TTNET’in vermiş olduğu Pikatel Airmax 101 modemler ile ilgili sık karşılaşılan kablosuz modem yapılandırması ile ilgili haberi özel olarak tekrar yapmak istedik. Bu konu hakkında sitemize oldukça fazla yorum gelmektedir. Sorun çözümüne  siz değerli kullanıcılarımızın cevaba daha kolay ulaşabilmeniz için yetkili kişilerden gelen yorumlar sayesinde bu haberimizi hazırladık.  Umarız birçok Pikatel Airmax 101 kullanıcısı için bu haberimiz bir kaynak olur.Pikatel Airmax 101 ADSL modemlerde kablosuz ayarları yapmak

1)      Web tarayıcı (Internet Explorer,Mozilla Firefox,Opera,Google Chrome,Safari gibi) açılır ve adres satırı silinip 192.168.1.1 yazılır.Kullanıcı adı kısmına admin yazılır ve şifre kısmına ttnet veya password yazılır,giriş yapılır.
2)Soldaki açılan menüden Kablosuz ve hemen altından Temel seçilir.SSID yazan kısma Türkçe karakter içermeyen bir isim yazılır.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.
3)Yine soldaki menüden Temelin hemen altındaki Güvenlik kısmına tıklanır,en üstte SSID seç kısmında az önce yazdığımız isim görürür,Ağ kimlik denetiminden WPA-PSK seçilir,WPA paylaşımlı şifreye en az 8 en fazla 63 haneli Türkçe karakter içermeyen bir şifre yazılır,başka hiç bir şey değiştirilmeden kaydet/uygula butonuna tıklanır.

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız..

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather