Pikatel Combo ADSL Modem Resimli Kurulum Anlatımı

pikatel combo

PikatelCombo ADSL Modem Resimli Kurulum Anlatımı

Aşağıda PikatelCombo ADSL modem kurulumu detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Kuruluma başlamadan önce bilgisar-modem bağlantımızın doğru olduğundan emin olunuz. Modemimiz kablolu modem olduğu için bilgisayarımızda bir adet ethernet girişi bulunmalıdır. Modemi bu ethernet girişinden kablo vasıtası ile bağlıyoruz; adaptör ile elektrik bağlantısınıda sağladıktan sonra telefon hattımızıda splitter(ayırıcı) vasıtası ile modeme bağlıyoruz. Bu aşamadan sonra aşağıdaki resimli anlatımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Kurulum aşamasında aklınıza takılan tüm sorularınızı alt kısımda bulunan “Yorum Bırakın” kısmından sorunuz. Bunun dışındaki sorularınız cevaplanmayacaktır. Ayrıca kurulum ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız yukarıda yer alan Teknik Servis kısmını okumanızı öneririz. Herkese kolay kurulumlar diliyorum.
1- Bu resimde modemimizin önden görünüşü mevcuttur. Öncelike Power, Lan ışığının normal bir şekilde yanması gerekmektedir. DSL ışığınında telefon hattını taktıktan bir müddet sonra sabit konuma geçmesi gerekmektedir. Bu durumlar sağlandıktan sonra diğer adıma geçebiliriz. DSL ışığı sabit yanmıyorsa Telekom 444 0 375 numaralı hattı arayıp hat durumu hakkında bilgi alınız.

pikatel combo

2- Herhangi bir tarayıcı ile (IE, Firefox, Opera gibi) adres satırına 192.168.7.1 yazarak modem web arayüzüne erişiyoruz. Burada resimde de belirtildiği gibi kullanıcı adı ve parola kısmına büyük harflerle “DSL” yazıyoruz. “OK” tuşuna bastıktan sonra kurulumu yapacağımız menüler karşımıza gelecektir.

pikatel combo

3- Bu sayfada sağ kısımda yer alan “Quick Configuration” kısmına tıklıyoruz ve diğer adıma geçiyoruz.

pikatel combo

4- Burada doldurulması gereken yerler resimde belirtilmiştir. Encapsulation ayarımız “PPPoE LLC” olmalıdır. VPI / VCI ayarımız 8 /35 olmalıdır. Kullanıcı adı ve parola kısmınada servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve paroları girilmelidir. Bunları yaptıktan sonra alt kısımda yer alan “Submit” butonuna tıklayıp diğer adıma geçiyoruz. Aşağıda servis sağlayıcılara göre kullanıcı adı ve parola giriş örnekleri bulunmaktadır.

TTNET:
Kullanıcı Adı: örnek@ttnet
Parola:parolanız

SmileAdsl:
Kullanıcı Adı: örnek@smileadsl.com
Parola:parolanız

Superonline:
Kullanıcı Adı: örnek@superonline
Parola:parolanız

şeklinde yapılandırma olmalıdır.

pikatel combo

5- Karşımıza çıkan kutucuğun üzerindeki yeri resimdeki gibi tıklayıp “Yes” butonuna basıp diğer adıma geçiyoruz.

pikatel combo

6- Daha sonra yine menülerden sağ üst kısımda yer alan “Admin” kısmına giriş yapıyoruz.

pikatel combo

7- Karşımıza gelen ekranda “Commit & Reboot” kısmına tıklıyoruz.

pikatel combo

8- Açılan pencere orta kısımda yer alan “Reboot Mode” kısmında “Reboot” seçip “Commit” butonuna tıklıyoruz.

pikatel combo

9- Karşınıza bu ekran geliyorsa kurulum sorunsuz tamamlanmış demektir.

pikatel combo

10- Bu resimde yazılanları uygulayınız. Eğer kurulumda sorun yaşıyorsanız Admin ekranında sağ üst kısımda yer alan “Diagnostics” kısmına girerek bir test yapabilirsiniz. Kurulumun hangi aşamasında sorun var bunu burdan rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

pikatel combo

PikatelCombo ADSL modem kurulumumuz başarı ile tamamlanmıştır. Kurulum aşamasında karşılaştığınız tüm sorunları sayfanın alt kısmında yer alan “Yorum Bırakın” belirtebilirsiniz. Ayrıca ücretli Teknik Servis Hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Bol ve güvenli internet dolu günler:)

pikatel combo


Kaynak göstermek şartı ile her türlü amaç için bu haberi kullanabilirsiniz.

71 yorum

 1. Ebru Yanıtla

  Merhaba ben pikatel combo kablolu modemimi kurdum. Ancak wireless özelliğide var dediler. Onun nasıl kurulacagını bilmiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ebru Hanım;
  Kullanmış olduğunuz modem sadece kablo vasıtası ile iletişim kuran bir adsl modemdir. Modeminizin dahili kablosuz (wireless) özelliği mevcut değildir. Modeminizi kablosuz hale getirmek mümkün ama bunun içinde Access Point cihazına ihtiyacınız vardır. Yani modeminiz bu şekilde sadece kablolu kullanıma uygundur. Pikatelin kablosuz modemi Airmax 101 ‘dir.

 3. metin Yanıtla

  ea130 modelin firmware yazılımını bulamıyorum,yardımınızı rica ediyorum,teşekkür ederim

 4. metin Yanıtla

  iginiz için teşekkür ederim,fakat verdiğiniz linkte sadece kolay kullanım kılavuzu var,güncel firmware yazılımı bulamadım,ben modemi şu an kullanıyorum fakat günde iki üç defa kopmalar ve donmalardan dolayı güncellemek istiyorum,sorunumu halletmenizi rica ederim.
  teşekkürler.

 5. metin Yanıtla

  maalesef,modem hata veriyor bu,firmanın modeme desteği yok,işin üzücü tarafı bilgisayarcılarda bu modem hala satılıyor.
  pikatelmi???,kimseye tavsiye etmem bende artık asla kullanmam.

 6. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Metin Bey;
  Dediğiniz gibi şu sıralar Pikatel ürünleri oldukça sorunlu durumda. Bu gelen yorumlardan ve sorulardan da anlaşılmaktadır. Üzücü bir durum ama sizi farklı ürünlere yönelmeniz konusunda yönlendireceğim.

  Airties veya US Robotics çözümlerini deneyebilirsiniz.

 7. Kalempil Yanıtla

  Arada gidip geliyor Pikatel Combo modemler. Kabloları çıkarıp takın. Telefona bağladığınız kabloyu, modemin arkasındaki kabloları. Olmuyorsa, bir bardağa su doldurun, bir rulo peçeteyi katlayarak küçük bir dikdörtgen elde edin, ardından yarısını bardağa sokarak ıslatın. sonrasında modemin üstünü, altını, masanın modemi koyduğunuz kısmını ıslatın. modemi serinletin yani.
  işe yarıyor bende bu yöntem. komik biraz, ama işe yarıyor.

 8. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kalempil;
  Her elektronik devrenin soğumaya ihtiyacı olduğu gibi modemlerde ısı üretirler ve bazen aşırı ısı ve yoğunluk yüzünden kilitlenirler. Gerçi içerisinde bulunduğumuz şu mevsimde doğal soğutma ortamları oluşacaktır:):)

 9. tuna olgaç Yanıtla

  modemi dediğiniz gibi ethernetten bağladım fakat 192.168.7.1 sayfası açılmıyor. subnetleme gerekli mi gerekliyse nasıl yapabilirim.

 10. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tuna;
  Modeminiz eğer birebir bu model ise bu numara ile giriş yapabilirsiniz. Pikatelin yeni seri modemlerin ise komut satırında şunları yapıp varsayılan ağ geçidinizi görebilirsiniz.

  Başlat>Çalıştır>cmd>enter karşınıza gelen ekrana ipconfig yazıp enter tuşuna bastığınız zaman karşınıza gelen ekranda “Varsayılan Ağ Geçidi” kısmında yazan numara modeminizin webarayüzüne erişim için gerekli olan IP numarasıdır.

 11. tuna olgaç Yanıtla

  kısaca şöyle anlatıyım durumu: modemi ethernetten bağlıyorum ve hiç bişi olmuyo ışıklar sabitleniyo ama internet bağlantısına dair hiç birşey hiç bi simge bi uyarı görünmüyo… ve o sayfaya giremiyorum. dediğiniz ağ geçidi numarasını nasıl kullanabilirim yardımcı olabilirmisiniz? modemim pikatel combo burda resmi olan modem ama ethernetten bağlıyınca böyle oluyo yarmcı olabilirmisiniz?

 12. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tuna;
  Modem yapılandırmanızı düzgün yaptığınıza emin misiniz? Ayrıca internet sayyalarını açmak için farklı tarayıcılar ile de deneme yapınız. Örneğin firefox ile giriş yapmayı deneyiniz. Modeminizi farklı bir yerde deneyiniz. Farklı konumda çalışacakmı bir deneyin. Orda da aynı şekilde çalışmıyorsa modeminiz arızalanmıştır.

 13. tuna olgaç Yanıtla

  modemi usbden kullanıyorum ama indirmede sorun yarattığı için ethernete geçmeye karar verdim. fakat durum böyle. ilginiz için teşekkürler. denemeye devam edeceğim…

 14. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tuna;
  Ethernet donanımınızın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Modemi USB girişinden dahi kursanız oda ethernet gibi çalışır. USB ile kullanırken webarayüzüne erişebilirsiniz.

 15. tuna olgaç Yanıtla

  peki ayarları usb ile bağlıyken yapıp sonra etheti taksam işe yarar mı? eğer bi sorun yoksa modemi ethernetten kullanabilirmiyim?

 16. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tuna;
  USB ile bağlı iken modem webarayüzüne erişebilirsiniz; fakat aldığınız ip numarası farklılık gösterebilir. Bunu kontrol ettikten sonra giriş yapmayı deneyiniz.

 17. tuna olgaç Yanıtla

  peki çok teşekkür ederim ilginiz için dediklerinizi uygulayacağım çok saolun iyi günler

 18. Mehmet Yanıtla

  pikatel modem kullanıyorum ama 192.168.7.1 sayfasını açamıyorum. Sayfa görüntülenemiyor. Farklı tarayıcılarda da denedim.Yardımlarınızı bekliyorum..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mehmet;
   Öncelikle modeminiz çalışıyor mu? Farklı tarayıcılar dışında farklı bir pc üzerinden webarayüze erişimi deneyiniz. Bilgisayarınızın ethernet girişinde problem olabilir. Farklı bir cihazda da çalışmıyorsa modeminizde teknik bir sorun mevcuttur. Modeme reset atmayı deneyip kurulumu tekrar yapmayı deneyiniz. Yine olumsuz durumla karşılaşırsanız ürün garantisi devam ediyorsa ürün teknik servisine başvurunuz.

 19. ümit Yanıtla

  merhaba bende resimdeki pikatel combo modem kullanıcısıyım normal internette gezerken ir sorun yok fakat online oyunlarda sorun yasaıyorum lütfen yardım edin
  tesekkürler

 20. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ümit;
  Online oyunlardaki yaşadığınız sorun oyun için bağlanılan serverlardan kaynaklanıyor olabilir. Oyun için bazen port yönlendirmeleri yapılması gerekebilir. Modeminize bu durumlar için port açmalısınız. Bağlantı problemi online oyun uygulama serverlarından kaynaklanmadır.

 21. ümit Yanıtla

  İLGİNİZİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
  FAKAT ; port yonlendirmeyi nasıl yapcağım hakkında bilgi verebilir misinz ??

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ümit;
   Aşağıdaki linkte tıklayarak karşınıza çıkan PDF dökümanında 46. sayfadan başlayarak PORT Yönlendirme işlemi anlatılmıştır. Burada anlatılan işlemleri yaparak ilgili oyun için gerekli port yönlendirmesini yaparak yaşadığınız bağlantı problemlerini giderebilirsiniz. Port yönlendirmesine rağmen sorun yaşarsanız oyun sunucularından kaynaklanan problemler var demektir. Çünkü bu tarz oyunlar ülkelere göre bağlantı hızlarını değiştirebilirler.

   Pikatel Combomax Kurulum PDF

 22. özgen eker Yanıtla

  bende pikatel combomax modem var kablolu buna parca yada verıcı ekleyıp dız ustu pcye ınternet aktarabılırmıyım yanı dız ustu pcden gırebılırmyım uzaklıgı 120 m falan belkı yoktur uzaklıgı yardımcı olurmusunz msn adrsım ozgen_kanki@hotmail.com lutfen buradan ulasın bana

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Özgen Öker;
   Kablolu modemi kablosuz hale getirmek için Access Point denilen cihazlar bulunmaktadır. Fakat bu cihaza ödeyeceğiniz bedelin biraz daha fazlasını ödeyerek tamamen tek cihazla kablosuz bağlantı kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

 23. kaan avcı Yanıtla

  iyi günler,

  pikatel combo kullanıcısıyım(combomax değil),fakat nedense yeni bağlattığım netim sürekli gidip geliyor ve pikatelin 192.168.7.1 sitesini kapattığımda internetim gidiyor,ayrıca o sayfa açık olduğunda bile arada sırada kopmalar meydana geliyor buda bana gerçekten anlatılması tarifsiz çileler çektiriyor…(indirmeye çalıştığım dosyanın 40 saniye kala donması,bi dosyanın inmesine 3 4 saniye kala bile benim gergin bekleyişim vs vs…) nolur şu dertten kurtarın beni yalvarıyorum…modemimi yaz ayları kurup okul zamanı kaldırıyorum fakat daha önce hiç böyle bir sorunum olmadı internet geliyor ve kafasına göre kesilip geri geliyor.

  ayrıca pikatel combomax güncellemesi pikatel combo için de olurmu?

 24. Gurkan Yanıtla

  S.A.
  Pikatel Combo Plus modemim var. DSL link ısıgı saat: ~sabah 9:00 ila aksam 17:00 arası sürekli yanıp sönüyor. Bunun dısında kopma yasamıyorum. Ayrıca combo plus firmware neden yok :S Yetkililere söylinde bir an önce cıkarsan lütfen. Bir de net gitmeden hemen önce telefonu kulagıma götürdügümde cızrt cızzz diye sesler geliyor sonra kopyuor net^^. Bir de duvardan gelen hatta 3 kablo uzantısı var benım baglantı yapcagım kablo da 2 tane uzantı yanı duvarda ki kablodan 1 i bosta kalıyor:) yardım ltfn…

 25. ahm3t YazarYanıtla

  @Gurkan
  Merhaba;
  Sanırım kullandığınız modeme ait güncel bir firmware çıkartılmadı. Zaten o modellerde pek sorun çıkarmıyor. Genelde firmwareler sorunları düzeltmek, cihazdaki yazılımsal hata diyebileciğimiz noktaları gidermek için yapılır. Sizin sorununuza gelince: Sorun kaynağı olarak bana göre hattınızdaki bir problem mevcut.Telefonu kaldırdırğınız zaman parazit yapması sağlıklı değil. Bu hattın temiz olmadığını gösterir. İkincisi duvardaki kablolardan biri fazla ve sanırım diğerleri ile temas ediyor. Bu durumu düzeltiniz. Binaya gelen ana telefon hattı 2li kablodan oluşsunz. Ayrıca telefon-modem ayrımınıda splitter vasıtası ile yapınız. Paralel telefon kullanmayın, kablolarda kesme-ek olmasın. Bu durumları düzelttikten sonra internet bağlantınız ve telefonunuz sorunsuz çalışacaktır.

 26. Gurkan Yanıtla

  Paralel hat var ama telefon takılı degil sorun olurmu. Bu hattan nasıl kurtulurum?
  Saat 5:00 dan sonra herhangi bi sorun yasamaıyorum bunun nedeni ne olabilir. Simdiden sagolun.

 27. ahm3t YazarYanıtla

  @Gurkan
  Merhaba;
  Öncelikle TTNET’i arayarak konu hakkında bilgi ve destek alabilirsiniz. Evinizdeki telefon kablolarının düzenlenmesi için herhangi bir elektrikciden yardım isteyiniz.

 28. oğuzhan Yanıtla

  lütfen biri yardımcı olsun
  benım sorunum su bilg. format attım formattan sonra internete giremiyorum
  combomax modemım var ama ip gormuyor elle giriş yapmayı denedım (198.162.1.1) bu da acılmıyor
  müsteri hizmetlerinde ki bey ethernet kartında sorun olabilecegini soled, ben bu sorunu nasıl halledebilirim

  ayrıca baska bi kasa getirdim nete giriliyor

 29. ahm3t YazarYanıtla

  @oğuzhan
  Merhaba;
  Başka bilgisayar ile giriş yapabiliyorsanız eğer sizin kullanmış olduğunuz kasadaki varolan ethernet girişi arızalı olabilir, sürücüsü yüklenmemiş olabilir yada hatalı sürücü yüklemesi yapılmış olabilir, ethernet disable konumda olabilir, elle ip ataması yapılmış olabilir. Bu durumları kontrol edip sağlıklı sonuçlara ulaşmayı deneyiniz.

 30. fuat ögme Yanıtla

  ben biraz karıştırdm ayarları + bridge modu , disable suanda enable yapıp submit diyince tekrar disable kalıyor.
  ya bana nedenini söyleyin. yada nasıl modem ayarlarını fabrika ayarına cevirecemi?
  Acil gerekiyor lütfen.

 31. ahm3t YazarYanıtla

  @fuat ögme
  Merhaba;
  Modemi fabrika ayarlarına geri çevirmeniz için web arayüzde bu link mevcut. Ya burdan yaparsınız yada modeminizin arkasında bulunan reset butonu vasıtası ile fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.

 32. bilgisayarcıı Yanıtla

  arkadaşlar ben bil öğretmeniyim. meb hattının kullanıcı adının @ den sonsası ne oluyo bileniniz varmı.

 33. ahm3t YazarYanıtla

  @bilgisayarcıı
  Merhaba;
  Kullanmış olduğunuz modem kampanya modem olduğu için uzantı şu şekilde olacaktır.

  kullanıcıadı@ttnet;

  MEB hattını kullanan modemlerde ise:

  kullanıcıadı@meb;

  şeklinde olacaktır. Fakat kampanya modemdeki @ttnet uzantısı değiştirilemediği için modemi yetkili servise gönderip ayarlarını kullanıcıadı@meb olacak şekilde değiştirtmelisiniz.

 34. PS3 Yanıtla

  Merhaba,

  Pikatel Combo modemimle ethernet üzerinden laptopa bağlıyım. Ancak 15-20 metrelik bir ethernet kablosu alıp, salondaki PS3’e bağlamayı istiyorum. Bu konuda bir iki sorum olacaktı size;

  1 – Ethenet ile PS3’e bağlasam bu modemi, sorunsuz çalışır mı? Herhangi bir ayar gerekir mi?
  2 – Şu an bağlı olan ethernet ‘lan’ çıkışından bağlı, yanında da bir tane console diye bir çıkış var. PS3’e bağlanacak olan etherneti, bu mevcut lan kısmına da bağlayabilirim, ancak o zaman her seferinde laptopa balanan kablyu çıkarmamm gerekir. Acaba yanında console çıkışına bağlasam olur mu? Çalışır mı?

  Biraz uzun oldu ama böğenmem gereken bir konu, çok teşekkür ederim şimdiden.

  Kolay gelsin.

 35. ahm3t YazarYanıtla

  @PS3
  Merhaba;
  Bunun için birden fazla ethernet çıkışına sahip olmalısınız. “Console” kısmı farklı ayarlar için kullanılır. Ethernet bağlantısı ile bağlanırsanız sorun olmaz ama çıkışı çoklayacak aygıtlar kullanmalısınız. Bir HUB yada Switch cihazını modem ile beraber kullanmalısınız.

 36. PS3 Yanıtla

  Tekrardan merhaba,

  Cevabınız çok teşekkürler. O halde ‘lan’ girişine bağlayıp, laptopu çıkarmak şartı ile kullanabilirim sanırım. Hub ya da switch’i de sanırım ikisini bir arada kullanmak istersem almalıyım, doğru anladım değil mi?

  Tekrar teşekkürler.

 37. ahm3t YazarYanıtla

  @PS3
  Merhaba;
  Evet bu şekilde kullanabilirsiniz. Hub yada switch i beraber kullanmanıza gerek yok. İkisinden birini kullanabilirsiniz; aynı vazifeyi görmektedirler. Bunlardan birini alırsanız (8-16-24-48 li gibi) bağlantınızı bu sayılar kadar arttırabilirsiniz.

 38. PS3 Yanıtla

  Çok teşekkürler, bir sorun olursa tekrar rahatsız ederim 🙂

  Kolay gelsin.

 39. emre Yanıtla

  Merhaba aynı modemden bende de var modem 8 port girişli hub a bağlı internet bağlantısını ordan alıyorum 4 makina hub üzerinden bağlanıyor ancak 3 makinada bağlantı oluyor 4. makina bağlandığında diğer makinalardan biri iptal oluyor bunun sebebi ne olabilir acaba yardımcı olurmusunuz…teşekkürler

 40. ahm3t YazarYanıtla

  @emre
  Merhaba;
  Bu durumda tüm bilgisayarların TCP/IP ayarlarının otomatik olmasını sağlayıp modemi açık kapatınız. Eğer aynı problem devam ediyorsa bu sefer tüm bilgisayarlara manule IP atamayı deneyiniz. Son olarak kullanılan HUB cihazında teknik bir arıza olabilir.

 41. mRt Yanıtla

  S.a Beyler ben yeni Pc aldım gecen gun vista oldugu için modemimi kuramıyorum bi bilginiz varsa yardım ede bilirmisiniz kurmam için pc’yi xp’yemi çevirmem lazım yine ? şimdiden teşekür ederim

 42. ahm3t YazarYanıtla

  @mRt
  Tekrar merhaba;
  Sorunuz için pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  Cihaz, Vista İşletim sistemiyle sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Modemi Web arayüzünden de kurulum yapabilirsiniz. Kurulum esnasında yaşamış olduğunuz problemden dolayı bize 444 0 570 nolu destek hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 43. SaNeR Yanıtla

  Bende yukardan belirtilen modemi kullanıyorum fakat benim dns ile ilgili sorunum var otomatik yaptığımda kesinlikle görmüyo bende elle ayarlıyorum bi ikinci sorunumda counterstrike source arkadaşım çok rahat oynarken ve onda birsürü server bulurken bende çok az server buluyo ve oyundan atıyo arkadaşımda smile kullanıyo bende vede yan komşum yardımlarınız için şimdiden tşkr…

 44. ahm3t YazarYanıtla

  @SaNeR
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  Oncelikle Pikatel Combo modemde kullanici dns sorunu yasiyorsa cozum icin su islemler yapilabilir;

  Internet explorer ekrani acilarak adres satirina modemin ip si yazilarak (192.168.7.1) gelen ekranda kullanici adi:DSL parola:DSL seklinde girildiginde modem arayuz ekrani gelir.Acilan sayfada Quick Confiuration bolumunden ”Primary DNS Server:195.175.39.39”,”Secondary DNS Server:195.175.39.40” degerleri girildikten sonra sol alt taraftan Submit yapilir.Daha sonra sirasiyla Admin-Commit&Reboot-Commit-Reboot komutlarini tiklarsak dns cozumlemesi modem tarafindan yapilir ve problem cozulmus olur.

  Oyun ile ilgili yasanan problemin cozulebilmesi icin kullanici modem icerisinde gerekli oyun icin port acma islemi yapabilir.Fakat bunu yapabilmesi icin tabii ki sozkonusu oyun ile ilgili port numarasini bilmelidir.Internette yapacagi arastirma ile port numarasina ulastiktan sonra port acma islemini ise su sekilde gerceklestirebilir;

  Yukarida belirttigim modem arayuzune girildikten sonra ust kisimdaki ana basliklardan Services bolumune giris yapilinca ”NAT Options:NAT Rule Entry” olarak secilip alt taraftan Add sekmesine tiklayarak port acilacak ekrana ulasilir.Acilan ekranda yapilacak degisiklikler sirasiyla su sekildedir:

  -Rule Flavor:RDR
  -Rule ID :3
  -IF Name :ALL
  -Protocol :ANY
  -Local Address From:(portun yonlenecegi ip adresi)
  -Local Address To :(portun yonlenecegi ip adresi)
  -Destination Port From:(sozkonusu oyun icin gerekli port numarasi)
  -Destination Port To:(sozkonusu oyun icin gerekli port numarasi)
  -Local Port:(sozkonusu oyun icin gerekli port numarasi)

  Yukarida belirttigim duzenlemeler yapildiktan sonra kayit islemi icin sirasiyla Submit-Admin-Commit&Reboot-Commit-Reboot komutlarina tiklayarak port acma islemini tamamlayabilirsiniz.

  Not:Belirtilen cozume ragmen kullanicida ayni sorun devam ederse 444 05 70 ve 212 3363991 numarali teknik destek hattimizdan 7/24 musterilerimiz yardim alabilirler.

  Saygilar…

 45. Mete Yıldırım Yanıtla

  modemim ip alamıyo . her 2 dk da bir kendini resetliyor.. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum . internetim yaklasık 10 gündür yok .. acil cevap rica ediyorum yetkililerden.. teşekkürler

 46. ahm3t YazarYanıtla

  @Mete Yıldırım
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:

  Bu internet kesintisi DSL hat sinyalinden kaynaklanabilir. Hat sinyalinizi servis sağlayıcınızı arayarak kontrol ettiriniz. Problem çözülmediği takdirde bize 444 0 570 nolu destek ulaşın lütfen. İyi çalışmalar.

 47. HÜSEYİN KÖĞCE Yanıtla

  @ahm3t
  pikatel combo marka bir modem almıştım.ptt den şimdilik çalışmıyor.size nasıl ulaşabilirim.telefon numaram.05376875528.modemi alalı daha birsene olmadı .acilen bana ya modem yada tamiri yapılması lazım ilgilerinize teşekkür ederim.internet olmadığı için lütfen cep telefonumu aramanızı rıca ederim.

 48. HÜSEYİN KÖĞCE Yanıtla

  @ahm3t
  pikatel combo marka bir modem almıştım.ptt den şimdilik çalışmıyor.size nasıl ulaşabilirim.telefon numaram.05376875528.modemi alalı daha birsene olmadı .acilen bana ya modem yada tamiri yapılması lazım ilgilerinize teşekkür ederim.internet olmadığı için lütfen cep telefonumu aramanızı rıca ederim.peteteye gösterdim modemin arızalı dediler.
  444 05 70 şi ara dediler bir türlü ulaşamadım.

 49. ahm3t YazarYanıtla

  @HÜSEYİN KÖĞCE
  Merhaba;
  Sitemizin pikatel markası ile organik veya inorganik bir bağlantısı, ticari anlaşması yoktur. Sitemizde sadece ürüne ait kurulum anlatımı yapılmış olup bu ürünle ilgili gelen sorular kendi ekibimiz tarafından yanıtlanmaktadır. Bu yüzden ürünü belirtilen numarayı arayıp göndermelisiniz. Aşırı yoğunluktan dolayı erişimde güçlük çekebilirsiniz.

 50. fatih yörük Yanıtla

  Öncelikle iyi günler diliyorum.Ben Pikatel Combo kullanıcısı olarak sürekli sorun yaşıyorum.İnternetim sürekli kesiliyor.Online oyunlar oynayamıyorum.Özellikle Saat 19:00 dan sonra bu dahada sıklaşıyor , çıldırmak üzereyim.Splitter değiştirdim , kabloları değiştirdim ancak sorun devam ediyor.Windows7 Kullanıcısıyım sorun acaba ondanmı diye düşündüm fakat sanmıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim…

 51. ahm3t YazarYanıtla

  @fatih yörük
  Merhaba;
  Modem güncellemesi yapmayı deneyiniz. Ayrıca pikatel ürünleri hakkında sitemize sürekli şikayet yorumları gelmektedir. Bence modem değişimi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Değişim yapmadan önce telekomu arayarak bağlantı sorunlarınızın tam nedeni hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer oyndığınız oyun yurt dışı sunucularına bağlanıyorsa sorun yaşamanız aslında belirttiğiniz saatler arasında doğaldır.

 52. mustafa yılmaz Yanıtla

  pikatel combo modemini save leyemiyor her elektrik kesilmesinde netip kopuyor ayarlara tekrar girmem gerekiyor ama baglanmakta cok sorun yasıyorum

 53. can Yanıtla

  Pikatel combo modem bağlı pc var notebook ile kablosuz paylaşım yapabilirmiyim yardım lütfen…

  • ahm3t YazarYanıtla

   can merhaba;
   Modeminize bağlı bilgisayarlar arasında gerekli ağ ayarlarını yaparak dosya ve yazıcı paylaşımları yapabilirsiniz.

 54. engin Yanıtla

  benim modemde act ışıgı yanmıyor 192.168.7.1 bu siteye girdigimde başka şeyler çıkıyor pcde hızı görünüyor ama pc tanımıyor bana yardımcı olurmusun bu modemi nasıl tanıta bilirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba engin;
   192.168.7.1 modeminizin web arayüz ekranıdır. Buraya giriş yapamıyorsanız bir sorun var demektir. Web arayüze erişim için hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? (Firefox, IE, Chrome vb)

 55. engin Yanıtla

  modemde act ışıgı yanmıyor bide pcde hızını gösteriyor fakat tanımıyor kurulum cdsi yok 192.168.7.1 bu siteye girdigim de başka yere çıkıyor bana yardımcı olurmusunuz

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba engin;
   Bu arada internet bağlantısı kurabiliyor musun? Modemi kurmanız için CD’ye ihtiyaç yoktur. Bu makalede de anlatıldığı üzere web arayüz kullanarak kurulum yapabilirsiniz.

 56. Mehmet Kaynak Yanıtla

  quick configuration sayfasındaki boş alanları biz mi dolduracağız? submit dediğim zaman bi değişme olmuyor. ne yapmam gerek acaba yardımcı olur musunuz?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mehmet Kaynak;
   Modeminizi nasıl kuracağınız makalede anlatılmıştır. Ayrıca kurulum kitapçığında da anlatılmıştır. Quick Configuration sayfasındaki yerleri siz doldurmalısınız. Servis sağlayıcınızın size verdiği bilgileri kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir