Photo & Digital 2011 Fuarı’nda Epson fotoğrafçıları renkleriyle büyüledi

Fotoğrafçılık sektöründeki profesyonellere yönelik pazara sunduğu Epson Stylus Pro 9890, 7890, 4900, 3880 ve R1900 modellerini ilk kez Photo & Digital 2011 Fuarı’nda sergileyen Epson, baskı renkleriyle fotoğrafçıları bir kez daha büyüledi. Epson aynı zamanda fuarda %10 fiyat indirimi, 6 ay taksit seçeneği ve eski yazıcılarını yepyeni bir Epson ile değiştirme fırsatı gibi farklı seçenekler sunduğu kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Dijital görüntüleme ve profesyonel fotoğraf baskı teknolojileri alanında Türkiye’nin lider firması Epson, 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (Yeşilköy Expo Center)’nde düzenlenen Photo & Digital Fuarı 2011’de Epson Pro Stylus 9890, 7890, 4900, 3880 ve R1900 modellerini Türkiye’de ilk kez bir fuarda sergiledi.

Zoom, Burla, Odak Kimya, Olimpus, Kodak ve Kemal Cevizli stantlarında ürünlerini kullanıcı ile buluşturan Epson, müşterilerine fuar çerçevesinde %10 fiyat indiriminin yanı sıra 6 ay taksit imkanı da sundu. Epson aynı zamanda kullanıcıların ellerindeki eski yazıcılarını satın alarak yerine yeni model Epson ürünler verdi. Baskılar ise ilk kez fuarda kullanılan metalik kâğıdın yanı sıra luster, canvas ve posterboard’a alındı.

‘Baskılarımız kuru çıkıyor ve beklemeye gerek kalmıyor!’

Fuarda 6 stantta sergiledikleri ürünlerle müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebildiklerini ve bu nedenle de büyük ilgi gördüklerini söyleyen Epson ProGraphics Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen, ziyaretçilerin fuarda ürünleri kendi fotoğraflarını basarak test etme imkanı bulduğunu söylüyor ve ekliyor: “Fuarda ziyaretçilere ciddi oranda indirim ve taksit imkanı sunduk. Müşterilerimiz tarafından en çok ilgi gören konuların başında cihazlarımızın baskı kafasının değişmemesi ve 850 gram tabaka kağıda dahi herhangi bir ayarlama yapmadan baskı alınabilir olması geldi. Bunun yanı sıra ziyaretçiler baskılarımızın kuru çıkmasından dolayı kuruması için beklemek zorunda olmadığını ve hatta bu baskıların, yazıcıdan çıkar çıkmaz üzerine hiçbir koruma yapılmadan bile suya ve çizilmelere dayanıklı olduğunu gördü. Kısaca fuarda müşterilerimize, kalitesi ve düşük baskı maliyeti konusunda bir kere daha Epson Geniş Format yazıcıların tek ihtiyaçları olduğunu gösterebildiğimize inanıyorum.”

Fotoğrafçıların dijital baskı sistemlerinde ulaşabilecekleri en kaliteli baskıyı profesyonellerin hizmetine sunan Epson’ın ilk kez kullanıcı ile buluşturduğu ürünler hem baskı malzemeleri hem de mükemmel mürekkep teknolojisi ile fotoğrafçıların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Epson’ın yeni modellerinin Prova, POS ve CAD’den fotoğraf ve güzel sanatlara kadar pek çok farklı uygulama için mükemmel sonuçlar verdiğini söyleyen Epson ProGraphics Kanal Müdürü Çağdaş Sevgen, ürünlerin genel özelliklerini “dayanıklılık, yüksek hız, mükemmel renk kalitesi, düşük yatırım ve düşük baskı maliyeti” olarak özetliyor ve ekliyor: “Epson ürünlerinin en belirgin özellikleri arasında ilk sırada kafa sisteminin değişmemesi ve kalın malzemeye baskı alabilmesi geliyor.” Son 3 yılda pazar paylarını ciddi ölçüde artırdıklarını söyleyen Sevgen, 2008 yılında pazarda 8. sırada yer alırken 2010 yılında %60 büyüyerek 3. olduklarını dile getiriyor.

Epson 6 farklı bayii standında yeni ürünlerini sergiledi…

Epson Pro Stylus 9890 (Zoom İthalat standı)

Fotoğraf ve güzel sanatların yanı sıra prova pazarı için de tercih edilen bir ürün olan 9890, 44 inç (111.8 cm) olup geniş renk yelpazesi ve daima yumuşak renk geçişi ile stüdyo kalitesinden de daha iyi fotoğraflar ve provalar sağlıyor. Yüksek renk eşleme oranı ve mükemmel baskı kalitesini Parlak Macenta rengiyle 8 renkli UltraChrome K3 mürekkebinden alan ürün, siyahın üç ayrı yoğunluğu sayesinde gri ton reprodüksiyonu en üst düzeyde tutuyor. Saatte 40 m²’ye varan baskı hızıyla oldukça verimli olan 9890’da kartuşları değiştirmek için sarf edilen çaba, önceden takılı fotoğraf ve mat siyah mürekkeple azaltılıyor. İş çıkışını hızlandıran dahili döner bıçak ve kağıt rulolarını kolaylıkla değiştirmek için mil besleme makarası da bulunan üründe işler 2,5 inçlik renkli LCD ekranı üzerinden takip ediliyor.

Epson Pro Stylus 4900 (Burla Makine standı)

Piyasadaki en geniş renk yelpazesine sahip yazıcılar arasında yer alan 4900, 43.2 cm’lik boyuna rağmen sahip olduğu özellikleri ile oldukça marifetli bir yazıcı. Çoğaltma ve yeniden basım işlerinde en iyi baskı kalitesi sunan 4900, aynı zamanda farklı tasarımı ile de dikkat çekiyor. Göz alıcı bir renk yoğunluğunun yanı sıra, hassas renk uyumu da sağlayan 4900 PANTONE renklerini yüzde 98 oranında ayarlama özelliğine sahip.  Epson Pro Stylus 4900 yüksek seviyedeki otomasyonu ve güçlü mekanizması sayesinde küçük ofisler ve stüdyo daireler için oldukça ideal bir çözüm. Ultrachrome hdr teknolojisini kullanan 11 mürekkep tankına sahip yazıcı, saatte 46m2 yazma hızına sahip.

Epson Pro Stylus R1900 (Kemal Cevizli standı)

Daha büyük, daha iyi görünen fotoğraf albümleri, kişisel tebrik kartları yaratmak istiyorsanız ya da büyümekte olan sanat tutkunları grubundansanız R1900, ihtiyaçlarınıza mükemmel biçimde cevap verecek. Yeni 8 renkli yüksek hızlı UltraChrome HiGloss2 mürekkepleri sayesinde kaliteden ödün vermeden -sınırsız fotoğraflar dahil- daha büyük ve canlı resimlerden baskı alabilirsiniz. Turuncu dahil 8 renk takımı sayesinde daha gerçekçi cilt tonlu resimler oluşturan ürün, yeni 8 renkli Epson UltraChrome Hi-Gloss2 mürekkebiyle resimlere tam boyutlu fotoğraf albümleri, sanat proje ve albümleri için mükemmel renk ve netlik katıyor. Elde edilen baskılar, su damlaları, solma ve kire karşı dirençli olduğundan dolayı uzun yıllar saklanabiliyor.

Epson Pro Stylus 3880 (Odak Kimya, Olimpus ve Kemal Cevizli standı)

Olimpos fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafları basarak tanıtılan 3880 modeli masa üstünüze kolayca uyacak kadar kompakt profesyonel A2+ büyük formatlı bir yazıcı. Parlak kırmızı içeren Epson UltraChrome K3 Mürekkep ile çeşitli kağıtlara renkli ve siyah beyaz kalıcı fotoğraflar yazdıran üründe solmaya karşı özel bir dayanıklılık sağlayan 9 pigment mürekkepler bulunuyor. 3880’de üç siyah seviyesi, mükemmel balanslı gri tonlama seviyesi ve yumuşak ton geçişleri bulunuyor ve optimize fotoğraf ve mat siyah arasındaki otomatik geçişler kağıt üzerinde istenilen en iyi sonuçları veriyor. Fotoğraf, grafik ve prova kağıdına kadar çok çeşitli ve 1,5 mm’ye varan kalınlıklardaki kağıt ve poster kartonların kullanılabildiği ürün aynı zamanda uzaktan prova için de ideal.

Epson Pro Stylus 7890 (Kodak standı)

Kodak’ın fotoğraf stüdyoları  için geliştirdiği çözüm içerisinde yer alan 7890 modeli 24 inç (61 cm) olup resim temizleme özelliğine sahip TFP yazıcı  kafasına ve geliştirilmiş nokta kalitesine sahip. Toplam 8 renkten oluşan UltraChrome K3 ve Vivid Magenta mürekkep seti kombinasyonu ile baskıları labaratuvar kalitesinin üzerine taşıyan 7890’in bir diğer önemli özelliği ise kafa değişimine ihtiyaç duymaması ve kalın materyale çıkış alabilmesi. Supply handling özelliği ise bobin kâğıtlarının anında çaba sarf etmeden değişmesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir