi var, Kablosuz ağ seç penceresinde ağlarda kablosuz ağım görünüyor, fakat “otomatik” yazıyor, “bağlan” tuşuna tıklıyorum, “windows ağa bağlanırken bekleyin” diyor ve bağlanmıyor dakikalar boyunca.
  Evim müstakil ve çevremde kablosuz ağ kullanıcısı olmadığı için modemimde şifre de kullanmıyorum.
  Ayrıca bende SonyPSP ve Sony Playstation 3 de var.
  Yine bu 2 oyun konsolu kablosuz ağımı görüyor ama bağlanmıyor.
  Modemimi defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm resetledim fakat aynı durum, kablo ile bağlanmak zorunda kalıyorum 3 gündür. Modemde kablosuz ışığı da yanıyor ayrıca,fakat hiçbir wifi teknoljisi desteklyen cihaza bağlanmıyor.

  Yardımlarınıza teşekkür ederim.

 116. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Avril;
  Modeminizi resetlediğiniz ve fabrika ayarlarına döndürdüğünüz halde ve birden fazla farklı cihazla deneme yaptığınız halde yine de şifresiz olan modeminize kablosuz olarak hiçbir şekilde bağlantı kurulamıyorsa modeminiz teknik bir arızaya uğramış demektir. Satıcınıza başvurunuz.

 117. Cihan Yanıtla

  Merhabalar.Sitenize baktm ama pek bilgi bulamadım sorunumla ilgili.Philips CGA65 modemini aldım .(CGa olduğu kesin numarasını hatırlayamadım).CD sini taktım.Tüm adımları yaptım.Eski modemimde kullandığım telefon ve ethernet kablosunu ona taktım.Power filan hepsini halletim.Ama kutudan çıkanları kullanmadım.Sonra kurulum tamamlandı.Wi-fi yi aktive ettim.Bana şifre-kullanıcı adı verdi.İnternete bağlısınız dedi fakat hiçbir tarayıcıda internete giremiyorum.Hiçbir sayfayı gezemiyorum.Aynı sorun olmuştu usr modemde bimeks hemen yapmıştı.Sonra dedim 192.168.2.1 yazıp modemin arayüzüne bakıyım.Kurulumu filan halletim.Kablolu olarak kullanamıyorum.Kablosuz olarakta gözükmüyor.Aslında bi tane philips gördüm ama sinyal gücü mükemmel olması gerekirken çok iyi.Bende dibindeyim modemin şüphelendim.Ne yapıcam=?

 118. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cihan Bey;
  Eğer modemi kablolu olarak kullanamıyorsanız. Bilgisayarınız modemden ip alamamıştır demektir. TCP/IP ayarlarınızı kontrol ediniz. Manuel ip numarası verilmiş olabilir bu durumu düzeltiniz. Ayrıca CD den yapmış olduğunuz kurulumu uninstall edip bilgisayara kaydettiği klasörleride tamamen siliniz. Kurulumu tamamen webarayüz kullanarak modemi resetleyip tekrar yapınız. Bu arada wi-fi aktive ettiğinizde size şifre verilmez bildiğim kadarıyla. Kablosuz modeme verilen wep veya wpa şifreleri manuel olarak kullanıcı tarafından verilir. Sabit olan şifre sadece modem webarayüz şifresidir. Bu şifrede daha sonra değiştirilebilir ki şiddetle bu şifreninde değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun nedeni ise web üzerinden herhangi bir kullanıcı modeminize erişebilir. Bu arada görünen philips modem muhtemelen sizin modeminiz. Bunu anlamak için modeminizie ait ESSID adını değiştiriniz. Modemi baştan kurduktan sonra çalışmıyorsa. Farklı bir notebook ile bağlantı kurmayı deneyiniz.

 119. ata Yanıtla

  iyi günler. benim sna 6500 modemim var. Laptopum ile buna güvenli olmayan baglantıdan baglanıyorum. ancak VBA dan şifre verdiğimde, kaplasuz aglarda benim modemi görüyor ancak sinyal yerinde X (çarpı) işsreti ve ‘bu bilgisayardaki ag için kaydedilen ayarlar agın gereksinimleriyke eşleşmiyor’ ibaresi çıkıyor. WEP’ den şifre verirken ise ondalık sayı yazılmadı demekte. bunu nasıl çözebilirim. şimdiden Tşk.

 120. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ata Bey;
  Yaptığınız yorumu okumakta kullandığınız Türkçe’den ötürü oldukça zorlandım. Ama anladığım kadarıyla şifreleme problemi yaşıyorsunuz. WEP şifreleme yaparken sadece numerik (sayı modu) kullanınız. Örnek şifre olarak telefon numaranızı verebilirsiniz. 216xxxxxxx gibi. Sanırım bu probleminizi çözecektir. Bunu yapmadan önce bilgisayarınızda kayıtlı olan tüm kablosuz bağlantıları silip yeniden yapılandırınız.

 121. ugur kihtir Yanıtla

  saygılar.. modem kendı kendıne yarım saatte bır falan res atıyor baglantıyı sıfırlıyor.. servıse goturdum hıc bı sorun yok dedeıler fabrıka ayarlarınada dondum ama yınede duzelmedı ne yapabılırız??? neden yapıo olabılır? pc den olabılırmı nolur yardım edın kırıcam yoksa modemı:=)

 122. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur Bey;
  Servisine götürdüğünüz halde modeminizde bir sorun olmadığı tespit edildiyse sorun bilgisayarınız veya modemi besleyen elektirk kablolarındadır. Kullanmış olduğunuz adaptörü ve elektrik girişlerini kontrol ediniz. Modemi farklı bir prize bağlayarak deneyiniz. Bilgisayarınızı virüs ve trojan taramasından geçiriniz. Ayrıca evinizde paralel bir telefon hattı varsa yada telefon kablolarınızda bir arıza varsa, splitter cihazınız bozuksa bağlantı kopmaları yaşarsınız. Bu durumları gözden geçiriniz.

 123. gökhan Yanıtla

  iyi günler dilerim öncelikle.smile adsl kampanyasından alınmış philips sna 6500 modemim var.evimde hiç kapatmadığım bir pc’im ve gün içinde arasıra kullandığım laptop’um modeme kablolu olarak bağlılar.1-2 gün öncesine kadar bağlantı konusunda en ufak bir problem dahi yaşamamıştım ama son 2 gündür laptopla nete çıkmaya çalıştığımda netten düşmeler yaşıyorum ta ki modemi kapatıp açana kadar.sürekli açık olan pc’de ise düşme,kopma gibi bir durum hiç olmuyor.laptopla nete giremediğim süreçte ağda herhangi bir sorun yok, dosya paylaşımı yapılabiliyor.ben de modemin en son firmvare’ini philips’in sitesinden güncelledim(version 0.17-modemim kare power butona sahip).fakat sorun çözülmedi.Advanced settings-system-time settings deki Enable Automatic Time Server Maintenance’ı disable yaptım.ISP settingsdeki connection type’i Always Connected yaptım, ethernet’in driverlarını kurdum ayrıca ama sonuç yok.hatta bu mesajı yazarken dahi bağlantı yine gitti.Ne yapmalıyım sizce?İlginize teşekkürler.

 124. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gökhan Bey;
  Telekom taraflı DNS problemi yaşıyor olabilirsiniz. Modem açıp kapatmanız sonrası ip numaranız yenileniyor ve farklı sunucuya geçiyorsunuz. Telekomu arayıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu haberdeki 66 numaralı yorumdaki resmi inceleyiniz. Modeminiz uzun süre kullanılmadığında off konuma geçiyor olabilir.

 125. ezgi Yanıtla

  Merhaba
  Ben smile adsl de sorunsuz olarak kullandığım kablosuz modemimi tatile geldiğim için ailemin evine getirdim ve burada kullanmak istedim. Tüm bağlantılarını yaptım ama online ışığı yanmadı. Sizin açıklamalarınızı okuyup modemi resetledim ve kurulumu yaptım, şifreyi değiştirdim ama ışık tekrar söndü ve şimdi bağlantı sağlayamıyorum. ne yapmamı önerirsiniz.
  Şimdiden teşekkür ederim.

 126. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ezgi;
  Öncelikle modemi ailenizin evinde kullanabilmeniz için oradada bir adsl aboneliği bulunmak zorundadır. Kurulumu yaparken modemi taktığınız telefon hattına ait adsl bilgileri modeme girilmelidir. Şuan bulunduğunuz konumdaki ADSL hattına ait bligiler ile aileniz evinde internet bağlantısı kurmazsınız. Eğer ailenizin evindeki ADSL hattını kullanarak ve onların bilgilerini girererk modemi kurduysanız ve bağlantı sağlayamıyorsanız; ADSL hattınız sabit bir biçimde yanmıyorsa telekomdan kaynaklanan bir problem vardır. Telekom yetkilileri ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Şunu unutmayın ADSL başvurusu hangi hat için yapıldıysa modem sadece o hat üzerinde çalışır. Sizin bilgilerinizle başka bir noktada ADSL açık olsa bile bağlanamazsınız. ADSL kullanıcı adı ve parolası sadece başvurulan telefon numarası için geçerlidir.

 127. ezgi Yanıtla

  İlginize teşekkür ederim. Ailem ttnet den bağlanıyor, söylemeyi atlamışım. Kurulumu ttnet kullanıcı adı ve parolasıyla yaptım. Evde kullandıkları diğer kablolu modem ile bağlantı sağlayabiliyorum. Ama kablosuz modemi taktığım zaman online ışığı hiç yanmıyor.

 128. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ezgi Hanım;
  Kurulum yaparken Servis Adı kısmını boş bırakınız. Birde kullandığınız splitter cihazını kontrol ediniz. Telefon hattını splitter kullanmadan direkt telefon hattını modeme bağlayarak deneyiniz. Adsl hattının gelmesi bazı modemlerde uzun sürebilir. Bu arada kurulumu yaparken kullanıcı adınız şu şekilde olmalı örnek olarak:

  ezgi@ttnet
  parola: şifreniz

 129. ezgi Yanıtla

  Tekrar merhaba,
  Modemin kurulumunu yaptım, yardımınız için çok teşekkür ederim. ancak bu sefer de ağa şifre vermeyi beceremedim:(
  Yukarıda anlattığınız gibi WEP kısmında anahtar 1’e şifreyi yazıp kaydediyorum ama hala başka bir bilgisayar şifresiz olarak bağlanabiliyor. Ne yapabilirim?

 130. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ezgi Hanım;
  Aşağıdaki resimde yer alan ayarın sizin modeminizde de olmasına dikkat ediniz. Şifreleme yapmadan önce vereceğiniz şifreleme tipini aktif etmelisiniz. WEP veya WPA şifreleme yapacaksanız resimdeki gibi seçip ayarları kaydetmeniz gerekmektedir. Daha sonra modeminizin şifrelendiğini göreceksiniz.

  Philips SNA 6500 Kablosuz (Wireless) ADSL Modem Şifreleme:

  RESİM 1

 131. ezgi Yanıtla

  Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim Ahmet bey. Verdiğiniz bilgiler benim için çok faydalı oldu. İyi çalışmalar dilerim.

 132. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ezgi Hanım;
  Amacımız bilgilerimizi siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak, sizlere yardımcı olmak, doğru bilgiyi sunmak. Sizlerde bizlere sitemizde yer alan reklamlarımıza tıklayarak destek olabilirsiniz.

 133. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Manyak Sey;
  Bu yorumu silebilirdim fakat sitemize yapılan her yorum bizim için önemlidir. Ayrıca bu yorumu yapmanızdaki neden nedir öğrenebilirmiyim? Burada anlatılanları uyguladınız mı? Deneyiminiz ne kadar? Neye dayanarak bu şekilde itham ediyorsunuz? Bizim amacımız bildiklerimizi kullanıcılarımızla paylaşmak onların sorunlarını çözmek. Ayrıca gelen yorumlara cevabıda parayla satmıyoruz ki; bir adsl servis ücreti ortalama 50 YTL dir. Buna rağmen bu şekilde ağır bir ithamda bulunma nedeninizi açıklamazsanız sizi kullanmış olduğunuz nick ile selamlamak istiyorum…

 134. Cihan Yanıtla

  Tamam sorun halloldu fakat kablolu olarqak kullanabiliyorum.

  2 sorunum var.

  Aynı odadaki laptopum Sinyal gücünü 4.seviyede gösteriyor.Salondaki Playstation 3üm %32 olarak gösteriyor bu indirme-internette gezinme vb. de sorun yaratırmı?

  2.

  Şifremi 123654789 olarak ayarladım. 192.168.2.1 adlı modem arayüzüne girdim. 1-2 yere bu şifreyi yazdım sonra tamamladım.Laptoplumla girmeye çalıştım fakat şifreyi yanlış yazmışım.Sonra Şifre ayarlarında eski şifreyi 123654789 olarak yazdım yeni şifre filan yazdım eski şifre yanlış dedi.Demekki kurulumda bana şifre vermiş.O şifre orda duruyor diye not etmedim.Ama pc yi kapayınca şifre ordan silinmiş.Kablosuz kuruluma giremiyorum(cd de kurulum üzerinden…).Kaybolmuş.O şifreyi nasıl öğrenebilirim?

 135. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cihan Bey;

  Birinci sorunuzun cevabı: İnternet hızınız bu durumdan etkilenmez. Yani upload-download hızınız değişmez. Bu oran sadece aynı ağa bağlı bilgisayarlar arasındaki veri aktarımı için geçerlidir.

  İkincş sorunuzun cevabı:
  Eğer verdiğiniz şifre modem webarayüz şifresi değilse 192.168.2.1 yazarak webarayüzüne giriş yapınız. Daha sonra şifreleme ekranına gelip buradan verdiğiniz tüm şifreleri değiştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken bağlantınızı kablolu olarak kurmalısınız.

 136. Cihan Yanıtla

  Teşekkürler.Şifrede sorun yok anladığım kadarıyla.Ps3lede,Laptoplada bağlandım.Fakat ps3 en son aşamada failed dedi.Yani internete erişemedi.Laptopdada hiçbir sayfaya giremiyorum.Daha öncede böyle olmuştu sanırsam.geçen sene ilk kablosuz modem aldığımda…ben kablosuz olarak tanıtmak için ilk önce kablolu sonrada kablosuz olarakmı bağlamalıyım?Pc me ethernet üzerinden bağlı.Ve çalışıyor.Laptopla ve ps3 le giremiyorum.

 137. ahm3t YazarYanıtla

  Cihan Bey;
  Sorununuz modeminizden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle şifresiz hale getirip kablosuz bağlanmayı deneyiniz. Şifresiz bağlantıda problem yoksa şifreleme tipini WEP olarak seçip bağlantı kurmayı deneyiniz. Şifre olarakta 10 karakter sayısal şifreleme kullanınız.

 138. fatih Yanıtla

  merhaba.
  benim sorunum xp yüklü dizüstü bilgisayarıma philips marka kablosuz modemimi tanıtıp ayarlarını yapmama rağmen kablosuz olarak bağlanamamam.eternet kablosu takılı iken herhangi bi sorun olmadan internete bağlanıyorum.ama kablosuz olarakda bağlandı görünüyor fakat hiçbir siteye giremiyorum.kablosuz ağları görüntüleyip yayın yapan modemimi bulup bağlan dediğimde ağ hazırlanıyor diyor sinyal gücü son seviyede olarak bağlı görünüyor ama herhangi bir değişme yok.bu sorun neden kaynaklanabilir.yardımlarınız için teşekkürler

 139. Cihan Yanıtla

  Şifremi kaldırdım bu sefer bağlanmıyor.WEP olarak nasıl yapıcam?Ben ilk başta WPA seçmiştim ama.

 140. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cihan Bey;
  Sormuş olduğunuz tüm soruların cevabı aslında yukarıdaki kurulum anlatımında gayet açık ve net bir biçimde anlatılmıştır. Lütfen kurulum anlatımını dikatli okuyunuz. Eğer modem kurulumu için destek talep etmek isterseniz Teknik Servis bölümümüze göz atınız.

 141. fatih Yanıtla

  evet modemim şifreli konumda ama şifreyi tekrar tekrar doğru şekide girmeme rağmen evet bağlandı gözüküyor ama ben nete ulaşamıyorum hiç bir sayfayı açamaıyorum.dns ayarlarıyla igili bir şey olabilirmi..yardımcı olursanız çok sevinirim.

 142. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  Sayfa açmama nedeni DNS değildir. Çünkü modem açık durumdayken kablolu bağlanıyorsunuz ama aynı zamanda kablosuz bağlantı kurmaya çalıştığınızda bağlanamıyorsunuz. Bu durum sizin wireless adaptörünüzden, modeminizden veya verdiğiniz şifreleme tipinden kaynaklanabilir. Bu yüzden öncelikle şifresiz bağlantı kurmayı deneyiniz. Şifresiz halde bile bağlantı kurulamıyorsa modem veya bilgisayarınızın kablosuz modülünde sorun var demetir. Bilgisayarınızla başka kablosuz modemlere bağlantı kurabiliyorsanız o zaman sorun modeminizde demektir.

 143. fatih Yanıtla

  sorunu çözdüm. modemi resetleyip tekrardan modemin kullanıcı sayfasından ayarlarını yaptım bu sefer.. ama bişe dikkatimi çekti ilk kurduğumda ip nosu alınmadı yzıyordu şuan ise ip nosunu görebiliyorum sanırım otomatik kurulum yaprken bi sorun var.bu arada bişey sormak istiyorum bağlantımı sğladıktan sonra bazı sitelere login olamıyorum mesela http://www.oyunus.com yada ikariam online oyunu siteye giriyorum fakat ilk tıklamamla beraber tekrar login olmamı istiyor.bunun nedeni nedir acaba?

 144. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  Bilgisayarınızdaki internet geçmişinizi, gereksiz dosyaları ve cookie leri temizleyiniz. Karşı taraftan kaynaklanan bir problem olabilir.

 145. deccal Yanıtla

  Merhabalar..

  Öncelikle teşekkür etmek istedim yardımlarınızdan dolayı..
  Benim sorunum laptopla kablosuz olarak bağlanamamak. Kabloyla masaüstü bilgisayar ve laptopla bağlanabiliyorum ayrıca ipod touch ile wirelessla bağlanabiliyorum.
  Laptopta wirelessla bağlanmayı denerken modemi görebiliyorum şifreyi giriyorum ve hata veriyor. Hata olarak “Wireless authentication failed because of timeout” böyle bi açıklama vermekte.. Yardımcı olursanız sevinirim.

 146. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Deccal;
  Modeminize ait şifreleme ile ilgili problem yaşıyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz şifreleme tipini bilgisayarınızın kablosuz adaptörü desteklemiyor olabilir. Öncelikle şifresiz bağlantı kurmayı deneyiniz. Başarılı olursanız size uygun bir şifreleme seçerek bağlantı kurmayı deneyiniz.

 147. Geri bildirim: Anonim

 148. hasan Yanıtla

  merhabalar benim phılıps modem ile ilgili bir sorunum var phılıps sna6500 modeli. statik ip numaram var ama statik ip numaramı internet expoler aramma sayfasına yazdığımda modem açılmıyor yani sadece ağdaki bilgisayarlar ile modemi kontrol edebiliyorum dışarıdan bağlanamıyorum sorunun çözümü nedir sizce 😕

 149. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hasan Bey;
  Öncelikle Remote bağlanabilmek için modemde port yönlendirmesi yapmanız gerekmektedir.Mesela Radmin kullanıyorsanız 4899 UDP portunun açık olması gerekmektedir.Bu işlemi yapmalısınız. Sizin modemden aldığınız IP numarasına bu portu yönlendirmelisiniz. Mesela Radminde sabit IP numaranızı yazdığınızda önce WEB üzerinden komutunuz modeme kadar gelir (yani statik ip adresine) daha sonra buradan nereye gideceğinide modem içerisinden nat ile port yönlendirmesi yaparak siz belirlemelisiniz. Haberimizi iyi okuyunuz; port açma yukarıda mevcut çünkü. Ezber soru sormayınız lütfen.

 150. nil Yanıtla

  merhaba ben yeni bir notebook aldım, evde bir adet masaüstü mevcut ve bu masaüstü ile philips sna6500 model modemle paylaştığım bir internet erişimim mevcuttu fakat yeni notebook tan internete bağlanamıyorum modemi tanıtabilmek için kurulum cd si gerekli idi onu kaybettiğim için internetten indirdim fakat okumadı winrar programı indirdim ama oda işe yaramadı çözüm önerilerinizi bekliyorum teşekkurler…

 151. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Nil;
  Öncelikle modeminizi kurmak için herhangi bir CD içeriğine ihtiyacınız yoktur. Elinizdeki modemin kurulumu (CD kullanmaya gerek kalmadan kurulum) yukarıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Modem kurulumu, şifrelemesi, port açma gibi detaylı konulardan da bahsedilmiştir. Lütfen yukarıdaki anlatımı okuyarak kurulumu yapmayı deneyiniz. Kurulum aşamasında takıldığınız yerleri yine buradaki “Yorum Yap” kısmından sorunuz.

 152. burak Yanıtla

  selam öncelikle bu tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürü borç biliyorum..

  sonrasında iki sorun olacak yüksek müsadeniz ile..

  ayarların hepsini yaptım aynen söylediğiniz gibi.

  şuan internetim mevcut gayet düzgün bir şekilde çalışıyor.

  1)öğleden sonra saatleri arasında netim sürekli kopyor ve tekrar geliyor bu gel – gitler 5 sn ara ile sürüyor. (ttnet abonesiyim)

  2)modemimi resetledikten sonra sanırım proxy ayarlarında yapamadığım bişiy var oynadığım online oyuna giriş yapmak istediğimde bu uyarıyı alıyorum.

  Session gecerli degil.

  Bunun cesitli sebepleri olabilir:
  – Ayni kayda bir kac kere giris yaptin.
  – Kaydina giris yaptiktan sonra IP adresin degismis olabilir.
  – Internete baglandigin proxy de bir sorun olabilir. Ayarlardan IP denetimi kontrol disi birakabilirsin, ama bu da güvenlik acigi olusturabilir.

  şimdiden teşekkürler..

 153. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burak;
  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Soruların cevaplarını sıralamanızda göre vereceğim.

  1) Öncelikle adsl modeminize giden telefon hattı üzerinde paralel bir telefon hattı mevcut mu? Paralel hatlar ADSL linkinin kesilmesine neden olabilirler. Telefon kablolarınızda ve prizlerinde sorun olabilir. Telekom tarafında yaşanan sorunlar olabilir. Bu durumların tespit edilmesi gerekmektedir. Modem üzerindeki ADSL link ışığı eğer günün belirli zamanlarında gidip daha sonra sabitleniyorsa bu durum hat ile alakalı durumdur. Telefon hattınızı ve bağlantı ayarlarınızı kontrol ediniz. Ayrıca sisteminizde güncel bir antivirüs programı varsa kapsamlı bir tarama yapınız. İnternet bağlantınız gittiği zaman ADSL link ışığı sabit kalıyorsa ve buna rağmen internete giriş yapamıyorsanız modeminiz bekleme konumuna geçmiş olabilir. Bu durumda 66ncı yorumda yer alan resmi inceleyerek gerekli düzenlemeyi yapınız. Birinci sorunuz için çözüm önerilerimiz bunlar olacaktır. Anlatılanları yaptıktan sonra sorununuz devam ediyorsa modemi farklı bir noktada test ediniz yaşanan problemler aynı şekilde mi oluyor gözlemleyiniz. Yine aynı durumlar söz konusu ise modemi satın aldığınız kişi ile irtibata geçiniz. Arıza mevcut olabilir.

  2) Oynadığınız oyun hakkında bilgi verirmisiniz. Modeminizde port yönlendirmesi yapmanız gerekiyor olabilir. Reset işleminden sonra port yapılandırmanız sıfırlandığı için oyuna giriş yapamıyor olabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz IP sabit mi yoksa dinamil IP mi kullanıyorsunuz? Sorununuz port yönlendirmesi ile ilgiliyse bu konuda yukarıdaki anlatımda resimli olarak anlatılmıştır. Son olarak internet tarayıcınızdaki (internet explorer, firefox, opera gibi) cookieleri, geçici dosyaları, geçmiş ile ilgili içerikleri, formları, kayıtlı parolaları yani genel bir cache temizliği yapınız.

  Umarım sorununuz çözüme kavuşur. Anlatılanları uyguladıktan sonra geri dönüş yapmak için yine bu haber başlığını kullanınız lütfen.

 154. burak Yanıtla

  adsl kablom yalnızca modeme bağlı onun dışında bir telefon hattı veya spliter bağlı değil.

  internetim gündüz saatlerinde devamlı olarak gidip geliyor gece ise saatlerce internete bağlı kalabiliyorum..

  http://www.ogame.com.tr oynadığım oyun..

  evet,sabit ip kullanıyorum.

  tahminimce port ayarlarını yapmam gerekiyor diye tahmin ediyorum fakat gösterdiğiniz tüm ayarları yaptım.Yani fotoğrafta ne görüyosam aynı şekilde yapıştırdım kendi modemime :)))) pek bilgim dahilinde olan bi konu değil, anlıyamadım.

  internet explorer kullanarak erişim sağlayamadım fakat bilgisayarıma format attıktan birkaç dakika sonra denedim oyunu açmayı o nedenle ordan kaynaklanan bi sorun olduğunu zannetmiyorum.

 155. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Burak;
  Bağlantı problemi dediğim gibi modemin nasıl çalıştırıldığına dait ayarlar ile ilgili olabilir. Resimdeki şekilde görülen “daima bağlı” olacak şekilde yapılandırınız. Modem port yönlendirmesinide siz modemden hangi ip numarasını alıyorsanız ona göre yapınız. Örneğin siz modemden 192.168.1.2 numarasını aldıysanız port yönlendirmesini bu numaraya göre yapınız.

  Hangi IP numarasını aldığınızı görmek için şu adımları yapınız.
  Başlat>Çalıştır>cmd>enter>ipconfig -all>enter> Burada yer alan IP Adresi kısmı sizin modemden aldığınız IP numarasıdır.

 156. focus55 Yanıtla

  bende bu modem i kullanıyorum
  aldığıma pişman oldum birdaha phılıps marka pc bileşeni veya network ürünü kesinlikle almayacağım bence bu modem in piyasadan toplatılması lazım nedenleri:en son firmware yi yükledikten sonra menü ingilizce oldu sürekli kopmalar yaşıyorum 180 ytl verdim haram olsun servise verdim arızayı yaptık dediler eve getirdim taktım yine kopma oluyor menü ingilizce dedim biz yazılıma karışmayız dediler bahcelievler servisine götürdüm haram olsun birdaha phılıps mı ? asla

 157. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Focus55;
  Açıkcası bahsettiğini durumları bir iki müşterimizde bende gördüm ve çözümleyemedim. Philips bana göre de network işine el atmasın:) kulaklık yapsın, LCD Tv yapsın:) herkes işini yapsın kısacası.

 158. mehmet Yanıtla

  Merhaba, iyi aksamlar

  Yukarıda kurlumunu anlattıgınız modemi bende kullanıyorum.Kurulumda sorun yaşamadım.2 laptop kullanıyorum,bir laptop xp işletım sistemı kurulu we baglantıda hiçbir sorunum yok.Kablolu we kablosuz sorunsuz baglanıyorum.Ve gayet memnunum.Ama vista işletım sistemi kurulu laptop bır türlü baglantıyı kuramadım.kablolu baglantıda sorun yasamıyorum ama kablosuz da agları gördügüm halde baglanamıyorum (kablosuz sifre girdigim halde).bundan sonrası için tamamen sorum vista ile ilgilidir.laptop ve modemi bilgisayarciya götürdüm. orada laptop sorunsuz calıstı. modemi sadece elektrık fişine takılı halde iken kablosuz aglarda gördü we kablosuz IP bile aldı.ama 10 dk sonra evde ayni işlemi yapamadım.Modem ve laptop da sorun bulamadım.Hat la ilgili bir sorunda yok.Olsaydı XP kurulu laptop ile ınternete baglanamazdım.yorumlarınızı okudum ve sizi samımı buldugum için yazıyorum.calısmalarınızda basarilar. iyi aksamlar

 159. gozde Yanıtla

  merhabalar,
  yaklaşık 6 ay kadar önce philips sna6500 marka modem aldım ve sadece şifrelemede problem yaşadım.daha sonra teknik servisten yardım aldım ve modeme wep şifresi koyduk. anahtar bir ve ikiye aynı numaraları verip 3 ve 4 e ise 0000 koyduktan sonra modem şifrelendi ve internet bağlantımda bir sorun yaşamadım.daha sonra kablolu modemimi kurmam gerekti ve philipsi resetleyip bilgisiyarımdan kaldırdım.daha sonra kablolu modemle laptopu taşımak zor olduğu için tekrar kablosuzu kurmak zorunda kaldım.ttnetin hediyesi olan airties marka modemde ne internet kopması ne adsl kopması yaşadığım halde philipsi kurmaya çalıştığımda xadsl ışığı 15 sn.de bir yanıp sönüyor ışık gelip gidiyor ve kurulum gerçeklemiyor.online ışığında hiçbir kıpırtı yok tamamen sönük.kurulum cd siylede denedim yine aynı sorun.buarada kablosuzu kurmak için airtieside tamemen bilgisayrdan kaldırıyorum. bu neden kaynaklanıoyr,acil yardıma ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler!

 160. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mehmet Bey;
  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Öncelikle bilgisayarcıda şu şekilde bir durum yaşanmış olabilir. Kablosuz modeminize bağlı gibi görünebilirsiniz. Herhangi bir web çıkışı yaptınız mı? Yani herhangi bir internet sayfasına bağlanmayı denediniz mi? Eğer modeminiz ile bu noktadan internet çıkışı yapabildiyseniz açıkcası sorununuza çözüm getirmemiz oldukça zor görünüyor. Bilgisayarlarınız manuel ip yapılandırmasına mı sahip yoksa otomatik olarak mı ayarlı. İkinci olarak sistemlerinizde antivirüs yazılımı varmı ve güncel mi? Herhangi birindeki bir sorun diğerinin network erişimine engel olabilir. Ayrıca şifreleme olaral wpa kullanıyorsanız vista işletim sistemine bağlı olarak sorunlar yaşayabilirsiniz. Evinizdeki modem bilgisayar mesafesi nedir. Modem etrafındaki manyetik alan oluşturabilecek aygıtlar varmıdır.Ayrıca modeminizin konumunu bilgisayar seviyesinin genelde paralelinde olacak şekilde ayarlayınız.Size ancak bu kadar bilgi önerebilirim maalesef.

 161. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gözde;
  Öncelikle sorun şu sebeblerden kaynaklanıyor olabilir.
  1- Modeminiz teknik bakımdan arıza görmüş olabilir.
  2- Modem yapılandırmasını doğru tamamlamamış olabilirsiniz. Kullanıcı adı ve parolanızı doğru yazmamış olabilirsiniz. VPI-VCı ayarlarını 8/35 olarak yapınız.
  3. ADSL modem öncesi kablolamada problem yaşıyor olabilirsiniz. Telefonunuz çalışabilir fakat bu durumun ADSL modeminize de sinyal geleceği anlamına gelmesin!
  4- Telekom tarafında problem yaşıyor olabilirsiniz. Telekomu arayarak durumu kontrol ettiriniz.

 162. Emre Yanıtla

  Merhaba , ben philips cga5722 adsl modem router un kurulumunu düzgünce gerçekleştiridm . web arayüzünde de adsl bağlantı internet bağlantısı normal gibi gözüksede ,internete bağlanamıyorum local bi erişim var. ttnet abone bilgilerimi eksiksizce her seferinde resetleyerek en az 2-3 defa girdim aynı sorun devam ediyor acab neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim.İyi akşamlar..

 163. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emre;
  Öncelikle adsl hattınız için gerekli sinyal modem üzerinde sabit mi? Telekom ile görüşüp hattınızı kontrol ediniz. Modemi başka bir adsl hattı üzerinde deneyip çalışılırlığını ve dns roblemi mi yaşıyorsunuz bunu kontrol ediniz.

 164. Emre Yanıtla

  Hattımızda sorun yok çünkü,başka bi modemle internet bağlantısı sağlayabiliyoruz. Kablosuz modemi kurunca dediğiniz gibi vista dns ile alakalı bi sorun gösteriyor.Neden kaynaklanıyor olabilir acaba ? Manuel ip vs. atayayım dedim , daha önceki modemde de ip ayarlarını manuel olarak yaptıgım için ağ geçidinde çakışma gibi bişeyler oldugunu belirten bi uyarı verdi .İlginiz için teşekkür,sorunu halledebilirsek çok memnun olacagım ..

 165. Emre Yanıtla

  Sorun halloldu. modemi resetleyip xp yüklü bi makinede sizin dediğiniz gibi kurdum şimdi başarı ile bağlanabiliyorum. vista makinede web arayüzüne erişemiyorduk ethernet kablosu ile bu yüzden kurulum cd sinden takip ediyorduk kurulumu. sizin tarif işe yaradı .Teşekkürler. reklam linkine tıklamayı unutmayalım :)))).

 166. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emre Bey;
  Sorununuz çözüldü ise ne mutlu bize. Reklamlarımıza tıklayalım tabi:)

 167. Gökhan Yanıtla

  Merhabalar..

  Bugün CGA5722 model modem aldım, Eski modemim Lİnksys/Cisco WAG54g modemimden çok memnun olmama rağmen kronik kondansataör problemleri ile uğraşmak istemedim. CGA5722 modemim kendi kendine reset atıyor, önceleri hattım devamlı kopuor şeklinde düşünüyordum ancak bir süre modemi takip ettim. Sorun acaba devamlı veri iletiişimi olmamasındanmı kaynaklanıyor diyeeceğim ama o zaman da sadece DSL bağlantımı kapatması gerekirdi.. Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?

  Bu modemle ilgili nereye baksam hep DSL kesintisinden bahsediliyor, teknik bir arıza olabilirmisizce?

  Önyükleme kod sürümü 0.72.2
  ADSL Modem Kod Sürümü 06.01.04.00A
  LAN MAC Adresi xx-xx-xx-xx-xx-xx
  Kablosuz MAC Adresi xx-xx-xx-xx-xx-xx
  WAN MAC Adresi xx-xx-xx-xx-xx-xx
  Donanım Sürümü 01
  Seri no J751322306

  Şimdiden herkese teşekkürler..

 168. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Gökhan Bey;
  Öncelikle modemin arızalı olup olmadığını anlayabilmek için modemi farklı bir hat ve modem üzerinde denemelisiniz. Eğer aynı uygulama hatalarını farklı noktada da birebir yaşıyorsanız modem kesinlikle teknik bir arızaya sahiptir. Modem resetlenmesi hat ile ilgili değildir. Bilgisayarda veya modemde olan bir teknik arıza buna sebeptir.

 169. hıdır Yanıtla

  merhaba verdiğiniz açıklamalar için size tşk ederiz yanlız benim sorunum ayarları yaptığım zaman türkiye seçene gi yok ulkeler arasında diğer ülkelerden neyi seçeceğimide bilmiyorum tşkler

 170. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hıdır;
  Türkiye seçeneği yoksa Other ISS seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Diğer standartlar için VPI / VCI ayarlarınıda 8 /35 olarak yapılandırmanız halde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 171. extremex Yanıtla

  Merhabalar Efendim:
  Benim problemim şöyle: kablonet kullanıcısıyım pozitek marka kablo modemim var bu modemi phılıps sna 6500 modemin wırelles ve router özelliğini kullanarak masaüstü bilgisayarı ve laptoba interneti dağıtmak istiyorum.masa üstünü phılıps modem üzerinden port yardımı ile ethernet kablosu ile bağlayıp,bire nevi modemi swiç olarak kullanıp internete giriyorum.ama laptoba kablosuz bağlanmayı denediğimde sınırlı erişim uyarısı alıyorum.Modemleri bağlantı şekli şöyle:Pozitek marka modemin ethernet çıkışından phılıps modemin lan girişine diğer lan girişindende masaüstü bilgisayara
  böyle bağlantı yaptığımda internete girebiliyorum lakin 192.168.2.1 yazıp enter a bastığım zaman sayfa görüntülenemiyo bende sadece modemi bilgisayara takıp giriyorum.Modemin arayüzü ingilizce olduğu için router kısmına takılıp kalıyorum.nasıl olcakta ben modemin wlan özelliğini kullanacağım.yardımlarınızı bekliyorum.herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
  Esenlikler dilerim.

 172. extremex Yanıtla

  Merhaba Teknik Servis elemanları:
  Yukarıdaki sorunuma cevap alamadım,bi haber vereyim dedim.Sizlere kolay gelsin.İyi çalışmalar.

 173. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Extremex;
  Öncelikle sorunuza biraz geç veriyoruz bunun nedeni kullandığınız Pozitek modem hakkında detaylı bilgimizin olmaması. Ayrıca burda daha çok adsl üzerinde destek verilmektedir. Kablonet kullanıcılarından pek soru ve yorum gelmemektedir. Sorunuzun cevabını bilgimiz dahilinde vermeye çalışalım:
  Öncelikle web arayüzüne erişim için girdiğiniz numara Philips modeminize ait bir numaradır. Bu yüzden giriş yapamamaktasınız. Bilgisayarınıza IP numarası sağlayan (DHCP konumunda olan) Pozitek marka modemdir. bu yüzden 192.168.2.1 numarasını adres satırına yazdığınız zaman webarayüze erişim sağlayamazsınız. Ayrıca Pozitek modem için webarayüz erişimi mümkünmüdür? Bu şekilde bir menüsü varsa başlat>cmd>enter>ipconfig>enter yaparak karşınıza gelen ekranda “varsayılan ağ geçidi”- “defaul gateway” kısmındaki numaralar modeminize ait webarayüz erişim adresidir.İkinci olarak Philips modeminizde şifre varmıdır? Modemi şifresiz konuma geçirip bağlantı kurmayı deneyiniz. Ayrıca Pozitek modem üzerinden kablosuz olarak çıkış yapmak istiyorsanız. Pozitek ile philips arasındaki bütün girdiler aynı olmalıdır ve philips modeminizi tekrarlayıcı konumuna almalısınız. Philips modem bunu destekliyormu pek bilgim yok. Sorunuza geç vermemizin nedeni bahsettiğiniz durumun karmaşıklığı. Sorunuza en net cevabı aşağıdaki adresten alabilirsiniz.

  Philips Müşteri Destek Merkezi

 174. extreme Yanıtla

  Çok özür diliyorum tüm teknik servis elemanlarından hatamın farkına vardım
  bir daha olmaz. Soumun cevabını alamadığım için ..

 175. uğur Yanıtla

  resimde gösterilen tüm ayarları ve istenilen tüm bilgileri giriyorum ama bana devamlı

  ADSL Internet bağlantısı kurulamadı.

  Lütfen “Geri” yi tıklayarak kullanıcı adı ve şifreyi kontrol ediniz.Aynı zamanda ADSL hattınızı da kontrol ediniz.

  çıkıp duruyor ve ben bu istediklerini harfi harfine doğru giriyorum….lütfen bu sorunu bilen yardım etsinn….

 176. uğur Yanıtla

  bu arada ben öğretmenim ve modem okula ait kullanıcı adı telefonla öğrendim. okuladı@meb şeklinde.sonuna ttnet yazmalımıyım acaba sorun bu mu

 177. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur;
  Modem yapılandırmanız şu şekilde olmalıdır.

  TTNET için:
  kullanıcıadı@ttnet
  parola: parolanız

  SMILE ADSL
  kullanıcıadı@smileadsl.com
  parola: parolanız

  SUPERONLINE
  kullanıcıadı@superonline
  parola: parolanız

  Yapılandırmanızı bu şekilde yaparsanız sorununuz çözülecektir.

 178. murat Yanıtla

  sevgili teknik servis elemanları sna 6500 modemi bende 1-1,5 yıldır kullanıyorum cokta memnunum.
  ama son 3 gundur cıhaz uzerındekı xdsl lambası baglandıktan sonra her 2 dakıkada bır sonuyor ve tekrar aktıf oluyor. ılk defa bu sorunla karsılasıyorum. ve bunu sureklı yapıyor.
  yardımcı olursanız sevınırım.
  kolay gelsın
  ıyı calısmalar

 179. uğur Yanıtla

  arkadaşım teşekkür ederim deneyeceğim okul bağlantımız ttnet, yalnız telefonla bana verdikleri kullanıcı adı ( iki defa sordum) okul adı@meb şeklinde ttnet yok yarın deneyeceğim

 180. uğur Yanıtla

  şimdi okula gidip denedim olmuyor. kullanıcıadı@ttnet parola: parolanız ,
  kullanıcıadı@meb parola: parolanız ,kullanıcıadı@mebttnet parola: parolanız
  hepsini denedim okullar için farklı bir yöntem mi var .Servis şehir merkezine 30 km mesafede köy olduğu için gelmiyor. öyle kaldık yardım edecek kimse yok mu

 181. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur Bey;
  Şimdi kullanıcı adınız okul parolası da sınıf olsun yapılandırma şu şekilde olacaktır.
  kullanıcı adınız: okul@ttnet
  parola: sınıf

  VPI ve VCI ayarları 8 /35 olacak şekilde yapılandırılmalıdır.

  Bunu dışında şöyle bir durum olabilir. Eğer bu bir telekom kampanyası ise sadece telekomun verdiği modemler ile @meb uzantılı bir kullanıcı adı girişi yapabilirsiniz. Ben ilk defa @meb uzantılı duyuyorum bu arada?

 182. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Öncelikle kullanmış olduğunuz telefon hattı üzerinde son 3 gün içerisinde herhangi bir değişiklik yapıldımı? Ek kablo, paralel telefon, splitter değişimi vb. bu durumları kontrol ediniz. Bu kesilmeler interneti aktif halde kullanırken mi yoksa modem boşta iken mi oluyor ? Modeminiz standby konumuna düşüyor olabilir. En güvenli deneme için modeminizi resetleyip baştan kurunuz. Bunlara başlamadan önce ilk iş olarak telekomu arayıp sorunun onlardan mı sizden mi kaynaklandığı hakkında net bilgiyi alınız. Çünkü zaman zaman telekom kaynaklı ciddi problemler yaşanabilmektedir.

 183. uğur Yanıtla

  yanan modemi telekom vermiş olabilir okula bilmiyorum.kullanıcı adını meb uzantılı olarak 444 0 375 numaralı ttnet teknik destek hattı verdi.
  VPI ve VCI ayarları 8 /35 olacak şekilde yapılandırıldı ama olmuyor.
  Unable to establish ADSL Internet connection.
  Please click “Back” and verify that the username and password you have entered are correct. Also check your ADSL line.
  şöyle bir yazı çıkıyor ve bağlantı yapılamıyor

 184. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur Bey;
  Burada açıkca kullanıcı adı ve parola ile ilgili bir hata söz konusu. Sanırım modeminiz bu şekilde bir yapılandırmaya izin vermiyor yada arızalı. Farklı bir modem kullanarak aynı işlemleri yapmayı deneyiniz. Eğer çalışıyorsa philips modeminiz uyumsuz veya arızalı demektir. Test için Airties modem kullanmayı deneyiniz.

 185. murat Yanıtla

  gunaydın
  öncelik tesekkur ederım bana yardımcı olmaya calıstıgınız ıcın
  telefon kablosunu ek yaptım ama ek olmayan bır kablo alıp denerım.
  kesılmeler ınternetı aktıf halde kullanırken oluyor.
  ama ısın ılgınc tarafı dun saat 23:00 den sonra hıc kesıntı olmadı anlamadım gıttı bırde sızden rıcam modeme nasıl reset atılıp yenıden kuracagım kısaca bılgı verırsenız sevınırım. aksam ılk ısım telekomu arayıp onlardamı sorun var bızım hattamı onu ogrenecegım
  kolay gelsın
  ıyı calısmalar

 186. Yusuf Atak Yanıtla

  Ben de bu modemden yeni aldım. içinden usb wireless adaptor çıktı hediyte olarak. Öncellikle desktop a ethernetle bağladım gerekli ayarları yaptım. Daha sonra kablolu bağlantıyı çıkarıp wireless olarak modeme bağlandım fakat internete giremiyorum. Adsl ışığı yanıyor kesintisiz desktop bilgisayarım ve ps3 de wireless görüp bağlanıyor fakat internet explorer dan internete giremiyorum. daha önce kablolu bir modem kullanıyordum wireless olayını çözemedim yardımcı olursanız sevinirim

 187. uğur Yanıtla

  airtiresle meb uzantılı denedim internet bağlantısı kuruldu sanırım sorun modemde bir türlü olmuyor defalarca kontrol ettiğim halde

 188. uğur Yanıtla

  philipa modemi evde denedim çalışmadı sorun kesin modemde servise götüreceğim.

 189. uğur Yanıtla

  philips modemi evde denedim çalışmadı sorun kesin modemde servise götüreceğim.

 190. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Modemin arkasında reset atmanız için gerekli bir düğme vardır. Bir kalem yardımı ile bu düğmeye uzun süre basılı tutup birkaç kez modemi açıp kapatınız. Modem açıldıktan sonra üzerindeki tüm ışıklar yanar. Bu işlemi bitirdikten sonra kurulumu yukarıda anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz.

 191. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Yusuf Atak;
  Modeminize herhangi bir şifre verdiniz mi? Wireless modemi şifreleyip bağlantı kurmayı deneyiniz. Ayrıca sayfayamıza gelen yorumlardan anlaşıldığı üzere Philips’in SNA6500 serili modemi oldukça problemli. Bu problem modemin yazılımsal bir hatasıda olabilir bu yüzden sağlıklı cevaplar veremiyoruz. Sorunu philips yetkililerine aktaracağım.

 192. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur;
  Modeminizde sanırım yazılımsal bir sorun bulunmaktadır. Satıcınız ile görüşüp modeminizi değiştiriniz. Benim tavsiyem kablosuz modem olarak Airties ve US Robotics serisi kablosuz çözümler olacaktır.

 193. ceyhun Yanıtla

  ahmet bey benm evimde kablosuz modemim var fakat internet ağıma biri girdiğimde benim bilgisayarımda birinin internetim bağlandığına dair bilgi vermiyor bilgisayarıma birinin bağlandığını hangi sitelere girdiklerini öğrenmek istiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

 194. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ceyhun;
  Bilgisayarınıza giriş yapan bilgisayarları ve aldığı ip numaralarını görebilirsiniz. Fakat hangi sitelere erişmiş bunu takip edemezsiniz. Yapabileceğiniz sadece sizin modem üzerinden internete çıkan bilgisayarları görebilmek.Modem üzerinden sadece bunları yapabilirsiniz. Ama bilgisayarınıza ağ izleme -sniffer programı kurarak bunu yapabilirsiniz.

 195. popescu Yanıtla

  merhabalar …philips cga5722 modem kullanıyorum ama bir sorunum var …modemi açtıktan yaklaşık 4 saat kadar bir süre sonra internete baglanamıyorum hiç bir web sayfasını açmıyor işin ilginç tarafı modemin üzerindeki ışıkların stabil bir şekilde çalıştıgını göstermesi 192.168.2.1 den modemin ayarlarına baktıgımda herşeyin normal oldugunu görüyorum …bu durum dayken modemi arkadaki anahtardan açıp kapadıgım zaman herşey normale dönüyor …bu neden olabilir acaba ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim …
  not ( bu modemden 2 bilgisayar yararlanıyor biri ethernet kablosu ile direkt olarak digeri wirles olmak üzere )

 196. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Popescu;
  Bu sayfada yer alan 66 numaralı yorumu okuyunuz. Modeminizi buradaki duruma göre yapılandırınız. Herzaman aktif olacak şekilde ayarlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu kilitlenmeler doğaldır.Bende Airties modem kullanıyorum uzun süre açık bırakıldığı ve günlerce download yapıldığı zaman benzer hatalar verebilmektedir. Size tavsiyem modeminizi kullanmadığınız zamanlarda power tuşuna basarak kapatınız. Bu hem modeminizin sağlıklı çalışmasını sğlayıp kablosuz ağınızı daha güvenli hale getirecektir.

 197. ceyhun Yanıtla

  teşekkürler ahmet bey yalnız bu programı nerden bulabilirim.. kolay gelsin

 198. popescu Yanıtla

  ahm3t ilk olarak bu kadar hızlı cevap verdiginiz için teşekkür ediyorum …..(bütün sayfayı okudum ama gözümden kaçmış ) evet uzun süre açık kaldıgına olmasını anlıyorum ama 4 saat içerisinde böyle hata verdigi için biraz sıkıntıya soktu 🙂
  tekrar ilginiz için teşekkür ederim……

 199. popescu Yanıtla

  kusura bakmayın arka arkaya olacak ama söylediginiz yerde zaten always con olarak ayarlı galiba benim modemde bir sorun var galiba ….tekrar özürdilerim

 200. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Popescu;
  Modemde teknik bir problem olabilir. Konu hakkında philipsin ücretsiz tüketici danışma hattına danışabilirsiniz. Muhtemelen yazılımsal bir hatadan ötürü kilitlenme oluyor. Ayrıca 444 0 375 numaralı telekom hattını arayarak konu hakkında yine detaylı teknik destek bilgisi alabilirsiniz. Hat ile ilgili bir hata söz konusuda olabilir. Ayrıca adsl modem hattı üzerinde paralel telefon bulundurmayınız. Telefon kablolarınızda ek kullanmayınız. Paralel telefonu splitter cihazı ile ayırınız.

 201. tayfun Yanıtla

  Öncelikle paylaşım için teşekkürler fakat ben modeme wep şifresi koyuyorum yine birileri kullanıyo mac filtresi yapıyorum (yani menüde çıkan mac adresini girerek kaydet diyorum) yine birileri giriyo

  ”DHCP İstemci Kütüğü
  Router’a halen bağlı LAN DHCP istemcilerin bilgilerini gösterir.”

  yukarıdaki yazının olduğu yerde başka bilgisayar ismi,ip ve mac adresi çıkıyo yani yine kullanıyolar ne yapmalıyım ki kimse kullanamasın yardımcı olursan minnettar olurum ((tayfundogu@hotmail.com))

 202. cem Yanıtla

  Ahmet bey merhaba,
  bahse konu modemden elimde bir tane var.Adaptör güç giriş swichi arızalandı ve yenisiyle değişti.Ama şimdide modem ONLİNE ve WİRELESS ledleri sürekli yanıp sönerek ikaz veriyor.Şuan Karsta olmam sebebiyle burada yetkili bir servis yok.Sorunun sebebi ve çözüm yolu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
  Şimdiden teşekkürler…

 203. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cem;
  ADSL ışının sürekli yanıp sönmesi adsl hattınızın olmadığını gösterir. Fakat internete girebildiğiniz halde yanıp-sönme oluyorsa ledi arızalnmış demektir. Wireless ışığının yanıp sönmesi ise bilgisayar ve modem arasında kablosuz iletişim olduğunu gösterir. Herhangi bir veri akışı olduğu zaman yanıp-sönme doğaldır. Fakat bu ledlerdeki yanıp sönmeler normal değildir. ADSL hattınız sağlam olduğu halde internete giriş yapamıyorsanız ve kablosuz olarak modeme bağlantı kuramıyorsanız modeminiz arızalı demektir. Satıcınız ile görüşünüz. Haberimizin içeriğinde belirtilen philips tüketici danışma hattını arayabilirsiniz.

  PHILIPS ÜCRETSİZ TUKETİCİ DANIŞMA HATTI: 0800 261 33 02

 204. murat Yanıtla

  kardeş bnde aynı modem var çalışıyor abimde de var smileadsl 2 sde çalışıyor ama 2sinede deniyorum internete girmiyor arada bir internet gelıo oda 10dk lığına tekara kopuyor neden böle oluyor anlamadım modemlerde sorun yoq daha düne kadar böle bişi yoqtu neden böle lütfen yardım edin:s

 205. ahmet Yanıtla

  arkadaşlar bendede sna6500 war ama bir sorunum war.modemin ayarlarını yaptım save ledim.modemin 4 ışığıda yanıyor ama xdsl gidip geliyor sonradan

  4 ışık yanıyor 20 sn sonra xdsl gidiyor 20 sn sonra geliyor.

 206. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat ve ahmet ;
  Servis sağlayıcılarınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Modemler farklı bilgisayarlar ile bağlantı kurulduğunda da 10 dk sonra kopuyor mu? Ayrıca bağlantı problemi hangi servis sağlayıcıda yapıyorsa alternatif bir sağlayıcı bilgileri ile kurulum yapıp internete bağlanmayı deneyiniz. Eğer birinde sağlıklı diğerinden problemli çalışıyorsa servis sağlayıcı kaynaklı problem var demektir. Bazı ISS ler birtakım modemler ile sorunlu çalışmaktalar.

 207. ayben Yanıtla

  Merhaba,

  Evimde bulunan kendi kablosuz ağımı bir türlü göremiyorum fakat baska ağları kolaylıkla görüp bağlanabiliyorum. Modemim SNA 6500 ve evimdeki diğer bilgisayarlar bu modemi görebiliyor. Kablo ile modemime bağlanabiliyorum. Modemi teknik servise göderdim ama hiçbir hata bulamadılar. Bilgisayarımda Vista kurulu, soru vistadan kaynaklanıyor olabilirmi? Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

 208. emrah uysal Yanıtla

  Merhaba,

  Beni sorunumu aslında bir arkadaş size sorumuş aynı sorun bendede var.Bilmiyorum o sorun halloldumu.Şöyle ki.Evde iki tane laptopumuz var.Benim toshiba eşimin msi marka laptopu var.1 ay önceye kadar herşey normaldi.Ama bir sorun oldu.Eşimin laptop sna 6500 ı görmüyor ama benim laptopum görüyor.Benim laptopumda wireless adapter’ı intel.eşiminki ralink.Bunlar onboard yani default olarak vardı.Ama komik olan eşimin laptopu çevredeki tüm modemleri görüyor ve istendiğinde bağlanabiliyor.Ama kablo ile bağlanmak istediğimizde bağlanabiliyor.

  Bende bunun üzerine lapoptaki driverları güncelledim olmadı.Xp kullanıyodum vista kurdum gene olmadı.Zaten modeme defalarca reset attım,güncel firmware ‘i kurdum gene olmadı.Modemdeki SSID yi değiştirdim ,kanal numarasnını değiştirdim inatla görmüyor.

  Bıunun üzerine philips e gönderdik ama adamlar baktılar bi sorun yok dediler.Sorun bilgisayarınızda dediler ama sorun bilgisayarda olsa başka modemleri görüp bağlanmazdı diye düşünüyorum.

  Aşağıda belirttiğim arkadaşın sorunuyla aynı.Lütfen bir yardım

  1. semir says on April 27th, 2008 at 2:54 pm :

  bu son bir haftada iki bilgisayar teknik destekçi ve bir philips teknik servis çağırdım hiç biri bu bahsettiğiniz ayardan söz etmedi ben elimden geldiğimce dediğiniz ayarları yaptım ama gene diğer laptop bu modemi kablosuz olarak görmüyor (başka modemleri görüyor) gelip bakmanızı istiyorum

  msn adresim s_e_m_i_r_1@hotmail.com
  2. ahm3t says on April 27th, 2008 at 3:07 pm :

  Merhaba Semir;
  Öncelikle son bir yöntem daha kaldı. IMB Lenovo Notebook unuza ait wireless network adaptorunuzun sürücüsünü güncellemeniz gerekebilir. LENOVO SUPPORT sitesini ziyaret edip donanımınıza ait güncel sürücüyü çekip kurunuz. Daha sonra modem bağlantısını tekrar deneyiniz. Bazı modemler teknolojik durumu gereği network kartlarının bir kısmını desteklememektedirler. Sorununuz bu aşamadan sonra düzelmez ise iletişim kısmına girerek ücretli teknik servis isteyebilirsiniz

 209. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ayben ve Emrah Uysal;
  Maalesef belirttiğiniz bu problemi çözmüş değiliz; bazı kullanıcılarımızın yanında bu sorunu inceledik, birtakım denemeler yaptık fakat sorunu bir türlü çözemedik. Benden önce philipsten bir yetkili servis elemanı gelmiş fakat sorunun neden kaynaklandığını tespit edememiş ve sorun çözümlenememiş. Ayben bu arada sistemine tavsiye üzerine format atıp xp kurma. Sorun Vista işletim sisteminden kaynaklanmıyor. Emrah’ın dediği gibi XP kurmuş sorun düzelmemiş. Ayrıca bizim baktığımız kullanıcının bilgisayarında da Windows XP işletim sistemi yüklüydü.Philipsin bu problemi milyon dolarlık matematik problemleri gibi oldu. Sanırım çözene ödül verilecek:)

 210. emrah uysal Yanıtla

  Ahmet Bey,

  Çok teşekkür ederim ilginiz için hakiaketten nedir sorun anlayamadık.Modem philipsin merkezine gitti incelediler herhangi bir sorun yok siye geri döndüler.Artık yeni modem alacağız.Ahmet bey sizden ricam piyasada fiyatı uygun ve sorunsuz ve hızlı çalışabileceğimiz bir modem varsa,bana marka ve model verirseniz inanın çok minnettar kalacağım.

  Saygılarımla.

 211. adem Yanıtla

  slm.oncelıkle bole bı sıte acıp yardımda bulunduğunuz ıcın tesekkurler..benım problemım modemın xdsl ısıgının devamlı olarak yapıp sonmesı ve bundan dolayı da ınternetın devamlı gıdıp gelmesı..ttnet bı kac kere gelıp arızaya bakmasına karsılık arızanın kendılerınden kaynaklanmadıgını soledıler,ölçumlerı sonucundada ınternette kesılme olmadıgını soleyıp gıttıler.fakat buna rağmen benım sorunuum devam edıyor 5 sanıyede bır 10 sanıye de bır xdsl ısıgı yanıp sonuyor ve ınternetım gıdıyor.modeme ıkı kablolu bı de kablosuz bılgısayr baglı.ılgılenırsenzı cok sevınırım sımdıden tesekkurler..

 212. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Adem;
  Öncelikle telekom tarafında kesinlikle sorun yoksa geriye adsl donanımlarınız ve bina içi telefon kablolarınız kalıyor. Adsl hattı üzerinde paralel telefon hattınız varsa bunu splitter cihazı ile ayırınız. Ayrıca kullanmış olduğunuz splitterın sağlam-çalışır olduğundan emin olunuz(farklı bir hat üzerinde test ediniz). Bina içinde yer alan telefon kabloları üzerinde ek veya kesik olmamasına özen gösteriniz. Bu durumları kontrol ediniz. Ayrıca modeme bağlı sistemlerde trojan-virüs taraması yapınız. Zararlı programcıklar bağlantı hatalarına neden olabilirler. Son olarak modemi farklı bir yerde test etmeyi deneyiniz. Sorun görünmüyorsa problem dediğim gibi bina içi adsl aparat ve kablolamadadır.

 213. aslı Yanıtla

  philips sna 6500 kablosuz modeme sahibim. kurulumunda tarif ettiğiüzere şifreleme yapmak istiyorum önerilen bütün adımları uyguluyorum ama şifreyi verip kaydet dedikten sonra 64-bit key1: ondalık hanelerin tümünü girmediniz yada girdiğiniz ondalık hanelerin bazıları geçersiz ondalık hane 0-9 arasında bir sayı yada a-f arasında bir harf olabilir diye bir ifade çıkıyor bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Aslı;
   Öncelikle modeminizin webarayüzüne girerek sol menüden kablosuz kısmında bulunan güvenlik bölümüne geliniz. Burada güvenlik tipi olarak WEP etkin seçip durumu kaydetmelisiniz. Daha sonra yine kablosuz-güvenlik kısmına gelerek kurulum anlatımındaki 10.madde başlığı altındaki resim menüsüne geliniz. WEP modu 64-bit seçili ise 10 karakter sayısal (hex seçili ise) girmelisiniz. ASCII kodları harflerden oluşan kodlardır. Bu kısmı işaretlerseniz şifrelemede 10 karakter harf kullanmalısınız(Türkçe harf kullanamazsınız. Örnek:ğ,ü,ö,ş gibi) WEP modeu 128-bit olursa bu değerler 13 karakterin ile 26 karakter arasında değişmelidir. Güvenlik seçiminizi WPA yapmanız durumundada aynı işlemler geçerlidir. Vereceğiniz şifreyi resimde belirtilen anahtar 1 kısmına yazmalısınız. Diğer kısımlarada şifre yazabilirsiniz. O zaman ise hemen üzerinde yer alan “Varsayılan Anahtar ID” kısmını değiştirmelisiniz. Şifreleme işlemini yaparken kablolu bağlantı kurmayı tercih ediniz. Şifreleme işleminiz bittikten sonra otomatik bağlantı yapmayı deneyecektir bilgisayarınız ve bağlantı kurulamadığı için “sınırlı bağlantı” uyarısı alabilirsiniz. Bu durum için varolan otomatik bağlantınızı silip kablosuz ağınız tekrar kurunuz. Ağınıza bağlanmayı denediğiniz zaman sizin modem isminin yanında bir anahtar işareti belirdiğini göreceksiniz. Bu durum modemin sağlıklı şifrelendiğini gösterir. Bağlantıyı kurmaya çalışırken sizden şifre girmenizi gerektiren 2 satırlık bir ekran gelecektir. Bu satırların her ikisinede verdiğiniz şifreyi giriniz. Şifreler doğru girildiğinde bağlantı otomatik olarak sağlanmış olacaktır. Bundan sonraki her bağlantı için sizden şifre istemeyecektir.(Yalnızca modeme bağlanmış bilgisayarlar için şifre “1” kez sorulur. Daha sonraki tüm bağlantılar otomatiktir). Umarım açıklayıcı olmuşuzdur. Bütün bu durumların dışında modeminiz şifrelenmiyorsa modeminizde teknik bir arıza söz konusu olup satıcınız ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 214. umut Yanıtla

  merhaba. bende bu modemi kullanıyorum fakat suan wirelessi kapatmak istiyorum. nasıl kapatcam ve kapttığımda ethernetle bağlanmamda sorun olurmu?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Umut;
   Haberimizde yer alan 4 ve 9 numaralı resimleri inceleyiniz. 4 numaralı resimde kablosuz yayın gizli hale getirilebilir. Kablosuz aramalarda sizin modem görüntülenmez. 9 numaralı resimde ise kablosuz modül kapalı hale getirilir. Modeminiz bu aşamadan sonra kablosuz yayın yapmayı durduracaktır. Modeminizin kablosuz özelliğini kapatmanız ethernet vasıtası ile bağlantı kurmanızı etkilemez.

 215. berat Yanıtla

  merhaba. ben modemımı hem lan baglantısı ıle hmde wıreless ıle kullanmak ıstıoyorum. lan baglantısı ıle masaustu pc’me netı anlattınız gıbı bagladım ama lap top da aynı ıslemı yapamıorum. guvenlık web den wıreless ı aktıf hale getırıyorum ama bi turlu laptopda goremıorum bı yardımcı olursanız sevınırım.

 216. Racih Yanıtla

  Merhaba sizin yönergelere göre gittim fakat portu açamadım. Bende 192.168.2.1 den yönetim paneline şifre sormadan giriyorum. Aldığımda böyleydi.
  Şu şekilde yaptım;
  http://img516.imageshack.us/my.php?image=portumak8.jpg

  ilk satıra 192.168.2.2 yazdım. Sonra sırasıyla [TCP] [Lan port=4548] [Public port =4548] [Enable] ve ekleye bastım.

  2. satıra 192.168.2.3 yazdım. Bilgisayarım interneti 3. numaradan alıyordu. Sonra [TCP&UDP] [Lan port=35488] [Public port =35488] [Enable] dedim ve ekledim.

  Sonra 35488 i aldım Frostwire adlı dosya paylaşım programına bu portu ekledim. Yeniden başlattım. Ama yine 🙁 zayıf bağlantı dedi.

  Nerede yanlış yapıyorum ?

  iyi günler …

 217. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Berat;
  Bu sorun Philips SNA6500 modemlerde sık görülen bir problemdir. Farklı modemleri gördüğünüz halde kendi modeminizi göremeyebilirsiniz. Bu durumu maalesef bizler çözemedik. Sorun çözümü için haberimizde yer alan numaradan ücretsiz servisi arayarak yardım alınız.

 218. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Racih;
  Kullanmışolduğun Frostwire programının hangi portu kullandığını biliyorsanız. Modemden aldığını IP numarasına o port numarasını tanımlamalısınız. Ayrıca windows firewall da size bu programın çalışması hakkında yetki isteyecektir. Bu programın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için izin verilmelidir. PORT açtıktan sonra modemi birkez açıp kapatın. Kullanmış olduunuz paylaşım programınıda açıp kapatınız.

 219. yasin Yanıtla

  slm.ya ben o kadar urastım ama reset atamıorum modeme yada şifre deişmio bilmiyorum.çok eskiden şifre koymustum simdi değiştiremiyorum resetlemeye urasıyorum ama admin olmuyo sifresi modeli SNA6500 Annex A yazıyo yardımcı olursanız sevinirim..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Yasin;
   Bu konuyu yorum yaparak çözmemiz imkansız. Cihazınızı teknik servise götürünüz. Yada modeme reset atma adımlarını doğru yapıyormusunuz kontrol ediniz. Öncelikle elektrik düğmesini açmadan önce bir kalem yardımı ile reset butonuna basınız. Daha sonra cihazını açınız bir müddet bekledikten sonra aynı işlemleri birkaç kez daha yapınız. Eğer modem hiçbir reaksiyon göstermiyorsa başka alternatiflere-markalara yönelip cihazınızı değiştiriniz:)

 220. kolonto Yanıtla

  slm. bugun formattan sonra ugrasırken modemın ayarlarını degıstırdım sanırım. kısacası kablosus baglantım gıttı dıye cok uzuluyordum. sayenızde hem sorunu cozdum hem de bır turlu bulamadıgım o modemın menusunu bulmus oldum. tesekkur olarak reklamlara tıklayacagıma kuskunuz olmasın.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Kolonto:
   İlginiz için teşekkür ederim. ADSL konusunda tüm problemlerimiz için ücretsiz olarak sayfalarımızdan destek alabilirsiniz. Özel mail değil lütfen sorularınız yorum yazarak belirtiniz.

 221. Rifat Yanıtla

  merhabalar

  Elimde sn6500 adsl modem var. bu modemin web ara yüzünü LAN a ve WAN a nasıl açabilirim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Rıfat;
   Modeminin webarayüzüne giriniz. Aşağıdaki resimde yer alan kısma giriniz. Buradan “Uzaktan Yönetim” kısmına giriniz. Belirtilen yere modeme bağlanacak ip nosunu yazıp alt kısımdaki “Aktif” seçeneğini işaretleyip ayarları kaydet butonuna basınız. Modemi yeniden başlatınız. Daha sonra modeme bağlantı kurmayı deneyiniz.

   PHILIPS SNA6500 MODEM UZAKTAN YONETIM

 222. Rifat Yanıtla

  merhabalar

  bende sn6500 adsl modem var. modemin web ara yüzünü wan (dış internetten erişime) nasıl açabilirim.

 223. Baran Yanıtla

  Dünyanın en dandik modemi yaa! Allahım neydi o günler 2 mb hızla maksimum 50 kb lerde download hızı eninde sonunda kırdım kurtuldum. Airties abi mükemmel Canavar gibi, Kopma donma, ısınma yanma patlama çatlama hiç bir şey oldugu yok 1.5 senedir sürekli takılı.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Baran;
   Philips marka olarak kuşkusuz çok büyük bir isim. Fakat kullanmış olduğunuz ADSL serisi olan “PHILIPS SNA6500” ciddi sorunlar bulunmaktadır. Bunu sitemize gelen yorumlardan da anlayabiliyoruz. En yaygın örnekte kullanılan notebookların farklı kablosuz modemleri gördüğü halde philips sna6500 modemi görmemesi gibi çözülemez bir durum söz konusudur.

 224. erkan Yanıtla

  ahmet bey ben bu modemi 2 senedir evde kullanıyordum ve hiç birsorunum yoktu
  ama cihazı işyerine aldım ofiste 2 kablosuz 3 kablolu olmak üzere 5 pc var ben bunların hepsini bağladığım halde 1 tanesi ağa bağlanmasına ragmen nete çıkmıyor nedeni nedir acaba

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba FERID;
   Sorunuzu cevaplayabilmek için kurulu sistemi incelemek gerekir. Şu durumlar olabilir:
   1- Nete çıkmayan bilgisayarda firewall olabilir, manuel ip atanmış olabilir.
   2- Nete bağlanmayan bilgisayarın kullanmış olduğu tarayıcılarda sıkıntı olabilir.
   3-Ethernet kartınız arızalı olabilir.
   4- Bu bilgisayarda virüs yada trojan olabilir.
   5- Bu bilgisayar giden network kablosu sorunlu olabilir.
   6-Bu bilgisayar için kullandığınız modem portu arızalı olabilir.
   7-Modeminizde güvenlik olabilir (mac filtreleme gibi)

   Size buradan sadece bu önerileri sunabilirim.

 225. ilker Yanıtla

  slm
  Modemin kurulumu ve ayarlarmaları görünüdüğü gibi sıkıntılı . Kurulumu zaman alsa da başardım .Fakat bennim için en önemli kısım (modem arayüzüne) parola koyamamamdır. Bilgilendiriseniz sevinirim
  iyi çalışmalar

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba İlker;
   Modemin webarayüzüne giriniz. Sol menüde yer alan güvenlik menüsünden aradığınız durum bulunmaktadır. Tam olarak hatırlayamadım ama erişim kontrolü kısmında modem webarayüzüne şifre koyabilirsiniz.

 226. Mardic16 Yanıtla

  Selam anladığım kadaryıla herkes çekmiş bende çekiyorum…
  sabit PC de kablosuz özelliğini kapatıp kullanıyordum büyük bir heyecan ve hevesle laptop aldım Lenovo malum üzerinde Vista program yüklü. Şifresiz olarak gayet güzel bağlanıyor ve çekim gücüde çok iyi. Tabi kablosuz olunca şifre koyalım dedik gerçeklerle yüzleştik.
  Reset attım tekrar kurmayı denedim ülkeler kısmında Türkiye yok çıkmıyor Diğer kısmını seçerek devam ettim bu seferde en son adımda baglantı başarısız diye mesaj veriyor fakat inetrnete bağlanıyor. neyse şifremide tanımladıktan sonra diğer odada yaklaşık 5-6 m arada duvar var laptopa baglanmaya çalıştım güç bela bağlandım ama sonrasında kafasına göre hat kesiliyor ve sonra yine bağlanıyor çekim gücü çok iyi gözüküyor ne yapmam gerekiyor kırmadan önce lütfen yardım edin çıldıracagım. Laptopu götürdüm başka yerlerdeki şifreli hatlara gayet iyi bağlanabiliyor ama nedense bende böyle bir sorun yaşıyorum
  Lütfen yardım.
  Tşklr

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mardic16;
   Bu sorunun çözümünü bulana sanırım madalya verecekler:) Philips SNA6500 serisi modemlerde maalesef inanılmaz derecede bağlantı problemleri mevcut. Özellikle Vista İşletim sistemi kullanan cihazlarda. Size tavsiyem çok fazla zorlamadan “Airties” yada “US Robotics” serisi bir kabosuz çözüme geçmeniz olacaktır. Modeminizi değiştirmeden önce şunu yapınız. Şifreleme işleminden sonra modemin çekim gücü %50 civarında düşmektedir. Şifreleme tekniği olarakta “WEP” tekniğini kullanın. WPA daha güvenlidir fakat Vista işletim sisteminden sorunlar çıkarabilmektedir. İkici olarak modemin konumu notebookunuzla paralel seviyelerde olmasında dikkat ediniz. Ayrıca modemin bulunduğu yerin yakınlarında elektronik cihazların olmamasına dikkat ediniz. Televizyon, telsiz telefon, elektrik kablo kümeleri, cep telefonu gibi tüm elektronik cihazlardan uzak bir konuma modemi sabitledikten sonra bağlantı kurmayı tekrar deneyiniz. Ayrıca kablosuz iletişim kurarken notebookunuzu fişden çıkarmayıp elektrik ile çalışmaya devam ediniz.

 227. fatih Yanıtla

  merhabalar.bende Philips SNA6500 Wireless modem var.yönetici panaline 192.168.2.1 ile girdiğimde panele herhangi bir şifre girmeden giriyorum.Normalde Login Screen ekranının çıması lazım ama çımıyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Fatih;
   Modeminizin güvenlik ayarları değişmiş olabilir. Şifre sormadan arayüze erişim gibi bir seçim yapılmış olabilir. Modemi resetleyip yenden kurulum yapmanızı öneriyorum. Ayrıca kullandığınız modemin farklı notebooklarda kablosuz ağ taramalarında görüntülenmediği tespit edilmiştir.

 228. kolonto Yanıtla

  Slm. Ben CGA5722 modem kulanıyorum daha once buradan bakarak kablosuz baglantı ayarlarını yapmıstım. Menulerı aşagı yukarı aynı. Ben kullanıcı adımı saklamak yanı gorunmez yapmak icin ugraştım ama yapamadım. yukardakı menuden bulamadım. Bir fikriniz varsa ve paylaşırsanız cok sevınırım. Teşekkürler

 229. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kolonto;
  Kullanıcı adınız derken? Modeminizin kablosuz ağları arattığınızda görünen adından mı bahsediyorsunuz acaba? Eğer bu konudan bahsediyorsanız 4 üncü maddedeki resimde yer alan yerdeki “Kablosuz Network Adı Yayını” kısmının kapalı durumda olması gerekmektedir.

 230. sezer Yanıtla

  merhaba ben sezer port acacaktim fakat login screen geldi sifreye admin yazdim olmadi bi yardim edermisniz?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Sezer;
   Bu kısmı boş geçmeyi deneyiniz. Eğer yine giriş yapamıyorsanız modeminizin webarayüz şifresinin default ayarları değiştirilmiştir. Bu durumda giriş yapabilmek için modemi resetlemek ve yeniden kurmaktan başka çareniz yoktur.

 231. Kemal Yanıtla

  Merhabalar; Philips in SNA6500 wireless modemini kurmayı aynen sizin resimlerde anlattığınız gibi yaptım. Fakat modem ethernet kablosuyla çalışırken wireless olarak çalışmıyor. Bilgisayar wireless tanımlamasını yapamıyor.Modem üzerinde bulunan gerekli ışıklar yandığı halde birtürlü bağlantıyı sağlayamadım. Bunun nedeni ne olabilir? (Diğer mesajlarda buna benzer bir soru varsa tekrar sorduysam kusuruma bakmayın zira acele oldu) Saygılarımla…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Kemal;
   Aynı anda bir bilgisayardan hem kablolu hemde kablosuz olarak bağlantı kuramazsınız.

 232. sina Yanıtla

  arkadaşlar benim modem sorunum kablolu olarak baglanıyorum ama kablosuz baglandıgım da baglantı sınırlı diyor tavsiyelerinizi bekliyorum. asi_3451@hotmail.com ŞİMDİDEN teşekkürler

 233. hüseyin Yanıtla

  slm arkadaşlar.ben philips sna 6500 modemi kullanıyorum.sorunum şu laptopumla kablosuz ve kablolu baglantı aynı anda calıştıramıyorum.laptopumla kablosuz baglanırken masaüstü pc mle kablolu baglanamıyorum.bunu nasıl cözebilirim.

 234. hüseyin Yanıtla

  birde kablosuz baglantıyı onar dedigim zaman DNS önbellegi temizleniyor hatası veriyor.ne yapmam gerekir.bilgisayarımı ve modemi yeniden kurmama ragmen problem ortadan kalkmadı

 235. elif Yanıtla

  merhaba,philips SNA6500 marka modemi iki kişi kullanıyoruz evde.kablosuz ağ
  WPA-PSK kullanıyoruz fakat daha güvenli olması için WPA2 yapmak istiyoruz.acaba bu ayarı nasıl değiştirebilirim?benim laptop windows xp home,arkadaşımınki windows vista.yardımcı olursanız çok mutlu oluruz,teşekkürler şimdiden..

 236. ahm3t YazarYanıtla

  @sina
  Merhaba;
  Kablosuz yapılandırmanızı yeniden yapmalısınız. Aşağıdaki adresten işletim sisteminize göre yapılandırmanızı yapınız. Ayrıca kablosuz bağdaştırınıza manuel ip atanması yapılmış olabilir. IP ve DNS seçeneklerini otomatik olacak şekilde ayarlayıp aşağıdaki siteden de gerekli düzenlemeleri yapınız.

  http://kablosuz.erciyes.edu.tr/baglati_ayarlari.htm

 237. ahm3t YazarYanıtla

  @hüseyin
  Merhaba;
  Öncelikle modeminize rest atıp kurulumunuzu baştan yapınız. Ayırca masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızda IP yapılandırmanızı otomatik olacak şekild yapılandırınız.

 238. ahm3t YazarYanıtla

  @elif
  Merhaba;
  Modeminizin webarayüzüne girip sol menüde yer alan “Güvenlik” kısmına tıklayınız. Burada yer alan “WPA” kısmına tıklayınız. Burada yer alan kısımdan gerekli seçimi yapabilirsiniz. Fakat menü şu anda hatırımda olmadığı için eğer bu seçenek yoksa sadece “WPA” şifreleme ile kablosuz bağlantı güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

 239. Geri bildirim: Christopher

 240. djb Yanıtla

  slm benim sorum biraz farklı olucak…internet şifremi kıramayıp bir 2 arkadaşıma verdim yazlıkta kullanıyorum ben interneti ama adamlar bi anda 6-7 pc ile nete girdiğinden msn bile açamaz oldum 🙂 kendi pc mi admin olarak gösterip diğer pc lerin dsl hızını düşürmem mümkünmü ? yardımcı olursanız sevinirim ..

 241. ahm3t YazarYanıtla

  @djb
  Merhaba;
  Modemde bu şekilde bir kısıtlama yapamazsınız. Ortada kurulu bir networkte mevcut olmadığı için sadece sınırlama yapabilirsiniz. Mesela 2 arkadaşınız ve sizin MAC adreslerini modeme girerek diğer tüm girişleri engelleyebilirsiniz. Ayrıca tavsiyem modeminizin default olarak gelen webarayüz kullanıcı adı ve parolasını değiştiriniz. Yoksa diğer tüm modem kullanıcıları modem içerisinde ayar değişikliği yapma yetkisine sahip olacaktır.

 242. djb Yanıtla

  @ahm3t
  merhaba ilginiz için teşekkürler.. şu anda ağımda şifre verdiğim kişiler haricide pc bağlı olduğunu farkettim..kendi mac adresimi girerek modeme..diğer girişleri kapadım…mac olarak şifreleme yapsam diğer arkadaşıma verdikten sonra sizin bahsettiğiniz webarayüz kullanıcı adı ve şifresini değiştirmeyi nasıl yapıcam diye sorsam çokmu cahil olduğum bu konuda olduğu ortaya çıkar :))

 243. ahm3t YazarYanıtla

  @djb
  Merhaba;
  Aşağıdaki linkte yer alan resmi incelediğiniz zaman webarayüz şifresini nasıl değiştireceğinizi görebilirsiniz. Öncelikle internet tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazıp webarayüze girin. Daha sonra resimde yer alan menüden sağ kısımdaki şifre ayarları menüsünden önce mevut şifrenizi daha sonra vermek istediğiniz yeni şifreyi yazınız. Ayarları kaydet dedikten sonra modeminizin webarayüzüne erişim şifresi sizin belirlediğiniz şekilde olacaktır. Site içi reklamlarımıza tıklayalım lütfen 🙂

  Philips SNA6500 Kablosuz (wireless) modem webarayüz şifresini değiştirmek

 244. djb Yanıtla

  @ahm3t Tekrar Merhaba
  Geçekten yardımların için çok teşekkürler…modemi resetledim şimdi şifre koyucam sizin dediğiniz gibi ama fabrika şifresini nette aramama rağmen bi türlü bulamadım :s bide o şifreyi söylerseniz bana hergün gelip tıklayım bütün ilanlara :)))

 245. ahm3t YazarYanıtla

  @djb
  Tekrar merhaba;
  Modeminizin default-fabrika ayarı web arayüz giriş paroalsı “admin” olmalıdır. Bu halde giriş yapamıyorsanız eğer modemi resetleyememişsiniz demektir. Kolay kurulumlar.

 246. Afşin Yanıtla

  ya pardon ama benim evimde sna6500 war masaüstü bilgisayarımdan gayet kolay bir şekilde interneti görüyorum ama notebooktan girince notebook wirelesi görmüyor arada görüyor tıklayıncada sorun weriyor bunun sebebi ne olabilir?

 247. dogan Yanıtla

  merhabalar ben eski tip pc aldim modemi ise ps3 icin almistim simdi ben bilgisayara baglanti yapmak istiyorum ama pc nin sadece usb araciligi ile modemi baglaya bilyorum ama bir yurlu istedigim sonucu alamiyorum her nekadar airtires cd sini takip kurmaya calistiysamda olmadi bilgisayarinizda kablolu yada kablosuz ag baglatisi bulunamadi yazisi ile karsilasiyorum expolerer sayfasini acip verdiginiz rakamlari irsemde sayfayi acamadi yazisi ile karsilasiyorum help me please

 248. ahm3t YazarYanıtla

  @dogan
  Merhaba;
  Öncelikle burası philips sna6500 modem kurulumu için geçerli bir sayfadır. Yorum yaptığınız başlık yanlış. İkinci olarak kullandığınız modemin markası ve modeli hakkında daha detaylı bilgi vermelisiniz. Yorumunuzu da sitemizde yer alan Airties modemlerin altına yazmalısınız. Gereksiz bilgi kirliliğine engel olalım lütfen!

 249. Doruk Yanıtla

  Sna 6500 modemimiz var. İnternet sayfaları normal hızda yüklendiği ve bannerlar görüntülenebildiği halde resim ve fotoğraflar yüklenmiyor(küçük çarpı işareti çıkıyor resimlerin alanında) Farklı bilgisayarlarda denedik. Hepsinde sonuç aynı. Denediğimiz bilgisayarlar başka ağlarda sorunsuz bağlanıyor ve resimleri görüntülüyor. Sorun nerede olabilir?

 250. ahm3t YazarYanıtla

  @Doruk
  Merhaba;
  Bu modemi farklı bir bilgisayarda denediniz resimler açıldıysa sorun kullandığınız tarayıcıdadır. Kullandığınız modemin bu şekilde bir güvenliği ve sınırlaması yoktur. Modemi resetleyip yeniden kurmanı veya yazılımını güncellemeniz sorunu çözebilir.

 251. Tolga Yanıtla

  Merhabalar,
  benim sorum ip ile ilgili evde 4 pc var modem 192.168.2.2 ve 192.168.2.3 … şeklinde pclere ipler veriyo ancak internete tek bir ip den bağlanıyo yani 4 pc de tek bir ip yi kullanarak internete bağlanıyo bu yüzden çok fazla sorun yaşıyoruz bu sorunu nsl aşabiliriz. kimisi DMZ ayarları diyo kimisi portları yönlendir diyo 4 pcninde net’e farklı iplerle çıkması için ne yapmam gerek.

  teşekkürler
  iyi çalışmalar

 252. ahm3t YazarYanıtla

  @Tolga
  Merhaba;
  Bunu değiştirmenin yolu yoktur. Modem telekomdandan bir adet dinamik veya statik ip alır sözleşme durumunuza göre. Daha sonra bu modeme bağlanan bilgisayarlara modemin dhcp özelliğinden dolayı 192.168. ile başlayan IP noları verilir. DMZ ve port yönlendirme olayları farklı şeylerdir. Siz yaşadığınız sorunları belirtirseniz eğer bizde elinizdeki mevcut ortama göre siz çözüm sunalım isterseniz.

 253. Tolga Yanıtla

  Özellikle online oyunlarda sorun yaşıyoruz. Örneğin Warcraft III – Frozen Throne da kendi ağımızdan biri oyun kurduğu zaman diğerleri giremiyo ancak başkaları girebiliyo nat’tan oyunun port numarası tcp&udp şeklinde açık. hepimizin ip’si aynı olduğundan oyun kabul etmiyo. DHCP’yi falan kapatsak modemde ztn 4 port var internet kafelerde böyle böyle bir sorun olmuyo. ek bi aparat falan mı kullanmak gerek. bi yolu olması gerek.

  Tekrar Teşekkürler
  iyi çalışmalar

 254. ahm3t YazarYanıtla

  @Tolga
  Merhaba;
  Öncelikle bu tarz oyunları oynarken bilgisayarınızdaki firewall özelliğini ya devre dışı bırakacaksınız yada oyunun çalışabilmesi için bu aktivasyona izin vereceksiniz. Bunun yanında modem içerisindeki firewall ayarlarını devre dışı bırakınız. Tavsiyelerim bunlar olacaktır.

 255. Denir Yanıtla

  Merhaba,
  sna6500 modemini kullanıyorum. benim sorunum bitcomet isimli torrent programında portun engellenmiş olması. tavsiye olarak nat router ayarlarını kontrol ediniz yazıyor. esas sorum ben yukarda verdiğiniz son resimdeki numaraların aynısını yazsam problem çözülür mü? yoksa o numaralar modemden modeme değişken midir?

  bir de aynı modeme kablolu olarak nasıl bağlanabilirim? ethernet kablosunu modemin arkasındaki LAN1 yerine taktığımda bilgisayar internete bağlanmıyor. tam olarak ne yapmam gerekli acaba?

 256. Denir Yanıtla

  bir de aynı modemim 10 dakikada bir kendisine reset atmakta. bunun sebebi ne olabilir? modemi uzun süredir kullanıyorum herhangi bir sorun çıkarmamıştı çünkü.

 257. Tolga Yanıtla

  @ahm3t

  Benim bahsettiğim durum firewall sorunu değil. ztn hepimiz istediğimiz oyuna yada başka birinin kurduğu oyuna beraber girebiliyoruz. bizden biri kurduğunda biz giremiyoruz ama başkaları girebiliyo. Sorun her pcnin kendine ait bir ip ile çıkmaması.

  Teşekkürler
  İyi çalışmalar

 258. ahm3t YazarYanıtla

  @Denir
  Merhaba;
  Öncelikle bitcomet adlı program için gerekli port numaralarını edinmelisiniz. Yukarıda verilen numaralar örnek olması açısından verilmiştir. Siz bitcomet için gerekli port numaralarını girmelisiniz.

  Modeme kablolu bağlantı kurmak için ethernet kablosunu modemin arkasında LAN yazan 4 yuvadan birine takmalısınız. Diğer ucunuda bilgisayarınızın ethernet girişine takmalısınız. Bu durumda modemin ön yüzüne hangi yuvaya taktıysanız o numaralı ışık yanmalıdır. Bağlantı kurulamam nedenleri şunlar olabilir: Kablonuz arızalıdır, modemdeki lan portu arızalıdır, bilgisayarınızdaki ethernet girişi arızalı veya driveri yüklenmemiş olabilir, bilgisayarınızdaki ethernet disable konumda olabilir. Tüm durumları kontrol ediniz.

  İkinci yorumunuz için: Tüm yaşadığınız problemler bu duruma bağlı olabilir. Yani modeminizde teknik bir arıza söz konusu olabilir.

 259. ahm3t YazarYanıtla

  @Tolga
  Merhaba;
  Bir modemden bağlanan kullanıcıların DMZ veya port yönlendirme veya başka bir şekilde farklı IP noları alarak oyuna bağlanabilmesi mümkün değildir. Sorun yüklediğiniz oyun ile alakalı olabilir. Crack bir oyun oynuyorsanız bu temel sorunlardan biri olabilir. Eğer bu sorunu farklı bir şekilde çözerseniz bize bilgi veriniz. Şahsen bende merak ettim problemi. Son olarak farklı bir modem kullanma imkanınız varsa deneyiniz.

 260. tuba Yanıtla

  İLK SAYFADA GİRİŞ İÇİN GEREKEN ŞİFREYE ADMİN YAZ DENMİŞ AMA O ŞİFREYİ KABUL ETMİYO…

 261. ahm3t YazarYanıtla

  @tuba
  Merhaba;
  Bu kısımdaki default olan “admin” dir. Eğer olmuyorsa boş geçmeyi deneyiniz. Yada kitapçığınız varsa burada girilmesi gereken yazar. Bazı durumlarda mesela kampanya modemlerde ISS’nizin oluşturduğu bir ad girmek zorunda olabilirsiniz. Bütün bu işlemlerin sonunda yine giriş yapamıyorsanız şifre değişmiş demektir. Modeme reset atıp arayüz şifresini sıfırlayabilirsiniz.

 262. nural Yanıtla

  ya aynı modemi kullanıyorum anteni kırık olduğu için nasıl yaptırailirim bana yardımcı olursanız çok memenun olurum şimdiden teşkkrlr

 263. KAGAN Yanıtla

  modem kurulumunda problem yaşıyorum. çağrı merkezi telefonunun aranmasının gerektiğini söylüyor yetkililer ama çağrı merkezi 0800 lü bir ücretsiz danışma hattının dışında bi numara mevcut değil. bu numarada çalışmıyor hatalı sinyali veriyor.

 264. serhan Yanıtla

  benim philips sna 6500 modemim var bir kaç gün önce modemimi açtığımda kendiliğinden internete bağlanamadı. sonra phılıps müşteri hizmetlerini aradım modemi resetleyip tekrar kurulum yapmamı söylediler. kurulum yaparken yukarıdaki adımları uyguladım fakat kurulum sonundaadsl bağlantısı kurulamadı lütfen geri yi tıklayarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi yeniden yazınız diye bir yazı çıkıyor. ben bunu belki 10 sefer denedim ve kullanıcı adı ve şifremi doğru yazdığımdan da yüzde yüz eminim yine aynı yazı çıkıyor. bu yazının altındaki ok tuşuna bastığımda internete giriyo fakat eskisine göre çok yavaşladı daha sonra iki üç sefer yine resetledim aynı sorun devam etti. örn önceleri facebook ta 1 dk lık videoyu en fazla 1,5 2 dk da yüklerken şimdi 10 dk da zor yüklüyor yardımcı olursanız çok sevinirim. kolay gelsin

 265. ahm3t YazarYanıtla

  @serhan
  Merhaba;
  Müşteri hizmetlerini tekrar arayarak modem yazılımınızı güncelleme hakkında bilgi alıp güncelleme yapınız. Bu modemler açıkcası biraz sorunlular. Konu hakkında buradan yardım etmemiz zor maalesef. Bu arada modeminiz eğer bir kampanya modem ise örneğin smileadsl; farklı bir ISS’de kullanmak istediğiniz zaman (örn: @ttnet hesabı ile) sorun çıkartabilmektedir. Çünkü modem diğerlerinde çalışmayacak şekilde ayarlanmıştır.

 266. selçuk Yanıtla

  merhaba ,

  benim SNA6500 modemim var , daha önce kablosuz olarak bir laptop ve ethernet portundan da kablo ile desktop pc ile aynı anda internete sorunsuz bağlanabiliyordum.Şimdi desktop pc için interneti kablosuz olarak kullanabilmek Wireless adaptör aldım ve kurulumunu gerçekleştirdim.Sorunum ise laptop ve desktop PC ile aynı anda kablosuz olarak internet bağlantısı yapıldığında modem kendini resetliyor.Bu sorunu bir türlü çözemedim , yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

 267. ahm3t YazarYanıtla

  @selçuk
  Merhaba;
  Modem kendini resetliyor demişsiniz. Web arayüze girdiğiniz zaman tüm ayarlar kayboluyormu? Yapıladırmayı baştan mı yapmanız gereiyor. Yoksa modem kendini restart edip baştanmı başlıyor (ayarları saklı şekilde).

 268. ahm3t YazarYanıtla

  @Selçuk
  Merhaba;
  Modeminize şifre vermeden bağlanmayı deneyiniz. Ayrıca modemin firewall bölümünü kapatınız. Ayrıca iki laptop ile bağlantı kurmayı deneyiniz, bakalım sonuç ne olacak. Kullandığınız USB Dongle arızalı olabilir yada yazılımı modeminizle uyumsuzdur. Sorununuzu buradan tam belirlemek zor. Bu yüzden aşağıdaki iletişim numarasını arayınız. Yada bizden ücretli Teknik Servis talep ediniz.

  PHILIPS ÜCRETSİZ TUKETİCİ DANIŞMA HATTI: 0800 261 33 02

 269. Akay Yanıtla

  2-3 sene önce smile adsl kampayasıyla almıstım bu modemi.. ve o zamandan beri kullanmıyodum , dün ttnetten adsl baglattırdım.. Kurulumunu resimlerdeki gibi harfiyen yaptım ancak baglantı kurulamadı diyor.. ankara kızılay servısını aradım bu sefer ordanda cd den kurmayın direk 192.168.2.1 den adsl ayarlarına girip iss ayarlarını ayarlamam gerektıgını soledi , aynen onuda yaptım yine baglantı gelmedı modemime.. modemim şuan wirelesste görünüyor.. laptopta ancak adsl baglantısının kurulumunu bir türlü yapamadım.. ne yapmam lazım ?

 270. Akay Yanıtla

  dipnot olarak hemen şunu söyliyim : bu başlık altında 6 sayfanın hepsini okudum.. gerçekten çok teşekkür ederim kendi adıma, bu zamanda böyle yardımsever olmak çok önemli..

 271. ahm3t YazarYanıtla

  @Akay
  Merhaba;
  Öncelikle modemi resetlemeyi deneyiniz. Modeme reset attığınızdan emin olunca(tüm ayarlar sıfırlanmalıdır)(web arayüzdende fabrika ayarlarına gelinebilir). Kurulumu sayfamızda tarif edilen gibi yapınız. Eğer sorun hala devam ederse müşteri hizmetlerini arayınız.Bu arada bağlantı gelmemesinden kasıt tüm ışıklarınız yanıyor, adsl hattınız sabit yanıyor, modeme şifre vemişsiniz (wep yada wpa) ve buna rağmen eğer internete giremiyorsanız durum farklı. Bunun ötesinde size buradan cevap vermemiz zor gibi görünmektedir.

 272. Akay Yanıtla

  hayır hayır.. modemin yanlızca pwr ısıgı ve wireless ışığı yanıyor.. modemin arkasındaki resete bastım yine olmamıstı.. benim asıl sormak ıstedigim şey sayfalarda yazan değerler.. örneğin ppoe veya ppoa vb benzeri değerlerdemi bi hata olası ?
  resimlerdeki gibi yaptıgımda internet baglantısı kurulamadı diyor.. ad , şifre hatası veya adsl hattında problem var uyarısı veriyor.. şifremi defalarca kez doğru girdim. ve adsl hattınında açık olduguna eminim. yardımcı olursanız sevinirim.. diilse servise götürmeyi düşünüyorum

 273. ahm3t YazarYanıtla

  @Akay
  Merhaba;
  Bo modemi smileadsl kampanyasından almıştınız sanırım. Kampanya modemlerin bazıları sadece kendi servis sağlayıcıları ile kullanılabilmektedir. Diğerleri ile (ttnet, tellcom, tnn gibi) kullanabilmek için ürünü teknik servisine gönderip bir nevi cihazı diğerleri ile kullanıma açtırmanız gerekmektedir. Mesela TTNET’in vermiş olduğu Pikatel modemlerde bu durum söz konusu idi .TTNET dışında farklı bir servis sağlayıcı ile kullanılamıyorlardı. Fakat yetkili servisine gönderdiğiniz zaman bu durum ortadan kalkıyordu. PPO değerleri içinde şunu yapmanız yeterlidir. VPI/VCI 8/35 olacak şekilde ayarların. PPOELLC şeklindede kapsülleme metodunu belirleyiniz. Yine olmazsa PPOA yıda denemenizde fayda olabilir ama ilk önce PPOE denemesini yapınız. Modem kurulumunda da mutlaka wep yada wpa şifreleme veriniz.

 274. Akay Yanıtla

  tamamdır.. philips servisine götürdüm güncelleme yapıldı modemime.. ancak şimdi online ışığı ve xdsl ışığı yanıp yanıp sönüyo. bunun sebebi ne olabilir ? telekomdan mı bi sıkıntı var acaba ?

 275. ahm3t YazarYanıtla

  @Akay
  Merhaba;
  Bunun nedeni ADSL hattınızın olmaması, sorunlu olması, telefon kablosunun arızalı olması ile alakalıdır. Özetle ADSL hattınız yok ve bu yüzden xdsl yanıp-sönmektedir. 444 0 375 arayıp bilgi alabilirsiniz.

 276. Akay Yanıtla

  arıcam.. ancak nete girebiliyorum kısa kısa sonra hemen bağlantı tekrar kopuyo.. neyse ben müsteri hizmetlerini arıyım.. teşekkürler..

 277. Akay Yanıtla

  bağlantı yapamamamın sebebi evle alakalıymış.. modemı çalıştırdığım odada internet hattı yokmuş.. onu artık bağlatmam gerekiyor özel servisle.. neyse son olarak özellikle bu modeme uyumlu modemin çekim gücünü arttıracak bi ürün tavsiye edebilirmisiniz ?

 278. ahm3t YazarYanıtla

  @Akay
  Merhaba;
  Çekim gücünü arttıracak çeşitli antenler satılmakta. Kullandığınız modemin anteni sökülebiliyorsa bunu deneyebilirsiniz. Yada farklı modemleri tercih edebilirsiniz.

 279. selçuk Yanıtla

  merhaba ,

  öncelikle desteğiniz için teşekkürler , frewal kapattım birde 2 pc ye de sabit ip verdim.Şu an için yaklaşık 2 gün oldu sorun yok…İnşallah bir daha da olmaz…

  hayırlı akşamlar

 280. ahm3t YazarYanıtla

  @selçuk
  Merhaba;
  Aslında modemin ip numaralarını otomatik olarak dhcp özelliği sayesinde vermesi gerekmektedir. Sanırım sorununuz modeminizin lan yapılandırması ile alakalı. Eğer şu an için sorun yoksa bence değişiklik yapmayınız. Philips modemler hakkında destek alacak fazla bir nokta bulunmamaktadır çünkü.

 281. umut Yanıtla

  merhaba. birkaç gündür internet bağlantımda sorunla karşılaşıyorum. kısa aralıklarla bağlantım kopuyo sonra kendi kendine düzeliyor. bu kopma sırasında modem üzerindeki adsl ışığı da sönüyor. kopma süresi cok uzun sürmese de 5 dkda bir oluyor. telekomlamı ilgili acaba yoksa modemle de alakası olabilirmi?

 282. ahm3t YazarYanıtla

  @umut
  Merhaba;
  Adsl ekipmanlarınızda sorun bulunmaktadır. Öncelikle telekomu arayarak hat durumunu kontrol ediniz. Daha sonra telefon kabloları ve splitter cihazınızı kontrol ediniz. Hat üzerinde paralel telefon varsa buda bağlantı kopmalarına neden olacaktır. Modeminizi farklı bir noktada test ediniz. Eğer aynı sorunlar yaşanmıyorsa sorun bulunduğunuz yerdeki hat-telefon-kablo gibi durumlardan kaynaklanıyordur. Son olarakta elektrik prizini kontrol ediniz. Kısa süreli voltaj gerilmeleride buna neden olabilir.

 283. Uğur Yanıtla

  Merhaba
  Öncelikle bu kadar açıklamalı anlatım yaptığınız için teşekkürederim.Söylemiş olduğunuz işlemierin aynısını yaptım fakat.ad , şifre hatası veya adsl hattında problem var uyarısının aynısını bende’de vermektedir.Sizlerinde dediği gibi bu modemim ttnet üzerinden daha önce başka bir kullanıcı tarafından kullanılmaktaydı.Fakat bana şuan kullanmadıkları için verdiler.Kendi sistemimde böyle bir sorunla karşılaştım.Ne yapmamı önerirsiniz acaba.

 284. Uğur Yanıtla

  Eklemek istediğim bir nokta daha var.Şuanda kullandığım başka bir modemim var.Bunun kurulum cd’si ile kurmuştum.Acaba bu problemim philips’in kurulum cd’sini pc’ye kurmamış olmamdan mı kaynaklanıyordur.

 285. ahm3t YazarYanıtla

  @Uğur
  Merhaba;
  Öncelikle şunları yapınız;
  Bilgisayarınızdaki modelere eski-yeni ait tüm yazılımları kaldırınız. Programfiles da eğer varsa klasörlerinide silip bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Daha sonra modeminizi arkasındaki reset butonu vasıtası ile resetleyiniz. Ayarların kaybolduğundan emin olunuz. Reset attıktan sonra web arayüze erişip kendinize ait bilgileri baştan giriniz. Eğer web arayüze girdiğinizde eski kayıtlı bilglier varsa reset atamamışsınızdır demektir.

 286. MURAT Yanıtla

  merhaba 2 gün önce sna 6500 modem satın aldım ve kurulumu zaman aldı ama sonuçta oldu fakat bir sorunla karşılaştım. internet hızım yok denilecek kadar düşük. internetle bilgi yarışına girsem inan ben ondan önce ansiklopediden bulurum:D acaba sorun ne olabilirde böyle internetin yavaş olmasına sebep olan

 287. ahm3t YazarYanıtla

  @MURAT
  Merhaba;
  Modeminizi şifrelediniz mi? Eğer şifre yoksa başka kişiler modeminiz üzerinden internete çıkıyor olabilir. Bu durumu kontrol ediniz. Bilgisayarınızda virüs-trojan gibi zararlı uygulamalar olabilir; buda internet hızınızı ve bilgisayarın genel çalışma hızını düşürür. Otomatik güncellemelerinizi kontrol ediniz. Kullandığınız işletim sistemi internete bağlandığınızda belirli periyotlarda kendini günceller. Bunu dışında kullandığınız bazı programlarda otomatik güncelleme içerir. Bu durumların hepsini kontrol ediniz. Son olarak şunu yapınız. Başlat>çalıştır>cmd>enter>açılan pencerede netstat yazıp entera basınız. Karşınıza gelen ekranda ne kadar yabancı adres varsa internetiniz o kadar yavaş olur. sisteminizi virüs-trojan-malvare taramasından geçirmenizi tavsiye ediyorum.

 288. Didem Yanıtla

  Merhaba;
  2 senedir philips sna6500 kullanıyorum ve hiç bir problemle karşılaşmadım. Smile’dan falan almamıştım kendim almıştım. Ancak 3 gündür wirelessda bir problem var. Hatta TTnetin çağrı merkezinde çalışan onca saygısız ve bilgisiz insanla bile konuşmayı göze alıp TTneti aradım. Bu sefer normal bir insan denk gelmesinin şaşkınlığıyla karışık, arayınca farkettim ki kabloludan, yani masaüstü bilgisayarımdan internete girebiliyorum. DSL ve Online ışıkları yanıyor, yalnızca WL ışığı yanmıyor. Modemin hiç bir ayarını değiştirmeden nasıl böyle bir şey oldu anlamadım. Reset falan attım, sonra ayarları tekrar yükledim, araştırdım denedim bir şeyler ama, hala değişmedi. Laptoptan modem görünmüyor. Sadece benim laptopumdan değil yani hiç bir laptoptan. Modem wireless yayını yapmıyor. Birdenbire bozulmuş olabilir mi? Ömrü mü bu kadarmış yani? Başka ne olabilir acaba? Bir çözümü var mı?

 289. Fatih Yanıtla

  Merhaba,
  Aynı modemden kullanıyorum fakat ttnet ten kablonet e geçiş yapacağım için ve kablonet tede kablosuz modem bulunmuyor bu yüzden verdikleri modem uzerinden kendi kullandığım modemi router olarak kullanmak istiyorum.bunun icin gerekli olan ayarlar nedir?

 290. ahm3t YazarYanıtla

  @Didem
  Merhaba;
  Makalemizde yer alan 9. resimde gösterilen şekilde kablosuz modül aktif-pasif durumunu kontrol ediniz. Modeminizi kesinlikle şifreleyiniz. Ayrıca SSID yayını gizli-görünür durumuna bir göz atınız. Eğer bu durumlar normal görünüyor ise modeminizde donanımsal bir arıza olabilir. Kablosuz yayın yapmayı durdurmuş olabilir. Teknik Servisine müracaat ediniz.

 291. Erhan Yanıtla

  Merhaba arkadaşlar;

  Öncelikle hazırladığınız kaynak ve dökümanlar için teşekkür etmek istiyorum. Philips wireless modemimle ilgili şöyle bir sorunum var bir türlü çözemedim. Bina girişindeki telefon kablosu kısa devre yaptığı için hem telefonu hemde interneti kullanamıyordum. Kısa devre sorununu gidererek tüm bağlantıları doğru bir şekilde gerçekleştirdim. Fakat modemdeki online ışığı yanmıyor ve internete bağlanamıyorum. Konuyla ilgili olarak servis sağlayıcımı aradım, birlikte modem arayüzüne girerek gereken kontrolleri sağladık ancak herhangi bir netice alamadık. Splitter’ın arızalı olacağını düşünerek aradan splitter’ı kaldırıp direkt bağladım yine bir gelişme olmadı. Online ışığının yanmaması neden kaynaklanıyor olabilir? Kısa devrenin yarattığı bir problem olabilir mi?

 292. ahm3t YazarYanıtla

  @Erhan
  Merhaba;
  Online ışığının yanmaması sadece hat ile ilgili bir durumdur. Telekomu arayıp hattınızı kontrol ettiriniz. Ayrıca telefon kablosunu telefon cihazınıza taktığınızda çalışması demek adsl sinyalinin olacağı anlamına gelmez. Sorununuz telefon kablosu veya hattınızdaki bir arızadan kaynaklanıyor. Son olarak evinizde paralel telefon hattı varsa ucuna herhangi bir telefon cihazı bağlamayınız.

 293. sezar Yanıtla

  kardeş merhaba.sn6500 cihazıma bir türlü şifre atamıyorum.yukarıdaki tarifi harfiyen uyguluyorum lakin wireless laptop da kendisini kapatıyor ve kaydetmeden kesiliyor.defalarca deniyorum olmuyor.tekrar bağlantı sağlanıyor şifreyi koyamıyorum.ayrıca kapsama alanı çok kısa açık alanda sadece iki duvar var 20m balantı sağlıyamıyorum.lütfen aydınlatısan sevirim.tşk…

 294. ahm3t YazarYanıtla

  @sezar
  Merhaba;
  Modem kurulumunu ethernet kablosu ile modemi bilgisayara bağlayarak yapınız. Kablosuz olarak bağlanıp kurulum yaptığınızda modeme şifre verdiğiniz için otomatik bağlantı sağlayamayacaksınız. Bu yüzden tüm kurulumları ve şifreleme işlemlerini ethernet kablosu vasıtası ile yapınız.

 295. kolonto Yanıtla

  @ahm3t
  Evet Ağ listesinde görünen adımdan bahsediyorum ama acaba format attığımda kablosuz ağı aratınca ben de göremeyecek miyim ve eğer göremezsem aynı yerden tekrar açıp ağımı tanıttıktan sonra yine kullanıcı adımı gizlemem mi gerekecek.

 296. ahm3t YazarYanıtla

  @kolonto
  Sol menüde yer alan Kablosuz veya Wireless artık hangisi varsa; bu linke tıklıyoruz. Sağ kısımda açılan yerde Kanal Adı veya SSID olarak belirtilen kısımdan bu işlemi yapabilirsiniz. Burada şunu unutmayın. Modeme daha önceden bağlandınız diyelim , daha sonra gizlediniz yayın adını; bu durumda modemi açıp kapattığınızda bile otomatik olarak bağlanabilirsiniz. Çünkü bu modeme birkez bağlandınız ve kayıt ettiniz. Fakat belirttiğiniz gibi bilgisayarınıza format atarsanız tüm kayıtlı ayarlar kaybolacağı için modeme otomatik bağlanamayacak ve kablosuz aramalarda göremeyeceksiniz. Bu durumda modeme ethernet kablosu ile erişip web arayüzden bu işlemi tekrar görünür hale getirerek düzeltebilirsiniz.

 297. melike Yanıtla

  philips modem ile download yaparken çok hızlı başlıyor sonra kilitleniyor donuyor bunun sebebi ne olabilir daha önce böyle bir sorun yoktu bu konuda ne yapabilirim.

 298. ahm3t YazarYanıtla

  @melike
  Merhaba;
  Yaşadığınız sorun DNS problemi olabilir. Öncelikle DNS değiştirmeyi deneyiniz. Ayrıca bilgisayarınızda bir trojan-virüs-spyware taraması gibi kapsamlı bir güvenlik taraması yapınız.
  İndirme programı olarak ne kullanıyorsunuz? Eğer IE kullanarak indirme yapıyorsanız Firefox, Chrome gibi alternatif tarayıcılar ile indirme işlemi yapmayı deneyiniz. Eğer indirme işlemi Limewire veya türevi bir program ile yapılıyorsa kullanılan programın ayarlarından kaynaklı bir problem olabilir.

 299. fatma Yanıtla

  merhaba

  modemı yaklasık 3 yıldrı sorunsuz kullnıyorum ancak dun neden bılmıyrum 1 gun boyunca nete gıremedıkten sonra
  format atılmıs gıbı bırden ısmı yenıden phılıps oldu ve sıfresız baglanılıyo sayfada anlattaıgınız gıbı sıfre ıslemını (loptoptan bağlanarak) wep den yapıyrum verıler kaydedıldı dıyor ama şifre hala gelmedı.. bırde modemın baglı oldugu pc den yaptıgımda gene verıler kaydedılıyor dıyor ama otomatık olarak 802.1x sayfasına yonlendırıyor??

  ne yapmam gerekli?

 300. ahm3t YazarYanıtla

  @fatma
  Merhaba;
  Modemin ayarları durduk yerde sıfırlanmaz. Bir elektrik kesintisi, ani voltaj değişimi, yada uzun süreli elektriğie takılı olarak durmaması (tamamen fişten çekilmiş ve düğme kapatılmış) gibi nedenlerden dolayı modeminiz resetlenmiş olabilir. Kurulumu yukarıda anlatılan şekilde yapmalısınız. Şifreleme işlemini yapmadan önce kablosuz şifreleme modunu (wep yada wpa) etkinleştirmelisiniz. Ayarlarınızı kaydettikten sonra karşınıza gelen 802.1x e dokunmadan modeminizden logout-çıkış yapabilirsiniz.

 301. Mahir Yanıtla

  Merhaba,

  iki tane sorum olacaktı, modemde wireless açılıp kapatırken modem restart oluyor bu normal mi veya modem yazılımından kaynaklanan bir sorunmudur ikinci en son yazılım tarihi nedir ?
  Teşekkürler.

  Var ise download linki vermeniz mümkünmüdür … ( yeni yazılım için ), benim modem ilk yazılımla çalışıyor.

 302. ahm3t YazarYanıtla

  @Mahir
  Merhaba;
  Sorularınız sırası ile cevaplayalım:
  1- Modem restart olduktantan sonra verdiğiniz komut geçersiz mi oluyor. Yani Kablosuz aktif yaptınız diyelim. Restart olduktan sonra pasif konumda mı kalıyor?
  2- Modeminize ait bulunan firmware aşağıdaki adreste mevcuttur.

  Philips SNA6500-05 Firmware 0.54

 303. Mahir Yanıtla

  @ahm3t

  tekrar merhaba,
  1- hayır, kablosuzu aktif yaptıktan sonra modem restart oluyor ve çalışıyor, benim derdim modem restart olmadan aktif olsun, kısacası her bir işlem için yani kaydettikten sonra aktif olabilmesi için modem kendiliğinden restart oluyor.
  2- Firmware için teşekkür ederim , yanlız forumlardan takip ettiğim kadarıyla eski yazılımda olupta yeni yazılımda olmayan başlıklar (özellikler) varmış doğru mudur ?

 304. ahm3t YazarYanıtla

  @Mahir
  Merhaba;
  1- Sanırım restart olması modem özelliğinden kaynaklı. Yapılan değişikliğin etkin olabilmesi için.
  2- Açıkcası bu konuda fikrim yok. Denemesini yapmadım. Dil konusunda bir değişiklik olabilir yalnız. Mesela TR iken ENG olabilir. Bu yüzden alınabiliyorsa bir firmware backup alınız.

 305. hakan Yanıtla

  merheba sorum ttnetten aldıgım kablolu modemim var onu kullanıyorum sorun yok şimdi evde philips sna6500 marka kablosuz modem var digerini çıkartıp bunu taktıgımda internet baglantım sürekli gidip geliyor xdls ışığı 10 saniye var 2 dakka yok benim sizden ricam hem masaüstü pc de hemde laptopa nasıl bağlaya bilirim bide sürekli gidip gelen baglantıyı nasıl halledebilirim teşekkür ederim

 306. ahm3t YazarYanıtla

  @hakan
  Merhaba;
  XDSL ışığının gidip-gelme olayı tamamen hat ile ilgili bir durumdur. ADSL hattı bir modemde çalışabiliyorken farklı bir modemde hata verebilir çalışmayabilir. Telekomu arayarak hat durumunuzu kontrol ediniz. Ayrıca philips modeminizle beraber o modeme ait splitter cihazını kullanınız. Airties modeminize ait splitter prolem çıkartabilir. Ayrıca telefon hattınızı arada bir cihaz kullanmadan direkt olarak modeme takıp deneyiniz. Son olarak evinizde varsa paralel telefon bunu iptal ederek bağlantı kurmayı deneyiniz.

 307. hakan Yanıtla

  ttneti aradım sorun yok dediler 3 tane spliter aldım denedim oda olmadıdışardan gelen hattı direk bağladım gene aynı xdls ışığı yanıp söüyor reset çektim hepsini tekrar uyguladım boş olmadı yardım edin lütfen

 308. ahm3t YazarYanıtla

  @hakan
  Merhaba;
  Bu adımdan sonra buradan çözüm üretmemiz zor. Lütfen Philips modeminizi teknik servise götürünüz. Görütmeden önce farklı bir yerde deneme yapınız aynı olaylar söz konusu ise modeminiz arızalı demektir.

 309. nezih Yanıtla

  ii akşamlar fazla vaktini almayacağım .6500 sna var bendede.ancak modem bir açılıyor bir açılmıyor.5 dakka arkasındaki düğmeyi açıp kapatmak zorunda kalıyorum.elektrnikçi ye götürdüm lehim denmi diye. açtık baktık değil.bana yazıldan dedi,
  ama güncel driveri bulamadım .üste bir arkadaşa verdiğin yeni yazılım mı drivermi işte onu gördüm indirdim modemin içine girip yerni gösterdim güncelle dedim ama arayüz hatası veriyor. bana başka nasıl yardımcı olursunuz teşekkür ederim eğer mail atarsanızda minnettar kalırım.

 310. ahm3t YazarYanıtla

  @nezih
  Merhaba;
  Modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapmayı deneyiniz. Buradan daha farklı bir çözüm bulmamız zor. Bu modemin bana göre yazılım sorunları mevcut. Sorunuz philips yetkilisine aktarılmıştır.

  Philips Yetkilisindne gelen cevap:

  Sayın Calis;

  Tuketici Danisma Merkezi’mize gondermis oldugunuz e-mail icin tesekkur ederiz.

  Belirtmis oldugunuz konu ile ilgili olarak;urunle ilgili http://www.p4c.philips.com adresinden destek alabilirsiniz.

  Her turlu soru ve sorununuzda size yardimci olmaktan mutluluk duyariz.
  Bilgilerinize sunarız.

  Saygilarimizla
  Turk Philips T. A.S.
  Tuketici Danısma Merkezi
  0800 261 33 02 pbx

  Ayrıca aşağıdaki adresede göz atınız.

  Philips Kablosuz Kapsama Genişletici SNR6500 11b/g True Turbo

 311. Tuğba Yanıtla

  Bu işlemi yaptım fakat uzaktan kullanamıyorum.Ben şuan masaüstü kullanıyorum dizüstünede bağlanmak istiyorum ama olmuyor.Nasıl yapabilirim acil yardımcı olursanız sevirim…

 312. ahm3t YazarYanıtla

  @Tuğba
  Merhaba;
  Olmuyor derken neyi kastediyorsunuz? Modeminize şifre verdiniz mi? Verdiyseniz şifreleme tipi nedir? Kablosuz ağları arattığınızda modeminizi görebiliyormusunuz? İşletim sisteminiz nedir ve servicepack kaç yüklü?

 313. ufuk uslu Yanıtla

  merhaba
  Benim sorunum şifrelenmiş modeme laptopumun bağlanmaması.eskiden asus kullanıyordum ama arıza nedeniyle değilştirme sonrası acer aldım.şifresiz bağlanıyor wpa ile şifrelenince bağlanmıyor.reset attım.tekrar denedim. ağ bağlantısında şifreyi wpa kişisel tkip modunda doğruladım.bağlantıyı sildim tekrar denedim. olmadı.Modemi görüyor ama bağlanmıyor.laptopu açtıktan sonra kabloyu bağlayıp bağlantı yapınca tanıyor ve çıkarınca kesilmiyor.nedeni ne olabilir.yardımcı olmanızı rica ederim

 314. Onur Yanıtla

  Merhaba ; philips SNA6500 modemin tüm kurulumunu gerçekleştirdim ancak son basamakta internet baglantısı kurulamadı diyor.ad , şifre hatası veya adsl hattında problem var uyarısı veriyor. ttnetle konuştum şifre ve kullanıcı adım doğru. wireless bağlantı kurmaya çalışıyorum ve laptopta vista yüklü. direk ttnet üyesiyim en başından beri. daha önce çalışıyordu laptopa recovery ve back up yapıp fabrika ayarlarına geri döndükten sonra çalışmamaya başladı. modemde online ışığı hariç tüm ışıklar yanıyor.telekom yetkilisi ip alamıyor bilgisayarınız dedi. philips teknik serviste kurulumunuz doğru sorun vista ile ilgili olabilir dedi. ancak 3 gün önce vista ile giriyordu nete. ne önerirsiniz? saygılar

 315. ahm3t YazarYanıtla

  @Onur
  Merhaba;
  Öncelikle bilgisayarınızda bulunan kablosuz ağ bağlantılarını silip bağlantınızı baştan oluşturunuz. Şifreleme olarak WEP kullanınız. Modem yapılandırmasını bitirdikten sonra kablo ile bağlantı kurmayı deneyiniz. Kablolu olarak da bağlanmıyorsa bilgisayarınızda bir rpoblem var demektir. TCP/IP yapılandırmanızı kontrol ediniz. Vista işletim sisteminiz en az SP1 yüklü olmalıdır.

 316. emrah Yanıtla

  ilk önce önerileriniz ve emeğiniz için tesekkur edıyorum. Benim mutlaka halletmem gereken bi problemım var. SNA6500 modem kullanıyom ve internet ağımı limewire gibi birkaç download programına kapatmak ıstıyorum.Kısacası downloadı kısıtlamak istiyom rapid megaupload sitelerine modemden erişime tamamen engellemek gibi bi şansım varmı? Yardımcı olup anlatırsanız cok memnun olurum.. Şimdiden tskler saygılar…..

 317. ahm3t YazarYanıtla

  @emrah
  Merhaba;
  Modeminizin menülerinde sol kısımda yer alan QoS menüsü ile bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu menüyü buradan tarif etmem biraz zor belki ama biraz uğraş ile sanırım çözüme ulaşırsınız. Bu menüde yapacağınız ayarlar ile modeme bağlı tüm kullanıcılar için farklı sınırlamalar getirebilirsiniz. Örneğin internette sörf yaparken (www. protokolü) sınırlama yapmazsınız ama bir torrent programı ile indirme yaparken (tcp-udp) aynı kişiye sınırlama koyabilirsiniz.

 318. mustafa Yanıtla

  teşekkürler çok güzel anlatım olmuş.

  Ben kurulumda çok şükür problem yaşamadım fakat bu modemi 2 pc de kullanıyorum kablolu olarak. Sürekli kullandığım ana pc de nette sorun yok ama diğer masaüstü bilgisayarımda -modemin görmesine rağmen- internete bağlanamıyorum. Diğer bilgisayarımı tek olarak çalıştırdığımda internette bir problem yok sadece 2si bir arada internete bağlanamıyorum. Hangi yolları izlemem gerekir? Tekrar teşekkür ederim.

 319. ahm3t YazarYanıtla

  @mustafa
  Merhaba;
  Bu duruma benzer bir problem farklı bir marka modemi kullananan kullanıcımız tarafından aktarıldı. Sorununun kaynağının telekomdan kaynaklandığı, bu şekilde bir bağlantıyı kullanıcının adsl hattının desteklemediğini söylediler. Telekom gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sorun düzeldi. Öncelikle telekomu arayarak konu hakkında bilgi almayı deneyiniz. İkinci olarak bilgisayarlar modeme kablolu olarak mı bağlaı yoksa kablosuz mu? Ayrıca modemin DHCP kısmının otomatik olup olmadığını kontrol ediniz.

 320. hakan Yanıtla

  slm ben hakan sorunu servise gitmedenn kendim buldum adaptörü 12 volt amperi yükselttim çalışıyo sorun adaptörden kaynaklanıyor

 321. ahm3t YazarYanıtla

  @hakan
  Merhaba;
  Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederiz. Modeminizi belirtilen değerlerin üzerinde uzun süre kullanmanız halinde tehlikeli durumların ortaya çıma ihtimali yüksek. Lütfen dikkatli olunuz.

 322. evdeneve Yanıtla

  slm,
  philips adsl wireless modem kullanıyorum cafede, müşterilerimiz laptop ile gelip bağlanıyorlar sürekli bağlantı kesiliyor, sağ altda bilgisayar bağlantı simgesi var bağlı olduğunda üstünde bir simge oluyor ie simgesi bağlı değilken bu simge gidiyor çok sık yaşanıyor sorun sanırım DNS le alaklaı ama çözemedik yardımcı olursanız sevinirim.

 323. ahm3t YazarYanıtla

  @evdeneve
  Merhaba;
  Bu durum bir çok farklı sebebten kaynaklanabilir.Aşağıda sıralanan durumları tek tek kontrol ediniz.

  1- Bağlantı kopması sırasında modeminizin üzerindeki ışıklardan sönen oluyormu (ADSL linkini göstren LED gibi)
  2- ADSL ekipmanlarında bir sorun olabilir. Telefon kablolarının sağlam olduğundan (ekleme olmamalıdır), splitterın (hat ayırıcı cihaz) çalışır durumda olduğundan emin olunuz.
  3- ADSL hattı üzerinde paralel telefon, pos cihazı ve diğer farklı aygıtlar bulunmamalıdır. Eğer aynı hat üzerinde bu cihazlar kullanılıyorsa mutlaka splitter cihazından sonra bu cihazlara hatlar gönderilmelidir.
  4- ADSL telefon hattı santral cihazına bağlı olmamalıdır. Santrale girmeden önce mutlaka splittera ordan santrale bağlanmalıdır.
  5- Modemdeki DNS manuel atanmamalı otomatik olması sağlanmalıdır.
  6- Modeme mutlaka şifre verilmelidir. Hem web arayüz şifresi hemde SSID şifresi. Modem arayüzü için şifre kullanmazsanız modeme bağlı tüm kullanıcılar modemi restart edebilir.
  7- Modeminize aynı anda bağlanan kullanıcı sayısı pratikte 30 kişidir. Daha fazla kullanıcı için sorun çıkabilir.
  8- Bazı modemler bazı ADSL portlarında birden çok kullanıcılı durumlarda sorun çıkarabilir. Telekomu arayıp ısrarla çözüm arayınız.
  9- Son madde olarak AirTies modem çözümlerinden birini alarak kafenizde deneyiniz. Aynı sorunlar devam ediyor mu gözlemleyiniz.

 324. ahm3t YazarYanıtla

  @oğuzhan ayhan
  Merhaba;
  Kullanmış olduğunuz modem çalışmak için bir sürücüye ihtiyaç duymaz. Web arayüz kullanarak kurulumu yapabilirsiniz. Eğer bahsettiğiniz firmware ise sanırım Windows 7 için piyasada henüz bir yazılım yok.

 325. NECATİ Yanıtla

  phılıps 6500 modemim var modeme geçen yıl smile adsl de iken sıfırlandı ondan sonra ttnet e geçtim fakat modemi kullanamıyorum on line ışığı yanmıyor neden olabilir

 326. ahm3t YazarYanıtla

  @NECATİ
  Merhaba;
  Kurulumu ne şekilde yaptınız. Eksik bir şeyler olma ihtimali yüksek. Kullanıcı adı ve parolanızda sorun olabilir. Telekomu arayıp konu hakkında destek almalısınız. Eğer kurulumu ttnete ait bilgilerle eksiksiz yaptıysanız sorun telekom tarafından kaynaklanıyordur.

 327. minsevi Yanıtla

  selamun aleykum
  SNA6500 modemım var ama sık sık baglantı kopması yasıyorum.son sürüm güncellemesin yaptım gene olmadı internette cok aradım cevap bulamadım…acaba bana burdan bir cevap gelir mi…

 328. ahm3t YazarYanıtla

  @minsevi
  Merhaba;
  Öncelikle modeminizi farklı bir noktada test ediniz. Bağlantı problemlerini yine yaşıyorsanız modemde bir teknik arıza söz konusudur. Bu durumda yetkili servis ile görüşünüz. Eğer bu farklı noktada bağlantı problemi yoksa önce telekomu arayıp durumu bildiriniz ve bilgisayarınızda kontroller yapınız. Virüs, malvare, trojan taraması. Ayrıca firewall durumunu kontrol ediniz.

 329. minsevi Yanıtla

  öncelikle teşekkür ediyorum.
  ben kaspersky 2010 kullanıyorum.virüs malvare trojan vs virüsler bende bulunmaz.ben şöyle bir cözüm buldum. acizane anlatmak istiyorum: öncelikle phılıps sna 6500 modemi tr olarak güncelledim gene kopmalar oluyordu. 444 0 375 dan teknik destek konuştum o da bana modemin fişini çekmemi söyledi.o ordan birseyler yaptı sonra modemin fişini geri taktım.tüm ışıkların sabitlendi ve şimdi canavar kesildi hiç bağlantıda kopma olmadı.halende canavar gibi download yaptım hiç kesintiye uğramadım…ALLAH nazardan saklasın…
  ben bu şekilde yaptım phılıps SNA6500 modeminde sıkıntı olanların bu şekilde yapmalarını öneririm.
  @ahm3t

 330. ahm3t YazarYanıtla

  @minsevi
  Merhaba;
  Bu sorun sizin yaptığınız güncelleme sorunu ile düzelmemiştir sanırım. Telekom port değişikliği yapmıştır. Bu tarz problemlerin bir çoğu telekom kaynaklıdır. Yani önceden çalışan bir hat birden bire yada modem yüzünden kaynaklanmaz.

 331. minsevi Yanıtla

  selamun aleykum
  Aklıma şu geldi acaba tekrar baglantıda sık sık kopma olursa bana ne önerirsiniz. gene telekomu arayayım mı sizin dediğiniz gibi port değişikiği yapsın…

 332. afterlife Yanıtla

  Merhaba ben bu modeme securitye girip sanırım wireless encyrptiona bastım ve no wpa, wep yazıyordu onu wpa yazana getirdim ve şifrelendi fakat şifresi ne oldu?

 333. ahm3t YazarYanıtla

  @minsevi
  Merhaba;
  Eğer modeminizde bir problem olmadığına eminseniz sorun büyük ihtimalle telekom kanaklıdır. Yaşanan tecrübelerle bu sabitlenmiştir.

 334. ahm3t YazarYanıtla

  @afterlife
  Merhaba;
  Eğer kablosuz olarak bağlanamıorsanız bir ethernet kablosu vasıtası ile modem web arayüzüne erişip “Güvenlik” kısmından vermiş olduğunuz şifreyi görebilirsiniz.

 335. nahya1 Yanıtla

  modemin eternet üzerinden ikinci kullanıcı tarafından resetlenmesini nasıl engellerim şimdiden teşekkür ederim

 336. ahm3t YazarYanıtla

  @nahya1
  Merhaba;
  Bu durumu engellemek için modeminizin web arayüzüne şifre koymalısınız ve bu şifreyi diğer kullanıcı ile paylaşmamanız gerekmektedir. Eğer diğer ethernet kullanarak modeme bağlı olan kullanıcı web arayüzüne erişebiliyorsa modeminizde her türlü değişikliği yapabilir.

 337. turgay Yanıtla

  merhaba arkadaşlar ben phılıps sna6500 kablosuz modemimin kurulum siydisini kayıp ettim siydisiz nasıl kurulum yapabilirim *

 338. ahm3t YazarYanıtla

  @turgay
  Merhaba;
  Elinizde CD olmadan web arayüz ile kurulumu yapabilirsiniz. Makalemizi dikkatlice okuyarak bu kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 339. pusat Yanıtla

  slm arkadaslar…sna6500 ile ilgili bir sorunum var…gecen gun arkadasım bu modemı getırdı kurmek ıcın sıtenızden yardımı ınceledım cok guzel bır anlatım olmus elınıze saglık.soruma gelırsek modeme wep arayuzle baglanıyorum ve turkce degıl ve ulkelerde turkce yok neyapmam gerek yardımcı olursanız sevınırım…sımdıden tesekkurler…

 340. ahm3t YazarYanıtla

  @pusat
  Merhaba;
  Modeminiz için firmware indirmeniz gerekmektedir. Fakat modeminizin sağlıklı kurulabilmesi için illaki Türkçe menü olmasına gerek yoktur. Other ISP seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Önemli olan VPI/VCI ayarının 8/35 ve encapsülation kısmının PPOELLC olması gerekmektedir.

 341. ozgur Yanıtla

  merhaba benim sorunum biraz karısık ben modem yazılım sürümünü degiştirdim ancak simdi girdigim tum sitelerde resimleri gostermıyor 2 bilgisayar kullanıyorum modeme baglı ıkısındede aynı leptopu baska bır yere goturdugumde gosterıyor benım modeme baglandıgım zaman gostermıyor ne yapıcam bılemıyorum yardımcı olursanız sevınırım

 342. hsyn Yanıtla

  merhaba arkadaşlar ben sna6500 modemımı anlatılanlara gore kurdum fakat modemn ısıkları yanıyo net var ama pc de net gelmıyo :s ve ilk bastakı logın screen kısmı gelmedi bnde kurulmun en basında yardımcı olun nolur 192.168.2.1 egrdgmde logın kutucugu gelmıyo kuurlumu yaptm ama çalşmıyo net :s

 343. anıl Yanıtla

  merhaba hiçbir laptoptan modemimi göremiyorum ama masaüstü bilgisayaraım bu modemle kablolu bağlanıo. kablosuz kullanmak için ne yapmalıyım?

 344. ahm3t YazarYanıtla

  @hsyn
  Merhaba;
  Kurulumu ne şekilde yaptınız. Login kısmı gelmiyorsa bilgisayarınız modemden IP almıyor olabilir. Yada kullandığınız web tarayıcıda problem olabilir. Modeminizi web arayüz kullanarak kurmayı deneyiniz; ayrıca tarayıcı olarak IE 6 veya üzeri bir tarayıcı kullanınız.

 345. ahm3t YazarYanıtla

  @anıl
  Merhaba;
  Modeminizin firmware versiyonunu değiştirmeyi deneyiniz. Ayrıca modeminizin SSID yayını gizli veya kapalı konumda olabilir. 4 numaralı resmi inceleyiniz.

 346. Selen Yanıtla

  Meraba, bende bu modemi kullanıyorum. Modem eskiden odamdaydı fakat şimdi çok uzak olmasada odamda değil ve sanki çekim günde bi azalma oldu ve internet yavaşladı gibi geldi. Neden olabilir bu? eğer böyle bişey olduysa ne yapmalıyım odamda olmasını istemiyorum Yardımcı olabilirseniz sevinirim hoşçakalın.

 347. ahm3t YazarYanıtla

  @Selen
  Merhaba;
  Kablosuz modemlerin sinyal gücü bazı bileşenlerin etkisi ile değişiklik göstermektedirler. Bunlar: telsiz ve cep telefonları, elektronik cihazlar (tv,ses sistemi vs), odalardaki duvarların yapısı (yalıtımlı duvarlar, geniş duvarlar), bilgisayarınızın kapsama alanında bulunan diğer kablosuz modemler vs. Bu etkenler modem-bilgisayar ortamında ne kadar yer alırlar sinyal seviyeniz o kadar azalır. Modeminizin sinyal seviyesinin düşmesi internet hızınızı etkilemez fakat şöyle bir durum olabilir. Modem örneğin 6ncı kanaldan yayın yaparken frekansı değişti 7. kanala geçti. Bu geçiş esnasında ufak hız değişimleri gözlenebilir. Modeminizin düşen bu hızını arttırmak için çeşitli yöntemler vardır fakat ev ortamı için masraflı olacağından önermiyorum. Yani evinizde 2 adet kablosuz modemin olması sıkıntı verir diye düşünüyorum.

 348. umut Yanıtla

  slm
  evde winxp kurulu pc ve win7 kurulu laptop kullanıyorum. laptop kablolu veya kablosuz olarak google facebook sitelerine giriş yapmıyor sayfa görüntülenemedi zaman aşımı hatası veriyor fakat diğer sitelere giriyor bir sıkıntı yok. pc de bir sorun yok her sayfa açılıyor ne yapmam lazım

 349. akif Yanıtla

  SLM ben pc me yukarıdaki modemi yükledim ve wirelessle bağlandım ancak aşağıdaki simgede bağlandı yazısı çıkmasına rağman internette sayfa görüntülenemiyor

 350. ahm3t YazarYanıtla

  @umut
  Merhaba;
  DNS sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Konuyu telekom ile görüşmenizi tavsiye ederim. Ayrıca aynı modeme bağlı farklı notebooklar belirttiğiniz sayfalara girebiliyormu kontrol ediniz. Eğer farklı notebooklar bu sayfalara giriş yapabiliyorsa hosts dosyanızda sorun olmuş olabilir kontrol ediniz.

 351. ahm3t YazarYanıtla

  @akif
  Merhaba;
  Şifrelemede sorun yaşıyor olabilirsiniz yada modeme olan mesafeniz uzak olabilir. Ayrıca modem-bilgisayar arasındaki iletişimde sorun olabilir. Şifrelemenizi WEP olarak belirleyiniz. Modem-bilgisayar arasındaki sinyal durumunu yüksek tutmaya çalışınız. Modem kanal frekansını sabitlemeyi deneyiniz.

 352. sezgin Yanıtla

  merhaba ben modemde 192.168.2.1 yazdıktan sonra gelen sayfada sifre bolumunu gormeme ragmen admın yazsamda yanlıs sıfre yazıyo ekranda.bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekır

 353. ahm3t YazarYanıtla

  @sezgin
  Merhaba;
  Boş geçmeyi deneyiniz. Eğer yine giriş başarısız olursa modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işleminden sonra modem kurulumunu baştan yapmalısınız.

 354. ahmet Yanıtla

  meraba arkadaslar bılgılerınız için teşekkürler.
  Benim sorunum modemın adsl ısıgının sabıt yanması gerekıyor fakat adsl ısıgı yanıp sonuyor internet baglantısını saglıyamıyorum bu modemı 2. el olarak aldım kurulumu yapıyorum fakat son aşamada
  Unable to establish ADSL Internet connection.

  Please click “Back” and verify that the username and password you have entered are correct. Also check your ADSL line. bu sekılde bı uyarı mesajı cıkıyor sorunun modemden kaynaklı olucagını tahmın edıyorum bana yardımcı olursanız gercekten cok sevınırım sımdıden tesekkurler

 355. KK. Yanıtla

  Merhabalar öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim.Bir problem oldu ben yukleme yaparken Protokol olrak PPOE degıl PPOA cıkıyor bu konuda nasıl bısı yapabılırm

 356. KK. Yanıtla

  durumum ılk mesajda belırtılen pusatın durumuyla aynı ıngılızce cıkıyor menu turkce ve turkıye yok.Şimdiden teşekkurler

 357. ahm3t YazarYanıtla

  @ahmet
  Merhaba;
  Belirttiğiniz hata iletisinden şunu belirtmektedir. İlk olarak kullanıcı adı ve parolanızı kontrol etmeniz gerektiğini belirtmekte. Burada yanlış bir yazım yapılmış olabilir kontrol ediniz. Eğer buradaki girdiler eksiksiz ve hatasız ise ikinci hata iletisini derecelendirmeye alınız. İkinci hata iletisinde ise ADSL hattınızın bulunmadığını belirtmektedir. Telekomu arayarak hat durumunuzu kontrol ediniz. Hattınız üzerinde farklı bir modem deneyiniz. Eğer hat sabitleniyorsa kullandığınız Philips markalı modem arızalıdır.

 358. ahm3t YazarYanıtla

  @KK.
  Merhaba;
  ISS olarak Turkey yoksa Other ISS seçmelisiniz. Eğer buna rağmen PPOE seçeneği görünmüyorsa modem yazılımını güncelleyiniz.

 359. KK. Yanıtla

  Çok teşekür ederim fakat modemin yazılımını nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum son olarak bu konuda yardımcı olurmusunuz

 360. KK. Yanıtla

  Modemi güncelledım ve dedıgınız gıbı yaptım herseyı ınternete baglı gorunuyorum fakat hıcbır sayfayı acmıyor.Ornegın example@ttnet.com yazan yerın altında MVP gıbı harflerde 1463 sayıları cıkıyor bunlarla alakalı olabılır mı?

 361. ahm3t YazarYanıtla

  @KK.
  Merhaba;
  İlgili sorun hakkında ekran görüntüsü yollarmısınız. Bu ekrana gelip printscreen tuşu ile resmi kaydedin. Daha sonra http://imageshack.us/ bu siteye upload edip görüntü adresini yorumunuzda bildirin. İncelemeyi yapıp gerekli cevapları vereyim.

 362. ahm3t YazarYanıtla

  @KK.
  Tekrar merhaba;
  Country-Italy kısmını değiştirmelisiniz. Orada “Turkey”varsa onu seçiniz eğer yoksa “Other” seçiniz.

 363. KK. Yanıtla

  other seçtim zaman Isp yerınde other Isp cıkmıyor ama tum ulkelerde other ısp cıkıyor fakat ulke kısmında otherı secınce othep ısp cıkmıyor.

 364. izzetm Yanıtla

  Merhaba;
  Philips SNA6640 Adsl modem kullanıyoruz.4 bilgisayar ethernet ile 2 bilgisayar da wireless ile modeme bağlanıyor.Sorun ise bunlardan hepsi modeme bağlanabiliyor ama sadece herhangi 4 tanesi internete çıkabiliyor.Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
  Şimdiden teşekkürler.

 365. ahm3t YazarYanıtla

  @izzetm
  Merhaba;
  Bu sorun modemin telekom altyapısını tam olarak desteklememesi ile alakalı olabilir. Modem yazılımınızı güncellemeyi deneyiniz. Ayrıca konu hakkında servis sağlayıcınız ile görüşünüz.

 366. izzetm Yanıtla

  Merhaba;
  Yardımınız için teşekkürler.Modem yazılımı günceldir.Bunun dışında yapabileceğimiz birşey yok gibi.İlginç bir sorun.Yine de teşekkürler.

 367. hakkı Yanıtla

  mrb kolay gelsin benim sorum benim elimde bu philips kablosuz modem var ve ben bu modemle başka bir kablosuz modemden sinyal alıp kablolu olarak masaüstü pc me internet bağlamak istiyorum mümkünmü acaba???

 368. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba;
  Modeminizin web arayüzüne girip sol kısımdan “Ev Network Ayarları” kısmına giriyoruz. bu linkin altında bulunan “Kablosuz” sekmesine tıklıyoruz; bu menününde hemen altında “WDS” (Wireless Distribution System) adı altında bir başlık var. Buraya tıkladıkdan sonra sağ kısımda açılan menüde WDS özelliğini “Aktif” hale getirip ayarları kaydediyoruz. Modem yeniden başladıktan sonra tekrar bu kısma gelip bir arama işlemi yapıp diğer kablosuz cihazımızı buluyoruz. Yalnız burda önemli bir nokta var philips ile bağlanacağınız diğer kablosuz modemin şifrelerini bilmeniz gerekmektedir. Yani iki modeminde kullanmış olduğu şifreleme tipleri ve şifreler aynı olmalıdır.

 369. sevda Yanıtla

  Meraba

  modem şifremi nttuğum için belirttiğiniz işlemleri yaptım fakat kablosuz olarak bağlanamıyorum neden olabilir yardımcı olursanız çok memnun olurum tşk.

 370. ahm3t YazarYanıtla

  @sevda
  Merhaba;
  Hangi işlemleri ne şekilde yaptığınızdan bahsederseniz daha sağlıklı olur. Ayrıca tüm yorumları okursanız sizin sorunuza benzer sorular var. Verdiğimiz cevapları uygulayınız.

 371. erdin Yanıtla

  benim sorum aynı cihazı bende kullanıyorum ama benim kullandıgım cihaz ingilizce dile sahip. acaba türkçeye çevirebilmemiz mümkünmüdür. türkçeye çevirebiliyorsak nasıl çevirebiliriz bilgi verebilirseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER

 372. ozge Yanıtla

  Merhabalar

  Ben tek portlu ,kablolu kablo modemimi philips sna6500 ile entegre ederek internet bağlantımı wireless a çevirmeyi ve 2 notebookun eş zamanlı bu wireless ile nete bağlanmasını istiyorum. Bunun için philips için gerekli konfigürasyonu bilmiyorum. Ayrıca 192.168.2.1 ile konfigürasyon sayfasına giremiyorum.Bilgi verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

 373. ahm3t YazarYanıtla

  @ozge
  Merhaba;
  Sadece kablosuz bağlantı kuracaksanız tek portlu kablolu modem kullanmanıza ne gerek var anlayamadım. Kablosuz modeminizi noteboklardan birine ethernet kablosu ile bağlayın ve web arayüze girerek konfigüre ediniz. Kablosuz şifreleme yaptıktan sonra ethernet kablosunu çıkartıp kablosuz olarak modeme bağlantı kurmayı deneyiniz. Kablolu modeminizde bulunan telefon hattınıda kablosuz modemin telefon hattı girişine takmayı unutmayınız.

 374. ozge Yanıtla

  Merhabalar

  İnternet servis sağlayıcım uydunet.Bahsettiğim kablolu modem uydunete uyumlu bir modem. Elimde bir de adslden kalma philips sna6500 router var. Ben bu routerı kullanarak uydunet bağlantımı wireless a çevirmek istiyorum.Bunu yapabilir miyim?
  Teşekkür ederim

 375. ahm3t YazarYanıtla

  @ozge
  Tekrar merhaba;
  Öncelikle kablosuz modeminizi bilgisayara kablo vasıtası ile takıp şifreleme işlemini yapınız. Daha sonra DHCP özelliğini kapatınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra ayarlarınızı kaydediniz. Daha sonra bir önceki yorumda belirttiğim şekilde iki modemi birbirine bağlayınız. 192.168.2.1 bir yazıp web arayüze erişememenizin nedeni kablosuz modemin uydunet modemden IP almasıdır.

 376. ozge Yanıtla

  Tekrar merhabalar
  Cevapladığınız için teşekkür ederim.
  Kablosuz modemimin web arayüzüne ulaştım ve orada şu ayarları yaptım.

  Ülke : Tukey
  ISS : Other ISP
  Protokol:1483 Routing
  IP Adresi : 192.168.100.2
  Altağ maskesi: 255.255.224.0
  Varsayılan Ağ geçidi: 192.168.100.1 (kablonet modemimin IPsi)
  DNS Sunucusu: 62.248.103.12
  VPI/VCI : 8 / 35
  Encapsulation : LLC

  Daha sonra kablonet modemimi ethernet ile kablosuz modeme bağladım.
  Bu şekilde DHCP yi kapatmadan da wireless bağlantı kurabildim.
  Yalnız bu şekilde ağa ilk giren pc internete bağlanabiliyor. Diğer pc de ağı görüyor ama tanımlanamayan ağ olarak.
  Bundan dolayı sadece tek bilgisayar internet bağlantısı kurabiliyor.
  Bu sorunu nasıl halledebilirim.

  Tekrar teşekkür ederim.

 377. ahm3t YazarYanıtla

  @ozge
  Tekrar merhaba;
  Öncelikle uydunet modemlerin çalışma mantıkları hakkında pek bir bilgim olmadığını belirteyim. Yaygın olarak kullanılmadığından tecrübe etme şansımız pek yok. Uydunet modemlerde bildiğim kadarıyla bilgisayara reel bir IP ataması yapılıyor. Bu şu demektir: İnternete ADSL ile Philips modemi kullanarak bağlanırsanız kablosuz ağ adaptörünüzde görünen IP: 192.168.2.X olacaktır. Fakat uydunet uyumlu kablosuz modem ile bağlandığınız zaman kablosuz adaptörünüzün alacağı IP numarası reel bir IP olacaktır. Örnek: 85.xxx.xx.x gibi. Daha da özetle. ADSL modemler telekomdan gelen IP’yi kendi üzerine alır ve bilgisayara 192.168.2.x gibi bir IP atar ve DHCP özelliği sayesinde 254 kullanıcıya kadar bunu dağıtır. Uydunet modemde ise gerçek IP bilgisayar tarafından alınır; doğal olarak modem üzerinde DHCP de olmadığından diğer kullanıcılara internet dağıtılamaz. Dağıtmak için uyduneti kullanan bilgisayara ikinci bir ethernet kartı takıp interneti buradan dağıtabilirsiniz.

  Bu durumu halletmenin yoluzor ve zahmetli olduğundan ileri düzey teknik bilgiyi uydunet servis elemanlarından almanızı öneririm.

 378. mustafa topbalak Yanıtla

  slm arkıler modem hiç ıyı deil.aq boktan ya kafasına gore ınternet baglantı kesıp açıyooo sureklı kurulum ıstıyoooo çok sorunlu tavsıye etmem .a.q baska modem alın bunu almayın aq

 379. cafer Yanıtla

  SMİLE ADSL AĞ BAĞLANTIM.SNA6500 PHİLİPS MODEMİM VAR VE ANA BİLGİSAYARDA İNTERNETE BAĞLANDIM AMA EVDEKİ DİGER LEPTOPLA AĞA BAĞLANAMIYORUM ŞİFRE VE KULLANICI ADI İSTİYOR GİRİYORUM YİNEDE BAĞLANAMADI DİYOR NE YAPMAM LAZIM

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba cafer;
   Şifreleme olarak ne kullanıyorsunuz. WEP şifreleme kullanmayı deneyiniz. Modemde MAC filtreleme olup olmadığına dikkat ediniz. Kablosuz ağları arattığınızda kendi modeminize bağlanıp bağlanmadığınızdan emin olunuz.

 380. tuğçe Yanıtla

  Merhabalar
  Bu modemin router özelliği var mıdır?
  Kutusunda router yazıyor ama teknik servisi aradığımda bu modemin router özelliği yok, kutuya yanlış yazılmıştır denildi
  Ben de doğruluğundan emin olamadım
  Teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba tuğçe;
   Philips SNA6500 modelinde “Routing” özelliği mevcuttur. Modeminizin web arayüzünde sol kısımda yer alan “Gelişmiş Ayarlar” kısmına geldiğiniz zaman iligli kısmı göreceksiniz. Kullandığınız Philips markalı modemin model numarasını belirtirseniz tam cevap alabilirsiniz.

 381. engin Yanıtla

  MERHABA;

  switch bir adsl modem bağlı markası airties web arayüz ıp si 192.168.2.1 şimdi ben bu switch ikinci bir modem olarak philips SNA6500NS yi bağlamak istiyorum bu modemin web arayüz şifreside 192.168.2.1 ben bu modemin web arayüz IP sini değiştirip switch e bağlı 30 bilgisayardan 15 ine bu IP yi atamak istiyorum.amacım switch e bağlı bilgiayarların internet veri trafiğini hafifletmek bu konuda modemde desteklenmeyen bir sorun olurmu.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba engin;
   Aynı networkde aynı ipden 1den fazla olamaz. En ekonomik çözümü tüm bilgisayarlara elle ip vermek olur.

   192.168.2.1 olan modem için makineler için ip : 192.168.2.x gateway 192.168.2.1Diğeride
   192.168.3.1 olur. makineleriçin ip: 192.168.3.x gateway 192.168.3.1

 382. Çağlar D. Yanıtla

  İyi günler, PHILIPS SNA6500 Wireless Modem kullanıyorum. Freenode nin irc server ına bağlanırken modem restart oluyor. bir kaç bilgisayarda denedim aynı sonucu aldım. bir kaç defa üst üste deneyince server a bağlanabiliyorum. bunun sebebi ne olabilir?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Çağlar D.;
   Bu sorun bağlandığınız sunucudan kaynaklanıyor olabilir. Biliyorsunuz IRC servarlarında çok sayıda saldırı amaçlı attack yapılmaktadır. Sizin IP nizede bu esnada yapılan bir attack sonucu modeminiz kendini resetlemeye zorluyor olabilir.

 383. İsmail Başoğlu Yanıtla

  Üstad bu modem geçti elime aynen verdiğin gibi ayarları yapmaya calıstım sürekli kopmalar düşmeler yaşıyorum araştırdım nette firmware güncellemesi istiyormus yaptım fakat ingilizce bu sefer türkçe menuler duman oldu 🙂

  Bunun türkçe son firmwaresi yokmu üstad

 384. İsmail Başoğlu Yanıtla

  Üstad türkçesi yok ingilizcesiyle hallettim bir şekilde.

  Size iki sorum daha olacak bu modemle ilgili .
  Öncelile Wireless şifreli koymak istiyorum WPA2 şeklinde bunu nasıl yapacağım ingilizce oldugu için kaynakta araştıramadım.

  Sonrasında bu modemde wirelesse bağlananları görebiliyor muyuz? böyle bir olayı var mı acaba ?
  Mesela şifremi kırsalar bile mac adresi yasaklamak ya da mac adresine göre adamların bağlanmasını sağlamak. Her zaman evime gelen arkadaşlarımın mesela.
  Cevabını bekliyorum teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba İsmail Başoğlu;
   Makalemize WEP şirelemeden bahsedilmiştir. WPA yapmak için öncelikle modemin şifreleme tipini WPA seçip kaydediyorsunuz. Daha sonra güvenlik ile ilgili kısımdan WPa şifresini belirleyip tekrar yaptığınız değişiklikleri kaydediyorsunuz. Modeminize bağlı olan kullanıcıları web arayüze girip görmek mümkün. Modem güvenliğinizi arttırmak için MAC filtrelemeyi tabiki de kullanabilirsiniz. Konuya açık açık anlatmamız mümkün olmadığından kısa cevaplar verdim. Sorunuzu makalemizi ve gelen yorumları inceleyerek çözebilirsiniz.

 385. Hanifi Küçük Yanıtla

  Ülkeler kısmında Türkiye çıkmıyor. Other ya da başka bir ülke seçtiğimde ise alttaki ayarlar pasif oluyor. Ne yapmam gerekiyor? İleriye geöemedim bir türlü.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Hanifi Küçük;
   Modemi satın aldığınız yere götürünüz. Other ISP seçtiğiniz zaman kurulum devam edemiyorsa sorun var demektir. Yazılım güncelleme yapabiliyorsanız modeminizin firmware’ini güncelleyiniz. Güncellemeyi nasıl yapacağınızı makaleye yapılan yorumları okuyarak yapabilirsiniz.

 386. Hanifi Küçük Yanıtla

  İlginize teşekkürler. Birkaç resetten sonra Other ISP seçebildim. İnternet bağlantımı kablolu olarak yaptım fakat kablosuz bağlantıda sorun var. Buradan okuduğum herşeyi denedim ama şifresiz bağlanıyor, şifre koyduğumda ise bu bilgisayardaki ayarlar bu bağlantıya uyumlu değil gibi laflar ediyor.VPA yaptım bu zamanda sadece bağlantı yapılamadı diyor. Şifre falan sormadan. iki bilgisayardan denedim ikisinde de aynı hata. Bu modemin kafası mı karışmış iyice bilmiyorum. Önceden çok rahat yapıyordum.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Hanifi Küçük;
   İki bilgisayardan da aynı sonuçları aldıysanız eğer modemde teknik bir problem var demektir. Modeminizde firmware güncellemesi yapmayı deneyiniz.

 387. Hanifi Küçük Yanıtla

  İlginiz için çok teşekkür ederim. Yalnız bir de firmware güncelleme dosyasını nerden bulabilir onu söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

 388. ahmet Yanıtla

  Bu modemi repeater olarak kullanmak isteyen olursa diye yazıyorum: ADSL ayarlarından disable yapın. Ayrıca DHCP’yi kaldırın. Bir de asıl ADSL modeminize uygun bir IP adresini static olarak philips’e verin. Son olarak asıl ADSL modemden gelen network kablosunu bu modeme takın. PC’nizden de philips’i wireless görün. Philips’iniz artık asıl ADSL ile pc’Nizin arasında bir repeater olarak çalışıyor. Dilerseniz philips’e WEP yada WPA şifre verebilirsiniz. Hatta vermeniz gerekir:)

 389. ahm3t YazarYanıtla

  ahmet merhaba;
  Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sanırım adı Ahmet olanlar bu ADSL işinden iyi anlıyorlar:)

 390. buğrahan kurt Yanıtla

  selam aleyküm modemime yeni şifre koymay istiyorum 192.168.2.1 şifresini girdikten sonra benden istenilen kullanıcı şifresini bilmiyorum modemimin şifresini nasıl sıfırlayabilirim

  modem markası philips
  model SNA-6500

  • ahm3t YazarYanıtla

   buğrahan kurt merhaba;
   Bu şifreyi bilmiyorsanız eğer modeminizi resetlemeniz gerekecektir. Modeminiz açık durumdayken arka tarafta bulunan reset butonuna ince uçlu bir araç ile bir kaç kez uzun süreli basınız. Modeminizin ışıkları sönüp tekrar yanakacaktır. Resetleme işleminden sonra modeminizi baştan kurmanız gerekmektedir.

 391. songul Yanıtla

  sna6500 philips modemim var.
  iphone telefonula wiriless bağlantısı yapamıyorum.
  yardımcı olursanız sevinirim.

 392. özmen Yanıtla

  modemi daha önce farklı bir bilgisayarda kurulumunu yapıp kullanmıştım, şimdi farklı bir adsl kullanarak farklı bir bilgisayara kurmak istiyorum,reset’ledim ayarlar değişmedi ne yapmalıyım?

 393. sertan Yanıtla

  slm bu modeme uzaktan bağlanmak için hangi ayarları yapmam lazım modem üzeinde

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Sertan;
   Remote bağlantı için hangi portu kullanacaksanız ilgili portu açmanız gerekmektedir. Ayrıca modeminizin uzaktan erişilebilir özelliğinin olması gerekmektedir.

 394. mustafa Yanıtla

  sa abi ıp adresını ınternet sıtesıne yazdım Login Screen penceresı geldı admin yazdım ama yanlıs sıfre dedı ne yapabılırım bı turlu sıfre koyamadım modeme

 395. sarp Yanıtla

  dreambox ta sunucuya bağlanamıyorum .pppoE etkinmi olması lazım. ddns aktifmi olması lazım .mümkünse cevap bekliyorum.flash fxp ile dream box a bağlanıyordum.şimdi bağlanamıyorum.fişten çekmekle olurmu.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba sarp,
   Sorunuz illegal bir uygulama için sorulduğu için maalesef cevaplayamıyorum. Yaptığınız işlemin cezai yaptırımı olduğunu unutmayınız.

 396. Bayram Yanıtla

  Philips 6650 model modemi repair olarak access point kullanma imkanim varmi varsa bana resimli olarak anlatma imkaniniz varmi tesekkurler

 397. çiçekdörtlüsü Yanıtla

  modem kurulum da seçenekler pasif gözüküyor ve işlem yapamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekiyor eğer kurulum da sorun yaşarsanız 11820’yi arayıp teknik konularda destek alabilirsiniz.

 398. adnan Yanıtla

  admın cok tşk ederim inanılmaz derecede yardımcı oldunuz cok teşşekkur ederim…

 399. rahime Yanıtla

  merhaba,

  bende philips modem cga5722 model modem var, ps3 üzerinden multiplayer oyunlar oynarken birçok arkadaşımdan daha kötü sık sık kopuyorum..en büyük sorunum ise şu: tm internet tarayıcılarından görsel arama yaptığımda küçük fotolar görülmüyor sna6500 da bunlar karşılaşan 1-2 kişiye denk geldim modem firmwaresini downgrade yapmışlar ama ben ne o işlem nasıl yapılır ne aynı sorundan dolayımı problemim mevcut tahmin edemiyorum,eğer bu konuda bilginiz varsa çözüm sürecinde destek olursanız çok sevinirim…

 400. Sadettin Yılmaz Yanıtla

  merhaba,Bilgisayar üzerinden özel bir siteden kullanıcı adı ve şifrem ile film ve maç yazyınlatı izliyordum. son zamanlarda siteye giriş yapıyorum ancak yetkisiz giriş yaptığım ikazı geliyor.Site yöneticileriyle konuştum bana rootersi kapat aç yeni ip verir herşey düzelir dediler. Philips modem kullanıyorum ama routers kapatma işlemi nedir yardımınızı rica ediyorum.

  teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Sadettin Yılmaz,
   Yani kısacası modeminizi kapatın/açın demek istemişler. Digitürk Play izlerken bu hatayı alıyorsanız eğer mobil cihaznızda veya bilgisayarınızda oturum açık kalmış olabiliyor.

 401. mehmet Yanıtla

  modemimizden memnunduk ama bir anda ışıkları söndü çalışmıyor. nereye göstermeliyiz.

 402. omer Yanıtla

  iyi akşamlar,
  softhether kullanarak openvpn bağlantısı kurdum bilgisayarıma.vpn bağlantısını ekliyorum. 800 kodlu hata alıyorum. ihtimallerden biri firewall. onu kapattım ancak aynı hatayı verdi. Bir diğer ihtimal ise modem/router in vpn’yi engelleyebileceği. modemimin vpn’yi engelleyip engellemediğini nasıl tespit edebilirim? Kullanım Kılavuzunda destekler diyor ancak şu anda bir engelleme yapıp yapmadığını hangi menüden göreceğimi öğrenmek istiyorum imkan varsa. ayrıca vpn bağlantısı 443,992,1194 ve 5555 nolu portları dinliyor gözüküyor. bunlardan birinin konfigürasyonu yanlış olabilir mi?
  kolay gelsin.

 403. Sinka Yanıtla

  iki gün önce fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım yeniden kurmak için. fakat şuan modem ip alıyor, yani modem sayfasında öyle gösteriyor ama nete giremiyorum. ttneti aradim modem ip almamış diyorlar. iki gündür olayı çözemedim :/ modem ip aldığını gösteriyor fakat ttnet almadığını söylüyor :0

 404. batuhan Yanıtla

  merhaba ahmet bey. benim sorunum mobil telefonla(iphone 5s)modeme yani wifi’ye bağlanıyorum ancak internete giremiyorum. evdeki diğer mobil cihazlarla ya da dizüstü pc’lerle ilgili herhangi bir sorun yaşamazken bu iphone cihazla philips modemde wifi’ye bağlanıyorum ancak nete giremiyorum. wifi’ye bağlanırken internete nasıl bağlanamıyor anlamadım.

  bir sürü yol denedim ip değiştirdim, dns filan ama işe yaramadı. apple ve ttnet’i de aradım bişeyden haberleri yok, anlamadılar çözüm bulamadılar.

  benim anlayabildiğim kadar iphone ile modeme ayarları arasında bi sıkıntı var sanki. yani bir şey çakışıyor. ya iphone modemi desteklemiyor ya da modem iphone’u. yahut ayar gekiyor bir yerde.

  umarım derdimi anlatabilmişimdir. bu konuda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. çünkü diğer modemlere sorunsuz girerken evdeki philips modemde sorun çıkarması can sıkıcı cidden.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba batuhan,
   Bu durumu çözmek için aşağıda sıraladığım maddeleri uygulayabilirsin. Bu arada ios versiyonunuzun güncel olduğundan emin olunuz. Burada yer alan Philips modem eski olduğundan firmware güncellemesi yapmanız gerekebilir. Tabi güncel firmware bulmakta oldukça zor.

   1- Öncelikle iphone için ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Bunun tüm bağlantılarınızın silineceği ve yeniden oluşturulması gerekteği anlamına geldiğini unutmayınız.
   2- Kablosuz modeminizi resetleyip kurulumu baştan yapınız ve kablosuz şifreleme tipini WEP ve 10 sayısal karakter olacak şekilde yapınız.
   3- SSID adında Türkçe karakter kullanmayınız ve ismi çok uzun olacak şekilde vermeyiniz.
   4- Modeminizin firmware güncellemesini yapınız.

   Bu işlemleri yaptıktan sonraki gelişmeleri aktarırsanız sevinirim.

   • batuhan Yanıtla

    merhaba ahmet bey, bu dediklerinizin hepsini harfiyen uyguladım, ama yine işe yaramadı ne yazık ki.

    ayrıca mac filtreleme de kapalı haldeyken öyle de denedim yine olmadı.

    işin ilginci, bu dedikleriniz ve yaptıklarım bazı modemlerde işe yarıyor, ancak bu philips modemde her nasılsa işe yaramıyor bir türlü.

    ve bu iphoneların modem seçmesi ve wifi sorunlarında kronikleşmesi de işin diğer kısmı.

    önerebileceğiniz başka yöntemler varsa yine denerim.

 405. serdar özer Yanıtla

  merhaba ahmet bey ben modemi kablolu olarak bilgisayara bağladım internete giriyo ama telefon ile wifi yi açtığımda ağ bulunuyo ama kaydediliyor deyip telefon ile bağlanmıyo ne yağmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba serdar özer,
   Öncelikle telefonunuzun marka ve modeli nedir? Ayrıca modemde kullanılan şifreleme tipi (WEP,WPA,TKIP) nedir?

 406. Ercan Yanıtla

  Iyi günler Ahmet bey ben modelime daha önce wpa Şifresi koydum sadece tablet ve telefondan giriyorum uzun zamandır şifreyi değiştirmediğinden dolayı unuttum şifremi nasıl öğrenebilirim modem arayüzüne girince ••••••••• şeklinde görünüyor modem Philips sna 6500
  Şimdiden teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ercan,
   Modemin web arayüzüne erişip buradan vermiş olduğunuz Wireless şifresini öğrenebilir veya değiştirebilirsiniz. Modeminizin web arayüz şifresini bilmiyorsanız modemi resetlemekten başka çareniz yok maalesef.

 407. ethem Yanıtla

  İyi günler ahmet bey ben internet sürekli kopma sorunu yaşıyorum bazen günde 15-10 defa karşılaşıyorum bazen ise hiç olmuyor ttnet ardığımda bana modemi değiştimemi söyledi sizce ne yapmalıyım ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ethem,
   Modeminizi uzun süredir kullanıyorsanız arıza yapma olasılığı yüksek. Servis sağlayıcınız gerekl kontrolleri yapmış. Modem satın almadan önce farklı bir modemle hattınız üzerinde deneme yapınız. Eğer bu modemde sorun yaşamazsanız yeni modem alınız. Şayet bu modemde de aynı sorunlar varsa servis sağlayıcınız ile görüşüp sorunun kendilerinde olduğunu ısrarla belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir