Pikatel Airmax 101 ADSL modemlerde kablosuz ayarları yapılandırmakTTNET’in vermiş olduğu Pikatel Airmax 101 modemler ile ilgili sık karşılaşılan kablosuz modem yapılandırması ile ilgili haberi özel olarak tekrar yapmak istedik. Bu konu hakkında sitemize oldukça fazla yorum gelmektedir. Sorun çözümüne  siz değerli kullanıcılarımızın cevaba daha kolay ulaşabilmeniz için yetkili kişilerden gelen yorumlar sayesinde bu haberimizi hazırladık.  Umarız birçok Pikatel Airmax 101 kullanıcısı için bu haberimiz bir kaynak olur.Pikatel Airmax 101 ADSL modemlerde kablosuz ayarları yapmak

1)      Web tarayıcı (Internet Explorer,Mozilla Firefox,Opera,Google Chrome,Safari gibi) açılır ve adres satırı silinip 192.168.1.1 yazılır.Kullanıcı adı kısmına admin yazılır ve şifre kısmına ttnet veya password yazılır,giriş yapılır.
2)Soldaki açılan menüden Kablosuz ve hemen altından Temel seçilir.SSID yazan kısma Türkçe karakter içermeyen bir isim yazılır.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.
3)Yine soldaki menüden Temelin hemen altındaki Güvenlik kısmına tıklanır,en üstte SSID seç kısmında az önce yazdığımız isim görürür,Ağ kimlik denetiminden WPA-PSK seçilir,WPA paylaşımlı şifreye en az 8 en fazla 63 haneli Türkçe karakter içermeyen bir şifre yazılır,başka hiç bir şey değiştirilmeden kaydet/uygula butonuna tıklanır.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız..

242 yorum

 1. Ali Yanıtla

  Geçenler çağrı merkizinizi aradığımda Tuncay Bey’le görüşmüştüm modemimle ilgili günlerdir çözemediğimiz ve ttnet’ten de sonuç alamadığım sorunumu büyük bi sabırla ve teknik bilgisiyle çözmeme yardımcı olmuştu. google da arattığımda bu sitenizde kendisini görünce tekrar teşekkür etmek istedim.Anlayışınız ve sabrınız için teşekkürler Tuncay Bey.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Tuncay Bey’e bizde sizin aracılığınız ile teşekkür ederiz. Bizlerede sitemize gelen pikatel ürünleri ile ilgili sorun çözümlerinde yardımcı olmaktadır. Bu teşekkürünüzü kendisine mutlaka ileteceğim.

    • ahm3t YazarYanıtla

     Merhaba,
     Öncelikle kablosuz bağlantıları aratıp modeminizi bulmalısınız ve vasa elinizde şifresi girmeniz yeterlidir. Bu cevap yeterli değilse en yakın noktadaki bilgisayarcıya uğrayın.

 2. cem toksal Yanıtla

  Bu Bilgileri Bizlerle Paylaşma Zahmetinde Bulunduğunuz İçin Sizlere Teşekkür Ederim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Cem Toksal;
   Rica ederiz. Emeklerimizin karşılığı olarak lütfen site içi reklamlarımıza tıklayınız.

 3. özcan duran Yanıtla

  Masaüstü Pc’ mde windows xp pro işletim sistemi kullanmaktayım. İnternet bağlantımı da ttnet ‘in hediyesi olan pikatel airmax-101 adsl modemimin kurulumunu gerçekleştirip kablosuz ağımı şifreleyerek yapmıştım.Şu an internet erişimimi sorunsuz kullanmaktayım.
  Ancak anahtar ağ şifremi değiştirmek istediğimde sorun yaşıyorum.
  Sanırım yanlış bir yol izliyorum.
  Daha önce gerekli ayarlamaları yapmış ve ağımın adını SSID bölümünden değiştirmiştim.Ve aynı şifre ile yeni adla bağlantıyı kurabiliyorum.
  Şifre değişikliği için gerekli olan Pikatel Airmax – 101 web arayüzüne ,”192.168.1.1″ url adresini internet explorer tarayıcısının adres kısmına girdiğimde “Sayfa bulunamadı” ikazı geliyor.
  Sorunumu bu şekilde açıklamaya çalıştıktan sonra bu konuda ne yapabileceğim konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
  İlginize şimdiden teşekkür ederim…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Özcan Duran;
   Öncelikle modem üzerinde yapacağınız değişikliklerde bağlantınız kablo bağlantısı kurarak yapmanız sağlıklı olacaktır. Modem webarayüzüne erişmek için internet explorer dışındaki alternatif (firefox, opera) tarayıcıları deneyiniz. Hiçbir şekilde webarayüze erişemiyorsanız modeme reset atıp kurulumu tekrar yapınız. Modeme verdiğiniz şifreleme tipi hakkında bilgi vermediğiniz için ve aldığınız hata iletisini yazmadığınız için konu hakkında çok fazla yardımda bulunamayacağım. Yalnız şifreleme konusunda şuradaki haberimizi detaylı inceleyiniz. Şifreleme konusu bu haberde detaylı olarak anlatılmıştır.

 4. gülsevim Yanıtla

  merhaba tuncay bey

  ben dizüstü bilgisayarıma format attırdıktan sonra kurulum cd sini kaybettiğimi anladım yaklaşık bir haftadır kablosuz bağlantı ile internete girmeye çalışıyorum ancak bir türlü başaramadım sizin talimatlarınıza uymaya çalışım ancak sayfanız açılmadı. masa üstünde deneyim dedim bu sefer kullanıcı adı ve şifresini kabul etmedi. sitenizden kurulum programını indirdim ancak IP adresini kabul etmedi. Daha önce böyle bir sorun yoktu yardımcı olursanız sevinirim destek hattınızda dolu.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gülsevim;
   Öncelikle şunu belirtelim: Tuncay Bey sitemizde yazar değildir. bilgisayar-destek’in Elkotek firmasından aldığı teknik destekten sorumlu kişidir. Bu yüzden sorularınızı lütfen isim vererek değil genel olarak sorunuz. Sorunuzun cevabına gelecek olursak: Öncelikle sahip olduğunuz modemi kurmanız için herhangi bir CD’ye ihtiyacınız yoktur. Modemi kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp webarayüzü ile kurulum yapabilirsiniz. Normal olarak modemin verdiği ip numarası 192.168.1.1 dir. Eğer notebookunuzda manuel bir yapılandırma varsa durumu kontrol ediniz. Kullanıcı adı ve parola admin /ttnet şeklindedir. Diğer gerekli anlatımla haberimizde mevcuttur. Kurulumun sağlıklı olması için resetleyip baştan kurunuz ve mutlaka modeminizi şifreleyiniz.

 5. OnurDemir Yanıtla

  İyi günler buradaki ayarların tamamını yaptım fakat belgelenmiş istasyonlarda göremiyorum laptopun wirelesside açık ama hala kabloyla bağlanabiliyorum

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba OnurDemir;
   Modeminizi şifrelemeden bağlantılar arasında görüntüleyemezsiniz. Ayrıca kurulum aşamasında SSID yayının açık halde olduğundan emin olunuz.

 6. Gözde Soyal Yanıtla

  Ben de bu model modemi kullanmaktayım.
  Önce kablosuz bağlanamadım, sonra sitedeki içeriklerden faydalanarak aşama aşama gittim.Şu an bağlanıyor fakat yerel ağ bağlantısı olarak.Ethernet kablosunu bağladığımda yerel ve internet oluyor.Yani bağlantımda sorun yok.Ne yapmalıyım?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gözde Soyal;
   Bağlantımda sorun yok diyorsunuz ne yapmalıyım diyorsunuz? Sorunuzu tam anlayamadım. Siz ethernet girişini bilgisayarınızda bağlıyorsunuz ve aynı anda da kablosuzdan mı bağlanıyorsunuz?

 7. Gözde Soyal Yanıtla

  Ethernet kablosuyla bağlandığımda bir sorun yok.İnternete girebiliyorum fakat kablosuz olarak bağlanamıyorum internete.
  ya sınırlı erişim oluyor ya da yerel.Ama internet bağlantısı olmuyor

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gözde Soyal;
   Modeminizi şifrelediniz mi? Eğer şifresiz bir bağlantı kurmaya çalışıyorsanız bağlantı olmayacaktır. Ayrıca kablosuz bağdaştırıcınıza manuel bir ip verilip verilmediğini kontrol ediniz.

 8. melih şengör Yanıtla

  laptumumla kablolu olarak modemıme baglanabılıyorum fakat kablosuz olarak baglanamıyorum. bılgısayarım bu modem harıc her modemden baglanıyor. wireless araması yaptırdıgımdada modem bulunuyor fakat bağlantı sağlanamıyor. sorunu tanıla dedıgımde ıse bu bilgisayardaki kablosuz güvenlik ayarları “melih” üzerindeki ayarlarla eşleşmiyor dıyor. yardımlarınızı çok acil bekliyorum….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba MElih Şengör;
   Modeminizi şifrelediniz mi? Şifreli ise ne tip şifreleme kullanıyorsunuz. WPA seçili ise WEP yaparak durumu tekrar deneyiniz. Bu modem şifre verilmeden kablosuz bağlantı kuramaz.

 9. Gözde Soyal Yanıtla

  Teşekkür ederim yardımlarınız için.Manuel ip kullandığımdan dolayı bağlanamamışım.Düzelttim ve şu an bağlanıyorum.Çok teşeşkkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gözde Soyal;
   Rica ederiz. Bu ücretsiz hizmetimizin karşılığı olarak lütfen site içi reklamlarımıza tıklayalım.

 10. melih şengör Yanıtla

  @ahm3t
  modemim evet şifreli. Güvenlik türü wpa2 şifreleme türü aes olarak görünüyor. dediğiniz gibi WEB seklinde bi secenek bulunmuyor maalesef..

 11. Türker Tuncay UĞUR Yanıtla

  @melih şengör
  Sayin Şengör,
  Modeminizde hem Wep hem Wpa şifreleme tipi desteği vardır. Yalnız bazı işletim sistemleri veya kablosuz ağ kartları sadece Wep sadece Wpa veya her ikisini birden desteklemektedir. Burda dikkat edilmesi gereken her iki şifreleme tipinin aynı anda kullanılamayacağıdır. Önce Wpa eğer hata oluşursa Wep-64bit şifreleme yapmanızı tavsiye ederim.
  Sorununuzun çözümüyle ilgili:
  “bu bilgisayardaki kablosuz güvenlik ayarları “melih” üzerindeki ayarlarla eşleşmiyor dıyor” hatası daha önce melih isimli kablosuz ağ bağlantısının şifresinin değiştirilmesi ve işletim sisteminizin(Xp,Vista v.b.) melih isimli kablosuz ağ bağlantınızı hala eski şifreyle kaydıtlı halde bulundurmasından kaynaklanır.
  En basit çözüm kablosuz ağınızın şifresini değiştirirmeden önce ismini de değiştirmeniz şeklindedir.
  Kablosuz ağınızın isminin aynı kalmasını ama sadece şifresinin değişmesini istiyorsanız bilgisayarınızda kayıtlı eski kablosuz ağ bilgisini silmeniz gerekmektedir ki
  Xp için:
  Ağ bağlantılarımdan kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp üstten Kablosuz Ağlar başlığına tıklayıp pencerenin alt taraflarında bulunan yeğlenen ağlar kısmındaki eski bağlantı isimlerini(özellikle eski bağlantı isim veya isimlerinizi) kaldırmanız şeklindedir.
  Vista için:
  Ağ ve Paylaşım merkezine girip sol menüdeki görevlerden kablosuz ağları yönet seçeneğine tıklayıp yıne aynı şekilde eski kablosuz ağ bilgilerini kaldırmak şeklindedir.
  Burda dikkat edilmesi gereken önemli bir durum şu şekildedir:
  Eğer bu bahsettiğim listede iş,okul veya başka bir yerde sürekli kullanılan bir kablosuz ağ bağlantısı varsa bunların silinmemesi gerekliliğidir.Silinmesi durumu çok büyük sorun oluşturmamakla beraber,bilgisayarınızın bahsettiğim sürekli kullanım alanlarında tekrar kablosuz bağlantı sağlaması için o yerdeki kablosuz ağı bulup tekrar şifresini girmeniz gerekliliği olmasıdır.
  Kısaca sadece bulunduğunuz yerdeki eski bağlantı isimlerini(sizin durumunuzda listede melih ismiyle görünen bağlantı) silmeniz gerekmektedir.

  Saygılarımla,

  Türker Tuncay UĞUR
  Pikatel Cagri Merkezi/Teknik Destek
  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  444 0 570
  cc_tuncay.ugur[at]elkotek.com.tr
  http://www.elkotek.com.tr

 12. mehmet Yanıtla

  Merhaba,
  Pikatel Air max 101 modemimi kullanmaktayım ancak hiç bir şekilde wireless bağlantısı kuramıyorum, sadece ethernet kablosuyla internete bağlanabiliyorum. Bahsettiğiniz adımları takip etmeye çalıştım ancak söylediğiniz internet sitesinde kablosuz sekmesi yok. Ne yapabilirim?
  Şimdiden teşekkürler..

 13. GHOST Yanıtla

  öncelikle bilgiler için teşekkürler xp laptop um da wpa ya rahat bir şekilde girebiliyorum ancak vista starter işletim sisteminde desteklemiyor modemi wep e veya paylaşım lı ya getirdiğimde bu sefer hem xp hemde vista giremiyor bu konudada yardımcı olursanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ghost;
   Bu durum işletim sisteminizden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca şifreleme tipini değiştirdiğiniz zaman var olan kablosuz bağlantınızı silip tanımlamaları baştan yaparsanız daha sağlıklı olur. Çünkü WPA şifreli kullandığınız zaman ki bağlantı otomatik olarak kaydedildiği için sorguyu buna göre yapacaktır. Modemde şifre değiştirdiğiniz zaman kablosuz bağlantınızı silip, kablosuz bağlantıları aratıp tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz.

 14. funda atila Yanıtla

  pikatel airmax 101 modemi kullanıyorum ev değştirdijten sonra tüm ayarları yapmama ragmen kablosuz baglantımı görmeme ragmen baglı degil uyarısı ile kablosuz baglanamıyorum merkezi arayıp izlettgi yoları tek tek uyguladım fakat çözüm olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz?cvbınızı bekliyorum

 15. Bulent Yanıtla

  Merhaba;
  Pikatel Airmax 101 modemime *30 versiyon yazılım yükledim moden 30 sn de bir login yapmaya başladı proplemimi tekrar düzgün çalışan *23 versiyon yazılımı yükledim ve modem düzgün çalışmaya başladı.
  *30 versiyon yazılımında sorun çözülecekmi? Elkotek e e-mail yazdım bana cevap yazmaya gerek duymadılar bu konuda duyarsız davrandılar onun için buraya yazma gereği duydum.

  Yazılımı indirdiğim adres;
  http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 bu link içeriğinden;

  http://www.adslburada.com.tr/resim/file/PikatelTSA.exe

 16. ahm3t YazarYanıtla

  @Bulent
  Merhaba;
  Sorunuz ve şikayetiniz Elkotek yetkili kişisine iletilmiştir. Gelecek cevabı bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 17. ahm3t YazarYanıtla

  @mehmet
  Eğer elinizdeki modem burada kurulum anlatımı yapılan modem ise olmak zorunda. Kullandığınız tarayıcıda bir sorun olabilir yada farklı menülerde hareket ediyorsunuz. Kurulum aynen burada anlatılanları uygulayarak gerçekleşir.

 18. ahm3t YazarYanıtla

  @GHOST
  Merhaba;
  WPA şifreleme tipini her sistem ve donanım desteklemeyebilir. Ama WEP şifreleme tipini XP işletim sistemi için kullanamamanız ile ilgili sıkıntılı bir durum söz konusu. Zaten en basit olan WEP şifreleme olup tüm sistem ve donanımlarda büyük çoğunlukla çalışır. Sanırım siz şifre seçimi ve yapılandırmasında bir sorun yaşıyorsunuz. Vista Starter işletim sisteminde WPA çalışmaması doğal. Çünkü bu işletim sistemi bir takım özellikleri sınırlandırılmış olmakla beraber bu sistemle birlikte kullanılan kablosuz bağdaştırıcıda WPA şifreleme tipini büyük ölçüde desteklememektedir.Aşağıdaki adresten Vista ve XP işletim sistemi için kablosuz yapılandırma ayarlarını görebilirsiniz.

  XP ve Vista işletim sistemlerinde kablosuz ağ yapılandırması

 19. ahm3t YazarYanıtla

  @funda atila
  Merhaba;
  Öncelikle kablosuz ayarlarınızı baştan yapılandırmak en sağlıklısı olacaktır. Aslında modeminiz ve bilgisayarınız aynı olduğundan dolayı bağlantı sorunu olmaması gerekiyor ama şu yapılmış olabilir. Adres değişikliğinden dolayı kullanıcı adı ve parolanız değiştiği için modemde tekrar ayar yapılması gerekmektedir. Bu ayarlardan sonra sanırım kablosuz ayarlarınız bozulmuş ve yapılandırılmamaış olabilir. Aşağıdaki adresi inceleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

  XP ve Vista işletim sistemlerinde kablosuz ağ yapılandırması

 20. serdar Yanıtla

  zyxel marka adsl im war dı. onu pikatel airmax 101 ile diştirdim
  ama kuramadım. siteye gireceğim zaman türktelekomun sayfdaasına yönlendiriyor. resetleme defalarca yaptım. kurulumu da yaptım hep ama dediğim gibi ttelekomun bir sayfasına geçiyor. yardım ederseniz sevinirim..Dead

 21. ahm3t YazarYanıtla

  @serdar
  Merhaba;
  Bu durum size telekom tarafından verilen kullanıcı adı ve parolasının yanlış veya hatalı olmasından kaynaklanır. Telekomu arayarak kurulum için gerekli olan bilgillerinizi teyit ediniz. Ayrıca TTNET’in vermiş olduğu modemi farklı ISS’ler ile kullanamazsınız. Kullanıcı adınızın sonundaki uzantı xxxx@ttnet şeklinin dışında bir tanımlama olamaz unutmayınız.

 22. punche Yanıtla

  Gerçektende daha önce yazdıkları gibi paylaşımın biçim ve içeriği diğerleriyle kıyaslanamıyacak kadar güzel ve yararlı.

 23. ahm3t YazarYanıtla

  @punche
  Merhaba;
  Kullanıcılarımızın konuyu daha rahat anlayabilmeleri açısından oldukça sade bir dil kullanmaya dikkat ediyoruz. Seçtiğimiz görsel anlatımlarda kafa karıştırmaktan uzak sadece konunun özünü ihtiva edecek şekildedir.

 24. yeliz Yanıtla

  merhaba daha önce de sizden yardım almıştım ttnetle sürekli görüşme yapmış olmama ragmen sorunuma çözüm üretilemedi pikatel çağrı merkezine yönlendirildim ama çağrı merkezi sürekli meşgul çalıyor. yani tekrar desteginize ihtiyaç duyuyorum sizden başka çözebilen olmayacak sanırım :)) pikatel aırmax 101 modem kullanıcısıyım sorun ethernet kablosu olmadan internete bağlanamamam.bilgisayar modemi buluyor,şifreleme işlemimide yaptım modem yapılandırılmasını tarif ettiginiz şekilde ama hala bağlantı kuramıyorum.ne yapmalıyım ? yardımlarınız için teşekkürler :))

 25. ahm3t YazarYanıtla

  @yeliz
  Merhaba;
  Hangi tip şifrelemeyi seçtiniz? İşletim sisteminiz nedir. Aldığınız hata iletisi nedir? Bu soruların cevabını gönderirseniz konuyu yetkili kişilere aktaracağım. Ayrıca sorununuzun çözümü için Teknik Servis talep edebilirsiniz.

 26. yeliz Yanıtla

  WPA/PSK -XP .pikatel çağrı merkezinden destek almak ıstedım ama ulasamıyorum ya servis meşgul oluyor yada telefon.modemi ilk aldıgımdada bu şekildeydi sizin yardımınızla düzelmişti.daha sonra internet bağlantımda sorun oldu ve modemı yenıden yukleyıp fabrıka ayarlarına alıp yenıden yukledım.sızın yukarıda anlattıgınız işlemleri yaptım ama olmadı yinede.acaba ben mi bir yerde yanlış yapıyorum?sorun olarak ise sunu söyluyor bağlantı bilinmeyen bir nedenden dolayı kesildi.bunun nedeni kablosuz sınyal kalıtesının kötu olması veya bu bilgisayarın kablosuz yönlendiricilerinden veya erişim noktasından çok uzakta durması olabılır sorun devam ederse ağ yöneticisine veya donanımınızın üreticise başvurun. diyor.. ?

 27. ahm3t YazarYanıtla

  @yeliz
  Merhaba;
  Elkotek yetkilisinden sorunuza yönelik olarak gelen cevabı aktarıyorum. Umarım faydası olur.

  Merhaba Ahmet Bey,

  Gönderdiğiniz kullanıcının anlattığına göre sizin sitesinizde bulunan bilgileri aynen uygulamış fakat sonuç alamamış.
  Bunun sebepleri aşağıdaki gibi olabilir ;

  1- Daha önce kullandığı SSID ile yeni verdiği SSID aynı fakat kablosuz şifresi farklı olursa bilgisayarın hafızasında o SSID’de farklı şifre olduğundan dolayı böyle bir sorun olabilir.
  2- Aynı anda WPA-PSK ve WEP şifreleme açık olabilir. Genelde kullanıcılar Ağ kimlik denetimi bölümündeki şifreleme türünü seçtikten sonra alt taraftaki WEP şifrelemeyi de etkin yapıyorlar. Bundan dolayı sistemler iki farklı şifreleme türü açık olduğunda bağlantı kuramıyorlar.
  3- Eğerki kullandığı XP service pack 1 ise WPA-PSK şifreleme türünü desteklemez. Bu yüzden sadece WEP şifreleme yapması gerekebilir.

  Kullanıcıya vereceğiniz bilgi eğerki bilgisayar bilgisi iyi düzeydeyse kablosuz ağ bağlantı özelliklerinden daha önce kullanılan SSID’leri kaldırsın. Yada bunu yapamıyorsa modem arayüzündeki SSID bölümüne daha önce kullanmadığı bir isim belirlesin ve şifreleme bölümünde sadece WPA-PSK yada WEP şifreleme etkin kalsın.

  İyi günler.

 28. ismail Yanıtla

  merhaba bende ttnetten pikatel 101 modem aldım laptop a kablosuz bağlanmak için cd yi kurdum fakat modemi arayınca bulamıyor ve ttnetten aldığım isim ve şifreyi gireceğim ekrana geçmiy ne yapmalıyım.

 29. mustafa Yanıtla

  abi herseyın kurulumu varda bi PIKATEL AIRMAX 4PORT ADSL2+ KABLOSUZ ADSL MODEM kablosuz bağlantı kurulumu yok

 30. fatih Yanıtla

  merhaba.Benım pikatel aırmax 101 modemim var.Bılgısayarı eskı bır tarıhe restore ettım ve bundan sonra modem ayarlarım alt ust oldu.Modeme reset attım fakat cd sı ıle kurmaya calıstıgım zaman sureklı Aırmax Bulunamadı! DHCP den oto. ıp aldıgınızdan emın olun yazıyor! Laptop kullanıyorum ve otomatık ıp aldıgından emınım ama bır turluy beceremedım.Ne yapmam lazım acaba ?

 31. ahm3t YazarYanıtla

  @fatih
  Merhaba;
  Elkotek yetkisilinden gelen cevabı sizinle paylaşıyorum:

  Bilgisayarınız ile modem arasında öncelikle ethernet kablosu takılı olması gerekir. Tekrar aynı sorun ile karşılaşırsanız, modem arayüzüne ulaşmak için web tarayıcısında adres bölümüne 192.168.1.1 ile giriş yapın. Kullanıcı adı hanesine ”admin”, parola hanesine ise ”ttnet” yazınız. Gerekli yapılandırma arayüzden de yapılabilmektedir.

  Eğer bu konu hakkında çözüme kavuşamazsanız bize 444 0 570 nolu destek hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  Gökhan POLAT

  Umarım sorununuz çözülür.

 32. baba Yanıtla

  mrblar. ben kablosuz ayarlarını bi türlü yapamadım 192.168.1.1 adresine girip admin ve ttnet i giriyorum ama kabıl etmiyor. bu ayarı yapmanın başka bir yolu varmıdır. yardımlarınız için tşk ederim.

 33. ahm3t YazarYanıtla

  @baba
  Merhaba;
  Modeminiz reset atıp bu girişleri tekrar deneyiniz. Yada şu alternatifleri deneyiniz.

  ttnet-ttnet, admin-admin, DSL-DSL

 34. hakan Yanıtla

  kolay gelsin ben burdaki tüm adımları yaptım modemi görüyor fakat baglantı yapılamadı diye bir sey ile karsilasıyorum bunun nedeni nedir?Nasıl çözecegim ile ilgili cevap yazar iseniz cok memnun olurum cünkü yarım saattır müsteri temsilcilerinize baglanmaya calısıyorum fakat cevap alamadım ya cok sıkısık yada cevap vermiyorlar ilgilenmenizi rica ederim konuma cevap yazarsanız cok memnun olurum .

 35. ahm3t YazarYanıtla

  @hakan
  Merhaba;
  Modeminizi bilgisayara ethernet kablos ile bağlayıp webarayüz ile kurulumu deneyiniz. Eğer cd kurulumu yaptıysanız bunu kaldırıp kurulumu baştan ve webarayüz kullanarak yapmayı deneyiniz. Ayrıca modeme şifre verdiniz mi? Kullanmış olduğunuz işletim sistemi ve service pack durumu, kullandığınız bilgisayarın kablosuz donanımı hakkında bilgi verirseniz daha sağlıklı olacaktır.

 36. ugur Yanıtla

  tüm denilenleri yapdım yanlız istasyon blümümdeki kısım farklı cıkdı neden

 37. cronick Yanıtla

  slm,benimde pikatel airmax 101 modemim var bir pcye kablolu diğerine kablosuz air-ties ap 301 le bağladım.Kabloluda bi sorun yok fakat ap 301 le güvenlik şifresi olayı bi türlü olmuyo.yani wireless yayını görüyo fakat bağlanmıyo.(hem wep hem wpa şifre ikisinide denedim defalarca)Şifresiz yaptığım zamanda misafir ağını şifresiz diğerini şifreli yaptığımda çalışıyor fakat ara sıra kablosuz ağınızı şifresiz kullanmazasınız diye modem arayüzünden önceki sayfa gelip kafamı karıştırıyo.biraz uzun oldu ama bu konuda bilgi verebilirmisiniz? teşekkürler kolay gelsin…

 38. ahm3t YazarYanıtla

  @ugur
  Merhaba;
  Farklı çık derken neyi kastediyorsunuz? Buradaki yazılarla benzeşmemesi doğal. Çünkü bu resimde yer alan yazılar kurulum yapılan bilgisayar için geçerlidir. Sizin gördüğünüz rakamlar ve harfler burdakinden farklıdır. Eğer daha farklı bir durum söz konusu ise lütfen durumu daha açık izah ediniz.

 39. ahm3t YazarYanıtla

  @cronick
  Merhaba;
  Airties ürünündeki kullanıcı adı ve şifreniz Pikatel ürünündeki ile aynı olmak zorundadır. Şifreleme tipi olarakda WEP seçiniz. Airties ürününüe de aynı şifreleri girmelisiniz. Ayrıca Pikatel üzerinden Airties ürününü göstermelisiniz.

 40. ahm3t YazarYanıtla

  @cronick
  Merhaba;
  Sorunuz için pikatel yetkilisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum.

  Merhaba Ahmet Bey,

  Kullanıcının yapması gereken öncelikli olarak misafir ağını devre dışı bırakmalı, ardından kablosuz menüsündeki SSID bölümüne daha önce kullanmadığı bir isim girmeli. Şifreleme olarak WEP şifreleme kullanılmalı. (WEP şifrelemeyi ekte gönderiyorum) Modem de ve ap 301 de sinyal dağıtılan kanallar aynı olmalıdır.

  İyi günler.

  WEP şifreleme resmi

 41. murat 75 Yanıtla

  mrb icinde bilgisayar pikatel sifre olmuyor ben bilmiyorum ya sen olacak cvp bekliyorum slm

 42. onur Yanıtla

  ben 101 kullanıyom hediye gelen keşke gelmeseydi hiç hatda durmuyo bir gecede 100 kere kopuyo nadiren sabit kalıyo internet ışıgı yanıyo fakat internete giremiyorum
  kullandığı sürüm A01-2W-0030 daha güncelini bulamıyo ne yapmam lazım zarzor bağlandığım zaman birşey indirmeye kalkdığım zaman 2 bit hat kullanmama ragmen hız çok komik 30 kbs zaten fazlada dayanamıyo en fazla 5 dk sonra yine kopuyo modemi kırmak üzereyim hatları yeniledim splinter 5 kez deyiştirdim sabrım kalmadı bi yardım lütfen

 43. ahm3t YazarYanıtla

  @onur
  Merhaba;
  Modeminizi farklı bir yerde deneme imkanınız oldumu. Eğer bu farklı noktada da aynı sorunlar varsa modemi aldığınız yere iade ediniz. Teknik bir sorun olabilir. Eğer bu farklı noktada sorun yoksa telekom tarafından kaynaklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.(DNS gibi). Bir diğer unsurda bilgisayarınızdaki yazılımsal sorunlar olabilir. (virüs, trojan, explorer hatası gibi)

 44. Ertan Yanıtla

  Çok teşekkür ederim gecenin bu saatinde beni bunalımdan kurtardınız teşekkürler…

 45. ahm3t YazarYanıtla

  @Ertan
  Merhaba;
  Sitemizin amacı kullanıcılarımıza ücretsiz ve doğru hizmeti sunabilmektir. Beklentimiz ise sizlerin ilgisi ve bizleri takip etmesidir.

 46. umut Yanıtla

  slm ben modemi yeni aldığımda okadar güzel çalıyorduki harikaydı ama daha sonra 3..4 ay sonra internete girememeye başladım.TTnetten destek aldım ama yine olmadı sonra teknik servise gönderdim internete girdim ama 1 ay kadar sürdü şimdi 1 ay kadar hiç giremedim ben bu modemi deişmek istiyorum bana bu konuda yardım edermisiniz?

 47. Deniz Yanıtla

  Merhaba;
  Benim sorunum modemin WLAN ışığı yanmıyor. Doğal olarak bende kablosuz bağlanamıyorum.Modemin arayüzüne girdiğim zaman gelişmiş kurulum sekmesi altında kablosuz için herhangi bir sekme bulunmamakta. Yazılım güncellemesi de yaptım am olmadı . Daha önceden kablosuz kullanabiliyordum modemi yaklaşık 1 yıl önce.Sizce ne yaptımda modem bu hale geldi ? Modem Pikatel Airmax-101 dir.

 48. tolga Yanıtla

  merhaba,
  airmax101 modem kullanıyorum.Bağlantım ara ara kopuyor.Bu kopmalar 2-5 dakka arasında değişiyor.eğer modeme reset atarsam bir kaç saat idare ediyor.Güncel sürümleri indirsemde sorun bir türlü düzelmedi.
  İlgilenirseniz çok sevinirim.saygılar
  (bu arada pikatel modem alacak arkadasların 2 kere dusunmelerini oneririm)

 49. ahm3t YazarYanıtla

  @umut
  Merhaba;
  Sayfalarımızdan modem güncellemesi hakkında bilgileri edinip modeminizi güncelleyiniz. Sorun yine devam ediyorsa modemi Pikatel çağrı merkezini arayıp iade etmeyi deneyiniz. Pikatel firması ile organik-inorganik bir bağımız olmadığı için ürün iadesi ve diğer konularda maalesef yardımcı olamayacağız.

 50. ahm3t YazarYanıtla

  @Deniz
  Merhaba;
  Sorunuz için Pikatel yetkilisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum:

  Ahmet bey,

  WLAN ışığı yanmıyor ise cihaz kablosuz yayın yapmıyor demektir. Modemin menüsündeki kablosuz seçeneği yok ise cihazın teknik kontrolleri ve testi için bize ulaşması gerekir. Bu sorunu modem Firmware güncelleme işlemi ile çözemeyebilirsiniz. Konu hakkında bize 444 0 570 nolu destek hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  Gökhan POLAT
  Cagri Merkezi / Teknik Destek Elemani

 51. ahm3t YazarYanıtla

  @tolga
  Merhaba;
  Farklı bir modem ile sisteminizi deneyiniz. Sorun belki bilgisayardan kaynaklanıyor olabilir. Eğer farklı modem ile de sorun yaşıyorsanız bilgisayarınızda bir sorun var demektir.

 52. vuslat Yanıtla

  Merhabalar bu kurulum için çok teşekkür edeim memnun kaldım bea bi uğraşmıştım sayenizde fazla uğraşmadan bu sorunu çözdüm.
  Ama bir sorunum daha var pikatel kolay kurulum programındaki Test programı hakkında bir sorunum var bağlantım var yanlız sürekli test programında internet test hata veriyor. konu ile ilgili piatel müşteri hizmetleri ile görüştüm ttnet’in bağlantılarıyla alakalı dediler . ttneti aradım onlarda kolay kurulumun yazılımıyla alakalı olduğunu yazılımın çakıştığından olduğunu söylediler. birde ara sıra bağlantım kısa süreli kopuklar oluyor. oda yeni sayfa açtığımda meydana geliyor. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz??
  teşekkür ederim.

 53. ahm3t YazarYanıtla

  @vuslat
  Merhaba;
  Öncelikle ilginiz için biz teşekkür ederiz. Sorunuzu Pikatel yetkilisine aktaracağım. Gelecek cevabı bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 54. Nedim Yanıtla

  Merhaba,

  2 adet Pikatel Airmax 101 modemim var. Bunlardan bir tanesini ana modem, digerini de access point olarak kullaniyorum. Access point olarak kullandigim modemde baglanti hizim ya son derece yavas ya da hic yok. Ana modemi wireless olarak kullanmama ragmen hic bir problem yok. Acaba access point ayarlarinda bir hata mi yaptim? Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

 55. ahm3t YazarYanıtla

  @Nedim
  Merhaba;
  Sorunuz için pikatel yetkilisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum:

  Access point olarak kullanmış olduğunuz cihaz ile Modeminizin kablosuz yayın şifre ve kanalı aynı olmalıdır. Modemde DHCP açık olmalı ve Access point de ise kapalı olmalıdır. Bu problem, kanalların aynı olmadığından kaynaklanabilir.
  Bu konu hakkında bize 444 0 570 nolu destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.
  Gökhan POLAT

 56. caner Yanıtla

  merhaba;
  pikatel airmax 101 sahibiyim.geçenlerde 8mbt tarifeye geçtim.altyapı yetersizliğinden 2mbt anca verebildiklerini söyledir.sürekli internet kopmaları yaşadım bu saatten sonra.ağ bağlantılarımı açıp onar dedikten sonra internet tekrardan geliyor.ama max 10dk sonra yine gidiyor.her seferinde aynı işlemleri yapmaktan usandım.denemediğim yol kalmadı kablo değiştirmek,fimware güncellemek,format atmak,modeme vurmak(turk usulü :D)

  lütfen yardımlarını bekliyorum

 57. ahm3t YazarYanıtla

  @caner
  Merhaba;
  Adsl ekipmanlarını kontrol etmenizi öneririm. Evinizde eğer paralel telefon hattı varsa bu hattı mutlaka splitter ile ayırınız. Splitter ile ayrılmayan hatlar sorun çıkartabilir. Yeni evlerde her odada bir telefon hattı bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar modemi bir odadaki telefon hattına, telefonuda diğer hatta takıp splitter kullanmazlar. Eğer hat durumu iyi ve kablolama sağlıklı ise sorun olmaz; ama bazı durumlarda diğer odadaki telefon ve paralel çaldığı zaman modem sinyali bazen kaybeder yada kaybetmez internet geçici olarak durur. Bu durumu kontrol ediniz. İkinci olarak bina içindeki kabloları kontrol ediniz ve binaya gelen hattınızı. Kablolarda kesinlikle ek olmamalıdır. (bant ile kabloları tutturma gibi). Bir diğer olasılık ise kullanılan bilgisayardaki olabilecek zararlı dosyalardır.(trojan, virüs, spyware, malware gibi). Bilgisayarınızı bir güvenlik taramasından geçiriniz. Ayrıca şunu deneyiniz. Başlat>cmd>enter açılan pencerede netstat yazıp entera basınız. Burada ne kadar yabancı adres görüyorsanız bağlantınız okadar sağlıksız demektir. Son olarak telekomu arayarak bölgenizdeki durumu kontrol ettiriniz. Son olarakta aşağıdaki haberimizi okuyup modeminize uygulayınız.

  http://www.bilgisayar-destek.com/pikatel-combo-plus-modulasyon-degistirme/

 58. melek Yanıtla

  yukarıda yazan teknik destek hattının 7/24 olduğuna emin misiniz?şu an saat 22:20 ve aradığımda uzun bi süre telefonun ucundaki bilgisayarı dinledim…sonuç :yüklü bi telefon faturası ve devam eden sorun…benimde modemim pikatel airmax 101ve bende kablosuz artık bağlanamıyorum.yaklaşık 2 ay öncesine kadar bağlanıyodum ama artık 8 mbt yükselttik güya hiç bi işe yaramadı.sadece masaüstünde kullanılıyo o da benim işime yaramıyo.ne yapıcağımı bilmiyorum…

 59. ahm3t YazarYanıtla

  @melek
  Merhaba;
  Şikayetiniz pikatel yetkililerine iletilmiştir. Gelecek cevabı burada sizinle paylaşacağız. Sorunuzun cevabına gelecek olursak: Öncelikle modeme kablolu bağlantı yapılabiliyorsa ve internete çıkılıyorsa modemde ve hattınızda bir problem yok demektir. Sorun laptopunuz ve modem arasındaki kablosuz iletişim aksaklığından kaynaklanıyor. Bu durumu düzeltmek için şunlardan emin olunuz; modeminizin şifreli olduğundan (wep yada wpa yada diğer), modem yeniden kurulduysa işletim sisteminizdeki varolan kablosuz bağlantılarınızı silip modemi tekrar aratıp iletişim kurmayı sağlamak, laptopunuzun modem sinyalini yakalayacak mesafede olduğundan, laptopunuzda herhangi bir sorun olmadığından (virüs, trojan, malvare gibi). Bu durumları kontrol ediniz lütfen. Gelişmeleri aktarırsanız sonuca ulaşacağımızı biliniz.

 60. ahm3t YazarYanıtla

  @melek
  Tekrar Merhaba Melek Hanım;
  Sorunlarınız için pikatel yetkisinden gelen cevabı aynen aktarıyorum:

  Sayin Melek Hanim,

  Firmamizin teknik destek hatti belirtildigi uzere 7/24 olmakla beraber muhtemelen sizin bize ulasmaya calistiginiz zaman diliminde anlik yogunluk oldugundan dolayi musteri yetkililerimize ulasmada gucluk cekmis olabilirsiniz.Yogunluktan dolayi probleminiz ile ilgili aradiginizda o an destek veremedigimiz icin ozur dileriz.
  Belirttiginiz soruna gelirsek airmax 101 modeminiz hem kablosuz hem de kablolu olarak 8 megabit’lik internet baglantisini desteklemektedir.Mailde belirttiginize istinaden (sadece masaustunde kullanabiliyorum) sorununuzun buyuk ihtimal ile kablosuz ag ayarlariniz ile ilgili oldugu gorunmektedir.Bu problem ile ilgili yapabilecekleriniz asagida belirttigim sekildedir.

  -Modeminize ethernet kablosu ile baglanarak internet explorer ekranina ”192.168.1.1” yazdiktan sonra karsiniza gelen kullanici adi ve parola kisimlarina (kullanici adi:admin ,parola:ttnet veya password) gerekli bilgileri yazarak modemin ayar ekranini actiktan sonra sol menuden once kablosuz daha sonra guvenlik bolumune girerek;
  ag kimlik denetimi:WPA_PSK
  wpa paylasimli sifre:(en az 8 karakter girilmeli-turkce karakterler kullanilamaz)
  wpa grup sifre araligi:0
  wpa sifreleme:TKIP
  wep sifreleme:Etkin degil

  duzenlemelerini yaparak kablosuz ag ayarlarini tamamlayabilirsiniz.

  Not:Eger belirttigim cozum yolu ile probleminizi gideremezseniz 444 0 570 numarali teknik destek hattimiza ulasabilir ya da dilerseniz size ulasabilecegimiz irtibat numarasi iletirseniz musait oldugunuz bir zamanda biz size geri donus yapabiliriz.

 61. melek Yanıtla

  evet dediklerinizi yaptık ama bu gün yine telefondan aradık am bu sefer fazla beklemedik çünkü cep telefonun dan aradık.daha sonra evden aradığımızda yine bekledik ama en sonunda cevap verdiler .. herşey için teşekkürler…. (inşallah bi daha internetim kesilmez…)

 62. ahm3t YazarYanıtla

  @melek
  Tekrar merhaba;
  Sorununuz çözüldü ise ne mutlu. Biz elimizden geldiğince firmalar ile siz kullanıcılarımız arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyoruz. Bizi seçen değerli kullanıcılarımız diğer insanlardan farklı olarak cevaplarına biraz daha hızlı ulaşmaktadırlar.

 63. osman Yanıtla

  selam kardes AIRMAX-101 modemımle kablolu baglanabılıyorum ama kablosuz baglanamıyorum muterı hızmetlerını aradım modemle bırseyler denedık ama olmadı.

  kablosuz aglarda modemımı gorebılıyorum ama secemıyorum nekadar cektıgını gosteren yerde kırmızı X ısaretı cıkıyor buyurun resım.
  http://www.resimupload.com/ds744117842_Ad.html

 64. ahm3t YazarYanıtla

  @melek
  Tekrar merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen alternatif cevabı aynen aktarıyorum:

  Merhaba,

  Teknik destek hattimiz konusunda uzman yetkililer tarafından 24 saat destek vermek ve müşteri taleplerini olabilecek en kısa sürede çözmek üzere yapılandirilmiştir ve sürekli denetlenmekte ve eğitilmektedir. Ancak bazen anlık yoğunluk durumları, uzun süren destek işlemleri, müşteri talepleri doğrultusunda kısa süreli geçici bekleme durumları olabilmektedir. Bununla birlikte 444 0 570 numarali destek hattimizda şehiriçi tarifesinden (bulunduğunuz şehirde bir telefon numarasını arıyor gibi) ücretlendirilirsiniz ki bu ücret telefon görüşmelerinde oldukça düşük bir rakamdır.

  Pikatel Airmax 101 modeminizde gerekli ayarların tamamını kontrol etmek için lütfen http://www.bilgisayar-destek.com/pikatel-airmax-101-adsl-modemlerde-kablosuz-ayarlari-yapilandirmak/ adresindeki maddelerin tamamını uygulayıp sonucu kontrol ediniz. Eğer güncelleme işlemini yapmadıysanız http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 adresinden modeminiz için uygun olan güncelleme dosyasını indirip lütfen modeminizin yazılımını güncelleyiniz.

  Bunun dışında yaşacağanız herhangi bir teknik sorun için lütfen 444 0 570 numarali destek hattimizi arayip teknik yardim aliniz.

  Saygılarımla.

  Turker Tuncay UGUR

 65. ahm3t YazarYanıtla

  @osman
  Merhaba;
  Bu durumu yaşamanızın nedeni modemi şifrelememiş olmanızdır. Kitapçıkta belirtilen ve çağrı merkezinin size söylediklerini yapar ve bu sayfayı dikkatli inceler ve yorumlarımızı okursanı bu durumu çözersiniz.

 66. kemalender Yanıtla

  merhaba öncelikle yardımlarınız için tşk.benim evimde kullandığım kablosuz baglantılı pikatel airmax 101 var ama iki aydır internetimi kullanıyorlar ve kotayı aşmama neden oluyorlar internetim sınırlı oldugu halde 50 60 tl fatura geliyor kontrol ettim müthiş bir kullanım var acaba şifre koyma yada yenileme işlemi hakkında bana bilgi verebilirmisiniz.

 67. ahm3t YazarYanıtla

  @kemalender
  Merhaba;
  Modemizideki şifrelemeyi değiştirmeyi deneyiniz. Şifre verme işlemi haberimizde anlatılmıştır. Lütfen haberimizi detaylı okumadan soru sorup gereksiz bilgi kirliliği yapmayalım.

  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:
  Modeminizde kablosuz şifreleme olmadan internete giriş olmamaktadır. Mevcut olan kablosuz şifreyi değiştirmek istiyorsanız, Kolay Kurulum Cd’si ile tekrar kurabilirsiniz.Cd’yi yaktiğinizda güvenlik bölümünde “wpa 64 bit”kısmını seçip en az 8 haneli bir şifre girerik şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 68. Yusuf Yanıtla

  merhaba,

  pikatel airmax 101 modemim var. modemle bir bilgisayar ethernet üzerinden, diğeri wireless olarak internete bağlı. 3. bir notebook’u wireless olarak bağlamaya çalışıyorum. Ancak bir türlü internete girmiyor. “Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok. Bu sorun ağ bilgisayara ağ adresi atamadığı için oluştu.” hatasını veriyor. ne yapmalıyım?
  Teşekkürler.

 69. ahm3t YazarYanıtla

  @Yusuf
  Merhaba;
  Öncelikle şu durumları kontrol ediniz:
  1- 3. Notebooka manuel ip verilmiş mi?
  2. 3. Notebook işletim sistemi ve servis pack yüklemesi nedir ve modem şifrelemesi nedir?
  3. Daha önce bu notebook ile bu modeme bağlandınız mı?
  4. Modeminizde bir takım koruma önlemleri olabilir. DHCP özelliği kapalıdır, mac filtreleme veya farklı filtreleme özellikleri açık durumda mı?

  yukarıdaki durumları tek tek kontrol edip bağlantı kurmayı tekrar deneyiniz.

  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:
  Bu sorun genelde modeme guvenlik şifresi verirken seçilen güvenlik seviyesinden kaynaklanmaktadir.Modeminizi cd’den kurarken güvenlik seviyesini “düşük”olarak seçip tekrar yeni bir şifre tanimlarsaniz 2 notebook ile internete bağlanabilirsiniz.

 70. ferhan Yanıtla

  Merhaba,

  Pikatel Airmax sahibiyim. Yaklaşık bir haftadır internete bağlanamıyorum. DSL lambası periodik olarak sürekli yanıp sönüyor. Bağlanmaya çalışıyor ancak daha sonra bağlantı kuramıyor. Evimde telefon ve adsl iki ayrı odadaydı problem bundan kaynaklanabilir diye düşündüm. Ancak aynı hatta pikatelin kendi splitter ı ile ayırarak hem telefonu hem adsl i bağlamama rağmen problemi çözemedim. Sorunumu nasıl çözebilirim.

  Teşekkürler.

 71. ahm3t YazarYanıtla

  @ferhan
  Merhaba;
  Sorunun kesin çözümü için modeminizi başka bir adsl hattında deneyin dsl ışığı denediğiniz hatta da yanip sönüyorsa modem arizalidir.Modeminize ariza kaydi açtirmak için 212 336 39 39 nolu teli arayip ariza kaydi açtiriniz.Dsl sabitlenirse ttnet arayip (444 0 375) ariza kaydi birakiniz.Bulunmuş oldugunuz yere bir ekip yollayip sinyalinizi ölçeceklerdir.

 72. onur Yanıtla

  merhaba.pikatel airmax 101 modemim var.dizüstümle evdeki ağıma bağlanıyorum.ancak dizüstümle internete girerken şifre almam gerektiğini söylüyor.lütfen yardım edin.tşkrlr

 73. erko Yanıtla

  merhaba vista programı kullanıyorum pikatel airmax 101 modemim var bir sorun nedeniyle programı kaldırıp tekrar kurmam gerekti. kuruluma baslarken cdyi takıyorum avast programım zararlı yazılım uyarısı veriyor.virüs programını kapatıp yüklüyorum ve bu defada yükleme sonrası kolay kurulum sayfası hata veriyor ve acılmıyor.netten indirdim kuruluma başlıyorum ve bu defada ıp adresini bulamıyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 74. ahm3t YazarYanıtla

  @onur
  Merhaba;
  Şifre almak derken neyi kastediyorsunuz. Modeminiz WEP yada WPA olarak şifrelendi mi? Kablosuz olarak modeminizi kullanabilmeniz için şifrelemeniz gerekmektedir.

 75. ahm3t YazarYanıtla

  @erko
  Merhaba;
  Öncelikle bilgisayarınızda pikatel ile ilgili yazılımları uninstall edip bilgisayarınız yeniden başlatınız. Daha sonra CD ile kurulum değil, webarayüzü kullanarak kurulum yapmayı deneyiniz. Bazen bu tarz durumlar olabiliyor. İşletim sisteminizdeki yüklü programlardan veya servicepack eksikliklerinden kaynaklanabiliyor. Web arayüz ile kurulumda sorun yaşamazsınız.

 76. onur Yanıtla

  WEP olarak şifrelenmiş.ve aşağıda 4 adet şifre var.kendi şifremi nasıl bulabilirim

 77. Salih ALTINTAŞ Yanıtla

  Merhabalar..
  Bende Airmax 101 kullanıcısıyım..
  modemi alalı baya oldu Masa üstünde Kullanıyordum..
  ev içinde kablosuz olarak diğer cihazlarıda kullanmak istiyorum Laptoop, PDA gibi..
  Modemimin Cd sini, kitapçığını Kullanıcı adım ve şifremi yazdığım notu evde ufak canavarlar olduğu için kaybolmuş bulamadım.
  yukarıdaki yazılanları okudum. bu işlemleri uygularsam sorunsuz kendim şifreleyebilirmiyim

 78. ahm3t YazarYanıtla

  @Salih ALTINTAŞ
  Merhaba;
  Yukarıdaki adımları uygularsanız kurulumu sorunsuz yapabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız o aşamadaki problemi bize iletirseniz yardımcı olabiliriz.

 79. ahm3t YazarYanıtla

  @erko
  Merhaba;
  Sorunuz için pikatel yetkisli cevabı:

  Merhaba

  Modem kurulum cd si içerisinde bilgisayarınıza zarar verecek bir yazılım bulunmamaktadır. Bilgisayarda tam bir virüs taraması yapılması gerekebilir. Sitemizden indirmiş olduğunuz Kolay Kurulum Programı modem bulunamadı hatası veriyor ise, cihaza web arayüzünden ulaşarak kurmaya çalışabilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak, internet tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazın. Kullanıcı adına ”admin” parolaya ise ”ttnet” yazarak giriş yapınız. Sol taraftaki menüden gelişmiş kuruluma tıklayınız. Daha sonra sağ taraftaki ayarla butonuna tıklayarak internet kurulumunuzu yapabilirsiniz. Bir sorun ile karşılaşırsanız bize 7/24 olarak 444 0 570 destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

  İyi çalışmalar.

 80. birol tan Yanıtla

  selam
  ben netten yani 192.168.1.1 adresınden gırıs yaptım fakat ne acayıptprkı modemım wıless modem fakat sol tarafda wıless ayarı yok yani Kablosuz secenegı yok sızce ne yapmalıyım_? tesekkurler modemım kablosuz bır modem onuda ekleyım

 81. birol tan Yanıtla

  selam modemı tekrar tanıttım ve bu sefer sorun duzeldi..bahsettıgınız ayarları da yaptım fakat bu ayarlamaları masaustunden yaptım….su an laptop modemı gormuyor….bu ayarları laptopdanmı yapmam gerekıyor yoksa fark etmezmı_?

  tesekkurler..

 82. ahm3t YazarYanıtla

  @birol tan
  Merhaba;
  Modeminize kablosuz bağlantı sağlayabilmek için şifre vermelisiniz. Kablosuz modu aktif hale getirmelisiniz. Ayrıca notebookunuzun wireless anahtarının açık olduğundan; kablosuz ağları taradığından emin olunuz.

 83. legend Yanıtla

  pikatel air-max-101 marka modemim var.dsl router şifremi kırdılar ve giremiyorum kabul etmiyor..reset attım değişen birşey yok..sürekli kota artıyor ve benim internetim cok yavaslıyo.. 🙁
  yardım ederseniz cok sevinirim..

 84. ahm3t YazarYanıtla

  @legend
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  Kullanmakta olduğunuz Pikatel Airmax 101 modemi resetledikten sonra içerisindeki bütün bilgiler sıfırlanır yani fabrika ayarlarına geri döner. Kolay kurulum programı ile yeniden kurduğunuz zaman bahsettiğiniz türde bir sorun kalmaz.
  Web arayüz sayfasından kurulum yapmak istiyorsanız orda sizden istediği kullanıcı adı ve parola aşağıdaki gibidir.

  kullanıcı adı : admin
  parola :password yada ttnet

  Modemi resetlediğinizde bu kullanıcı adı ve parola ile modemin web arayüz sayfasına girebilirsiniz.

 85. ahm3t YazarYanıtla

  @ugur
  Merhaba;
  Yukarıdaki anlatımda yer alan birinci resimdeki “Kablosuz Etkin” kısmını inaktif yaparak kablolu veya kablosuz kullanıma getirebilirsiniz modeminizi.

 86. murat Yanıtla

  merhaba pikatel airmax 101 marka modemim var ben bu modeme şifre koymuştum ama koyduğum şifreyi unuttum ve modemimi sıfırladım kolay kurulum programı ile yeniden kurmayı deniyorum ama olmuyo hata bildiriyo kendi orjinal kurulum cdmde virüs var bana yardımcı olurmusunuz

 87. murat Yanıtla

  ayrıca internetten indirdiğim kurulum programlarıda hata bildirio ne yapmam gerekir…

 88. Bülent Yanıtla

  İyi Günler dilerim, Pikatel airmax 101 Modem var bende’de.
  Wireless Bağlantısını sorunsuz bir şekilde Laptop’larımdan kulanmakdayım, WPA-PSK kulanıyorum.
  Malesef Elbilgisayarlarım (Telefon özeliği yok, HP 4700, HP hx2490b, hp 1950) Wireless’den bağlanamıyor.
  Elbilgisayar ( WPA-PSK WEB ve TKIP koruma functionlarını desteklemekde), Wireless SSID görüyorlar AMA bir türlü bağlanmıyorlar.
  Modem’in Wireless korumasını tamamen kaldırsamda Elbilgisayar KESINLIKLE bağlanmıyorlar.
  Güncel Yazılımınıda Modeme Yükledim.
  Kendim MCP sertifikam var, bilincli bir şekilde bu soruna yaklaşmış olsamda çözümünü BULAMADIM.

  Ney yapacağımı bilmiyorum artık, Elbilgisayar’larınla olmuş olabilecek sorun ve çözümü üzerine NET’de herjangi bir bilgiye’de raslamadım.

  Yardımlarınız için teşekür ederim.

 89. ahm3t YazarYanıtla

  @Bülent
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  İyi günler,
  Yaşamız oldugunuz Sorun icin önerebilecegim ilk aşama modeminizin SSID değşitirip yeni bir Wireles oluşturarak deneye bilirsiniz .
  Bir digeride Modeminizin Şifreleme Türünü WEP yaparak Elbigisayarınızdan bağlanmayı deniyebilirsiniz.
  Not : El cihazınızla başka bir kablosuz yayından bağlantı kurabiliyormusunuz.

  Aksi durumda aşağıdaki telefon numaralarından bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz
  Destek hatı : 4440570 – 02123363991

 90. Bülent Yanıtla

  Öncelikle Teşekür ederim,

  Tüm Şifreleme Functionlarını TEK TK denedim, sonuc aynısı bağlantı yok (ama SSID görüyor.

  U.S.Robotics Modem ve AirTies Modemlerden rahatlıkla bağlanıyorlar üstelik hangi Sifrele Functionu’unu kulansam Bağlanmakdalar.

  ozaman 05.12.2009 (Yarın) Destek hatını aramam gerek İnşallah sorunuma yardımcı olabilerler.

 91. Bülent Yanıtla

  Guest SSID kulansam dahi netice alamadım

  denemiş olduğum SSID’ler
  => B-NET
  => YILDIZNET
  => BENIMSSID
  => TTNET
  => BEYZA
  => TEST

  bu SSID’leri denedim netice aynısı SSID görünüyor ama Bağlanmıyor.

 92. ahm3t YazarYanıtla

  @Bülent
  Merhaba;
  İlk yorumunuzdan sonraki yorumlarınızda Pikatel yetkilisine aktarılmıştır. Lütfen gelişmeleri buradan takip ediniz, ayrıca çağrı merkezini de arayınız.

 93. engin Yanıtla

  pıkatel aırmax 101 kullanıyorum arayuzle ayarları yaptım.pz de kurulu degıl pıkatel menusu yok.ben kablosuz baglantıyı nasıl ıptal ederım .korsan baglantı cok oluyor cunku..lutfen yardım.

 94. ahm3t YazarYanıtla

  @engin
  Merhaba;
  Yukarıdaki anlatımda yer alan 2nci maddede yer alan resimdeki “Kablosuz Etkin” Seçeneğini işaretlerseniz (yani kutucuğun içi boş olacak şekilde) modeminiz kablosuz yayın yapmayı durdurup sadece kablolu bağlantıya uygun hale gelir. Aynı yer de yer alan “Erişim Noktasını Gizle” seçeneğini seçersek (kutucuk dolu olacak şekilde) modeminiz kablosuz yayın yapmaya devam eder fakat arama yaptığınız zaman kablosuz bağlantılar ekranında sizin modeminizin adı görüntülenmez. Korsan bağlantılardan korunmak için modeminizi WEP veya WPA olacak şekilde şifreleyiniz.

 95. Bülent Yanıtla

  @ahm3t
  Merhaba,
  Benim El bilgisayarlarınla yaşamış olduğum sorunu Destek hattı yardınınla cözdük.

  WLAN altında
  * Şifreleme ayarlar bölümünde WPA-PSK / TKIP + Şifre
  * Gelişmiş ayarlar bölümünde 802.11

  Değişiklik yapınca Elbilgisayarları sorunsuz bir şekilkde baglandılar Modeme.

 96. nuray Yanıtla

  pikatel airmax 101 kullanıyorum. kablosuz bağlantıyı laptobumda kullandığımda sinyal gücü mükemmel ama bağlantı sınırlı diye bir ibare çıkıyo ve bağlanamıyorum. baska bir laptopta ise bağlanabiliyoum.bu sorunu nasıl halledicem 🙁

 97. kıvanç Yanıtla

  vista yüklü iki laptop arasında üğ kuramadım.Pikatel airmax 101 wireless modem ile ağ nasıl kurabilirim?

 98. ahm3t YazarYanıtla

  @kıvanç
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  İyi günler,

  Yapmak istediğiniz eğerki iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı veya ortak bir ağ oluşturmak ise bunun modemle bir ilgisi yoktur. İki bilgisayar ile modeme bağlanıp internete çıkabiliyorsanız burdan sonrasını bilgisayarlardaki ağ ayarlarını kontrol ederek yapmanız gerekir. (Örnek; aynı çalışma grubunda olmalı, güvenlik duvarı ayarları gibi)

 99. ahm3t YazarYanıtla

  @nuray
  Merhaba;
  Sorunuza pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  Modem arayüzüne ulaşınız ve oradan kablosuz güvenlik kısmında Wep şifreleme “Etkin Değil” şekline getiriniz. Sorun devam ederse 444 0 570 nolu hattımızdan ulaşın lütfen.

 100. ferdi Yanıtla

  mrb pikatel aırmax-101 kablosuz modemim var yanlız aylık transfer kota bilgilerini sıfırlıyamıyorum yeni sürümünü deneyin diyor ama herhangi bir değişiklik olmuyor.. bu geçen aylara ait kulanı9lmış kota bilgilerini nasıl silebiliriz…. cvbınız için şimdiden teşekkürler

 101. neşet Yanıtla

  192.1681.1 buna giriyorum bir kutu gibi bir şey çıkıyor kullanıcı adımı ve şifremi yazıyorum ama girmiyor yardım edin

 102. neşet Yanıtla

  @ahm3t
  şimdi bende bir telefon var bunda wifi var evinde de kablosuz internet var telefonunla bağlanmak istiyorum ama telefon bağlanmıyo bir telefoncuya gittim modem ayarlarından yapıcan dedi böyle bişey varmı?

 103. ahm3t YazarYanıtla

  @neşet
  Merhaba;
  Öncelikle modeminize şifre vermelisiniz. Cep telefonu için sorunsuz bir bağlantı oluşturmak için modeminizin düşük seviye olan WEP şifreleme yapmanızı tavsiye ederim. Şifreleme işlemini yaptıktan sonra bağlantı kurmayı deneyiniz.

 104. neşet Yanıtla

  İlkten yardım edeceğinizi umduğum içi teşekkür ederim
  Evinde kablosuz internet var telefonumdada wifi var telefonumla şebeke ara diyorum kablosuz internetimmi buluyo. Bağlan diyorum şifre felam istiyo giriyorum ama bağlanamıyor yazıyo ne yapmam lazım neden bağlanamıyorum lütfen yardım edin.

 105. ahm3t YazarYanıtla

  @neşet
  Merhaba;
  Yukarıda adınıza yaptığım yorumda yazanları uyguladınız mı? Modeminizin şifreleme tipini değiştirip deneme yaptınız mı?

 106. neşet Yanıtla

  kusura bakmayın ama ben bunlardan pek anlamıyorum hani şu şekilde anlatsanız (başlat, ayarlar, denetim masası gibi) ayrıntılı şekilde yazabilirmisiniz yazarsanız gerçekten memnun olurum lütfen yardım edin size şimdiden teşekkür ederim
  BU BENİM İÇİN ÖNEMLİ…

 107. ahm3t YazarYanıtla

  @neşet
  Merhaba;
  Şifreleme işlemi zaten haberimizde anlatılmış. Makaleyi lütfen dikkatlice okuyunuz. Sizin yaptığınız biraz tembelliğe giriyor açıkcası. Sitemizde ayrıca kullandığınız modeme ait kurulum ile ilgili bilgiler veren makalede mevcut. Hatta bu makaleye gelen soruları ve cevapları okursanız sorunuza otomatik olarak cevapta bulacaksınız.

 108. Cuneyt Yanıtla

  Cep telefonum nokia 5800 ile pikatel airmax101 ile nete bağlanamıyorum. IP4 değerlerini varsayaılan ağ geçitlerini dahi mauel değiştirmeme rağmen Wlan ağı bulunamadı hatası veriyor. Wep şifresini değiştiriyorum ama maalefef sonuç değişmedi. Başka bir modeme (şifresiz yayın yapana) otomatikman bağlanıyor. Acaba bu problemimi çözmemde yardımcı olur musunuz?

 109. ahm3t YazarYanıtla

  @Cuneyt
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  IPv4 adresini elle giriş yapmanıza gerek yoktur. WLAN ağını cep telefonunuz bulamıyor, fakat farklı bir laptop modeme kablosuz olarak bağlanabiliyorsa sorun yok demektir. Bu işlemi lütfen test ediniz. Cihazın hiç bir yayını bulamaması WEP şifreleme türünü kullanarak çözülemez. Farklı bir modeme bağlanabilmesi, cep telefonu yayınları algılayabiliyor ve bağlanabiliyor demektir. Modem arayüzünde farklı bir ayar yapılmış olabilir. SSID yayınını gizlemek gibi. Bu konu hakkında bize 444 0 570 nolu destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar

 110. coskun yürek Yanıtla

  bende airmax 101 wlan kablosuz modem var ayarlarını falan hep yaptım ama nokia e 51 telefonumla wi-fi bağlantısını kuramıyorum agı goruyor sifreleri giriyorum telefondan ancak en sonda ya ağ izin vermiyor diyor ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

 111. Sertaç Yanıtla

  merhaba, biri.net kullanıcısıyım, inca modem kullanıyordum, ttnet kullanan bir arkadasımdan pikatel airmax 101 modemini aldım, modem ayarlarını yaptım, kolay kurulum sihirbazını da gercekleştirdim ama bir türlü baglanamadım, yardımcı olursanız sevinirim

 112. ahm3t YazarYanıtla

  @coskun yürek
  Merhaba;
  Modeminize verdiğiniz şifreleme tipi nedir?
  WPA şifreleme verdiyseniz bazı telefonlar bu şifreleme tipini desteklemediği için sorun olabiliyor. Daha az karmaşık olan WEP şifrelemeyi deneyiniz. Ayrıca rakamsal değerler kullanınız.

 113. ahm3t YazarYanıtla

  @Sertaç
  Merhaba;
  Modeminizi web arayüz kullanarak kurulum yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle Inca ve Pikatel modemlere ait bilgisayarınıza yüklediğiniz yazılımları siliniz. Daha sonra gerekli bağlantıları yaptıktan sonra web arayüz kullanarak modemi kurunuz. Kurulum bittikten sonra modeminize mutlaka WEP yada WPA şifreleme yapınız. Bu arada eğer modem TTNET hediyesi kampanya bir modemse kullanıcı adı sonundaki “@ttnet” değiştirilemediğinden Biri ADSL ile kullanmanız sorun olabilir. Bu durumda Pikatel modemi yetkili servisine göndermelisiniz.

 114. nazlı Yanıtla

  merhaba
  ben laptop ile kablosuz modeme bağlanamıyorum. ethernet kablosu ile bağlanabiliyorum modem ayarları için 192.168.1.1 girmek istediğimde ise bağlantı sorunlarını tanıla yazıyo bağlanmıyorum. nasıl çözebilirim?

 115. Engin PEKER Yanıtla

  Çok açıklayıcı ve net olmuş, emeklerinize sağlık. Çok iyi şekilde faydalanarak çözüme ulaştım ve tüm ayarları sorunsuz gerçekleştirdim. Teşekkürler…

 116. ahm3t YazarYanıtla

  @nazlı
  Merhaba;
  Modeminizi öncelikle bilgisayarınıza kablo vasıtası ile bağlayıp kurulumu yapınız. Kurulumdan sonra modeminizi WEP yada WPA şifreleme kullanarak şifreleyiniz. Modem SSID adınıda kendinize göre belirleyip kurulumu tamamlayınız. Kablosuz ağlarınızı baştan oluşturunuz. Sorun muhtemelen şifresiz bir ağa erişmek istediğinizden(modeminize şifre vermemişsiniz veya şifre verip aktif hale getirmemişsinizdir) veya kablosuz bağlantıyı kurulumdan önceki SSID’e yapmak istemesinden kaynaklanmaktadır.

 117. ahm3t YazarYanıtla

  @Engin PEKER
  Merhaba;
  İlginize teşekkür ederiz. Site içi reklamlarımıza tıklayarak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu ücretsiz hizmetimizi devam ettirmemiz için bize faydanız dokunur.

 118. banu Yanıtla

  merhaba; pikatel aırmax-101 kablosuz modemim var sürekli düşük sinyal gösteriyor ve sonrada sinyal yok olarak bağlantım kopuyor ve bu çok sık tekrarlanıyor, yukarda yazan talimatlar yaptım , kanal ayarlarını 1,2,3 olarak tek tek denedim fakat aynı sonuç. bunun için başka ne yapabilirm, sorun nereden kaynaklanıyor? teşekkürler

 119. ahm3t YazarYanıtla

  @banu
  Merhaba;
  Sinyal seviyesinin düşük olması çevresel etkenlerden kaynaklandığı gibi bilgisayarınızdaki kablosuz ağ bağdaştırıcısından da kaynaklanıyor olabilir. Bu durumu çözmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.
  1- Modem ve bilgisayar arasındaki mesafeyi yakın tutmaya çalışınız.
  2- Modem ve bilgisayar arasında sinyal bozucu, azaltıcı etkenleri mümkün olduğunca azaltınız. Cep telefonu, tv, telsiz telefon, sarmal elektrik kabloları gibi etkenleri azaltınız.
  3- Modemi merkezi bir yerde bulundurunuz. Modeminizi bilgisayarınıza paralel seviyede tutmaya çalışını.
  4- Eğer bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve USB wireless dongle ile modeme bağlanıyorsanız bu aygıtın yazılımını kurmayıp sadece sürücüsünü yükleyiniz. Kablosuz bağlantınızı windows yönetece şekilde ayarlayınız. Bu notebook kullanıyorsanızda aynı şekilde olsun.

 120. mehmet Yanıtla

  merhaba
  bende pikatel airmax-101 modem var ben uzun süre kablosuz laptobda sorunsuz kullandım ve dün birden bire internete baglanamadım köşedeki kablosuz ag simgesinde ,sarı ünlem amblemi belirdi pcde ,kablosuzsu engelleyip tekrar etkin hale getirdigimde 10 sn gibi kısa bi süre geliyor ve sonra tekrar gidiyor ..sarı ünlem tekrar beliriyor ilkbaşta kablodan şüphelendim degiştirdim fakat yine aynı sorunla karşılartım ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekür ederim

 121. ahm3t YazarYanıtla

  @mehmet
  Merhaba;
  Bu duruma sebep olan durumlar değişebilir.

  1)Modem eğer uzun süre açık bırakılmışsa bu tarz sorunlar çıkabiliyor. Yada açık halde iken olan elektrik kesilmelerinden ötürü bu tarz problemler olabiliyor. Modeme reset atıp kurulumu baştan yapmanızı dilerim.
  2)Modem şifrenizde yaptığınız değişikliklerden ötürü bağlantı problemi yaşıyor olabilirsiniz.
  3)Bilgisayarınızdaki kablosuz bağdaştırıcınıza manuel olarak IP vermiş olabilirsiniz.

 122. Ahmet Enünlü Yanıtla

  WPA-PSK seçmeyin derim bi arkadasım wpaların 10 dk şifresinin kırıldığını söyledi wep daha iyiymiş

 123. ahm3t YazarYanıtla

  @Ahmet Enünlü
  Merhaba;
  Her şifreleme tipi her kablosuz bağdaştırıcı veya işletim sisteminde düzgün çalışmaz hatta bazen hiç çalışmaz. Bu yüzden kullanıcılar kendi işletim sistemi ve donanımlarına şifreleme tipini seçip uygulamlıdırlar. Yoksa en iyi algoritmaya sahip şifreleme tipini herkes için önermek yanlış olur.

 124. kahramancx Yanıtla

  ben bu kadar ucuz ve sıradan bir modem hayatımda görmedim son derece güvensizdışarıdan gelecek her türlü saldırıya açık sadece bu modem yüzünden mahkemelerde ve polis koridorlarında bekledim tt.netin bilgisayar mühendisi bile ayar yaptı yinede baş edemedik bunda frewall özelliği bırakın kendi ayakta zor duruyor başıma gelen bibu olaydan dolayı bi kaç hacker tanıştım denedik adam alt ağ maskesinden zımbacık dalıyor bi araştırma yapıpta bu modemi övseniz bana göre zycell bu kulvarda açık ara gidiyor milleti kandıranlar siz değimisiniz
  sırf bu yüzden sadece formata formatı kendi bildiğim halde
  zero çektirdim hardiske sadece 20sefer modem ayarı yaptırdım yok cebimden giden para 2yılda 600tl civarı bunun içinde taksi bakım onarım senin olsun hakkımı helal etmiyorum ne ttnete nede bu modemi yapanlara……….yeterr yaaabide övüyooo
  gel sana Adliyedeki dilekçelerimi polis tutanaklarımı gösteriyim ben hacker değilim ama hackercılık oynayan üç kişi ben dalga geçiyoo bu böyle olmazzz

 125. kahramancx Yanıtla

  size söz veriyorum kampanyamın bitmesine 1 ay kaldı bu modemi bi adres verin size göndericem en iyi hackerler Türkiyede peki en iyi yazılım mühendisleri nerede çindemi

 126. ahm3t YazarYanıtla

  @kahramancx
  Merhaba;
  Öncelikle yaşadıklarınız için geçmiş olsun diyorum. Sitemizin pikatel modemler ve bu modemlerin distrübütorlüğünü yapan Elkotek firması ile organik veya inorganik bir bağı bulunmamaktadır. Makalemizde sadece ürünün kurulum anlatımına yer verilmiş olup bu ürüne ait gelen sorular pikatel yetkilisinden destek alınarak cevaplanmıştır. Sitemize ürün hakkında yapmış olduğunuz yorumu aynen Pikatel yetkililerine aktaracağım. Herhangi bir dönüş olduğunda gelişmeleri bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 127. Özay Yanıtla

  Merhaba,
  benim iki sorum olacak,
  ben MAC filtreleme yapmak istiyorum yanlız ne kadar tum mac adreslerini denediysem de Su hatayı veriyor: “Girilen MAC adresi geçersizdir:”00-1e-40-35-3e-5a” ” ne kadar cok denediysem hep bu hatayı veriyor ne yapmalıyım yardım lutfen?
  digeri ise ,
  istasyon bilgisinde benim modemime bağlanan bilgisayarları göremiyorum..Var olmasına rağmen.. hiçbişey görünmüyor,boş.
  Teşekür ederim cevabınızı bekliyorum en kısa zamanda..

 128. ahm3t YazarYanıtla

  @Özay
  Merhaba;
  MAC filtreleme için adresleri teker teker aralarına iki nokta (:) koyarak yazıp Kaydet/Uygula butonuna tıklayınız.
  Modeminize bağlı bilgisayarları görmek için:
  Sol tarafta yer alan Aygıt Bilgisi – ARP menüsüne tıkladığınız zaman yerel ağda bağlantı kuran cihazların MAC ve IP adreslerini görebilirsiniz.

 129. Özay Yanıtla

  ahm3t :
  @Özay
  Merhaba;
  MAC filtreleme için adresleri teker teker aralarına iki nokta (:) koyarak yazıp Kaydet/Uygula butonuna tıklayınız.
  Modeminize bağlı bilgisayarları görmek için:
  Sol tarafta yer alan Aygıt Bilgisi – ARP menüsüne tıkladığınız zaman yerel ağda bağlantı kuran cihazların MAC ve IP adreslerini görebilirsiniz.

  Çok sağolun Gerçekten “:” koyunca oldu 🙂
  Arp kısmında da var uc kisi ama tam da emin olamiyorum baska birisi baglanırsa haberım olur mu ama olsun cok sagolun MAC sifrelemeden sonra kimse giremez..İyi çalışmalar Teşekkürler..

 130. ahm3t YazarYanıtla

  @Özay
  Tekrar merhaba;
  Yardımımız olduysa ne mutlu. ARP kısmında görünen client sayısı modeme bağlanmış kullanıcıları listeler. Bunun dışında başka bir menüde görüntülenmez. MAC filtreleme ve WEP veya WPA şifreleme de yaptıysanız korkmanıza gerek yok. Modeminize izinsiz kullanıcılar giriş yapamazlar.

 131. özgür Yanıtla

  wlan,ı kapamak istiyorum modemin şifresini istiyor admin ttnet veadmin password giriyorum modemin bilgilerine ulaşamıyorum acil cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 132. halil gökhan Yanıtla

  Merhaba,
  airmax 101 im var. lModemin ayarlarını yapıp internet baglanıyorum fakat kaydet ve yeniden başlat dediğimde modem fabrika ayarlarına geri dönüyor. 444 numaranızı 2 sefer aradım ortalama 15 er dakka bekledim yetkili biri cevap vermedi

 133. ahm3t YazarYanıtla

  @halil gökhan
  Merhaba;
  Bu durum için yetkili servisi aramaktan başka çareniz yok maalesef. Cihazınızda teknik bir arıza görünmektedir. Aşağıdaki adrese mail göndermeyi deneyiniz.

  cc_tuncay.ugur @ elkotek . com . tr

 134. arda Yanıtla

  kardeş ben tarif ettiğin yerlere girdim ama listede gelişmiş ayarlın altında kablosuz diye bir seçenek yok ne yapmam gerekiyor . en altta test yaptırıyorum kablosuz ağ kapalı çıkıyor.LÜTFEN YARDIM ET 🙁

 135. ahm3t YazarYanıtla

  @arda
  Merhaba;
  Kablosuz mod aktif olmayabilir. Birinci resimde gösterilen kısmın sizin modemde de aynı olmasını sağlayınız. Tüm bunlara rağmen yine kablosuz olarak herhangi bir şey göremiyorsanız pikatel çağrı merkezini arayınız.

 136. uzay Yanıtla

  bir arkadaşıma sifremi vermiştim oda herkeze dağıtmış sayenizde şifremi değiştirdim çok tesekür ederim

 137. whisky Yanıtla

  iyi gunLer arKadsLar Ya ßenim piKateL airmax 101 modemim vAr amA kuruLum cd yoq ßuNu nASıL ßuLaßiLirim yARdıMcı oLaßiLirmisiNiz?

 138. ahm3t YazarYanıtla

  @whisky
  Merhaba;
  Kurulumu CD olmadan web arayüz kullanarak yapabilirsiniz. Sitemizdeki pikatel ile ilgili modem anlatımlarını lütfen detaylı bir şekilde okuyunuz.

 139. HASAN ÜNLÜ Yanıtla

  merhabalara ben pikatel airmex-101 kullanıyorum modemimle alakalı ayarları yapılandırmak istiyorum ama bu vermiş oldupunuz admin ttnet veya password denedim işe yaramıyo sisteme grişi yapamıyorum acaba şifrelermi değişti

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba HASAN ÜNLÜ;
   Elinizde kurulum kitapçığı varsa buradan bakabilirsiniz. Yada pikatel çağrı merkezini arayıp öğrenebilirsiniz. Son olarak modeminizi resetleyip kurulum anlatımında belirtilen kullanıcı adı ve parolayı deneyebilirsiniz.

 140. Eren Ertuğ Yanıtla

  Öncelikle merhabalar.
  Kullandığım modelle kabloyla ınternete baglanabılırken, kablosuz olarak ınternete gırmeye calıstıgımda modem lıstesınde mukemmel olarak gozuken sınyal sevıyem ag baglantılarımda sınyal yok olarak gozukuyor. Çözemedım. Sımdıden teşekkürler 🙂

 141. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Eren Ertuğ;Sorunuz tam anlaşılamamıştır. Modeminizde kablosuz şifreleme yaptınız mı? Şifreleme tekniği olarak ne kullanıyorsunuz? İşletim sisteminiz nedir? Modeminize başka bir cihaz kablosuz olarak bağlantı kurabiliyor mu? Modeme masaüstü-dizüstü bilgisayarlardan hangisini kullanarak kablosuz olarak bağlanmayı deniyorsunuz?

 142. Emine Yanıtla

  Merhaba

  Ben telefonumdan pikatel airmax-101 kablosuz modemime bağlanamıyorum kimileri şifresini yanlış yazdığımı doğru yazarsam sorunumu halledebilceğimi söylüyor. Fakat ben şifremi defalarca kez deneyip kontrol ettim yanlış yazmıyorum. Acaba telefonumda mı sorun var diye düşündüm başka modemlere bağlanıyorum ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

 143. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emine;
  Şifreleme tipinde problem yaşıyor olabilirsiniz. Eğer modeminize bir notebook ile şifreli olarak bağlanabiliyorsanız buradaki sorun yüksek ihtimalle cep telefonu ve modeminiz arasındaki iletişim dilinden yani şifrelemeden kaynaklanıyor demektir. Modem şifrelemenizi WEP olarak değiştirmeyi deneyiniz. Ayrıca telefonunuzla farklı modemlerede bağlanmayı deneyiniz.

 144. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba TİKİ TAYANÇ;
  Bahsettiğiniz program ile başkasının netinden kullanma diye birşey söz konusu değil. Buradaki program sadece pikatel markalı modeminizi kurmanıza yaramaktadır. Farklı amaçlar için kullanılmamaktadır.

 145. murat Yanıtla

  Bende 192.168.1.1 açılınca gelişmiş kurulumun altında kablosuz seçeneği yoktu bu neden acaba ?

 146. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba murat;
  Modeminizi şifreledikten sonra “Kablosuz” menü karşınıza gelecektir. Kurulum aşamasında sizden kırmızı yazılarla şifreleme işlemi yapmanızı isteyecektir.

 147. yavuz Yanıtla

  Görüntülü anlatımlı, Çok güzel bir paylaşım hazırlayan ve emeği geçen arkadaşlara Tşkler.. 😉

 148. deniz Yanıtla

  kardeşim çok sağol boyle bir bilgiyi paylaştıgın ıcın saat gecenın 1.45 şi şuan 1.5 saattır sıte sıte dolastım hıc bırı senın anlattıgın gıbı anlatmamıs elıne yuregıne saglık çok saol.. HAKKINI HELAL ET …;)

  • ahm3t YazarYanıtla

   deniz merhaba;
   Siz değerli okuyucularımızın ilgi ve alakası için ben teşekkür ederim. Faydamız olduysa ne mutlu.

 149. Süleyman Yanıtla

  merhabalar ahmet hocam, üst kat komşudan wierres modemden kablo atarak bağlantı alıyorduk şimdi modemi yeniden kurdu lakin abi bakıyoruz diyor sınırlı ağ veya ağ bağlantısı yok diyor.o evinden dizüstü ile bağlanabiliyor lakin biz diğer iki ev bağlanamıyoruz.. 🙁 🙁 wierres bağlantısı var ama ethernet sıfır..abi yardımlarınızı çok acil bekliyoruz..selam ve saygılar..

  e-mail: evindarim@hotmail.es
  lütfen acil yardım bekliyoruz..tşkler 😳

  • ahm3t YazarYanıtla

   Süleyman merhaba;
   Modemin lan yapılandırmasını kontrol ediniz. IP atamalarının otomatik yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz. Modemde herhangi bir MAC filtreleme yapıldımı kontrol ediniz. Kullancığınız bilgisayarlardaki TCP/IP yapılandırması otomatik mi yoksa manuel IP ATAMASIMI mı yaptınız kontrol ediniz. Modeme bağlı iken bilgisayarlarınızda şu komutu veriniz.

   cmd (enter)
   gelen siyah ekranda ipconfig -release (enter)
   daha sonra aynı ekranda ipconfig -renew
   daha sonra aynı ekranda ipconfig -flushdns komutlarını çalıştırınız.

 150. mft Yanıtla

  arayüze hiç giremiyorm ondan dolayı nete kablosuz baplanamıyorum :S ama kablolu nette dolaşabiliyorum bir sorun olmuyor teknik servis de arayüze giremeden bişey yapamıyor ayrıca sadece bnm bilgisayarda değil başka bilgisayarlada denedik arayğze girmiyor… :S yardımcı olursanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba mft;
   Modeminizin varsayılan ağ geçidi ne olarak görünüyor. Yani arayüze hangi IP numarası ile bağlanmayı deniyorsunuz. Modeminize bağlı durumda iken komut satırında “ipconfig” komutunu verince “Varsayılan Ağ Geçidi” olarak ne görünüyor? Web arayüzüne erişmek için hangi tarayıcıyı kullaıyorsunuz? Modeme reset atıp giriş yapmayı denediniz mi? Bu sorunların cevaplarını verirseniz size sağlıklı bilgiler sunabiliriz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   savas merhaba;
   Modem web arayüz şifresini hatırlamıyorsanız eğer modeme reset atmalısınız. Kablosuz şifreleme için kullandığınız şifreyi hatırlamıyorsanız web arayüze girip bakabilirsiniz. Bunu nasıl yapabiliyoruz diye sormadan öncede haberimizi ve daha önceki yorumları lütfen okuyunuz.

 151. sfrn Yanıtla

  merhaba,

  yeni bir wi-fi usb adaptör aldım ve Pikatel Airmax 101 modemden bağlanmaya çalışıyorum ama bağlanamıyorum. aynısı samsung ceptelefonumda başıma geldi ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varmı.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba sfrn;
   Modeme verdiğiniz şifreleme tipini adaptörünüz desteklemiyor olabilir. Modeminizde MAC filtreleme gibi güvenlik önlemleri alınmış olabilir. Ne hatası aldığınızı belirtirmisiniz.

 152. caner altınkaynak Yanıtla

  MRBLAR BEN TTNET TEN TUKNETE GEÇİŞ YAPTIM FAKAT MODEMİMİN KİLİTLİ OLDUĞU İÇİN NETE GİREMİYORUM ÜYE NUMARAM 3123760515 KİLİDİMİN KALDIRILMASINI İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM MÜŞTERİ HİZMETLERİNİN Bİ YARARI DOKUNMADI

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba caner altınkaynak;
   Modeminizi Pikatel yetkili servisine göndermeniz halinde içerisinde sabit duran @ttnet ibaresi sıfırlanacaktır. Aslında göndermeden de yapılabilecek bir durum ama ileri bilgisayar bilgisi gerektiren konulardır.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba mustafa uzun;
   Servis sağlayıcınızı arayarak internet için kullanıcı adı ve parolanızı öğrenebilirsiniz.

 153. DUYGU Yanıtla

  5800 tlm kablosuz nete balamak ıstoyorum ama hatavar dıyo dıyokı wpa ön sözcük paylasım aracı gecersız dıyo gecersız

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba DUYGU;
   Modeminizin SSID adını değiştiriniz. Ayrıca şifrelemeyi düzgün yaptığınızdan emin olunuz.

 154. uğur çelik Yanıtla

  merhabalar,bu modemde acses point mı ve gelişmiş yapılandırma ayarlarını açıklasınız daha iyi olurdu,yani daha iyi verim alabilmek için gelişmiş ayarlar menüsündeki ayarlar nasıl olmalıdır

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba uğur çelik;
   Bu ürünü satan firma üründen desteğini çektiği için maalesef sitemizde geniş açıklamalara yer veremiyoruz. Teknik olarak modemin bütün özelliklerini sayfamızdan açıklamak akıllıca değil.

 155. acar54is Yanıtla

  Merhaba, Ben fiberobtik internet kullanıyorum fakat AIRMAX-101 kablosuz modemi kullanmak istiyorum yardınm istiyorum lütfennn

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba acar54is,
   Kullanmış olduğunuz modem Fiber Optik bağlantıyı desteklememektedir.

 156. gökçenur Yanıtla

  merhaba ben 192.168.1.1 yazıyorum kullanıcı adı ve şifre istiyor. yazdıklarımı da kabul etmiyor yardımı olurmusunuz

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba gökçenur,
   Eğer kitapçıkta yazılan şifreleri kabul etmiyorsa modeme reset atmaktan başka çareniz yok maalesef.

 157. Rasim Günal Yanıtla

  Ben pikatel aırmax – 101 kullanıcısıyım ama kullandığım üründen hiç memnun değilim..8mb internet paketim var ama %100 verimle yararlanamıyorum.Bunun tek nedeni modem olmamakla beraber modemimde de sorun oldugunu düşünüyorum.Bunu nasıl giderebilirim veya şu anki modemim yerine hangi modemi önerirsiniz?
  Teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Rasim Günal,
   Kullanmış olduğunuz modeme ait teknik destek alabileceğiniz bir yer sanırım artık yok. Modemi üretenlerde bu marka ve model modemin sorunların bıkmış olacaklar ki desteklerini de kestiler. Size önerebileceğim modem markaları şunlardır: Airties, Zyxel şaşmayın derim. Farklı modem markaları var ama bu modem için teknik destek ihtiyaçlarınız oldukça hızlı karşılanmaktadır. 8Mbite kadar olan adsl bağlantılarında sorunlar yaşanmaktadır. Bağlı bulunduğunuz telekom santralini arayarak ölçüm yaptırabilirsiniz. Aslında olayda birazda diretirseniz port değişikliği ile hızınızı da arttırabilirler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba tuğçe,
   Modeminize kablo ile bağlanıp web arayüzüne girip bakabilir, değiştirebilirsiniz. Tabi web arayüz içinde ayrı bir şifre vardır. Bu şifreyi de bilmiyorsanız modeminizi resetlemekten başka çareniz yok maalesef.

 158. mustafa Yanıtla

  .. herif adam modemiş şifrewsini soruyor, siz servis sağlayıcıyı rayın diyorsunuz. helal olsun. bir şey bilmediğiniz ne kadar belli ….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba mustafa rumuzlu geri zekalı arakadaş,
   Önce yapılan yorumları ve verilen cevapları iyi okuyun. Sizin cahilliğinizle uğraşacak vaktim yok !!! Doğan Online (Servis Sağlayıcınız) ile iletişime geçip hakkınızda şikayetimi de yaptım bilginize.

 159. hüseyin Yanıtla

  Merhaba. Pikatel airmax-101 modemim var.Kablosuz internet bir süre sonra kapsama alanı dışında gözüküyor ama kablolu internet var sorunun kaynağı ne olabilir ?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba hüseyin,
   Kablosuz ağa ne ile bağlanıyorsunuz ve diğer bağlı cihazlarda da aynı sorunu yaşıyor musunuz? Eğer modeme olan mesafeniz uzaksa bu durum yaşanabilir.

 160. bazarcool Yanıtla

  benim modemime girenleri görmek istiyorum nasıl bakabilirim???DHCP ve ARP nedir???

 161. merve Yanıtla

  benim pikatel airmax 101 modemmim var bir ara telefon bağlantı kablosında kopma yaşadık tamir ettik ama şımdı wlan ışıgı yanmıyor ve telefon kablosuzumda da gözükmüyor fakat internete girebiliyoruz ne yapmamızı önerirsiniz teşekkürler.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba merve,
   Sorunuzu tam anlayamadım? Telefon kablosuzumda gözükmüyor derken neyi kastettiniz? Telefon bağlantı kablosundan kastınız modeme giden telefon hattına ait kablo mu bozuktu?

   • merve Yanıtla

    benim kendime ait telefonumdan modemime bağlanmıyorum.ve evet telefon hattına ait kablo bozuktu ve hala wlan ışığı yanmıyor

    • ahm3t YazarYanıtla

     Merhaba merve,
     Öncelikle kablosuz modem sadece sizin telefonunuzdan mı görünmüyor onu belirtiniz. Eğer sizin telefonunuzdan görünüyor fakat bağlantı kuramıyorsanız modeminizin şifreleme tipini WEP yapınız. Ayrıca modemde MAC filtreleme yada kullanıcı sınırlaması var mı kontrol ediniz. Bu bilgiler ileri seviye teknik bilgi gerektirebilir. Bir bilen veya bilgisayarcıdan destek almanızı tavsiye ederim. Yoruma cevap yazarak sonuca ulaşamayabiliriz.

     • merve

      çok tesekkurler yardımcı oldugunuz için saolun

 162. chevne Yanıtla

  ayarları yaparken sürekli kurulumdan düşürüyor beni ve ayarları yapamıyorum modeme rest atmam gerekiyor ve tekrar girdiğimde yine aynı sorun oluyor .

 163. Meltem Yanıtla

  Merhaba
  3 gündür ttnet cagrı merkezıyle konusuyorum ve hiçbir çözüm bulamadım. Airmax 101 modemi kullanıyoruz. Modeme sinyal gelmiyor, açıp kapatıyoruz modemi daha sonra internet geliyor ama 2 dakika daha sonra tekrardan kırmızı ışık sonrasındakı 3 yada 4 ışık gidiyor. Ne yapabilriz yardımcı olursanız çok sevınırım..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Meltem,
   Modem üzerinde kullandığınız splitter(hat ayırıcı) arızalnmış olabilir. ADSL hattına bağlı paralel bir telefon cihazından kaynaklı olabilir. Kullandığınız telefon kablolarında sorun olabilir. Örneğin telefon kablonuzu aktarma aparatı ile uzatırsanız sinyal seviyeniz düşer. Evinizdeki telefon hattını şu şekilde yapılandırın.
   1- Eve gelen telefon hattından çıkan kabloyu öncelikle splitter cihazının line girişine takınız. Splitterın diğer ucunda (DSL) modeme giden kabloyu takınız. Phone yazan kısmada telefon ve parlel hattınız varsa burdan kullanın. Örneğin evinizde 2 telefon var. bu telefonlar için hattınızı splitterda “phone” yazan yerden hat çekerek çoğaltınız. Mesela yan odanızdaki telefon hattına direkt telefon kablosu bağlamayın. Bu durum sinyal seviyenizi düşürür ve bağlantı kopması yaşamanıza neden olur.

 164. ilker Yanıtla

  MERHABALAR
  pikatel 101 icin firmware güncellemesıne ıhtıyacım varfirmware güncellemesını bulamadım konu ıle ılgılı yardım edebılırısınız
  tşkler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ilker,
   Bu modemin piyasade teknik desteği firma tarafından artık verilmemektedir.

 165. murat Yanıtla

  Merhaba airmax101 modemi var ve vpn ile sirket bilgisayarımdan bağlanamiyorum ne yapmam gerekli. Aynı modem anlamda var ondan baglanabiliyorum

 166. Melike Ünver Yanıtla

  Merhaba
  Bende Pikatel Aırmax-101 kullanıcısıyım. Benim sorunum modemin bağlı olduğu bilgisayar, leptop ve akıllı telefonlarla herhangibirinden wifiye bağlanırken hata oluşuyor. Modem resetlenınce düzeliyor fakat bu işlemi sık sık tekrarlamak gerekiyor yardımcı olurmusunuz lütfen

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Melike Ünver,
   Modeminizin kanalını sabitlemeyi deneyin. Çevrenizde çok sayıda kablosuz erişim noktası varsa bu durum normal. Oturduğum sistede yüzlerce kablosuz sinyali var. Aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef.

   • Melike Ünver Yanıtla

    Çevremde çok kablosuz erişim var evet sürekli resetlemek çok ciddi bi sorun. Yalnız modemin kanalını sabitlemeyi nasıl yapabilirim?

 167. sefa Yanıtla

  merhaba.az once internete bagli olmama ragmen birden internet baglantisi kesildi ve suanda wifi cekiyor gozukmesine ragmen baglanti saglanamiyor.modem pikatel airmax-101 192.168.1.1 adresine baglanmaya calistigimda da hata veriyor sizce ne yapmaliyim?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba sefa,
   Modeme farklı bir cihazdan bağlantı sağlanıyor mu? Kablo bağlantısı ile bağlantı var mı? İki durumda da sonuç olumsuzsa modemde teknik bir arıza olması söz konusu. Sorun devam ediyorsa modeme reset atıp tekrar kurmayı deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir