Pikatel Combomax Adsl Modem Web Arayüzü ile kurulum

pikatel combomax adsl modem

Aşağıdaki PDF dökümanında Pikatel Combomax Adsl modem web arayüzü ile kurulumu anlatılmıştır. Kurulum ile ilgili soru ve sorunlarınızı iletişim kısmındaki adresten iletebilirsiniz. Kuruluma başlamadan önce sağlıklı bir kurulum için dökümanı başından sonuna kadar okuyunuz. Modemi iki şekilde kurabilirsiniz. USB veya Ethernet girişini kullanarak kurulum yapmanız mümkündür. Bu kurulumu bilgisayarınızdaki girişleri kontro ederek kurunuz. Ethernet bağlantısı herhangi bir yazılım gerektirmediği için kurulması daha kolay ve sağlıklı bir bağlantı olacaktır.  Kurulumu tamamladığınızda eğer herşeyi doğru yaptığınızı düşünüyosanız, modeminizin üzerinde yer alan 4 adet ışığın yanması gerekmektedir. Eğer ADSL yazan led sürekli yanıp sönüyorsa hattınız ile ilgili problem var demektir; bu durumda 444 0375 numaralı telekom bilgi hattını arayınız. Kurulumda başarılar.. Bağlantınız kotalı bir seçenek ise downloadlarınıza azami dikkat ediniz. Ayrıca bu modemde bilgisayar ve modem arasındaki bağlantılar kablo vaıtası ile yapıldığı için ağınıza dışarıdan erişimin olmadığı rahatlığını biliniz. Kablosuz (wireless) modemlerde yaşanan acı tecrübeler gibi:) dışarıdan bağlantınız sizinle kullanacak birileri olmayacaktır. Kurulum yapan tüm kullanıcılara başarılar..

PDF formatındaki Pikatel Combomax Modem Kurulumunu indirmek için TIKLAYINIZ…

360 yorum

 1. Hanifi Yanıtla

  Merhaba benim sorum Pikatel Combomax üzerinde .2 gün evel internet bağlatırdım ve laptopum Apple Macbook ile kullanmak istiyorum ama bir türlü bağlantı kurmak istemiyor modem ışıklarının tümü açık olmasına rağmen. Teknik servisini aradım ve bana hattımda bir sorun olmadığını söylediler yani sorun bilgisayarımdan geliyormuş. İlk düşüncem acaba laptopum uyum sağlıyor mu düşündüm ama herhangi açıklamaya ulaşamadım araştırmalarıma rağmen.yardımcı olursanız çok sevinirim .

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hanifi Bey;
  Öncelike modeminizi mutlak suretle şifrelemeniz gerekmektedir. Yalnız u şifre modem webarayüz şifresi değil Kablosuz Ağ şifresidir. Şifreleme tipi olarakta WEP yada WPA tekniklerinden birini seçmelisiniz. Şifreleme işleminden sonra modeminizi resatart ediniz. Tekrar bağlantı sağlamak istediğinizde size şifre soracaktır. Vermiş olduğunuz WEP yada WPA şifresini gerekli yerlere girdikten sonra internet bağlantınız gerçekleşmiş olacaktır.

 3. Hanifi Yanıtla

  Ahmet bey söylemeyi unutmuşum ama kullandığım pikatel combomax modemi kabloludur, bütün bu söyledikleriniz yine geçerlimidir çünkü bu söylediklerinizi hep denemişidir ama bir türlü sonuca ulaşamamışımdır. Bu ara
  sizin bir yazınızda şuna rastladım :

  Pikatel modemler hangi işletim sistemleriyle uyumlu çalışır?
  Pikatel USB
  Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP

  Pikatel Combo Plus
  Ethernet portu: Windows 95,98 Me, 2000, 2003, NT4.0, XP, Apple Mac, Unix&Linux
  Usb portu: Windows 98, 98SE, Me, 2000, 2003, XP

  Pikatel Quartet Plus
  Windows 95,98 Me, 2000, 2003, NT4.0, XP, Apple Mac, Unix&Linux

  Pikatel AirPlus
  Windows 95, 98, ME, 2000, 2003, NT4,0, XP, Mac OS, UNIX &Linux

  Pikatel Usbmax
  Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP

  Pikatel Combomax
  Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP

  Pikatel Quartetmax
  Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP

  Pikatel Airmax
  Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP

  Yani uyumsuzluk sorunu ola bilirmi ??

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hanifi Bey;
  Dediğiniz gibi işletim sisteminiz ile modeminizin bir uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Modeminizi ethernet girişine taktığınız zaman bilgisayarınızın modemden otomatik olarak ip alması gerekmektedir. Sizin kullanmış olduğunuz Apple Macbook için gerekli network yapılandırmasını manuel yapmanız gerekebilir. Modeminizin sisteminiz ile uyumluluğunu en iyi Elkotek firmasını arayarak öğrenebilirsiniz.

 5. Geri bildirim: Pikatel modem yazılımları (firmware) güncellendi | Bilgisayar-Destek

 6. Hanifi Yanıtla

  Tesekkür ederim Ahmet bey ilginizden dolayi, çaresizlikten başka modem aldim ve uyum sagliyor Allah’tan. Çok iyi işler yapiyorsunuz bunun devamini diliyorum. Allah sizin gibilerini eksik etmesin.

 7. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hanifi Bey;
  Sizin gibi değerli kullanıcılarımızın iltifatları sayesinde çalışmalarımızdaki şevkimiz, azmimiz daha da artmaktadır. Kendi çapımızda erişebildiğimiz kadar kullanıcıya hitap etmeye ve problem çözmeye gayret ediyoruz. Başarabildiğimiz şeyler varsa ne mutlu bizlere. Bizi takip etmeye devam ediniz. Her türlü teknik problem çözümü için bizlere başvurabilirsiniz.

 8. mamet Yanıtla

  ya aarkadaşlar benim modermım Pikatel ComboMax tır internet bağlantısını cektiğimde hediye etiler ama benim bir sorunum var yardımcı olursanız memenun olurum modemım 5 aydır kulanıyom bu 2 aydır internet gidip geliyo evde hiç bir sorun yok araştımalarıma göre turkıyenini %80 bu modemden şikayetci ne yapabiliriz bu modem için yardımcı olsanız???:-s

 9. muhammed yılmaz Yanıtla

  öncelıkle herkeze selam bu pıkatel combomax nasıl bır modemse hıcbır ıse yaramıyo ıkı adet var elımde ıkısıde bozuk bana verdıklerı bır numara var tabı ne ıse yarıyorsa 4440 570 bu no yu arayıpta bır canlı vatandasla gorusen haber versın hep tel sekreterıcıkyo tabı onunla ne konusacaksam bu modemden almak ısteyenler parasını cope atsın daha ıyı olur sakın almayın

 10. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Muhammed Bey;
  Pikatel modemlerin son zamanlarda sorunlarında artış olduğu doğrudur. Bu yüzden haberimizde belirtlildiği gibi yeni güncel bir yazılım mevcut. Modeminize ait güncellemeleri yaparaktan yaşadığınız sorunların birçoğundan kurtulmanız mümkündür. Teknik Serivise erişememenizin nedeni sanırım artan yoğun talebi karşılayamamadır. Aşağıda belirttiğim numaradan Pikatel Teknik Servise ulaşmayı deneyiniz.

  Pikatel Teknik Servis:

  0212 336 39 00

 11. Fatih Yanıtla

  Slm ahmet bey

  benim combomax modemim var yeni aldım ilk geldiginden beri 30 1 saat de bir adls ve internet ısıgı sönüp yanıyor baglantı kesliyor geri geliyor ne yapmam lazım sorun nerede olabilir valla cvp verirsen sevinirim

 12. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  Öncelikle bu sorun telefon hattınızdan kaynaklanıyor gibi. ADSL hattınız üzerinde herhangi bir telefon cihazı takılı mı? Bu hat üzerinde telefon harici paralel hat mevcut mu. ADSL Modeminize gelen telefon hattını splitter (hat ayırıcı) kullanarak ayırdınızmı? Kullanmış olduğunuz telefon hattı kablosunda ekleme varmı? Ayrıca hattınızın gitmesi esnasında telefonunuza dışarıdan arama geliyormu? Bu durumları kontrol edip dönüş yaparsanız sağlıklı bilgiler verebiliriz.

 13. Fatih Yanıtla

  paralel hat mevcut deil splitter hat var 1 tanede yedek almsıtım ondandır sorun die Ayrıca hattınızın gitmesi esnasında telefon gelmiyor adsl hattımda telefon takılıı splitter den ona kaplo gidiyor

 14. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  ADSL ışığının yanıp sönmesi hat ile ilgili problemi gösterir. İnternet ışığının sönmesi de doğal olarak hat yoksa internette yoktur.Ethernet kartınızda sorun olduğunu düşünmüyorum; çünkü ADSL hattının gidip gelmesi ile bir alakası yoktur. Modeminizde belki bir teknik problem mevcut olabilir. Şu haberde yer alan yazılımı yükleyip bağlantı kurmayı tekrar deneyiniz. Ayrıca imkanınız varsa aynı hat ve bilgisayar ile test yapınız.

 15. Fatih Yanıtla

  tsk ederim ilgilengidin icin yeni modem alıcam onunla denicem onunlada aynı sorun olursa hatlara baktırıcam

 16. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  Bence en sağlıklı yöntem aynı hat ve splitter ile deneme yapınız. Sadece değişen modem cihazınız olsun eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız; modem öncesi cihazlarınızda ve hattınızda problem var demektir. Dediğim gibi ethrnet kartınızdaki bir problem ADSL hattının gidip gelmesine neden olmaz.

  Ayrıca buraya yazılan tüm yorumların değerlendirildiğini ve hepsine hızlı ve doğru cevap verilmeye çalışıldığını unutmayınız:) amacımız tüm kullanıcılarımıza iyi ve doğru hizmeti verebilmek. Beklentimiz ise kullanıcılarımızın bizlere olan ilgisi, takibidir.

 17. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Fatih Bey;
  Sorununuz çözüldü ise ne mutlu bizlere. Sorununuzn çözümünün ne olduğunu yazarsanız seviniriz. Diğer kullanıcılarımızda aynı problemiyaşarlarsa ona göre hareket etsinler.

 18. kadir Yanıtla

  modem düzgün calışmıyor ağ kesintisi yaşıyorum kendini güncellemiyor kurulumunu yaptım ama yine aynı hiç değişmedi ilgilenirseniz sevinirim

 19. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kadir Bey;
  Modeminizi resetleyip tekrar kurmayı deneyiniz. Ayrıca ağ kesintisinden bahsetmişsiniz. Bu konuyu biraz açarmısınız. ADSL hattınızmı gidiyor, ethernet bağlantınız mı kopuyor yada ne gibi durumlarda gidiyor? Bilgisayarınızda tam bir virüs ve trojan taraması yaptıktan sonra açıklamaları yaparsanız daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.

 20. Fatih Yanıtla

  ya bu ttnetin verdigi combomaxdan hayır yok ne bicim modem ya anlamadım dahada gidip gelio 5mden toplamıstır ttnet belese die hediye verio 25mlik modem böle olur

 21. selçuk Yanıtla

  selam ahbet bey;benim combomax kablolu modemim var.buna yazılım güncellemek gerekiyormuş;ben indirdim dosyayı nasıl olacağını da anlatıyor fakat nasıl atacağımı çözemedim çok acil yardımcı olursan sevinirim.

 22. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Selçuk Bey;
  “Firmware update’ leri için lütfen 0212 336 39 91 numaralı telefondan Teknik Destek Hattını arayınız.”

  Bildiğim kadarıyla güncelleme için sunulan doysa .exe uzantılı. Modemi bilgisayara takıp çalıştırmanız yeterli olabilir. Yada modem menülerinden firmware update kısmını bulup bu dosyayıda yüklenecek dosya olarak gösterirseniz kurulum tamamlanır. Her türlü bilgi için yukarıdaki numarayı aramanız daha sağlıklı olacaktır.

 23. Fatih Yanıtla

  Modem ayarları icin buna gir http://192.168.1.1 Gerisi aasagıda yazıo ona göre yaparsın

  Modem ayarlına girmek için tıklayınız.
  Karşınıza gelen aşağıdaki ekranda kullanıcı adı bölümüne admin, şifre bölümüne password yazıp OK butonuna tıklayınız.

  Gelen ekranda Gözat (Browse) butonuna tıklayarak masa üstünden Pikatel Combomax klasörü içerisindeki “PikatelCombomax_C11-2M4L-0023” isimli dosyayı seçiniz ve Aç butonuna tıklayınız. Daha sonra Yazılımı Güncelle butonuna tıklayınız. Yeni yazılım 1-2 dakika içerisinde yüklenecektir ve modem otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Yazılım güncellenirken lütfen modeme herhangi bir müdahalede bulunmayınız.

  Modeminiz yeniden başladıktan sonra otomatik olarak karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir ve version numarasının son dört hanesi 0023 olacaktır.
  Modem versionunu görmek için tıklayınız.

  Yazılım günceleme işleminde desteğe ihtiyacınız olduğu taktirde 0212 444 0 570 nolu Pikatel çağrı merkezini arayınız.

  benim imernet kesliodu bu güncellemeyi yaPTIM SİMDİ CIKIT CIKIT CALISO :d:d

 24. ümit Yanıtla

  ya ben internete yeni baglandım sürekli adsl ısıgı gidiyor intenete giremiyorum.müşteri hizmetlerini aradım sorunu çözdüler ama tekrar aynısını yaptı yarım saat giriyom kesiliyo anladım ben her dakka müşteri hizmetlerinimi arıcam yardım cı olursanız sevinirim MODEMİM PİKATEL COMBOMAX

 25. ece Yanıtla

  ya benm modemımde pikatel combomax sürekli internet gidiyo. yetkilileri aradım denılenlerı yaptm 1 2 gun duzeldı sonra tekrar aynısı oldu. simdi yukarıda yazmıs oldugunuz yazılımı yukledm fakat calıstıramıyorum bı uyarı cıkıyo ve acmıyo lutfenn yardmm!!!!!

 26. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ece Hanım;
  Öncelikle ADSL linkinizin sürekli yandığından emin olunuz. Hat ile ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Eğer bir spliitter (hat ayırıcı) kullanıyorsanız bu cihazı değiştirip deneyiniz. Bilgisayarınızda zararlı bir uygulama olabilir (trojan, virüs, spyware gibi). Genel bir tarama yapınız sisteminizde. Son olarak modeminizi resetleyip tekrar kurunuz. Sorun hala devam ediyorsa modemi farklı bir noktada kurup test ediniz. Aynı problemler devam ediyorsa satıcınız ile görüşünüz. Ayrıca aşağıdaki numara ve kişilerden bu konuda destek alabilirsiniz. Pikatel modem yetkili teknik destek elemanlarıdır.

  “MSINET.OCX’ or one of its dependencies not correctly” yazılım yükleme hatası ilgili problemi ilgili kişilere mail atıp cevabını bu haber başlığı altından size bildireceğiz. Bu haber başlığını takip ediniz.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.adslburada.com
  http://www.elkotek.com.tr

  Tuncay Uğur
  tuncay.ugur@adslburada.com

 27. Mur4T Yanıtla

  Ahmet Bey bnm sorunum modemin ışıkları devamlı kesilo.yani ADSL ve INTERNET ısığı devamlı kesilio baska modem denedim onda hicbi problem olmadı sizce ne yapmm lazm internete giremiorum 1dk da bi keslio ısıklar

 28. Mur4T Yanıtla

  Ahmet Bey bnm sorunum modemin ışıkları devamlı kesilo.yani adsl ve INTERNET ısığı devamlı kesilio baska modem denedim onda hicbi problem olmadı sizce ne yapmm lazm ısıklar 1 dk da kesilio internete zor girebiliorum

 29. ahm3t YazarYanıtla

  Murat ve Ece;
  Rica ederiz. ADSL ve diğer teknik konularda her türlü bilgi ve desteği bizlerden alabilirsiniz. Bizi takip edin ve diğer kullanıcılara önerin lütfen:)

 30. serhat Yanıtla

  mrb arkadslar benim de pikatel combomax var modem olarak ama sürekli kopuk yasıyorum .ttnet teknik servisi ile konustum ve modem i güncellemem gerektigini söylediler ama güncelleyecek bi site bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..

 31. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Serhat Bey;
  Birçok kullanıcı gibi okumama alışkanlığınızın olduğunu farkettim. Modeminize ait yazılımı nerden nasıl indireceğiniz bu haberin her yerinde yazmaktadır.:) Lütfen 11 nci yorumu okuyunuz.

 32. Tuncay Yanıtla

  Ahmet Bey merhabalar benim de küçük bir sorum olacaK, PİCATEL COMBO MAX MODEMİM VAR, yalnız dün ile birlikte 1 hafta ile 2 kere aynı sıkıntıyı yaşadım ki; şu şekilde bir sorun oluyor modem de bir anda internet ışığı sönüyor sarı adsl ışığı yanıp sönüyor, normalde çok rahat bir şekilde kullanıyorum inteneti fakat bu hata oluşunca fişini çekiyorum 10 dk bekliyorum takıyorum 2 saat bekliyorum takıyorum internet gelmiyor, gece yatıp sabah kalktığım da modemin fişini takıyorum düzeliyor dün gece bu sıkıntıyı yaşayınca 4440375 i aradım hattınıza sinyal gelmiyor dediler, kurulum cd sini yeniden yukledim bağlantıları kontrol ettim telefonu aradan çıkarttım direkt çektim splitter ı aradan kaldırdım düzelmedi.. bu hata modem kaynaklı bir hata mıdır..

 33. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tuncay Bey;
  Öncelikle sorun yüksek ihtimalle kullanmış olduğunuz telefon hattı ve buna bağlı bileşenlerden kaynaklanıyor olabilir. Kontrol etmeniz gereken durumları sıralamak gerekirse şunlardır. Modeme giden telefon kablosunda herhangi bir sorun varmı? (kesik, kopma, kablolarda yırtılma ve birbirine sürtünme açık uçlar için), kullanmış olduğunuz splitter cihazı (telefon hat ayırıcı) sağlıklı çalışıyormu?, evinizde paralel telefon varmı? (adsl hattı üzerine takılı ikinci bir telefon), modeminiz başka bir konumda sağlıklı çalışıyormu?, bilgisayarınızda güncel bir antivirüs programı mevcut mu? ( varsa genel bir trojan ve virüs taramasından geçiriniz). Tuncay Bey bu belirttiğim durumları kontrol ediniz. Ayrıca modeminize ait güncel yazılımı çekip kurunuz. Bu yazılımdan sonra birçok modem kaynaklı sorunun aşıldığı görülmüştür. Modem Yazılımı için bu haberde yer alan 40 numaralı yorumu okuyunuz.

 34. sadık Yanıtla

  iyi gunler ben gecen gun pikatel combomax modem aldım tek portu kurmaya gelince url adresine 198.162.1.1 yazdım sifre sorgulama ekranı cıktı o ekrana admin password yazıyorum admin admin yazıyorum dsl dsl yazıyorum fakat hic bir sekılde kabul etmıyr we kurulum yapamıyorum yardımcı olursanız sevnirim

 35. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Sadık Bey;
  Modeminizi resetleyip kurulum yapmayı tekrar deneyiniz. Ayrıca kullanmış olduğunuz tarayıcıdan kaynaklanan bir hata olabilir. Geçmiş dosyalarını, temp dosyalarını ve cookie leri bilgisayarınızdan temizleyiniz. Webarayüze erişimi farklı bir tarayıcı kullanarak erişimi deneyiniz. Kullanıcı adı olarak: admin şifre olarak: password olmalıdır.

 36. Tuncay Yanıtla

  çok teşekkür ederim yorumlarınız için.. dediğiniz gibi çıktı telekomdan geldiler ve kablolarımda sorun varmış farklı bir hat daha gözüküyormuş.. modemi de güncelledim şu an çok sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorum.. tekrardan ilgi ve alakanız için teşekkürler..

 37. ahm3t YazarYanıtla

  Tekrar merhaba Tuncay Bey;
  Sorununuzun çözüldüğünü görmek ve bu sağlıklı bilgiyi size aktarmaktan dolayı mutluyuz. Sizden ricamız bize olan ilgil ve alakanızı sürdürünüz. Sayfalarımızda reklam alanlarına tıklayarak ücretiz olarak sunduğumuz bu desteğe katkıda bulunun:)

 38. uğur Yanıtla

  ya kardeşim ne ttnet miş ama gagaladı bize bu bozuk modemi ne ayarlamaktan anlayan var ne bişey var. 2 dkk da bi gidiyor ne yapıcam ya bi akıl verin sinirden artık bilgisayarın başına oturmuyorum acele bi yardım edin ya bekliyorum

 39. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Uğur Bey;
  Haberimizde yeralan güncellemeyi çekip modeminize kurduğunuz zaman yaşadığınız birçok problemin ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu arada şunu unutmayınız her bağlantı problemi modem kaynaklı değldir. ADSL donanımındaki diğer ekipmanlardan, bilgisayarınızdaki işletim sistemi sorunlarından ve diğer fiziki şartlardan (kablolama veye splitter) dolayı da bağlantı sorunu yaşıyor olabileceğinizi gözardı etmeyiniz.

 40. Erdi Çakmak Yanıtla

  merhaba ahmet bey combomax pikatel modemim var.normalde internete usbyle bağlanıyordum.evde birde laptop var.ona bağlantı cekicektim.ethernetten çektim.bu sefer usb bağlantısı gitti.1 aydır ttnet türktelekom aramadığım numara kalmadı .lütfen yardım edin.güncelleştirme felan hepsini yaptım.2-3 günde sorunu çözemezsem babam interneti kapattırcak.nolur yardım.combomaxı sildim bidaha usbden yükledim ıp adresi alınamadı felan olmuyo.valla sonunda ağlıcam.kendimi zor tutuyorum.

 41. ismail Yanıtla

  pikatel combomax modemimin manual ayarlarını yapamıyorum, sebep de verilen bütün şifrelerin geçersiz olması.admin – password , dsl dsl , admin admin ne kadar yazılmış şifre vs. varsa hepsi geçersiz. önce firefox’tan kaynaklanıyor sandım 192.168.1.1 ‘e giremememi, ancak explorerda da aynı şekilde şifreleri kabul etmedi. modemimi kapatıp resetledim bağlantı ayarlarımı yeniden yaptım ancakdeğişen hiç bir şey yok hala manual ayar yapamıyorum. kutu içerisinden de sadece kolay kurulum programını tanıtan bir manual çıktı, sitenizden indirdiğim manualda yazan şifre ise geçersiz . modemi kırmadan pencereden atmadan bunu çözmenin bi yolu var mı ?

 42. ismail Yanıtla

  modemimin firmware sürümü de C11-2M-0023 yani en son sürüm ondan kaynaklanan bi sorun da yok bu arada

 43. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İsmail Bey;
  Öncelikle modeme üst üste birkaç kez reset attıktan sonra kurulumu başka bir bilgisayarda tekrar deneyiniz. Eğer yine çözüm bulamadıysanız satıcınız ile görüşünüz. Fazla zorlamanıza gerek yok. Modeniz çalışıyor gözükse bile flash kartında teknik ir arıza var demektir.

 44. mehmet Yanıtla

  iyi günler.benim pikatel combomax modemim var.kullanıcı ismimim sonuna @ttnet uzantısı atıyor.ben başka bir uzantılı kullanıcı ismi girdiğimde kabul etmiyor.ne yapmalıyım.

 45. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mehmet;
  Modeme reset atıp kurulumu tekrar deneyiniz. Kullanıcı adnızı yazdıktan sonra @ttnet takısı otomatik tekrar gelmez. Yalnız şöyle bir durum olmuş olabilir. Modem ttnet kampanyası dahilinde ise belki bu durum söz konusu olabilir?

 46. murat Yanıtla

  modem yandı garantiye yolladım. modem geldi ama garanti bilgelerim geri gelmedi. neden yollanılmadı acaba 2 senesi daha var dolmasına bu modem şimdi bozulursa elimdemi patlayacak. bu nasıl bir servis. müşteri hizmetlerinin numarası kaç öğrenebilirmiyim…

 47. Ersin Yanıtla

  Pikatel Combo Max’ın C11-2M4L-0023 dan sonra başka bir güncellemesi çıktı mı? Güncellemeden önceki gibi bağlantım sürekli gidiyor da. Bilgi verirseniz sevinirim.
  Teşekkürler.

 48. ferhat Yanıtla

  benim combomax modemim var ve devamlı internet ve adls ışığı sonuyor ve tekrar geliyor bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım sprinter de değiştirdim fakat aynı sorun tekrar oluyo lütfen yardım edin

 49. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ferhat;
  Öncelikle ADSl ışığının sönüp tekrar yanması demek hat üzerinde bir problem olduğunun işaretidir. Bu yüzden kablolama ve splitter cihazınızı kontrol ediniz. Splitter cihazınızın düzgün çalıştığından eminseniz sorun modeme gelen kablolar üzerindedir. Kablo üzerinde herhangi bir ek olmamalıdır, kablo üzerinden kesip başka bir telefona paralel hat çekilmemelidir. Aynı telefon hattı üzerinde farklı bir konumdan prize takılan telefonlar hattı bozabilir; bulunduğunuz yerdeki tüm telefon yada poss makinası cihazlarını splitterın telefon hattı çıkışı sonrası yapılandırınız. Bu durumları kontrol ettikten sonra sorun hala devam ediyorsa modeminiz arızalı olabilir. Bu durumda ise doğru yanıt alabilmek için modeminizi farklı bir konumda test ediniz.

 50. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ferhat;
  Farklı konumda derken herhangi bir adsl kullanıcı arkadaşınzıa gidip modeminizi oradaki ayarlar ile (kullanıcı adı ve parola) kurup test ediniz.

 51. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ferhat;
  Bu durumda modeminiz arızalı demektir. Satıcınız veya Elkotek teknik servisi ile görüşünüz.

 52. ferhat Yanıtla

  BAZENDE MODEM ADS GİTMEDEN SADECE İNTERNET KOPUYOO BENCEWDE MODEM BOZUK YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

 53. Arif Yanıtla

  Merabalar. Yaklaşık 3 ay önce ttnet’in hediyesi olarak aldım pikatel combomax modemi.. Ve sürekli max yazılım güncelleme tarzı bişey çıkıyor.. ama bu güncellemenin risklerinden bahsediyor. risk olduğu için ben de güncellemedim.. Ama sürekli bağlantı kopuyor.. 3 aydır dğru dürüst nete giremedim lütfen yardım edin bu konuda.. Artık o güncelleme uyarısı da çıkmıyor.. ne yapmalıyım

 54. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Kadir;
  Size yardımcı olabilmemiz için bize daha fazla bilgi vermelisiniz. Müneccin değiliz neticede:). Kullandığını modem nedir, işletim sisteminiz nedir, hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsunuz vs. vs.

 55. emin Yanıtla

  slm benimde pikatel combomax modemim war ttnetin hediyesi ama benim bi sorunum war 3 ay oldu alalı bu sıralarda modemimdeki ınternet ısıgı harıç hepsi yanıyor ethernet kırmızı yanıyor bilgisayarın arkasındaki kablonun ışığıda yanmıyor internete bazen 1 saat sonra bazende hiç girmıyor yani internet ışığı yanmıyor. bu sıralardada modemi fişe taktıktan sonra ışıkları 10 dk gibi süre sonra yanmaya başlıyor ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim..

 56. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emin;
  Öncelikle bilgisayarınızda sorun olmadığından emin olunuz. Modem güncellemenizi yapınız. güncelleme ile ilgili konu başlığını sitemizden arama yaparak görebilirsiniz. Güncelleme işleminiz bittikten sonra tekrar deneyiniz. Sorun devam ediyorsa ürünü üreticisine gönderiniz.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.adslburada.com
  http://www.elkotek.com.tr

 57. iBrahim Yanıtla

  merhaba ben de pıkatel combomax (c11-2M-0023) kullanıyorum.Son derece memnunum fakat , bir türlü port açamıyorum.192.168.1.1 i giriyorum.kullanıcı adı ve parola soruyor.
  kullanıcı adını: admin
  parolayı : password
  olarak giriyorum .bir türlü kabul etmiyor.parolayı degıstırmıs olabılırmıyım.nasıl sıfırlarım yoksa reset mi atıyım.
  açmak istedigim port 15963 numaralı porttur.
  ilginiz için şimdiden tesekkurler.

 58. éLif Yanıtla

  Merhabalar. Yukarıdaki sorunlara benzer olarak modemimde adsl we internet değişik aralıklarla değişik zamanlarda gidip geliyor.Modemim airties farklı biyerde denedim herhangi bi sorun olmadı. Splitter ı değiştirmem gerektini söylediler yeni splitter taktım bu sorun düzelmş gibi gözüküyordu 1 gün boyunca hiç kesinti yaşamadm ancak 1 gün snra tekrar adsl gitmeye başladı.Günde 7-8 kere gitti özellikle rapidshare den indirme yaptığım zamanlarda..Daha önce 5 dakkada bir gidiyordu artık daha az gidiyor ama gene de sorun tamamen çözülmedi.Bir de bilgisayara us downloader die bi program yuklemştik modemi resetliyor rapidshare den kendi kendine indirmek ıcın ama program zaten bnm modemde çalışmadı bende programı sildim acaba ondanmı kaynaklanıyordu?? modeme reset atıldı fabrika ayarlarına dönüldü gene düzelmedi.kablolarımda da adsl aldığımdan beri herhangi bir sorun olmamıştı.şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

 59. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İbrahim;
  Kullanıcı Adı: admin
  Password: 1234
  Yukarıdaki şekilde giriş yapmayı deneyiniz. Bu durumda da giriş yapamıyorsanız modeminizin default ayarları değişirilmiş demektir. Bu durumda şifreyi hatırlamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.
  Port açma işlemi için

  Sol taraftaki menüden Gelişmiş Ayarlar – Gelişmiş Kurulum – NAT – Sanal Sunucu linkine tıklayınız. Gelen ekranda Ekle butonuna tıklayınız. Burdan ilgili IP numarası için gerekli port yönlendirmesini yapabilirsiniz.

 60. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Elif;
  Lütfen yorumunuzu Airties modemler ile ilgili haber başlıkları altında yapmaya özen gösteriniz. Bundan sonraki farklı haber başlığı altında yayımlanan sorularınız yanıtlanmayacaktır.
  Öncelikle modemi farklı bir konumda denediyseniz ve sorun yoksa yaşadığınız problemi birkaç nedene bağlayabiliriz. Öncelikle telekom tarafından kaynaklanan bir hat problemi olabilir. Telekomu arayarak hat değerlerinizi kontrol ediniz. İkinci olarak bilgisayarınızda genel bir virüs ve spyware taraması yapınız. Bilgisayarınızda varolabilecek zararlı kodlar bu kopmalara neden olabilir. Bir diğer husus ise adsl hattınız üzerinde paralel telefon bulunması, kablonuzda varolan eklemeler, cihaz ile uygun çalışmayan splitter (ucuz splitterlar sorun yapabilir), şebekeden gelen telefon hattındaki arıza (binaya gelmeden önceki hat) bağlantı problemlerine neden olabilir. Yani bu durum biraz karmaşık durum. Yorumda bahsettiğim durumların hepsini kontrol etmeniz gerekiyor maalesef.

 61. Yılmaz Yanıtla

  Ahmet bey merhaba,
  TTNET’in hediyesi olan Pikatel COMBOMAX adsl modeme sahibim.
  Web arayüzüne girdiğimde solda normalde gelmesi (ve eskiden gelen) menü gelmiyor. Bu menü yerine :

  Aygıt Bilgisi
  Özet
  WAN (İnternet)
  İstatistik
  Yerel Ağ
  WAN (İnternet)
  ATM
  ADSL
  Yönlendirme
  ARP
  DHCP
  Diyagnostik
  Yönetim

  şeklinde bir menü geliyor.

  Bu durumda da modem üzerinde herhangi bir ayarlama yapamıyorum. Konu ile ilgili de yardımınızı bekliyorum.

  Teşekkürler.

 62. SeRKan Yanıtla

  Beyler Bu PorT Acmada Sifre soruyor Yazıyorum Herseyı yazdım
  admin
  admin
  admin
  password
  dsl
  dsl
  olmuyor herseyı denedım herseyı
  reset atıyorum sıfırlanmıyor bılen bı arkadas varsa bunu nasıl sıfırlarım yada
  sıfreyı ben bulurum dıyen lutfen yardım etsın

  Şimdiden tesekkur edıyorum…

 63. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Yılmaz Bey;
  Modeminizin eski webarayüzünün gelmeme nedeni nedir acaba? Modem güncellemesi yaptıktan sonra mı gelmedi? Yoksa durduk yeremi arayüz değiştir. Sorunuzu daha fazla detaylandırarak sorarsanız daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.

 64. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İbrahim ve SeRKan;
  kullanıcı adı: admin
  parola: ttnet
  olarak giriş yapmayı deneyiniz. Bu durumda da giriş yapamıyorsanız modeminizi resetlemekten başka çareniz yok maalesef. Kolay kurulumlar.

 65. Yılmaz Yanıtla

  Ahmet bey merhaba,
  bahsettiğim modeme daha önceden web arayüzünden giriş yaptığımızda normalde gelmesi gereken menüler geliyordu. Fakat dün giriş yaptığımda sadece bir önceki mesajımda yazdığım menü geldi. Bunun üzerine elkotek’in sitesinden son firmware update’ini yaptım ama bir değişiklik olmadı.

 66. Yılmaz Yanıtla

  Bu arada kullanıcıların girdiği admin password gibi kullanıcı giriş bilgileri bende farklı.
  Kullanıcı Adı : user
  Şifre : user

 67. musa Yanıtla

  merhaba..
  hedıye olarak verılen pıkatel combo max kullanıyorum daha dogrusu kullanamıyorum her dakka kesılıyor bazen..sürüm güncellemeyi denedım olmadı yani güncelleyemedim yükleme yaparken grasfıkle tanımlama olmadı yazıyla devam edılsın mı gıbı bır seyler yazdı evet dıyorum yukluyor guncelleme için tıklayın dıye yazan yer işlevsiz kalıyor..yapamadım sonuc ıtıbarı ıle bı yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler..

 68. mert Yanıtla

  ahmet bey,

  pikatel combomax ile güncelleme sorunu yasıyorum. elkotek.com.tr daki güncelleme dosyasını indirdim, söyleneni yaptım. fakat güncelleme yapılırken yarısına geldiğinde donup kalıyor. yarım saatten fazla bekledim, herhangi bir degisme olmadı. kaldı ki güncellemenin 2 dk içerisinde son bulacağı yazılmış. musteri hizmetlerini aradıgımda da çözüm üretemediler. yardımcı olursanız sevinirim. iyi geceler.

 69. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Musa;
  Modeminizde teknik bir arıza olma ihtimali yüksek. Modeminizi resetleyip kurulumu tekrar yapıp güncellemeyi deneyiniz. Ayrıca modeminizi farklı bir adsl hattı ve bilgisayar üzerinde kurup güncelleme yapmayı deneyiniz. Yine aynı problemler devam ediyorsa yapacak birşey yok satıcınızla görüşmenizi tavsiye ederim.

 70. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mert;
  Sizin sorunuznuzda 90. yoruma benzer bir problemdir. Musa için yazdıklarım sizin içinde geçerlidir. Ayrıca sorununuzu Elkotek yetkili kişilerine aktaracağım. Sorun çözümünü daha sonra sizlerle paylaşacağız.

 71. irahim Yanıtla

  çok tesekkur ederım sonun da şifreyi buldunuz.Allah razı olsun.Meger parola ttnet ‘ miş hiç aklıma gelmezdi saolun.Site yetkilisinin basarılarının devamını dilerim.

 72. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba İbrahim Bey;
  Sorununuzu çözmek bizi mutlu etti. Siz değerli kullanıcılarızda reklamlarımıza tıklayarak bizi mutlu ederler umarım. Sitemiz bu desteği ücretisz sunmaktadır. (ADSL servis ücreti ortalama 50 YTL olduğu düşünülürse:)). Siz okuyucularımızın ilgisi, sevgisi devam ettikçe bizlerde hizmetimize devam edeceğiz…

 73. Tuncay Yanıtla

  Musa Bey,
  Bahsettiğiniz hata bilgisayarınızda Word dökümanlarını açacak gerekli program yüklü olmadığı için çıkıyor.(Microsoft Office,Open Office v.b. gibi)
  Fakat bu durum güncellemeyi yapmanız için engel değildir.Güncellemeyi kurduğunuzda size yardımcı olması açısından açılan bir dökümandır sadece.
  Güncellemeyi farklı bir web tarayıcıyla yapmayı deneyebilirsiniz.(Firefox,Opera,Maxthon,Google Chrome v.b. gibi)
  Veya bu konuyla ilgili destek almak için 7 gun 24 saat 444 0 570 numarasindan bize ulaşabilirsiniz.

  Teşekkürler,iyi günler.

 74. serkan Yanıtla

  ahmet bey benim sorunum modemimi güncelledikten sonra internetimin kesilmesi. telekomdan hattımda herhangi bir problem olmadıgını öğrendim. su an internet ısıgı yanmıyor. ne yapmalıyım sizce? tesekkürler

 75. Olcay Yanıtla

  Merhaba Benim Bİr Problemim var 😀 ne güzel 😀
  Ben Pikatel Combo Max Modem Kullanıcısıyım
  modemim ethernet modem ve ethernet kartı kullanıorum upload ettim resimleri görüntüleyemiorum hiç bir forumda sitede kendi yüklediğim Fotoraf Linkleri Görüntü Yapamıo Sanırım modemin arayüzü karışıo die bişiler düşündüm Tabi Tam Çözümü Sanırım Sİz Üstadlardan Alırm Yada Çöpe Atmamı sölemeni Bekliorum Sİmdiden İlginiz İçin Thesekkürler

 76. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Olcay;
  Açıkası bu sorunu ilk kez duyuyorum. Konu hakkında çözüm önerisi getirmemiz zor. Sadece şunu yapabilirsin; modemi farklı bir yerde test etme imkanınız varsa durumu net şekilde görebilirsiniz. Farklı bir yerde bahsettiklerinizi yapabiliyorsanız sorun bilgisayarınızda demektir, yoksa modemde teknik bir arıza mevcuttur. Sorun çözümünü Pikatel yetkili kişilere aktaracağım. Çözümü bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

 77. Tuncay Yanıtla

  Olcay Bey,
  Bahsettiginiz durumun modemle bir ilgisi yok maalesef.İnternete çıkan bir modemle download,upload v.b. bütün işlemler yapılabilir.

  Forumlara resim eklemekle ilgili gerekli bilgiyi forum sahibinden veya resmi yüklediğiniz siteden alabilirsiniz.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.adslburada.com
  http://www.elkotek.com.tr

 78. yunus Yanıtla

  mrb ben pikatel combomax kullanıcısıyım.tüm yazılanları okudum ve internet bağlantımdaki kopmaların nedeninin yazılım güncellemesi olduğunu anladım.yazlımın otomatik olarak güncellenmesi gerekiyor fakat bana verilen kurulum cd’sinde bir problem olacak ki bu olay gerçekleşmiyor.tabi web arayüzü ile güncellemeyi denedim fakat güncellenmesi gereken dosyanın adını bilmiyorum.bir arkadaşımız bu dosyanın adını yazmış fakat böyle bir dosya mevcut değil sistemimde.yardımcı olursanız sevinirim.he birde kullandığım işletim sistemi vista, modeminiz sistemimle uyumlu değil fakat başka bir arkadasım sorunsuz sekilde kullanıyor aynı işletim sistemiyle.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Yunus;
   http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 adresinden Combomax modeminiz için gerekli güncellemeyi indirip modeminize yüklediğinizde bu kesinti sorunu düzelir.

   İndirdiğiniz dosyayi çalıştırdığınızda içinden çıkan yardimci Word dökümanındaki adımları takip edip bu işlemi yapabilirsiniz veya 444 0 570 numarali destek hattimizi arayip yardim alabilirsiniz.

 79. Devrim Yanıtla

  Modemım Daha Yeni ßağlantımda Sorun Yaşıyorum Ve 4440375 Numaralı Tlf Dan Arıza Kaydımı Verdim Gelen ßilgi Modemımde Sorun Oldugunu ßelirlendi Fakat Modemım Daha Yeni ßunun Garantisi Varmıdır Yardımcı Olursanız Sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Devrim;
   Modeminizin garanti şartları kitapçıkta belirtilmiştir. Bu süre zarfı içerisinde bıraktığınız arıza kaydına geri dönüş olmasını bekleyiniz. Ürününüz incelendikten sonra eğer arızalı ise ve bu arıza kullanıcı hatasından kaynaklanmıyorsa muhtemelen değiştirilecektir. Aşağıdaki adresten Elkotek Teknik Yetkilisinden bilgi alabilirsiniz.

   Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
   Pikatel Teknik Destek Hatti
   444 0 570

   http://www.adslburada.com
   http://www.elkotek.com.tr

   Tuncay Uğur
   tuncay.ugur@adslburada.com

 80. Serdar Yanıtla

  Selam,
  Ben Onixon modem kullanıyorum. ama orjinal adaptör olmadığından aşırı ısınma yapıyor ve 2-3 saat sonra aşırı ısınmadan dolayı bağlantı sürekli kopuyor. modemi fisten söküp en az yarım saat bekledikten sonra modem soğuduktan sonra bağlantı oluyor. Ben bir yerden pikatel combomax modem buldum hadi bunu kullanıyım dedim. Modemi taktım internet ışığı yanmıyo (kesinlikle tık yok) Hattımda bir sorun yok. Eski modemimi takıyorum (Onixon) çok güzel bi şekilde çalışıyor. ama combomax da ışık yanmıyor bağlantı sağlayamıyor, Kolay kurulum yapamıyorum modemi görmüyor, modeme giriş yapamıyorum. Kullanıcı Adı- Şifre Ekranı çıkmıyor ve ağ bağlantımda sınırlı bağlantı, otomatik IP alamadı diyor.
  Sorun modemdemidir. Yoksa benim yapmam gereken ama yapmadığım bir şeymi var.
  Teşekkürederim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Serdar;
   Öncelikle modemi fişe takıp açınız. Daha sonra modeme reset atmayı deneyiniz. Reset işleminden sonra modem webarayüzüne girip kurulumu yapmaya çalışınız. Eğer olumsuz sonuç alırsanız modeminiz yüksek ihtimal arızalıdır. Muhtemelen size verilme sebebide bu arızadan ötürü olabilir:)

 81. yasin Yanıtla

  slm yhaa benm adslede ınternet yazan ışıklı bölümü devamlı yanıp sönüor msn nem açılmıor açılıor ama 2 dk kalmadan kapanıor yardımcı olabilşrmisiniz lütfen 🙂

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Yasin;
   Öncelikle kullanmış olduğunuz yazım dili ile bundan sonra soracağınız sorularınız yanıtlanmayacaktır bildirmek isteriz. Lütfen Türkçemize özen gösterelim. Sorunuzun cevabına gelelim. Öncelikle adsl hattınızın durumu nedir? Hat ışığı sabit bir şekilde yanıyor mu? Eğer hat ışığınız yanıyor sonra belirli birsüre sonra yanıp-sönmeye başlıyorsa adsl hattınız sorunlu demektir. Size tavsiyem sorun çözümü için öncelikle telekom yetkilileri ile görüşünüz. Onların vereceği cevaba göre bize bilgi veriniz.

 82. yunus Yanıtla

  teşekkür ederim ahmet bey,bana yazdığınız bu açıklamayla mesajlarımızı nekadar baştan salma okuduğunuzu kanıtladınız.sorunumu büyük harflerle tekrar dile getirmeye çalışıcam, sizi boykot etmek için:)..
  1)BEN PİKATEL COMBOMAX KULLANICISIYIM(Airmax Combomax değil..)
  2)YARDIMCI WORD DÖKÜMANDA YAZAN GÜNCELLENMESİ GEREKEN DOSYANIN SİSTEMİMDE KAYITLI OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİM(bu dosyanın sistemimde kayıtlı olmadığını söylemek, yardımcı word dökümanındaki adımları siz söylemeden önce de takip etmiş olduğum anlamına gelir.)
  3)BAHSEDİLEN DOSYANIN COMBOMAX KLASÖRÜNÜN İÇİNDE OLMADIĞINI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ.İŞTE KLASÖRÜN İÇİNDEKİ DOSYALAR:
  AVIs
  Config
  ComboMAX
  fwallow_vista
  FWUpdate.info
  MaxUpdaterNet
  TestYazilimi
  tftp
  Upgrade
  4)BİLGİSAYARIMIN İŞLETİM SİSTEMİ VİSTA,BANA HEDİYE OLARAK VERDİKLERİ MODEM SİSTEMİMLE UYUMLU DEĞİL(kullanma kılavuzunda bu açık bir şekilde yazıyor zaten)
  5)KURULUM CD’si VİRÜS İÇERİYOR.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Yunus;
   Öncelikle bu eleştirinizi yayımlamayabilirdim fakat bu bizim yayın politikamıza uygun olmadığı için yorumunuz olduğu gibi yayımladım. Şimdi eleştirilerinizi tek tek yanıtlayayım. Buraya yapılan tüm yorumları dikkate alıyorum ve hepsini cevaplarken kelimelerimi özenle seçiyorum. Öncelik olarak sorun çözümüne odaklı, kullanıcının kafasını karıştırmayan, bazen direkt ürün yetkililerinden gelen cevapları sizlerle paylaşarak sorunu çözmeye çalışıyorum. Size verdiğim cevap aslında doğru bir çözümdü fakat sanırım siz benim yazdıklarımı baştan savma okudunuz yada bilgisayar donanımı ve yazılımı konusunda yeterli bilgiye sahip değilsiniz ki uygulamada sorun yaşadınız. Bu yüzden “BOYKOT” kelimesini kesinlikle kabul etmiyoruz.Ayrıca burada verilen tüm hizmetlerin ücretsiz olduğunu tekrar belirtmek isterim. Dışarıdan herhangi bir bilgisayarcıdan alacağınız ADSL Teknik Servisine ödeyeceğiniz minimum tutar 30 TL’dir. Bu durumu kesinlikle göz ardı etmeyip lütfen burada verilen emeklere saygılı olunuz. Laf söylemeden önce 2 kez düşünüp 1 kez söyleyiniz. Sırlamış olduğunuz eleştirilere madde sırasına göre cevap vermeden önce size verdiğim önceki yanıtı aynen aktarıyorum:

   Merhaba Yunus;
   http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 adresinden Combomax modeminiz için gerekli güncellemeyi indirip modeminize yüklediğinizde bu kesinti sorunu düzelir.

   İndirdiğiniz dosyayi çalıştırdığınızda içinden çıkan yardimci Word dökümanındaki adımları takip edip bu işlemi yapabilirsiniz veya 444 0 570 numarali destek hattını arayip yardim alabilirsiniz.

   1)Öncelike burada bir yazım yanlışı olduğunu siz yazınca farkettim. Doğal olarak her insan hata yapabilir. Airmax Combomax adında bir ürün olduğunu belirtmem bilgisizlikten olmasa gerek!!! Yoksa bu sayfa bu kadar hit almazdı ve Pikatel-Elkotek yetkilileri bu haber başlığımızı teknik destek takibine alıp bizimle beraber sizden gelen soruları yanıtlamazdı. Yazım yanlışı için kullanıcılarımızdan ayrıca özür dileriz.
   2)Yorum içerisinde verilen linkteki Pikatel Combomax Yeni Sürüm Yazılımı dosyasını indirdiğiniz zaman; yardımcı word dökümanı (401KB) ve güncelleme paketi (PikatelCombomax_C11-2M4L-0023)(1828kb) içerisinden çıkacaktır. Dosyayı ayrıca bu linktede görebilirsiniz. Sanırım siz farklı dosyayı indirdiniz. Burada şu var inen dosyayı öncelikle çalıştırıp bilgisayarınızda bir yere oluşturmanız gerekmektedir. Bu adımı yapmazsanız dosya bütün halde durur. Sanırım sizin yapamadığınız indirdiğiniz dosyayı oluşturamamak.
   3)Bu maddedeki dosyaları nerden buldunuz acaba? Belirttiğimiz adresteki güncelleme dosyalarının her ikisinde de bu dosyalar yoktur. İçerikte sadece 2 dosya bulunur. Biri güncelleme dosyası diğeri ise yardımcı word dökümanıdır. Sizi anlayamadım kusura bakmayın.
   4)Bu madde hakkında emin değilim. Yetkili kişilere konuyu aktardım. Gelen cevabı sizinle paylaşacağım.
   5)Elinizdeki CD’nin virüs içermesi imkansız. Bu CD’ler birden çok kopya yapılarak üretilmektedir. Eğer CD içeriğinde virüs varsa bu 1000’lerce kullanıcıyı etkileyecek bir durum oluşur. Buda Elkotek firmasının alacağı bir risk değildir. Ama bu virüslü CD konusunu yetkili kişilere aktaracağım.
   Ayrıca Pikatel Combomax modem güncellemesini uygulamalı olarak yapıp test sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

 83. Tuncay Yanıtla

  Yunus bey,

  Güncellemeyi ancak http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 adresinden indirebiliyorsunuz.Sitede hem Combomax hem de Airmax 101 modellerinin güncelleme dosyaları bulunmaktadır.Güncellemeyi indirip çalıştırdıktan sonra güncelleme dosyası indirdiğiniz klasöre Pikatel Combomax adlı bir klasör oluşur ve içinde
  Pikatel_Combomax_yazilim_guncelleme_dokumani.doc
  ve
  PikatelCombomax_C11-2M4L-0023
  dosyaları bulunur.
  PikatelCombomax_C11-2M4L-0023 dosyası güncelleme dosyasıdır ve güncelleme işlemi sırasında kullanılması gereken dosyadır.Diğer dosya Word dökümanıdır ve bilgisayarınızda Word dökümanlarını görüntülemek için gerekli program varsa(Microsoft Office,Open Office v.b.) otomatik olarak açılır.

  Güncellemenin otomatik olarak yapılmamasının sebebi,TTNET Combomax modemlerinin ve diğer universal dediğimiz tipteki Combomax modemlerin güncellemelerinin ayrı olmasıdır ve olası karışıklık durumunu engellemek için bu konuda tek yetkili site olarak http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338
  adresi belirlenmiştir ve güncelleme yapılması gereken durumlarda sadece bu siteden faydalanılmalıdır.

  3. maddede bahsettiğiniz, modeminizle verilen CD’nin içeriğidir.CD içeriğinde bu güncelleme bulunmuyor.Çünkü bu güncelleme bazı parti modemler piyasaya verildikten çok sonra çıkmıştır ve dolayısıyla önceden CD’ye eklenmiş olması mümkün değildir.

  Modeminiz Vista’ya kesinlikle uyumludur.Vista işletim sistemi son kullanıcıya satılmadan önce hazırlanan Combomax kullanım kılavuzlarında uyumlu işletim sistemleri kısmında Vista yazmıyor olabilir.Ancak şu an piyasada bulunan ve Vista kullanılmaya başlandıktan sonra çıkan bütün Combomax ürünlerinin kullanım kılavuzunda Vista uyumlu olduğu yazmaktadır.
  Uyum sorunu değil ama bu konuda ek bilgi olarak şunu söyleyebilirim.Modem bilgisayara kurulmadan önce yerel ağ bağlantısı otomatik olarak ip adresi al ve DNS adreslerini otomatik olarak al şeklinde ayarlı olmalıdır.Eğer bu ayar daha önce değiştirildiyse kolay Kurulum Sihirbazı modeminizi bulamıyor,modeminizi resetleyip,bilgisayarınızın TCP/IP değerlerini otomatik olarak aldığından emin olunuz.’ gibi bir uyarı çıkabilir ki bu madde CD’den çıkan kullanım kılavuzlarında anlatılmaktadır.Bu durum bazı müşteriler tarafından modem Vista’yı desteklemiyor olarak yanlış algılanabiliyor.

  Kurulum CD’sinin virüslü olması teknik olarak çok çok düşük bir ihtimaldir.Bu cd’ler yetkili kişiler tarafından defalarca kontrol edildikten sonra seri üretimle çoğaltılır ve paketlere eklenir.Bilgisayarda daha önce var olan virüsler kurulum yapıldıktan sonra .exe uygulamalarına bulaştığı için böyle bir hata oluşmuş olabilir veya yine küçük bir ihtimal de olsa TTNET kampanyasında verilen CD’lerin içerisinde bulunan TTNET_Tanitim.exe dosyası için bazı virüs uygulamaları hatalı uyarı veriyor olabilir.(Bazı virüs programlarının önceden virüs tahmini denilen uygulamaları aslında sorun olmayan bazı .exe yani uygulama dosyalarını da hatalı bir şekilde analiz edebilmektedir,bu dosya görsel tanıtım içeren flash uygulaması içerdiği için virüs veya spyware gibi yanlış analiz edilmiş olabilir.)

  Saygılarımla,

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.elkotek.com.tr
  http://www.adslburada.com

  Türker Tuncay Uğur
  cc_tuncay.ugur [ at ] elkotek.com.tr

 84. yunus Yanıtla

  sorunumu çözmeme yardım ettikleri için Tuncay ve Ahmet beye,bize bu hizmetleri sundukları için elkotek şirketine ve çalışanlarına teşekkür ederim.
  son sorum;yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda nasıl haberdar olabiliriz acaba,otomatik bilgilendirilme imkanımız varmıdır?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Yunus;
   Umarım hala sitemizi “BOYKOT” etmiyorsunuzdur. Otomatik modem güncellemeleri için bu sayfada yer alan Tuncay Bey’in yapmış olduğu 115 numaralı yorumu okuyunuz.

 85. Tuncay Yanıtla

  Yunus Bey,

  Güncellemelerin tamamen otomatik olması konusunda TTNET ve Elkotek firması gerekli çalışmaları yapmaktadır.

  http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338 adresinde şu an bulunan bu güncelleme önemli bir yenileme çalışmasının sonucu olarak yayınlanmıştır.Bu yüzden çok uzun bir süre bu modemlerle ilgili yeni bir güncelleme muhtemelen çıkmayacaktır.

  Yani son güncelleme yapıldıktan sonraki haliyle modeminizi uzun bir süre sorunsuz kullanabilirsiniz.

  Saygılarımla,

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.elkotek.com.tr
  http://www.adslburada.com

  Türker Tuncay Uğur
  cc_tuncay.ugur [ at ] elkotek.com.tr

 86. kadir Yanıtla

  slm.ya benim modemde sorun var gidip geliyor güncelleme yaptım bile yine işe yaramıyor lütfen yardım edin HaNiFi BeY

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Kadir;
   Güncellemenizi doğru biçimde yaptıysanız problem hat veya bilgisayarınızdan kaynaklanıyordur. Öncelikle telekom ile görüşüp hattınızı kontrol ediniz. Daha sonra adsl ekipmanlarını (splitter, kablolar, kablolarda ekleme olmamalı, paralel telefon) kontrol ediniz.Bilgisayarınızda bulunabilecek virüs-trojan uygulamaları bağlantı sorunları yaşamanıza neden olur. Genel bir antivirüs taraması yapınız. Ayrıca Hanifi Bey kimdir acaba:) karıştırdınız sanırım.

 87. murat Yanıtla

  benim modemde bu aynısı modemde 4 ışık yanıyo internet olduğunu gösteriyo ama bilgisayara internet geç geliyo bunun nedeni ne olabilir?

 88. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Kullanmış olduğunuz internet tarayıcıyı değiştiriniz. Muhtemelen bilgisayarınızdan kaynaklanan bir sorundur.

 89. cem Yanıtla

  merhaba arkadaşlar benim modemimde combomax 1 senedir internete sorunsuz bağlanıyordam.Ama şimdi bütün ışıklar yanıyor ama internet sayfası fln hiçbirşey açılmıyor.ttnet müşteri hizmetlerine aradım bilgisayarınız modemi görmüyor dedi ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim ilginiz için

 90. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Sorunuza bilmem neden gibi bir cevabı uygun olarak gördüm. Bu şekilde kapalı soru sorarsanız cevap alamazsınız. Sorunuzu lütfen detaylandırınız. Bunların öncesinde modem yazılımınızı güncelleyiniz.

 91. murat Yanıtla

  söyle anlatiyim:d
  kimi zaman 5 dk daha bi kimi zamna 20 dk bi kimi zaman arı ardına res atı
  1 saat hiç açık durmuyo mutlaka res atı nolur yardım pls!!!!!!!

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Murat;
   Modem yazılımınızı güncelleyiniz. Ayrıca imkan varsa modemi farklı hat ve bilgisayar üzerinde uzun süre deneyiniz. Aynı sorunlar devam ediyorsa modemde teknik bir arıza mevcuttur. Bu arada yazılım güncellemenizi kesinlikle yapınız.

 92. murat Yanıtla

  güncelemyi nasıl yapıcam bir yerden mi indircem indirceksem link verimisiniz ???

  güncellemeyi nasıl yapıcam onuda anlatırmısınız

 93. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Murat;
  Güncelleme ile ilgili bilgiler hem bu haberimizde hemde sitemizde yer alan diğer pikatel haberlerinde defalarca yazılmıştır. Zahmet edip okuma gereği duyarsanız haberimizi güncellemeyi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz! Burada verilen hizmetimiz tamamen ücretsizdir ama sizin yaptığınızda “armut piş ağzıma düş” olmuştur. Değerli kullanıcılarımız sitemizde yorum yapmadan önce lütfen konuyu tamemn okuyalım. Eğer istediğiniz cevap haberde ve yorumlar arasında bulunmuyorsa sorunuzu belirtiniz. Bunun dışındaki durumlarda lütfen gereksiz “1-2” kelimelik sorular sormayınız.

 94. murat Yanıtla

  SİTEDE NERDEN BULCAM GÖREMEDİM EĞER GÜNCELLEM BİRYERDEN BİŞEY İNDİRECEKSEM LİNK VERİN EĞER İNMİCEKSE SİTE NERSEİNDE ONU SÖYLEYİN ORDAN BAKİM 3 GÜNDÜR SORUYORUM 1 DÜZGÜN CEVAP ALAMADIMC LÜTFEN YHA!!!!!

 95. ali Yanıtla

  SELAMIN ALEYKÜM BYEYLER BEN SİZİN SİTENİZDEN GÜNCELLEME İNDİRDİM AMA YÜKLEDİM GRAFİK DÖNÜŞTÜRMA FİLTRESİ YÜKLENEMİYOR DİYOO AŞAĞIYA İNİYORU TIKLAYIN DİYO AMA TIKLANMI MIYO Bİ YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM İNTERNETİMDE 25 30 DK KENDİ KENDİNE RES ATIYOR TTNET GÖTÜRSEM YAPARLARMI

  TEŞEKKÜRLER SAYGILARLA

 96. ali Yanıtla

  ahmet bey ilk önce teşekkür ederim dediyiniz siteden indirdim ama yükledim faka dosyayı açtığımda grafik dönüştürme fitresi oluşturulamıyor diyo.
  aşağıya doğru iniyorum tıklayınızlar var tıklanmıyo.
  Ben de microsft word yoq ondanda ola bilir mi?
  SAYGILAR s

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Bu sorunu çözmek için aşağıda belirtilen makaledeki uygulamaları dikkatlice okuyunuz. Burada yazanları yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.

   Microsoft Office Dosya Dönüştürücü Paketi’nde ek metin dönüştürücüleri ve resim filtreleri bulunmaktadır

   http://support.microsoft.com/kb/212265/tr

 97. çağatay Yanıtla

  eyw kardesim dun aksam once modem yarlarını kurdum sonra guncelledım 12 de gıdıp geldı ama bu gun hıc yapmadı hadı hayırlısı saolasın

 98. çağatay Yanıtla

  gene gidiyo ama bu sefer uzun bı sure sonra gıdıyoo baska onerılerınız varmı

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Çağatay;
   Bu konuyu TTNET ile görüştünüz mü acaba? Birde modeminizi farklı bir noktada bir gün süreli test ediniz. Mesela arkadaşınız ile modem değişimi yapıp sorunun nereden kaynaklandığına dair daha net fikirler elde edebiliriz.

 99. ali Yanıtla

  kardeş saol indirdim açıldı . ama tıklayınızlar var onlar tıklanmıyo onları nasıl yapıcam

 100. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ali;
  Verdiğim linkleri ve tıklanması gereken yerleri kontrol ettim. Linklerde herhangi bir problem bulunmamaktadır. Bu sorun sizin işletim sisteminiz ve kullanmış olduğunuz browserdan (ie, firefox gibi) kaynaklanıyor. Bu tıklama esnasında herhangi bir hata iletisi alıyormusunuz. Sayfayı açtığınız ve tıkladığınız zaman ki ekran görüntüsünü bize gönderirseniz sevinirim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Öncelikle indirme işlemi başlatılırken klavye üzerinde bulunan “Print Screen” tuşuna basıp daha sonra “Paint ” programını açıp resmi yapıştırıp kaydediniz. Bu resmi admin@bilgisayar-destek.com adresine kişisel bilgilerinizi ve sorununuzu yazarak gönderiniz.

 101. Nsh Yanıtla

  Sevgili ahmet bey benimde pikatel airmax 101 kablosuz modemim var dsl ışığı yanmıyor? ilk zamanlar bağlantım gidip geliyodu kopmalar oluyodu saatlerce çalışmadığı anlar oluyodu ama şimdi modemi kapatıp açsam bile başlangıçta bi yanıp sönüyo sonrasında ses soluk yok ahmet bey. modeme pcden kablosuz bağlıyım fakat nete giremiyorum modemin üzerinde wlan ve power göstergeleri dışında diğerleri sinyal göstermiyo ip vesaire gibi değerleri kablosuz bağlantı özelliklerinden görebiliyorum. Acaba modemime bi dsl sinyalimi gelmiyo yoksa web arayüzünden şifre ve kullanıcı adıyla girip bi ayarmı yapmak gerekiyo. birde son olarak modemimi fabrika ayarlarına döndürmüştüm buda bi problem yaratmış olabilirmi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler sevgiler saygılar…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Nsh;
   Öncelikle şunu hemen belirteyim sorun kesinlikle ve kesinlikle ADSL hattınız ile ilgili bir durumdur. Modem telekom tarafından veya bina içerisinde bulunan kablolama ile ilgili bir hatadan dolayı sinyal alamamaktadır. Dolayısı ile internet bağlantınız gerçekleşmemektedir. Öncelikle TTNET müşteri hizmetlerinizi arayınız 444 0 375. Buradan hattınız ile ilgili durumu kontrol ediniz. Telekom tarafından problem yoksa sorun sizin bina içerisinde olan ADSL ekipmanlarınız ile alakalıdır. Bu durumları kontrol edip durumu tekrar gözden geçiriniz. Splitter cihazını değiştiriniz, kablolarda ek yada bantalam usulu bir aktarım olmamalıdır. ADSL hattı üzerinde paralel telefonlar veya diğer cihazlar kesinlikle splitter cihazı sonrasından aktarılmalıdır. Hat üzerinde bulunan ikinci bir cihaz sinyal seviyesini düşürür ve bağlantı kopmalarına neden olur. Tüm bu durumların sağlıklı olmasına özen gösteriniz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Göndermiş olduğunuz resimli ekran görüntülerine cevaben: Öncelikle sisteminize Microsoft Word yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca kullanmış olduğunuz modem TTNET hediyesi ise kullanıcı adı: admin Parola: ttnet şeklinde olmalıdır.

 102. Nsh Yanıtla

  çok teşekkürler ahmet bey bilginize bi sorum daha olacak splitter kullanmakla kullanmamak arasındaki fark nedir ? çünkü ben telefon kullanmıyorum doğal olarakda hattı direk bağlıyorum… Bir ikinci sorum telekomun getirdiği hat kablosuna direk benim evime gelen 5 li kablonun iki ucu yerine dört ucu kullansam sinyal kalitesine ve kopmalara bi katkı sağlarmı?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Nsh;
   Splitter cihazı telefon kablosu üzerinden birlikte gelen telefon ve adsl sinyalleri içinden telefon sinyallerini süzerek ayıran cihazdır. Eğer evinizde modem ile birlikte telefonda kullanıyorsanız bu cihaz sinyalleri birbirinden ayırarak telefon ve modeminizin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Sizde telefon olmadığı için hattınızı direkt takabilirsiniz. Fakat şöyle bir durum olabilir. Biri sahip olduğunuz telefon numarasını çevirdiğide doğal olarak kablo üzerinde bir akım oluşacaktır. Hattınız modeme direkt bağlı olduğu durumlarda başınıza böyle birşey gelirse geçici bağlantı kopması yaşayabilirsiniz:) Tavsiyem telefon kullanmazsanız bile splitter cihazı kullanmanız olacaktır. Evinize gelen 5 li kablonun sadece 2 si telefon içindir; varolan kablo bağlantınızı bozmayınız.

 103. Tuncay Yanıtla

  Çağatay Bey,

  Güncelleme yaptiktan sonra hattinizda kesinti sorunu devam ediyorsa TTNET’i arayip bulundugunuz yere gelip inceleme yapmalarini isteyin.Eger hattinizla ilgili bir sorun tespit edilmezse modeminizi servise yollamak icin 444 0 570 numarali destek hattimizi arayip urununuzun ariza kaydini actiriniz lutfen.

  Tesekkurler.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.elkotek.com.tr
  http://www.adslburada.com

  Türker Tuncay Uğur
  cc_tuncay.ugur [ at ] elkotek.com.tr

 104. Giuly Yanıtla

  Merhaba ben dün internet bağlattım kurdum internet sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat modemin arayüzüne bağlanamıyorum
  modem : pikatel combomax
  192.168.1.1 yazıyorum
  K adı : admin
  şifre : password

  fakat kabul etmiyor her türlü şifreyi denedim yinede olmadı reset attım fabrika ayarlarına aldım yine olmadı acaba şifresi ne olabilir

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Giuly;
   Bahsettiğiniz modem TTNET tarafından size kampanya ile verilen modem ise kullanıcı adı ve parola aşağıdaki gibi olmalıdır. Bunu dışında bir alternatif olamaz. Eğer yine giriş yapamıyorsanız modemin daha önceden webarayüz şifresi değiştirilmiş demektir. Bu durumda modeminizi resetleyiniz.

   Kullanıcı Adı: admin
   Parola: ttnet

   şeklinde olmalıdır.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Guily;
   Rica ederim. Bize destek olmak için lütfen site içi reklamlarımıza tıklayalım.

 105. ali Yanıtla

  selamınaleyküm benim interneti hala kopuyor interneti günclleyemedim sitedende
  mirosoft ofis araöalrı nerde onda bulamadım benim pc xp professionalsp2 bunu uyulu direk indirebilecemyim ofis araçlarının linki varsa yazıverin

  TEŞEKKÜRLER
  EN KISA ZAMANDA CEVAP BEQLİYORUM!!!.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Öncelikle kullanmış olduğunuz Türkçe dilini düzeltmelisiniz. Yorumunuzda ne anlatmak istediğiniz anlaşılmıyor bile. Yazım ve imla kurallarına uymayan yorumlarınız bundan sonra silinecektir. Modem güncellemesini yapamıyorsanız lütfen Elkotek Çağrı Merkezini arayınız.

   Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
   Pikatel Teknik Destek Hatti
   444 0 570

 106. ilker Yanıtla

  herkese slmlar benım sorunum ınternettekı pıngımın yuksek olması pıkatel combomax ın setupnı sılıp yukledıkten sonra duzelıyo ama sadece ertesı gune kadar napabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba İlker;
   Bu konu Elkotek yetkilisine aktarılmıştır. Sorunuza verilen cevabı görebilmek için bu haber başlığını takip ediniz.

 107. EneS Yanıtla

  MerHaBa, pikatel combomax modem kullanıyorum.bi kaç aydır,net hızım sabah çok düşüyor,bağlanti kesilmiyor fakat girilmicek duruma geliyor.kısaca ping olması gerekenden 10 kat yüksek oluyor.gece bu düzeliyor ttneti aradim bi kaç kez bilgisayarda virüs vardır dediler fakat formattan sonrada durum değişmedi.ha bu arada kablolarımı ve splitter i de değiştirdim. yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

 108. ali Yanıtla

  verdiyiniz numarayı aramadım ama araycağım.büyük 1 ihtimal modemi değiştircem yahde yaptırcaz işnşallah ucuza yaparlar:D

 109. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Mali;
  Haber içerisindeki yorumlarda bu konu anlatılmıştır. Lütfen dikkatli okuyunuz. Haberimizin tamamını okumadan hazır kaçıp yorum yazıyorsunuz. Okuma alışkanlığı edinmelisiniz.

 110. Tuncay Yanıtla

  İlker ve Enes Bey,

  Burda bahsettiğiniz sorunlar, sorunlarla ilgili yeterli teknik veri bulunmadığından site üzerinden çözülmesi maalesef mümkün değildir.
  Lütfen bu konuda hakkında yardim almak için 444 0 570 numarali teknik destek hattimizi arayiniz.Eğer modemle ilgili bir ariza testip edilirse ve garantisi devam ediyorsa modeminizin ücretsiz değiştirilmesiyle ilgili gerekli bilgi size verilecektir.

  Saygılarımla.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.elkotek.com.tr
  http://www.adslburada.com

  Türker Tuncay Uğur
  cc_tuncay.ugur [ at ] elkotek.com.tr

 111. mert_06 Yanıtla

  merhabalar..modem kurulumunu gerçekleştirdim.kullanıcı adı ve şifresini tanımladım.modemin ip adresine girdiğimde bağlantının olduğunu görüyorum fakat herhangi bir siteye girdiğimde telekomun mavi renkli sitesiyle karsılasıyorum dolayısıyla nete giremiyorum.çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mert;
   Bu durum modem yapılandırmanızda kullanıcı bilgilerini yanlış girdiğinizden kaynaklanıyor. İkinci bir olasılıkta telekom kaynaklı olabilir. Zaman zaman benimde başıma bu olay gelmektedir. Modeminizi elektirk düğmesinden açıp-kapatınız. DNS probleminden kaynaklanan bu durum bu şekilde düzelmiş olur. Eğer sorun düzelmiyorsa kullanıcı adı ve parolanızı aşağıdaki şekilde tanımlayınız. Ayrıca kullandığınız modemin sadece @ttnet uzantısı şeklinde yapılandırıldığını unutmayınız. Yani smileadsl, superonline, biriadsl gibi farklı servis sağlayıcılar ile uyumlu çalışmamaktadır.

   kullanıcı adı: örnek@ttnet
   parola: parolanız

   Şeklinde yapılandırma olmalıdır. Sorun yine devam ediyorsa Telekom’un 444 0 375 numaralı müşteri hizmetlerini arayınız.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   Bu şekilde bir sorun ile ilk kez karşılaşmaktayım. Konuyu Pikatel yetkili kişilerine aktaracağım. Gelen cevabı bu haber başlığı altından takip ediniz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Sorun çözümüne katkımız olduysa ne mutlu. Sizlerde bize destek olmak için site içi reklamlarımıza tıklayınız.

 112. emrahbey Yanıtla

  bu güncellemeyi yükledim…
  modem artık çalışmaz oldu..
  192.168.1.1 den pikatelin sitedsine girdiigimde WAN baglantısının olmaıgıdnı gosterıyr…
  onu baglan diyorm..ondan sorna nete gırebiliyorum…
  bi turlu anlamadım…
  her modem açıp kapatmamda aynısorun cıkıyor ..
  ne halt edecegim şimdi benn….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrah Bey;
   Konuyu pikatel yetkililerine aktaracağım, gelişmeleri bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali;
   İşletim sisteminizde varolan sorunlar yüzünden net ile ilgili problemler yaşıyor olabilirsiniz. En yakın zamanda bir teknik servise başvurunuz. Ayrıca sorularınız çok sığ kalmakta. Hiçbir açıklayıcı cümle bulunmamaktadır. Bundan sonraki yorumlarınıza cevap verilmesini istiyorsanız. Sorunu net bir şekilde sorup, yaşadığınız problemleri detaylı bir şekilde belirtiniz.

 113. Emrahbey Yanıtla

  teşekkürler ahm3t bey cevabınız iiçin.
  bu durum beni çok zor duruma sokuyor.bazen deli ediyor.net birden kesiliyor kopuyor.durduk yerde.bu guncelleme işini yapamdan önce sorun yoktu ama şimdi sorunun olmaya başladı.bu arada guncelleme sonunda bişeyde fark ettim.nete baglanıyorum lakin DATA lşlglmmodem uzerindeki DATA lşlglm yanmıyor….

  tez vakite cevap bekliyorum..

  saygılar

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ali,
   Yapmış olduğunuz birden fazla gereksiz yorum üzerine bundan sonra yapacağınız yorumlar spam olarak algılanıp yayınlanmayacaktır. Lütfen bizden değil bilgisayarcınızdan destek alınız.

 114. Tuncay Yanıtla

  Emrah bey,

  Sorununuz burdan cozulecek bir durum gibi gorunmemektedir maalesef.Konuyla ilgili detayli destek almak icin 444 0 570 numarali destek hattimizi arayiniz.

 115. cemile Yanıtla

  Hayırlı akşamlar.
  Pikatel Combomax modem kullanıyorum ve sürekli bağlantım kopuyor. Hatla ilgili bir sorun mu var diye araştırdım ve olmadığını öğrendim. Daha sonra bir hafta boyunca farklı bir modem kullandım ve onunla da hiç bir kesinti yaşamadım. Yani sorunun kendi modemimde olduğu kesinleşti. Yukarıdaki yorumları okudum ve acaba benim modemimin de mi güncellenmesi gerekiyor diye düşündüm, gerçi herhangi bir uyarı vermedi pc. Yine de güncelleştirme linkini tıkladım; fakat
  word dosyasında yazılı olan “1. Modem ayarlına girmek için tıklayınız.” alanda tıklama yaptığımda pc şöyle bir uyarı veriyor.http://192.168………..açılamıyor. Bu dosyayı açmak için hiç bir programın kaydı yapılmadı.
  Bu tip teknolojik konulardan anlamayan biri olarak kafam iyice karışmış durumda. yardımcı olabilir misiniz?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Cemile;
   Modem güncellemesini yapmadan önce modeminizi sisteminize ethernet kablosu ile bağlayınız. Modemin açık olduğundan ve bilgisayarınızın ip aldığından emin olunuz. Tıklama yaptığınız yer modemin webarayüzü olduğu için bu kısma erişiminiz ile ilgili problem var demektir. Dilerseniz bu kısma girişi manuel olarak yapabilirsiniz. Modeminizin webarayüzüne girdikten sonra Word dökümanında alnlatılan esaslara göre güncellemeniiz yapınız.

 116. kub Yanıtla

  bizim modemimiz de pikatel combomax ve 5 gundur internet ışığı yanmıyor ve interner bağlantımız yok telekomu aradık fakat hatta bakım var dedi daha sonra aradığımz da teknik servisi arayın sorun modemdedir dediler sorun nedir sizce?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Kub;
   Öncelikle hat durumunun netliği modeminizi farklı bir noktada test ediniz. Yapmanız gereken sadece modemi adsl kullanan bir arkadaşınıza götürerek adaptörünü takıp açmak ve telefon hattını modeme takmak olacaktır.Modemin üzerindeki hat ışığı eğer sabit bir şekilde yanıyorsa sizin kullanmış olduğunuz adsl hattı yada ev içersindeki kablolama sorunludur. Eğer bu noktada da modem sinyal alamıyorsa modeminize reset atarak kurulumu baştan yapınız. Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa Elkotek çağrı merkezini arayınız.

 117. evren Yanıtla

  Pikatel combomax sorunlarına KESİN ÇÖZÜM!!!!!
  arkadaşlar, eğer modeminizin ışıkları geç yanıyorsa, pc lambası kırmızı yanıyorsa, önce bağlanıyor sonra kopuyorsa ve benzeri herhangi bir sebebten internete bağlanamıyorsanız ( telefon hattında ve pc de problem olmadığından eminseniz)problem modemin adaptörüdür. Ya usb’den bağlanın (tavsiye etmem) yada benim gibi elinizde işe yaramayan usb uçlu kablonun diğer ucunu kesin; adaptörünüzün de ucunu kesin ve usb kablonun içindeki kırmızı(+) ve siyah(-) uçları adaptörün ucuna bağlayıp modeme takın. Böylece enerjisini usb den interneti ethernetten kullana bilirsiniz ve sorunlarınız kesinlikle çözüllecekteir…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Evren;
   Bu tarz denemeler sistemlere zarar verebilmektedir. Bağlantı problemleri için önce tavsiye edilen teknik yöntemleri denemelisiniz. Ayrıca adaptör arızalarında Elkotek firmasına ürünü kargo ile göndermeniz halinde ürün garantiside devam ediyorsa; yeni adaptörünüz siz kargo ile ücretsiz olarak gönderilmektedir. Bu kadar kesip biçme işlemini yaptıysanız sanırımm elektrik ile ilgili bir bölüm okuyorsunuz yada işiniz elektrik ile ilgili:) yinede verdiğiniz detay bilgiler için teşekkür ederiz. Ama yine söylemekete fayda var: “Öncelikle kullanmış olduğunuz ürünün yetkili teknik servisinden yardım alınız

   Ayrıca site yetkililerin ettiğiniz teşekküre bizde ilginiz için teşekkür ederek karşılık verelim.

 118. Türker Tuncay UĞUR Yanıtla

  Evren bey,

  Bahsettiğiniz durum geçici olarak sorunu çözse de bu tür işlemler modeme veya adaptöre zarar verebileceği,dolayısıyla ürünü garanti dışı bırakacağı için yapmanız tavsiye edilmez.
  Modem veya adaptörle ilgili yaşanan arıza durumlarında 444 0 570 numarali destek hattimizdan ve garanti dahilinde ücretsiz onarım veya değişim yapılması için servisten yararlanmanızda fayda vardır.

  Saygılarımla.

  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  Pikatel Teknik Destek Hatti
  444 0 570

  http://www.elkotek.com.tr

  Türker Tuncay Uğur
  cc_tuncay.ugur [ at ] elkotek.com.tr

 119. uğur Yanıtla

  iyi günler benimde modem ile bir problemim var bende nornal bir şekilde internet kullanırken biranda kesilmeler meyddana geldi modemi açıp kapatınca internetim geliyor 10 dk yakın bir zaman süreci içinde kendiliğinden kapanıyor bunun nedenini elkotek modeminizin güncel yazılımını yükleyin düzelir dediler ancak yükleyince yine aynı hatayı veriyor tekrar bağlantı kopuyor ağ bağlantılarımdan onarı tıklıyorum başarızız sınırlı bağlantı yada bağlantı yok diye bii uyarı alıyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz saygılar efendim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Uğur;
   Modeminizin kapanmasının bir kaç nedeni olabilir. Öncelikle kullandığınız adaptör ile ilgili bir problem olabilir. İkinci olarak modemin takılı olduğu elektrik prizinde topraklama hattının olduğundan emin olunuz. Hat üzerinde oluşacak voltaj gerilimleri modemde sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Modeminizin garantisi devam ediyorsa eğer modeminizi Elkotek firmasına incelemek için göndermenizi tavsiye ederim. Bana bu problem modemdeki teknik bir arızadan kaynaklanıyor gibi geldi. Modemi farklı bir yerde deneme imkanı varsa deneyiniz. Eğer farklı noktada sorun çıkarmıyorsa sisteminizde kesinlikle virüs,trojan var demektir. Bu durumda ise sisteminize kapsamlı tarama yapmalısınız.

 120. uğur Yanıtla

  yorum için teşekkürler evet topraklama olmadığını varsayalımki hiç kontrol etmedim ayrıca aynı prizdan atlama yaparak prizi çoğalttım belkide ondan olsa gerek yinede garantisi varken bi göstermekte fayda var sanırım konuyla ilgilendiğiniz içinde teşekkür ederim problem yaşadıkça yazacağım saygılarımı sunarım.

 121. emrahbey Yanıtla

  4hm3t bey iyi günler benim sorunum modemle alakalı deil ama netim ile ilgili…benim internetimden downloadn yapan bi ip adresi var..format atmam antivürs programları ile temizledim ama gne aynısı oluyor..bu ip nasıl sile bilri engeleye bilrim….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Kullandığınız modem hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Kablolu mu kablosuz mu kullanıyorsunuz. Modeminiz hakkında bilgi verirseniz modemde gerekli firewall ayarlarını tarif edebilirim. MAC filtreleme, wep yada wpa şifreleme gibi durumları gerçekleştirerek gerekli güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

 122. emrahbey Yanıtla

  sevgili 4hm3t bey
  teşekkrler cvpbınız için…
  söyle anlatim..
  modemim kablolu modem olup combomax modem kullanıyorum…
  192.168.1.1den modem arayuzunme baglana biliyorum.modeme reset atıgımde yeni ayarları kendim elle kuara biliyorum..biraz arayuzde araştırmalar yaptım.lakin 1haftadır istem dışl donwload yapan bi ip adresi var.
  ip adresi : 87.248.216.0 – 87.248.219.255 arasında ip kullanıyor…surekli olarak baglantı yapıyor..netlimiter kullanarak speed sınırlıyorum yoksa 100kb ile donwload ediyor…butun kotamı yedi…nalet olsun bunun yuuznden bı hadfta 4kere format atım pc ye…
  bu ip adresinin DESRC : limelight frankfurt netblock
  adresini gosteriyor…aacaba bu konuda bi yaptrım uygulaya bilirmiyim…yardımınızı acele bekliyorum…bugunde pc format atıgım için anca bu saatede cvp yazdım…kbakmaayın…cvp bekliyorum saygılar…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Konu Elkotek Teknik Yetkilisine aktarılmıştır. Geri dönüş olduğu zaman bu yorum başlığı altından takip edebilirsiniz.

 123. emrahbey Yanıtla

  tşkler 4hm3t bey…suan itibariyle bir gün geçti ve sizden haber beklemeye devam ediyorum…ne yaptıysam bu nalet ip numarasından kurtulamadım…yardımınızı bekliyorum…tşklerrrrrr

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Yetkili kişinin geri dönüşünü bekliyoruz. Yoğunluktan ötürü bu tarz geri dönüşler 3-5 günü bulabiliryor maalesef.

 124. murat Yanıtla

  pikatel maka ttnetın hediyesi mmodeını arayuzune hiç bi şekilde ulaşamıyorum…admin password admin ttnet gibi bir sürü şire denedim defalarca reset attım ama hiç bi şekilde başaramdım .sorun ne olabilir .teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Murat;
   Modem webarayüze giriş için gerekli ip numarasını doğru yazdığınızdan emin olunuz. TCP/IP kısmına manuel bir ip ataması varmı yokmu kontrol ediniz. Bilgisayarınızda virüs, trojan taraması yapınız. tüm bu sonuçlara rağmen bir ilerleme yoksa cihaz sorunludur. Almış olduğunuz ürünü satıcınız ile görüşerek servisine yollayınız. Cihazınız anlattıklarınıza bakılırsa arızalıdır. Son olarak farklı bir bilgisayara takıp kablo yardımı ile arayüze erişimi deneyiniz. Eğer yine aynı durum söz konusu ise servise götürünüz.

 125. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emrahbey;
  Elkotek yetkilisinden gelen cevabı sizinle paylaşmak istiyorum. Size geç cevap veriyoruz farkındayım ama inanın sitemize gelen her sorunun çözümünü sonuna kadar takip ediyorum. Herkese bir şekilde cevap vermeye çalışıyorum. Takdir edersiniz ki herkese, her soruya yetişmek zor. Aşağıda Elkotek yetkilisinin sizin sorunuza verdiği cevabı görebilirsiniz.

  Ahmet bey,
  Sorun pek karşılaşılan bir durum olmadığı için, durumu ürün yetkilisine aktardım,gelecek cevabı bekliyorum.

  Turker Tuncay UGUR
  Cagri Merkezi / Teknik Destek Elemani
  ELKOTEK Muhendislik ve Danismanlik Hizmetleri Anonim Sirketi
  Gazeteciler Sitesi, Saglam Fikir Sokak No:3 Esentepe
  34394 Istanbul – Turkey
  Tel :(+90) 212 336 39 00
  Direct Tel :(+90) 212 336 39 91

  Sorunuzun takibi devan etmektedir Emrahbey….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Sedat;
   Modem güncellemenizi word dökümanında anlatılan şekilde webarayüze erişerek yapmalısınız. Dosyaya tıklama, çalıştırma gibi bir durum söz konusu değildir. Webarayüzden modem güncelleme menüsüne girip modemin flash kartına yazılacak doysa olarak diğer dökümanı göstermeniz ve yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir.

 126. emrahbey Yanıtla

  4hm3tbey ilginizeve gösterdiigniz alakaya çok teşekkür ederim…
  sorunun tamamen çözülmesi için beklemeyekten baska bi çarem yok ahmetbey…bnde ilk defa boyle bi olay ie karsılartım ne yaptıysam pc 3 kere format atmakta dahıl hiç bir gelişme olmadı sureklı pc baglanıyor soyledıgım ip numrarsı..NETlimiter kullanaraktan speed düşürüyorum..yoksa 100kb asagıya ınmeden download edıyor..ben sureklı olarak sizin yazını bu siteden takip edecegim teşkler…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Rica ederiz. Biz tüm yorumları inceler, kendi içimizde çözümler, doğru cevabı buluncada cevabı yazarız sitemize. Sizin sorununuz biraz daha kompleks olduğu için, daha fazla teknik detay gerektirdiği için firmadan gelecek cevabı bekliyoruz. Cevabınızı bu haber başlığı altından takip edebilirsiniz. Yorum sadece sizin nickname için yapılacağı için bulmanız sorun olmayacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

 127. hacked1100 Yanıtla

  arkadaşlar bende pikatel kullanıyorum ilk aldıgım internet 20 dakkada bir kopuyor yeniden baglanıyor diyordu bilgisayarda internet vardı ama giremiyordum.. akşamları hiç kopmuyor gündüzleri kopuyordu ama şimdi kopmuyor sistem kendini gülcenleme ihtiyacı duyuyor bence bu kopmalar ondan kendinizi üzmeyin bir süre sonra düzeliyor… eger düzelmezse msn adresim mekansizlar_crew2@hotmail.com elimden geldigince yardım ederim size kolay gelsinn yorumlar mükemmel

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Hacked1100;
   Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederiz. Sitemizde pikatel modem kısmında desteklerinizi bekleriz o zaman:)

 128. mehmet Yanıtla

  Hemen konuya girmek istiyorum internet baglantım sureklı olarak kopuyor neden cok merak edıyorum en kısa zmn da cvp verırsenıs memnun olurum.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Mehmet;
   Bağlantı kopmasının bir çok nedeni olabilir. Öncelikle servis sağlayıcnıızı arayıp hattınızı kontrol ediniz. Telekom tarafında sorun yoksa modem yazılımınızı güncelleyiniz. Bilgisayarınızda trojan, virüs taraması yapınız. Modeminiz üzerindeki hattı kontrol ediniz. Kablolarda kopma-ek gibi durumlar olmamalı, paralel telefon kullanılmamalı bu hat üzerinde. Eğer kullanılıyorsa splitter ile hat ayrılmalı. Splitter cihazının sağlam olduğundan emin olunuz. Modeminize ait adaptörün sağlıklı olduğundan emin olunuz. Size tavsiyelerim bunlar olacaktır.

 129. emrahbey Yanıtla

  @ahm3t
  4hm3tbey çok çok teşekkür ediyorum…
  mail trafigindende anladıgım kadarıyla gösterdginiz yogun ilgi ve alaka için çok teşekkürler…Tuncaybeyde teşekkürlerimi iletin…adaptör konusundada çok yardımcı oldu saolsun…
  lakin verdigi link sanırsam bi antivürs ve güvenlık duvarı programı bununbana ne gibi bi yardımı olcak…ip adresini engelemek gbiimi..???
  lakin bilioryoruz ip adresi alt ve üst adresi bakımadan çok fazla nasıl olcak??

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Görüyorsunuz ki gelen her soruya yanıt bulmaya çalışıyoruz. Sitemize gelen her yorumun takipçisiyiz. Bize bu konuda destek olan Tuncay Bey gibi diğer firma yetkililerine de teşekkür ederiz. Mailde belirtilen programı kullanmanız sanırım sorunu çözecektir.

 130. Cehennem Yanıtla

  Sevgili Giuly;
  Merak ediyorum bulunduğun bölgede 444 0 375’i arama olasılığı yokmu? Sen ve diğer arkadaşlara şaşıyorum. Oturdum şu sayfayı baştan sona okudum, papağan gibi aynı şeyi tekrarlayan bir gurup teknolojizede var. Güzel kardeşlerim bedava bilgisayarcıda bulsanız gerçekten ciddiyeti olan sorular sormak yerine nerde saçma sapan soru varsa onu sorup güzelim türkiyede sürüsüne bereket araştırma yoksunu insan olduğunu yine ortaya koyuyorsunuz.

  Şifre olayına gelince TTNET modemi ise şifre olarak “ttnet” kullanıcı adı içinde “admin” dene istersen. Olmuyorsa yanında verilen kitapçıkta web üzerinden erişim ile ilgili bölüme bak değerli kardeşim.

  Ayrıca madem yeni kuruldu modemin daha ne istiyorsunki kardeşim? Şifreyi bulmayı beceremiyorsun birde girip ayarlarını bozmayımı becermek istiyorsun?

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Cehennem;
   Bu konuda beni ne kadar iyi anladığınızı farkettim. Aslında kullanıcılarımızı eleştirmek gibi bir niyetim yok. Fakat bazı sorular tekrar tekrar soruluyor ve ben her defasında cevap veriyorum ama bu duruma üzülüyorum. Çünkü iki satırlık yazıları okumuyoruz, değerlendirme yapmıyoruz. Aslında kullanıcılarımızın sorduğu soruların bir çoğu haber içeriği ve yorumlarda saklı zaten. Ama kullanıcılar benim işim hallolsun, bana cevap yazılsın diye soru sorup duruyorlar. Ben herşeye rağmen her soruya cevap veriyorum fakat kullanıcılarımızdan site içi reklamlarımıza (tek ve çok az gelir kaynağıdır) tıklamalarınız istediğim zaman benim onlara gösterdiğim hassasiyeti göstermiyorlar. Ama ne olursa olsun ben bu hizmetime aynı seviyede, aynı doğrulukla, aynı hızla devam etmeye çalışacağım. Göstermiş oldukları ilgi ve alaka için tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.

 131. necati Yanıtla

  ya cehennem kardeşim 4440375 i arıorum çagrı merkezimizde sorun var su an hiçbir işlem gerçeklestiremiyoruz diolar. sen ara bakim bi teknik destegi ne cevap alcan millete ara demesi kolay tabi. biz modem alalım dedik ilk defa hattı baglamaya gelen adam modemide bagladı gitti. simdi adamı bulamıoz. hattı aldıgımız bayi modemi biz satmadıgımız için bişey yapamayız diyo. ttnet çagrı merkezi işlemyapamıoz diyo şimdi ben sorumu burdada sormassam nasıl çözcem. senin mantıgına göre gidip bilgisayar iletişim mühendisligiokumak lazım

 132. Fatih Yanıtla

  Lütfen yardımcı olun pc em vista C11-2M4L-0023 yazılımı güncelledim ve hala kopmalar yaşıorum lütfen yardımcı olunuz

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Fatih;
   Öncelikle bağlantı problemlerinizin bir kaç nedeni olabilir. Bize daha fazla ayrıntı sunmalısınız. Mesela modeminizdeki adsl hattı sabit mi yanıyor? ADSL hattınızın kablolarında herhangi bir ek, kesik varmı? Kullanmış olduğunuz splitter cihazı sağlam mı, farklı bir yerde mutlaka test ediniz. Bilgisayarınızdaki virüs,trojan,spyware gibi zararlı kodlar bağlantı problemi yaşamanıza yol açar. Ayrıca kullanmış olduğunuz tarayıdan kaynaklı bir durum söz konusuda olabilir. Lütfen alternatif tarayıcılar ile sayfalarınızı görüntülemeyi deneyiniz.

 133. Elif Yanıtla

  Merhabalar Ahmet Bey Ben dediniz gibi herşeyi yükledim ama hala kopma yaşıyorum acaba pc em vista ondan sorun olabilirmi yardım ederseniz sevinirim siz çok güzel işler yapıyorsunuz bu devirde kimse yapmaz bunları sizi hergün takip ediyorum yorumlarda çok güzel ii günler…Lütfen böle kişilere daha saygılı olunuz onlar sizin için ugraşıyor + 1 lira bile almadan lütfen bunları düşünerek laflarınıza dikkat edin!! ….

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Elif;
   Öncelikle ince düşünceniz için teşekkür ederim. Bizi anlayan ve takdir eden ender kullanıcılarda birisiniz. Sizin sorunuzun cevabı Fatih Bey’in sorusuna verdiğim cevap olacaktır. Burada anlattığım durumları değerlendiriniz. Ayrıca orada belirtmediğim bir husus daha var; cihaz adaptörünün düzensiz voltaj alması veya arızalı olması (çalışıyor gibi görünmesi arızalı olmadığı anlamına gelmez) bağlantı sorunları yaşamanıza neden olabilir. Son olarak Telekom ile bağlantı problemleriniz için görüşmenizde fayda var. Bazı durumlarda lokasyonlarda telekom bazlı sıkıntılar gözlenmektedir. Umarım sorununuz kısa zamanda çözüme kavuşur.

 134. cengiz Yanıtla

  abi kullandığım modem pikatel combomax 15 gündür modemi açtığımda ilk ışığın yanması 30 sn sürüyor ve ses çıkarıyor hafiften açmamla ışık yanarken şimdi gecikiyor neden olabilir…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Cengiz;
   Cihazdan ses gelmesi pek iyiye işaet değil:) Neticede bu sesi soluğu yada uyarı sinyali olan bir cihaz değil. Zaten çalışmasında da anormallik olması sanırım bozulma yönünde olduğunun işaretidir. Garanti süreniz bitmediyse satıcınızla görüşünüz. Birde eğer yakınınızda aynı modemi kullanan birisi varsa adaptörünü ödünç alarak takınız. Bazen bu tip sorunlar adaptörden kaynaklanıyor olabilir.

 135. tolga Yanıtla

  C11-2M-0023 sürüm pikatel modemim var bu modeme ben bir türlü port açamıyom sanal surucu kısmına gelıyom orda 1 2 tane yazılacak yer var portlear ise daha fazla

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Tolga;
   Nat, sanal sunucu, port açma gibi konularda bilgi almak için kurulum kitapçığınızın 39 uncu sayfasını inceleyiniz.

 136. emrahbey Yanıtla

  sevgili cobomax kullanıcıları ayarınız sıiz kendıniz ip numranızdan yaptıysanız eger..wan kurulumunda PPPOE olacak PPPOA yaparsanaız sıksız kopmalar olur ben ilk kruulumda boyle yaptıgım ıcın cok sık dusoyrud daha sorna fark etim hatamı duzeltım sımdı osrun yok…buna dıkaket edınız..

  şimid benim sorunuma gelince ahmetbey hocam cok teşkler elif hanıma katılıyru verdııgnız destek için…
  lakin kullanmam amaçlı verııgnız comonodo firewall bi işe yarmadı…
  confikcer vürisi oldugu soylenıyor…acaaba bu konda neyapabilirm..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   Lütfen yazımlarınızda imla kurallarına uyalım. Verilen linkteki dosyada herhangi bir problem yoktur. Kullanmış olduğunuz antivirüs programı bu şekilde algılamış olabilir. Son olarak imla kurallarına uymayan, ciddiyetten uzak yazılan yorumlar istisnasız silinir. Yorumlarınızın değerlendirilmesi ve yayımlanması için Türkçemizi lütfen düzgün kullanalım.

 137. sniper05 Yanıtla

  emrahbey :
  4hm3t bey iyi günler benim sorunum modemle alakalı deil ama netim ile ilgili…benim internetimden downloadn yapan bi ip adresi var..format atmam antivürs programları ile temizledim ama gne aynısı oluyor..bu ip nasıl sile bilri engeleye bilrim….

  mehaba emrahbey;
  bahsettiginiz sorunla bende karsı karsıyayım comodo firewall kurdum ve o ip aralıgını bloke ettim. yalnız bu kesin çözüm degil.gecici bir cözüm virüs hala duruyor.yardımlarınızı bekliyorum…

 138. emrahbey Yanıtla

  ahm3t :
  Merhaba Emrahbey;
  Lütfen yazımlarınızda imla kurallarına uyalım. Verilen linkteki dosyada herhangi bir problem yoktur. Kullanmış olduğunuz antivirüs programı bu şekilde algılamış olabilir. Son olarak imla kurallarına uymayan, ciddiyetten uzak yazılan yorumlar istisnasız silinir. Yorumlarınızın değerlendirilmesi ve yayımlanması için Türkçemizi lütfen düzgün kullanalım.

  ahmetbey siz benim imla kurullamırıma bi çagre olacagınıza bu sorunu yaşan insanlara ellinizden gelen destegi verseniz de imla hatalarımızı bize bıraksanız.bizde biliyoruz imla kurullarını bizde sizn gibi Türkçe dersi aldık.lakin hızlı yazmaktan dolayı bazen karısıklıklar oluyor.lakin yorumu gonderdikten sonra geri donusu olmadıgı içn duzeltme yapamıdıgım için bu sorun cıkıyor.bilmem anlata bildimmi.

  bakınız sniper05 arkadaşında başı aynı sorunla derte.sizin bizim imla kurullarını düzelteceginize bu sorunu nasıl düzeltiriz diye bi araştırma yapsananız daha hayırlı olcak.

 139. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emrah Bey;
  Yorum yazarken sanırım dikkatinizden kaçtı. Siz ve Sniper05 adlı kullanıcımıza bir çözüm önerisi sundum. Size bir sorum olacak. Bizler sizlere destek olmak için çabalıyoruz. Sizler bizim için neler yapıyorsunuz? Mesela site içinde sağ kısımda yer alan reklamlarımıza hiç tıkladınız mı?

 140. Elif Yanıtla

  Ahmet bey benim modem önceden 3 sabit ışık yanardı 4. hiç gelmezdi pover adsl ethernet/usb 3. ışık yanmazdı internet ve modemi telekoma götürdük bişiler yaptılar herneyse düzeldi yeni adaptör fln önerdiler aldık sonrada bu kopma olayı çıktı hatta kesinlikle sorun yok kabloları çıkarıp adaptörle modemi başka prize taktımdada kopma oluyor sorun modemde anlaşılan 🙂

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Elif;
   Kullanmış olduğunuz adaptörü Elkotek firmasına kargo ile gönderdiğiniz zaman eğer ürün arızalı ise size yeni ürünü ücretsiz göndereceklerdir.

 141. sniper05 Yanıtla

  Merhaba ahm3t;
  Söylediğiniz seyleri harfiyen yapmama ragmen bu 87.248… nolu ip nin bilgisayarıma baglanıp birseyler indirmesini engelleyemedim.Aynı virüsle ugrasıp bi çözüm yolu bulanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum…

 142. emrahbey Yanıtla

  Elif hanım iyi akşamlar…
  öncelikle bu durum benimde basıma gelmişti…modemimi bi saatligine orjinal olmayan bi adaptörle çalıstırdım…modem sorunsuz bi şekilde çalıstı..lakin internet surekli düşmeye başladı…daha sonra TUNCAYBEYin bana gönderdiği orjinal adaptör takıtıktan sonra ve modemi tum ayarlarını sorunsuz olarak( ara yuzunden yaptım ) yaptıktan sonra öyle bi sorun yaşamıyorum..
  size önerim Ahmetbeyin aracılıgı ile TUNCAYbeye mail atıp durumunuz bildiriniz ve onların gönderdiği orjinal adaptoru kullanırsanız sorunuz kalmacak kanısındayım…

 143. emrahbey Yanıtla

  sevgili sniper05 kardeşim…
  gözümüz aydın artık sorunu çözdüm…
  tüm çalışmalarım sonucunda sorunu halletim…
  şimdi sana yapman gerekenlerı tektek anlatacagım…

  hemen netlimiter adlı programı indir ve kur..full olmasını önerim…
  programı çalıstırın…ve download yapan ip kontrolunuz altında olsun…
  daha sonra canlıcı noktaya geliyoruz…aşagıdakı işlemleri tek tek yapınız…
  bilgisayarım>sağtık>yönet>bilgisayaryönetim(sayafası gelcek)>hizmet ve uygulamar tıklıyoruz > hizmetlere giriyoruz > sag tarafta acılan yerde > ARKA PLAN AKILLI AKTARIM HIZMETİ (bunu buluyoruz.çift tıklıyoruz. başlangiç türünü ^^DEVRE DIŞI ^^ yapıyoruz.[bu arada gözünüz netlimiterdeki ip de olsun].en son olarak hizmet durumu yazan yerin altındaki ^^DURDUR^^ yapıyoruz.ve netlimiterden ip nin yok oldgunu zevkle izleyiniz… :D:D:D ben yaptım oldu..bu yolu bulurken bi haftada pc 6 kez format atım…bunun için azmetim ve halletim…umarım bu durumdaki diger insanlarında işine yarar….benim içinde bi TEŞEKKÜR yeter….

 144. Elif Yanıtla

  Eski adaptörü cahilin teki ekleme yaptı ucunu uymuyormuş nekadar gerizekalı bi adamdı yha oda bozuk çıktı sigortaları atmaya başladı sonra bida aldık buda böle:) eskisi hayal oldu yani Pfffff:S

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Elif;
   Modem adaptörünüzü garanti kapsamı dahilinde değiştiriniz. 00:00 dan sonra sorun olmaması evinizdeki elektirik gerilimlerinin düşmesi olabilir mi:)

 145. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Emrahbey;
  Sorununuz hakkkında Elkotek Yetkilisi Tuncay Bey’in yorumunu aynen aktarıyorum:

  “Ahmet Bey Merhaba,

  Kullanıcının bahsettiği hata genel olarak bilgisayar/işletim sistemi/yazılım/antivirüs/windows servisleri ve bunların kullanım şekliyle ilgili gibi görünüyor.İnternette bu konuda uzunca araştırma yaptım.Kullanıcının kapattım dediği Windows hizmeti ARKA PLAN AKILLI AKTARIM HIZMETİ ; Windows’un kendi updateleri için kullanıcının bilgisayarının boşta olduğu zamanlarda veya interneti kullandığı bandwidthtan geriye kalan bandwidthi Windows’un kullanıp update yapmasına yarayan bir servis.
  Yani kabaca hızını otomatik ayarlayan ve kullanıcının internet bağlantı hızını olabildiğince az etkileyen bir download manager benzeri windows servisi.
  Bu maili olduğu gibi sitenize aktarmamanız dileğiyle sizin de tahmin edebileceğiniz,olabilecek birkaç durumu aktarıyorum:

  1)Kullanıcı Windows XP’nin ilk sürümlerden birini yani SP1,SP2 veya SP3 dahil edilmemiş,hiç bir güncellemesi yapılmamış bir versiyonunu kuruyor olabilir.Dolayısıyla bilgisayar kurulur kurulmaz ilk çıktığı günden beri çıkan bütün güncellemeleri yapmak için bu bahsettiğimiz ARKA PLAN AKILLI AKTARIM HIZMETİ’ni updateleri sorunsuz tamamlamak için kullanıyor olabilir ve hatta sistem idle olduğu zamanlarda bütün bandwidthi kullanıyor olabilir.
  2)Kullanıcı yine korsan cd’ler veya warez sitelerinden edindiği herhangi bir Windows sürümü kullanıyor olabilir veya yine warez sitelerinde ağırlıklı olarak bulunan Windows Black Edition,Windows Red Edition,Windows xxx edition v.s. gibi içeriği tam belli olmayan bir sürüm yüklüyor olabilir,ki bildiğiniz üzere bu sürümlere hangi yazılımın veya kötü amaçlı yazılımların(spyware,trojan,rootkit,virüs,malware,hack tool v.b.) implement edildiğini anlamak zordur,dolayısıyla kullanıcı temiz yükleme yaptığını zannetse de aslında kötü amaçla hazırlanmış yazılımlar nerdeyse bilgisayarını açtığı an yüklemiş olabilir,bu durum bandwithin sonuna kadar kullanılmasını etkiliyor olabilir.
  3)Windows Vista için özellikle ve tabii XP’de de sıklıkla kullanılan orijinal olmayan yazılımların aktivasyonu için kullanılan crack paketlerini formattan hemen sonra yüklüyor olabilir.
  4)Daha önce de mailleştiğimiz üzere,formattan hemen sonra Sabit Disk,USB Disk,DVD gibi medyalardan yedeklerini bilgisayarına aktarıyor olabilir,ki daha önce infected durumdaki dosyaları olduğu gibi temiz yüklemenin üstüne yüklüyor olabilir.
  5)En iyi ihtimalle kullanıcının hiçbir hata yapmadan,lisanslı yazılım kullandığını ve bilgisayarını olabildiğince temiz(virüs-free) kullandığını düşünürsek Windows’un verdiği onbinlerce hatadan birini yaşıyor olabilir,ki bunu araştırmadan,kontrol etmeden ve hatta çoğu zaman yerinde kontrol etmeden anlamamız maalesef mümkün görünmemektedir ve dikkat ederseniz modemde bununla ilgili yapılabilecek ekstra bir ayar olmadığı için veya modem kaynaklı bir sorun olmadığı için destek verebileceğimizi veya vermemiz gerektiğini düşünmüyorum.
  6)Yine bildiğiniz üzere Windows işletim sistemlerinde çıkan hatalar genelde görsel ve user-related yani kullanıcının Google’da arama yapıp sonuçları kontrol etmesi veya Microsoft yetkili destek forumları,sayfalarından veya Windows Help sitelerinden veya bu konuda daha önce sorun yaşamış kişilerin internet sayfalarına aktardığı deneyimlerle veya Microsoft Türkiye Destek Hattı’ndan yardım alıp çoğu zaman çözebileceği durumlardır.
  7)Son olarak kullanıcının verdiği IP adres aralıkları Windows’la ilgili, özellikle otomatik update servisiyle ve bahsi geçen Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti ile ilgisi olmayan adres bloklarıyla ilişkili görünmektedir. Dolayısıyla bu durum yukarda yazdığım 3. parti yazılımların(genellikle kötü amaçlı yazılımların) bandwidth kullanım şekilleriyle ilgili görünmektedir ki ısrarla söylediğim üzere internet bağlantısının kullanım şekliyle ilgili destek vermemiz veya kullanıcının bilgisayar kullanım şekliyle ilgili destek vermemiz maalesef mümkün değildir.

  Teşekkürler,iyi çalışmalar.”

  Umarım faydası olur.

 146. sniper05 Yanıtla

  emrahbey :sevgili sniper05 kardeşim…gözümüz aydın artık sorunu çözdüm…tüm çalışmalarım sonucunda sorunu halletim…şimdi sana yapman gerekenlerı tektek anlatacagım…—hemen netlimiter adlı programı indir ve kur..full olmasını önerim…programı çalıstırın…ve download yapan ip kontrolunuz altında olsun…daha sonra canlıcı noktaya geliyoruz…aşagıdakı işlemleri tek tek yapınız…bilgisayarım>sağtık>yönet>bilgisayaryönetim(sayafası gelcek)>hizmet ve uygulamar tıklıyoruz > hizmetlere giriyoruz > sag tarafta acılan yerde > ARKA PLAN AKILLI AKTARIM HIZMETİ (bunu buluyoruz.çift tıklıyoruz. başlangiç türünü ^^DEVRE DIŞI ^^ yapıyoruz.[bu arada gözünüz netlimiterdeki ip de olsun].en son olarak hizmet durumu yazan yerin altındaki ^^DURDUR^^ yapıyoruz.ve netlimiterden ip nin yok oldgunu zevkle izleyiniz… :D:D:D ben yaptım oldu..bu yolu bulurken bi haftada pc 6 kez format atım…bunun için azmetim ve halletim…umarım bu durumdaki diger insanlarında işine yarar….benim içinde bi TEŞEKKÜR yeter….

  Merhaba Emrahbey;
  Öncelikle verdiginiz bilgilere tesekkür ederim. Aynısını uyguladım şimdi 87.248… nolu ip den download yapmıyor.Ama bu geçici bir çözüm heralde.Bende pcye format attım fakat aynı sorun devam etti.Yeni bir gelişme olursa haberdar ederseniz memnun olurum…Tesekkürler…

 147. emrahbey Yanıtla

  @ahm3t

  Sayın Ahmetbey
  öncelikle size ve Tuncay beye gösterdikleriniz ilgi ve alaka için çok teşekkürler…Tuncay beyin vermiş oldugu bilgiler gayet net ve açıklayıcı…ele aldıgı başlıklar altında degerlendirmeler dikkat ederek sorunun cozumunda haberdar edecegim…Lakin son cumlellerinde yardım edemeyecegi konusunda ki sozlerinden bende üzüntü duydum…teşke bu konuda yakınlarında olup destek alabiliseydim…
  Ahmetbey sizinde aracılıgınız için çok teşekkür ederim.
  şuan kendi buldugum cozum ile devam edecegin ilerleryen zamanda…duzeltmelri yapcam…
  —-
  sniper05 hocam geçici olsada işimizi şimdilik goruyor…Ahmetbeyin benim için yazmıs oldugu yazı sızde okuyup uygulayın…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Emrahbey;
   İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Tuncay Bey’e aktarmak istediğiniz soruları sitemiz üzerinden yorum yazarak sorabilirsiniz. Her sorunuz mutlaka muhatabına ulaşıyor bu konuda emin olabilirsiniz.

 148. Türker Tuncay UĞUR Yanıtla

  Adaptör arızası yaşayan ve orijinal modem adaptörüyle sorunun düzeldiğini fark eden müşterilerimizin 444 0 470 destek numaralı hattımızı arayıp bu durumu bildirmesi yeterlidir.Bozuk adaptörün servise yollanması GEREKLİ DEĞİLdir.Yeni ve orijinal bir adaptör, hattımızı arayıp isim,adres,telefon ve adaptör voltaj değerleri bilgisini bırakan müşterilerimize en kısa sürede yollanmaktadır.

  Bununla birlikte Pikatel marka modemlerin teknik destek görevlisi olarak bu ürünlerin kurulumu,kullanımı ve genel olarak ağ/bilgisayar desteği dışında modem kurulum ve kullanımını engelleyen istisnalar hariç Windows işletim sistemleri kullanımı,virüs sorunları,kullanıcı hataları,antivirüs,antispyware v.b. diğer konularda destek vermemiz maalesef mümkün değildir.

  Yine de hem destek hattımızda hem de bu ve benzeri sitelerde kullanıcıların genel olarak yaşadığı teknik sorunlarla ilgili olabildiğince fazla yardım edilmektedir.

  Ek olarak bahsedilen Conficker virüsü sorunuyla ilgili antivirüs firmalarının özellikle BitDefender firmasının http://www.bdtools.net/ adresinde yayınladığı Conficker Removal Tool isimli dosya indirilerek ve sitedeki açıklamalar takip edilerek bu virüsün temizlenmesi mümkün görünmektedir.

  Saygılarımla,
  Türker Tuncay UĞUR
  Pikatel Cagri Merkezi/Teknik Destek
  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  444 0 570
  cc_tuncay.ugur[at]elkotek.com.tr
  http://www.elkotek.com.tr

 149. selim Yanıtla

  merhaba selim
  Pikatel Combomax Adsl Modemim var.Benim de sorunum internetimde sürekli kopmaların olmasıdır.444 0 375 i uzun aramalar sonucundan arıza notu bırakıldı ve ttnet ten gerekli kişiler geldiler.Kabloların baglantıları kendileri düzgün bir şekilde yaptı.okuduklarımdan cıkardıklarıma gore vürüs taraması yaptım bilgisayarda vürüsleri temizlettim.Sizler adaptörde sorun olabilir yazıyorsununuz bu sorunu nasıl anlayabilirim .Yani sorunun oldugunu nasıl bilebilirim.Bir dier hususta bilgisayarımın sag alt köşesinde modem güncellemesi çıkıyor her bilgisayarı açtıgımda.Guncellemek için guncelle yazısına tıkladıgımda guncellemek için evet yazısına tıklayamıyorum.Yani anlayacagınız modemimi de guncelleyemedim.Bir diger hususta gece netim süper çalışıyor hiç kopma yaşamıyorum.Acaba yeni bir modem mi almalıyım.Bana yardımcı olacagınız için tşk ederim.

 150. mevlut dagci Yanıtla

  ttnetten aldığım pikatel combomax a xxxxxx@mileadsl.net keullanıcı adını giremiyorum. yardımcı olurmusunuz. Firmware update dosyasi nerede bu modemin. nereden indirebilirim.

 151. ahm3t YazarYanıtla

  @mevlut dagci
  Merhaba;
  TTNET hediyesi olan modemlerde kullanıcı adı kısmı @ttnet takısından başka bir servis sağlayıcı adı alamaz. Bu yüzden farklı ISS ler ile kurulum yapamazsınız. Sadece TTNET aboneliğiniz ile kurabilirsiniz.

 152. fatih genc Yanıtla

  öncelikle selamlar
  konuya gıreyım geniş acıklama
  pikatel combomax hediyeli internete abone oldum ve aldım.ilk 3-4 ay kesintisiz internetim vardı hiç kopma yoktu.birgun kopmalar basladı 2 aydır çekiyorum bu derdi.modemi birkackez kapayıp acınca gelıyor sonra yıne gıdıyordu.10a yakın antıvırus antıspyware programları yukledım tarattım bırsey bulamadım sistem vistaydı.simdide format attım ve xp yaptım.kopma sorunum biraz degisiklige ugradı.bu sefer biraz daha az kopuyor ama bazen bir kopuyor saatlerce modemi kapayıp acıyorum gelmiyor.yazılım sürümü bu C11-2M-0023 en günceli bu diye biliyorum.yapmadıgım şey kalmadı.splitter saglam eminim kablolarında bozuk olacagını sanmıyorum.apartmanın tesisatı bozuk olsa ilk 3-4 ay internetım kopardı fakat hiç kopmamıstı.bana lutfen yardımcı olun biraz uzun oldu ama cok dertliyim bu konuda duzeltmem lazım lütfen.
  ayrıca ethernet/usb ışığı hep yanıp sönüyor internet varkende.bazende modemde sadece adaptor baglı olmasına ragmen adsl ve ethernet ışıgıda yanıyor.
  derdime çare lutfen cok duacı olurum…

 153. Harun Bircan Yanıtla

  Öncelikle yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim.
  Yazılan sorunların ve çözümlerin büyük bir kısmını okudum, fakat kendi sorunuma herhangi bir çözüm bulamadım.
  Pikatel Combomax marka modem kullanıyorum.Modemim arızalandı, firmanıza gönderdim, bana 1 hafta sonra yeni bir modem gönderdiniz(Teşekkürler). Ancak bu yeni gelen modemin yazılımı farklıymış galiba(telefondaki Elkotel yetkisi böyle söylemişti), modem arayüzüne girerken yazdığımız şifre değştirilmiş bu versiyonda(ttnet olmuş). Bu modemi 2 haftadır kullanıyorum, sık sık kopmalar yaşıyorum. Sorunu çözmek için güncelleme yapmak istdim ancak 3 defa denememe rağmen olmadı, hala C11-2M-0026 sürümü görünüyor. Önceki modemimde bu güncellemeyi ilk denemede yapmıştım, yani bu konuyu bilen biriyim. Ancak bu sefer neden olmadı anlamıyorum. Lütfen yardımcı olun, güncelleme neden olmuyor?

 154. fatih genc Yanıtla

  @fatih genc
  sorun ile ilgili ekleme yapayım modemin tum ısıkları yandıgı halde ınternet olmayabiliyor.bazen koptugunda modeme bakıyorum butun ısıklar yanıyor.

 155. Türker Tuncay UĞUR Yanıtla

  Sayın Genç ve Bircan,

  Bahsettiğiniz sorunlarla ilgili bu site üzerinden destek verilmesi maalesef mümkün görünmemektedir. Lütfen bu konularla ilgili 24 saat yardım alabileceğiniz 444 0 570 numarali destek hattımızı arayınız.

  Bu hattı aramadan önce TTNET çağrı merkezine 444 0 375 numarasında ulaşıp sinyal durumunuzu kontrol ettiriniz lütfen.

  Saygılarımla,
  Türker Tuncay UĞUR
  Pikatel Cagri Merkezi/Teknik Destek
  Elkotek Müh. ve Dan. A.Ş.
  444 0 570
  cc_tuncay.ugur[at]elkotek.com.tr
  http://www.elkotek.com.tr

 156. sniper05 Yanıtla

  Sayın Emrahbey;
  Kardeş uzun ugraslardan sonra sorununumuzun cözümümü buldum.İnternet özellikleri gelişmiş sekmesinden ayarları sıfırla de sorunun kayboldugunu göreceksin yani bilgisayarda virüs yok internet ayarlarında sorun var.Bi tesekkür yeter…

 157. emrahbey Yanıtla

  sniper05 :
  Sayın Emrahbey;
  Kardeş uzun ugraslardan sonra sorununumuzun cözümümü buldum.İnternet özellikleri gelişmiş sekmesinden ayarları sıfırla de sorunun kayboldugunu göreceksin yani bilgisayarda virüs yok internet ayarlarında sorun var.Bi tesekkür yeter…

  sevgili sniper05 kardeşim bi teşekkür deil bin teşekkür etsek azdır bu sorun için çözüm bulan arkadaşlara yardım eden insanlara…
  lakin buldugun çözümü daha detaylı anlatırsan sevinirim…tam olarak yapamadım…sana zahmet…

 158. dabbe Yanıtla

  selam kardesler bende yenı bı modem aldım pikatel combomax yukardakı resimin aynısı benım modem ama web arayusu ile gıremıyorum modemin setup una kullanıcı adı: admin password: password yapıyorum olmuyo sorun nedır acaba ? şimdiden tesekkuerler

 159. ahm3t YazarYanıtla

  @dabbe
  Merhaba;
  Modeminiz TTNET kampanyası bir modem ise kullanıcı adı: admin parola: ttnet olacak şekilde webarayüze giriş yapmayı deneyiniz.

 160. onur Yanıtla

  ya ben bu dosyayı indirdim de , nerden açıcam (birlikte aç dan hangisini seçicem ? ) lütfen yardım edin….

 161. Uğur Yanıtla

  netim kopum duruyor yeni sürüm mü gerekiyor acaba modemim combamax cok kötü bi durum net sürekli kopuyor

 162. yasar Yanıtla

  bendede picatel combo max var bilgisayar açıldığında ekrana picatel max yazılım güncelleme serise die bir hata gelior.ayrıca net sürekli gidip gelior ne yapmalıyım

 163. kerem çep Yanıtla

  port açamıyorum bu modem de internetten bakıyorum ama aynı resimler deil yardımcı olursanız sevinirim

 164. aydn Yanıtla

  ttnet şifremi ve kullancı adımı giriyorum aynı sayfa geliyor ayrıca internet şifremi çalımşlar ne yapabilirim yardımcı olun 🙁

 165. ahm3t YazarYanıtla

  @aydn
  Merhaba;
  İnternet şifrenizi çalmaları birşey değiştirmez. Artık kullanıcı adı ve parolalar başvuru yapılan ADSL hattı dışında çalışmıyorlar. Bu yüzden rahat olun, çalan hiçbir şekilde bu bilgilerler kurulum yapamaz. Yapsa bile internete girişi olmayacaktır. Kurulum konusunda sanırım acemisiniz. Dediklerinizden pek bir şey anlamadım. Bilgileri nereye giriyorsunuz ve karşınıza gelen ekran nedir?

 166. emrestelik Yanıtla

  merhaba;
  ben pikatel combomax kullanıorum ama kopukluk oluyor.ilk 3ay yoqtu ama sonra da arada sırada olmaya basladı.internet var gosteriyor ama onlıne oyuna girmiyor internet yoq diye…çagrı merkezini ne zaman arasam (bi arızamı var diye) hep ya meşgul ya da operatorlerimiz dolu diyor.lutfen bişeyler yapın

 167. ahm3t YazarYanıtla

  @emrestelik
  Merhaba;
  Sorun modem güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki haber ve içerisindeki yorumları okuyarak modem güncellemenizi yapınız. Sorun yine devam ederse telekomu arayıp hat durumunu kontrol ediniz. Ayrıca sisteminizi trojan-antivirüs-spyware-malware gibi kapsamlı bir zararlı içerik taramasından geçiriniz.

 168. mert Yanıtla

  Ya şimdi ben açtım indirdim güncellemyi aç diyorum ama hangi programla açcam o programı çözemedim

 169. mert Yanıtla

  yha agalak 192.168.1.1 yazında ıd password yazın dior modemim combomax ıd admin şifreye password yazıyorum kabul etmiyor yha lütfen yardım edin kafayı yiyecem yha bir sürü öyle yazınca sarı sayfada hata çıkıyor ne yapmam gerekiyor

 170. ahm3t YazarYanıtla

  @ömür
  Merhaba;
  Sinyal ışığının sönmesi ADSL hattınızın olmamasından kaynaklanıyordur. Telekomu arayarak durumu sorunuz. Ayrıca kullandığınız adsl aparatlarının (modeme giden telefon kablosu, splitter) çalışır durumda olup olmadığını kontrol ediniz.

 171. TAHSİN Yanıtla

  kkp ile modemimi kurarken internet kısmına gelince hata veriyor ve internet pasif diyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

 172. ahm3t YazarYanıtla

  @TAHSİN
  Merhaba;
  kkp nedir acaba? Tam anlayamadım. Bu arada internetiniz aktif mi? Yani adsl hattınız açık durumda mı, sinyaliniz sabit geliyor mu?

 173. Dursun Duran Yanıtla

  piaktel combomax modemimm var adls ışığı sabit kalmıyor.Modemin ara kutusundaki line girişi ile telefona bağlan kabloda arasındaki bağlantıyı sağlayan telleri çözü tekrar bağlarsam adls ışığı sabitleniyor ama sonra yine düşüyor:( line bölümüne bağlanan kabloyu yeniledim olmadı hattı kontrol ettirdim sorun yok.Ama line ile telefon kablosu arasındaki o teller çözüp bağlayınca adls ışığı sabitleniyor bir de hep sabit kalsa 🙁 sorun nerde? Lütfen yardım…

 174. ahm3t YazarYanıtla

  @Dursun Duran
  Merhaba;
  Hattınıza farklı modem takıp adsl hattınızın durumunu tespit ediniz. Eğer sabitleniyorsa hattınızın sinyal değeri bu modem için uygun değildir. Eğer bu modemde de adsl ışığınız sabit yanmıyorsa hattınız sorunludur. Paralel telefon kullanmayınız, kablo üzerinde eklemeler olmasın, kesik ve bağlantılı kablolar kullanmayınız. Kullandığınız telefon kablosunun 2 telli olmasına özen gösteriniz. Bazıları 4 lü olarak kullanılmaktadır. Başıma gelen olaya örnek vereyim. Bir aboneye tam 4 tane sıfır modem götürdüm hep hattında sorun oluyordu. Sinyal geliyor bir müddet sonra gidiyordu. Yani sizin sorununuza benzer bir vakaa. Telekom sorunun bizdeki modemlerde olduğunu söylediler sürekli. Fakat yoğun çabalar sonucu daire kapısına gelen hatta bir oksitlenme olduğu tespit edildi. Yani kusur bina dışındaki telefon hattında. Bu sorunun bina içinde de olabileceğini unutmayınız. Tavsiyem ilk olarak farklı bir modem ile mutlaka hat sabitlenme durumunu deneyiniz.

 175. Dursun Duran Yanıtla

  Teşekkür ilginiz için.Farklı modemlerde de aynı sorunu veriyor.O zaman ben bina içinden bina dışındaki telefon hattına giden kaboloları da değiştireyim.Bakalım sorun orda mı….

  Zaten Telekoma göre hiçbir sorun yok modeme atıp kurtuluyorlar…
  Tekrar teşekkürler.

 176. oguz Yanıtla

  bende yazılım guncel 23 ile bıten yenısı varmı yazılımın cunku yagmurlar yagdı bu basladı oksıt vs kablo lar hep yenı ama basladı 5 6 aydır yoktu kopmalar of napcaz

 177. ahm3t YazarYanıtla

  @oguz
  Merhaba;
  Kullandığım sürüm numarası günceldir. Yaşadığınız sorunlar son zamanlarda başımıza gelen sel felaketinin getirdiği aksaklıklardandır. Yakın zamanda altyapı aksaklıkları giderilecektir. Modem güncelleme sorununuz yoktur.

 178. mirac toptancı Yanıtla

  merhaba benim pikatel combomax modemim var ingilizce arayüzlü dün gece pikatel kolay kurulum programını çalısştırdım ve usb kurulumunu tıklayıp ileri butonuna bastım(meraktan)gelen ekranda lütfen bekleyiniz yazıyodu ama ben beklemeden kapattım cünki gerek yoktu olesine bakmsıtım daha sonra modemimi açıp kapattım 4 ısık yandıgı halde internet baglantısı olmadı sürekli yanınyodu ama baglanmıyodu bende internt sayfasına 192.168.1.1 yazarak ayarlarına giridm ordan reboot defult ayarını tıkladım ve bütün ayarlar değişti daha sonra modemin reset tusuna bi kaç kere bastım uzun uzun ama bi değişiklik olmadı bilgisayarcım kodlarının cıkmadıgını soyledi değiştirmen gerekiyo dedi ama ben pek güvenemedim ne yapmama gerekiyor bana acil yardım edin ayrıca bende bi masaüstü pc(xp)birde laptop var(vista)bu ikisinide internete baglamak istiyorum kablolu olarak nasıl yapmam gerekiyor bana COK ACİL YARDIM EDİN

 179. ahm3t YazarYanıtla

  @mirac toptancı
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:
  Modemin yazılım güncelleme işlemi yanlış yapıldıysa cihaz arızalanmış olabilir. Bu konu hakkında cihazın teknik kontrol için Elkotek’e ulaşması gerekir.Size tavsiyem modemi arka kısmında kablolarin takıldıgı yerde “reset” butonu vardir.Reset kısmına ince bir cisimle 5-6 sn basili tutup resetleyin daha sonra tekrar cd’sinden kurulum yapin.Yaşamiş oldugunuz sorun giderilebilir,sorun devam ederse 444 0 570 nolu teknik destek telefonunu arayip ayrintili yardim alabilirsiniz.

  Modeminizi bir Swich’e ethernet kablosu aracılığı ile bağladığınızda birden fazla bilgisayar ile internete giriş sağlayabilirsiniz.

 180. sefa Yanıtla

  yaw ben önceden ttnet kullanıyordum sonra smile adsl ye geçtim bilg e de format attrıdım ama modemin adsl ve internet ışığı yanmıor diğer iki ışık yanıyor. modem hediye değildi bu arada kendim aldım hediye olup olmadığını nasıl anlıyacağız iki seçenek var bi diğer ssler mi ne öle bişey birde ttnet yazıor cevap yazarsanız sevinirim

 181. ahm3t YazarYanıtla

  @sefa
  Merhaba;
  Öncelikle şunu belirtelim. ADSL ışığı ve internet ışığının yanmaması kurulumun tamamlanmaması ve ADSL hattınızın olmaması anlamına gelir. Telekomu arayip hat durumunuzu kontrol ediniz. Ayrıca modem kurulumunda kullanıcı adınızın bulunduğu yere otomatik olarak “@ttnet” takısı geliyorsa bu kampanya modemdir. Firmaya gönderip bu durumu düzelttirmeniz gerekmektedir.

  Pikatel yetkilisinden gelen cevap:
  Modeminizin üzerindeki adsl ve internet ışıklari smile adsl tarafından gelen sinyaldir. Bu konu hakkında sinyal kontrolü için SmileADSL destek hattını arayabilirsiniz. Modeminizin üzerinde TTnet ADSL etiketi var ise cihaz kampanyadan temin edilmiş demektir.

 182. kadir Yanıtla

  modem sürümü c11-2m-0026 ama güncel sürüm göstermyor ve yeni sürüm indirilemiyor yazıyor sorun olurmu veya işlem yapmaya gerk varmı

 183. Adnan Yanıtla

  Pikatel Combomax Modem için DSL ayarları nasıl olmalı…192.168.1.1 e tıklayıp kullanıcı adı admin password olarak da password yazınca çıkan modem ayarlarından gelişmiş kurulumu tıklayınca orda DSL ayarları var…Hangileri işaretli olmalı… ADSL2 Etkin ve ADSL2+ Etkin i destekliyor mu hangilerini işaretlemeliyim? Burdaki ayarları değiştirmem gerektiğini duydum.Nette düşmeler bu dsl ayarları yüzündendir dendi bana…

 184. ahm3t YazarYanıtla

  @Adnan
  Merhaba;
  Modeminiz ADSL2 destekliyor fakat kurulum aşamasında karşınıza gelen ayarları değiştirmeyiniz. Kurulumda anlatılan adımları yapmanız yeterlidir. İleri seviyede bilgisayar kullanıcısı değilseniz bu ayarlara dokunmayınız.

 185. ece Yanıtla

  combomax modemim var.internet bağlantım gitti ara ara gidiyordu bu sefer tam gitti adsl ışığı yanıyor lakin internette ışık yanmıyor. modemi resetleyip tekrar kurmaya çalışıyorum 1.reset tuşuna basıp 5-10 sn bekliyorum ama ışıklar oynamıo yani bi değişiklik olmuyor. 2.modemi tekrar onar şeklinde yüklemeye çalışıyorum ondada combomax bulunamadı ıp ayarlarını kontrol ediniz diyor.ağ bağlantılarını açıyorum yerel ağ bağlantısı 5 çıkıyor sadece ordan sağa tıklayıp ıp adresimi görebiliyordum xp’de ancak vista da burdan göremiyorum dolayısıyla ıp kontrol edemiyorum. modemide kuramıyorum ne yapabilirim lütfen acil yardım eder misiniz?

 186. ahm3t YazarYanıtla

  @ece
  Merhaba;
  Modeminizi resetledikten sonra web arayüz kullanarak kurulum yapmayı deneyiniz.
  IP numaranızı ve MAC adresinizi öğrendemk için dos komut satırında şu komutu verebilirsiniz.

  ipconfig -all yazıp enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

 187. alicenap Yanıtla

  bu pikatel müşteri hizmetlerinin allah belasını versin.7 kişiyle hizmet veren bi çağrı merkezinden ne beklenirki.bi arızayı gidermek için telefonun ucunda 1 saat beklenirmi yahuu

 188. ahm3t YazarYanıtla

  @ferhat yılmaz
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisinden gelen cevap;


  Combomax modem guncellemesi icin izlenecek yol asagidaki sekildedir;

  http://www.elkotek.com.tr/page.asp?PageID=338
  adresine girerek modeminiz icin gerekli yazilimi indiriniz.
  – Indirilen dosyanin bilgisayara kurulumu yapildiktan sonra otomatik olarak pikatel combomax klasoru olusur ve icerisinde word dosyasi ile ”c11……0023” ile biten yazilim dosyasi bulunur.
  – Dosyanin kurulumu yapildiktan sonra dilerseniz word dosyasi icerindeki tarif uzerinden ya da internet explorer sayfasi uzerinden 192.168.1.1 ip yazarak modem arayuzune giris yaparak acilan menuden once yonetim,ardindan yazilim guncelleme sekmesine tiklayarak biraz once belirttigim ”c11……0023” surumu dosyayi tanitarak guncellemeyi yapabilirsiniz.

  Not:Modem arayuzune giris yapilirken kullanicii adi:admin,parola:password olarak tanimlidir.

  Guncelleme sirasinda yukarida belirttigim adimlarin herhangi birinde sorunla karsilasirsaniz 444 0570 ve 212 3363991 numarali teknik destek hattimizdan 7/24 destek alabilirsiniz.

  Saygilar…

 189. Dursun Duran Yanıtla

  Tekrar merhabalar.Sayın ahm3t ‘ün şahsında bu sitede emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim.Tesadüfen bu siteyi bulamasaydım hala internetten düşme sorunum devam edecekti.Sayın ahm3t yukarıdaki açıklamnızda da eklediğiniz gibi sorun telekomun kablolarındaymış.40 yıl düşünsek aklımıza gelmezdi.Evle sokak arasındaki kablo değil sokağın ana kablosu su toplamış.Nihayet çözüme kavuşturdum.Ana kablodaki sorunu fark etmeleri uzadı ama olsun.Sonuçta sorunum halledildi…Tekrar teşekkürler.Artık sık kullanılanlara ekledim bu siteyi .Tüm arkadaşlarımada tavsiye edeceğim.Sorunlara farklı açılardan yaklaşmanız sizi farklı kılıyor…Kolay gelsin efendim…

 190. ahm3t YazarYanıtla

  @Dursun Duran
  Merhaba;
  Amacımız siz değerli kullanıcılarımıza bilgilerimizi ve deneyimlerimizi en iyi şekilde ücretiz olarak aktarmak. Bunu da başarabiliyorsak ne mutlu bizlere. Bizim de emeklerimizin karşılığı olarak siz kullanıcılarımızdan ricamız aldığınız bu yardımı çevrenizle paylaşmanız ve sitemizin adını duyurmanızdır. Ayrıca bize ufak bir maddi getirisi olan site içi reklamlarımıza tıklayarak bize sağlayacağınız maddi destek ile sizlere en güzel hizmeti kesintisiz sunmak olacaktır.

  Sizin adınıza bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.

 191. mustafa Yanıtla

  benim modem pikatel combo max modemin interenet ve adsl ışıkları sönüyo bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyo şimdiden teşekkürler

 192. ahm3t YazarYanıtla

  @mustafa
  Merhaba;
  Modeminizin power dahil tüm ışıkları sönüp bir müddet sonra tekrar yanıyorsa adaptöründe bir problem olma ihtimali yüksek. Eğer sadece ADSL link ışığı ve internet ışığı sönüyorsa bağlantınızda bir problem var demektir. Telekomu arayıp hattınızın durumu hakkında bilgi alınız.

 193. Emre Yanıtla

  Sn. Yetkili
  Benim modemden şimdiye kadar bir şikayetim olmadı ama şimdiye kadar tek bilgisayar kullanıyordum şimdi ise ikinci bir bilgisayara bu modemden paylaşım yapmam gerekiyor.
  (Modemim pikatel combomax) İki adet çıkış var birini zaten ethernet olarak kullanıyorum.
  USB çıkışını ikinci bilgisayarım için kullanmak istiyorum.Ama kurulum videolarında ayarların modeme kaydedildiğini öğrendim.USB bağlantı yapmak istediğim PC için pikatel kurulumunu yaptığımda birinci PC nin ayarları bozulur mu ? Ya da başka bir deyişle bu modemdeki ethernet/usb portları sadece bir PC yi bağlamak için tercihe göre yapılsın diyemi yoksa kullanma kitapçığındaki fotoğraftaki gibi istenirse iki bilgisayara da bağlantı verebilmek içinmi ?
  Şimdiden teşekkürler

 194. ahm3t YazarYanıtla

  @Emre
  Merhaba;
  Modeminizi USB portundan kullanmak için şunları yapınız. Öncelikle USB girişini kullanacağınız bilgisayara modem cdsini takınız. Buradan USB ile igili yazılımı yükleyiniz. Kurulum esnasında sizdem modemi bilgisayara bağlamanız istenecektir. USB kabloyu bilgisayarınıza takarak kuruluma devam ediniz. Yükleme tamamlandıktan sonra modeminizin USB girişinide kullanacabileceksiniz. Bu esnada diğer bilgisayarın ayarlarında veya modemin ayarlarında bir bozulma olmaz. USB veya Ethernet tercihlidir. Mesela bazen bilgisayarlarda ethernet girişi olmayabiliyor yada USB portunda yer kalmıyor. (klavye-mouse-flashdisk gibi cihazlar takıldığında)

 195. Metin Yanıtla

  Merhaba Ben Tnnetten Modem AlmıstımDAha Sonra Biri Adsle Gectim Modem Ayarlarında Ttnet Yazısını biri yazısı ile nasıl değiştirmem gerekiyor yardımcı olursanız sevibnirim

 196. ahm3t YazarYanıtla

  @Metin
  Merhaba;
  Bu durumu düzeltmek için modemi pikatel servisine göndermelisiniz. Kampanya modemlerde yazılım ile birlikte servis sağlayıcı adı olan @ttnet sabitlenmiştir. Bir ricam olacak sizden. Yorum yazarken lütfen düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösterelim.

 197. ilhan Yanıtla

  slm ben geçen bir combomax modem aldım ve kurulumunu okuyup aynen kabloları taktım ama bir türlü çalışmadı adsl ışığı ve ethernet ışığı yanmıyo yardım ederseniz tşk ederim

 198. ahm3t YazarYanıtla

  @ilhan
  Merhaba;
  Adsl ışığı yanıp yanıp sönüyorsa hat telekom tarafından sağlanmamıştır demektir yada kablolarınızda veya modeminizde fiziksel bir sorun vardır. Ethernet ışığının yanmaması ya kullanılan kablonun arızasından yada bilgisayarınızda bulunan ethernet girişinin arızasından son olarakta modemden kaynaklanmaktadır. Modeminiz açıkken bilgisayarınıza ethernet kablosunu taktığınız zaman ışığının yanması gerekmektedir. Aksi durumda saydığım durumlardan biri arızalıdır. Modemi başka bir bilgisayara bağlayıp deneme yapınız orada da aynı durum söz konusu ise servise müracaat ediniz.

 199. Gökhan Yanıtla

  Merhaba ben ttnet adsl kampanyası dahilinde 1mbps hızında internete bağlıyım. Kendi bilgisayarımı usb portundan uzakta olan diğer iki bilgisayarıda ethernet portundan switche bağlayıp internet paylaşımı yaptım. Ethernet bağlantısı yaptığım bilgisayarlara veri 100.0mbps hızında ulaşırken usb bağlantısına veri 12mbps hızında geliyor hız neden düşük burda anlayamadım ve ara sıra bağlantı kopuyor ve bütün bilgisayarlar internete giremiyor ancak adsl modemi açıp kapattığımda internet bağlantısı kullanılabiliyor. Bu şekilde paylaşımda nasıl bağlantı ve ayarları yapmam gerekiyor ve ethernet connectörlerinin uçlarının nasıl çakılması gerekli detaylı bir şekilde anlatabilirseniz sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar dilerim..!

 200. ahm3t YazarYanıtla

  @Gökhan
  Merhaba;
  100mbps ile 12 mbps hızları bilgisayar ile modem arasındaki veri aktarım hızıdır. Bu hız iki bilgisayar arasında dosya aktarımı sırasında da geçerlidir. Fakat bağlı olduğunuz inter hızınını etkileyen bir faktör değildir.Daha doğrusu şöyle açıklayalım. İnternet bağlantınız 8mbit olsun USB kablo hızını 12mbps yani arada 4 değerlik bir fark bulunmaktadır. Yani kesinlikle gördüğünüz hız internetinizin yavaş olduğu anlamına gelmez. Bunu sadece bu bilgisayardan download yaparak test edebilirsiniz. Eğer bağlantınız sorunsuz ise en yüksek değerlere ulaşabilirsiniz. Bağlantı kopması çeşitli nedenlerle olabilir yerinde gözlemlemek gerekebilir. Ethernet kablo yapımını burada detaylı olarak anlatamayacağız fakat Google’da “ethernet kablosu yapma” olarak bir arama yaparsanız yeterli seviyede görsel anlatım kaynağı bulabilirsiniz.

 201. MUSTAFA BÜLENT KİLİMCİ Yanıtla

  merhaba öncelikle türkiye piyasasına bu kadar adi modem sürdüğünüz için çok teşekkür ederim firmanızın bir ara ithal ettiği corecess modemler tam bir rezaletti sanayi bakanlığının 10 yıl yedek parça bulundurulmasına dair zorunluluğu var ama modemi aldıktan 3 veya 4 yıl sonra firmanız yedek parçasının olmadığını söyledi nerde bu sanayi bakanlığının yetkilileri normal bir vatandaş yapsa ceza yağdırırlar bizim memleketimiz tam bir komedi şimdide bu rezalet modemleri türkiye piyasasına soktunuz vatandaş illaki ttnet kullanacak niye cihaz güncelleme yazılımını vermiyorsunuz buarada gelecekte bakalım daha nice rezalet ürünler sokacaksınız türkiyeye bekliyoruz 😀

 202. ahm3t YazarYanıtla

  @MUSTAFA BÜLENT KİLİMCİ
  Merhaba;
  Sitemizin makalede yer alan Pikatel ürünlerinin satışı ve pazarlaması ile hiç bir alakası yoktur. Bu makale ürünün sadece kurulum anlatımı ve problem çözümü ile ilgili bilgiler sunmak için yazılmıştır. Yorumlarınızdaki şikayetleri firma yetkililerine aktaracağım.

 203. recep Yanıtla

  XP SP3ü pcme kurdum ve modemın yanında verılen cd dekı programı kurdum ama program çalışmıyor.

 204. ahm3t YazarYanıtla

  @recep
  Merhaba;
  Kurduğunuz yazılımı sisteminizden kaldırıp modem kurulumunu web arayüz kullanarak yapınız. Sorun düzelecektir.

 205. Elifs Yanıtla

  Merhaba,
  Pikatel Combomax Adsl modem kullanıyorum ,modemın bütün ışıkları yanıyor ama bir yere bağlanmak istediğinde pc/usb ışığı sürekli yanıp sönüyor,(power,link,data ışıkları sabit yanıyor) zaten sayfada acılmıyor görüntülenemedi dıyor.
  Acaba modemımde mı bir sorun vardır ,yoksa türk telekomdan kaynaklanan bağlantı sorunu mudur?
  tşk,

 206. ahm3t YazarYanıtla

  @Elifs
  Merhaba;
  Farklı tarayıcılar kullanarak sayfa açmayı deneyiniz. Ayrıca aşağıdaki komutu uygulayınız.
  Başlat-cmd-enter gelen sayfada “ping http://www.yahoo.com ” enter tuşuna basınız. Bir kaç satırlık bir hareket gözlemlediyseniz inter erişiminde problem yok demektir. Ya kullandığınız tarayıcıda bir problem vardır, alternatif deneyiniz. Yada bilgisayarınızda kurulu bir firewall-antivirüs vs varsa bu sizi engelliyor olabilir. Modemi farklı bir yerde test ediniz aynı şekilde. Eğer çalışıyorsa yukarıda söylediklerim bilgisayarınız için geçerli olacaktır, kontrollerinizi yapınız.

 207. FATİH Yanıtla

  mrb bnm modemi alalı tam bir sene oldu kotalı gecen senenn bilgilerini gösteriyor ne kadar kullandıımı gremiyorum sbat ayı yeni girmesine ramen 3 gb gözüküo onları sıfırlamak istiyorum ne yapabilirim ayrıca yeni sürüm indirmeyi denedm ama indirilemiyor dedi yani güncellenmiyor tşk

 208. İbrahim Yanıtla

  Ahmet bey sitedeki önceki konuları da inceledim fakat işime yarayacak bilgilere ulaşamadım.
  Pikatel Combomax kullanıcısım 1 senedir sorunsuz çalışıyor. Fakat şimdi ethernet kablosunu laptobuma USB kablosunu da masaüstü bilgisayarıma bağlamak istiyorum ama bilgisayar USB çıkışını tanımıyor. kurulum cd sinde usb kurulum dosyaları var ama nasıl yükleneceği belli değil internetten indirdim fakat yine tanımadı bilgisayarlardan birinin USB çıkışını tanıması için neler yapabilirim?

  Ayrıca bilgisayarımın birinden USB ile diğerinden ethernet kablosu ile aynı anda bağlantı sağlayabilirmiyim?

 209. ersen Yanıtla

  merhaba,

  evde 2 bilgisayarımla internete baglanıyorum(usb+ethernet) ancak modem her ıkı pc ye de ay nı Ip adresını verıyor. bilgisayarlara farklı ip atamam mumkunmudur?(modem ayarıyla herhangi bir ip changer kullanmadan)

  şimdiden tesekkurler iyi calısmalar

 210. ibrahim Yanıtla

  Yolladığım soruyu kaldırmışsınız tekrar soruyorum yardımcı olursanız sevinirim…

  Bilgisayarım USB girişini tanımıyor modeme reset attım ve programını yeniden ykledim yuine tanımadı. Kurulum CD sinin içinde usb bağlantsı için bir klasör var fakat bu klasörün içinde yükleme yapabilmek için bir program yok sadece dosyalardan ibaret acaba bu dosyalar yüklendikten sonra yüklü olan yere mi atılacak?

  Kısaca bilgisayarımı nasıl USB girişi ile internete bağlarım?

  Ayrıca aynı anda 2 bilgisayarlada internete girebilirmiyim (biri ethernet kartıyla biriside usb ile)?

  sorularımı cevaplarsanız TEŞEKKÜRLER…

 211. ahm3t YazarYanıtla

  @İbrahim
  Merhaba;
  Cihazınızı usb girişinden bağladığınız zaman “aygıt yöneticisi”nde görünüyor mu?(sarı bir ünlem işareti olabilir). Aygıt yöneticisindeyken “donanım değişikliklerini tara” butonuna basınız. Bu esnada yine cihaz görünebilir. Farklı usb portlarına bağlamayı deneyiniz. Yine çalışmıyorsa modemi farklı bir bilgisayara usb girişinden bağlaınız. Eğer sorunsuz görüyorsa sizin bilgisayarınızda sorun var demektir. Son olarak usb ve ethernet girişlerini aynı anda kullanarak iki bilgisayarı kullanabilirsiniz. USB portundan bağlanan bilgisaarda “Yerel ağ bağlantıları” arasında bu bağlantı görünecektir.

 212. ahm3t YazarYanıtla

  @ersen
  Merhaba;
  Bu durum normal şartlarda imkansızdır. Eğer modeminizin dhcp özelliği aktif ve lan aarlarında elle bir IP ataması yapılmadısa sıralama 192.168.1.2,3,4…. gibi 254 e kadar devam etmelidir. Modem içerisindeki LAN aarlarını kontrol ediniz. Modeme bağlanacak bilgisayarlara el il IP ataması yapabilirsiniz. Varsaılan ağ geçidi olarak modemin 192.168.1.1 olan adresini subnetmask olarak 255.255.255.0 kullanınız. Bu konu hakkında haberde yer alan kurulum kitapçığının 25nci sayfasını inceleyiniz.

 213. ahm3t YazarYanıtla

  @ibrahim
  Sorunuzu silmedim. Sadece onay kısmında bekliyordu. Sorunuza cevap verilmiştir. Bahsettiğiniz klasördeki dosyaları normal bir donanım yüklemesi yapar gibi sadece aygıt yöneticinizde görünen (sarı ünlem yada soru işareti) sürücüsü yüklenmemiş donanıma tanıtacaksınız. Sizden sürücü dosyası istediğinde hedef adresi olarak bu klasörü göstermelisiniz.

 214. ibrahim Yanıtla

  Çok teşekkürler ahm3t usp den bağlantıyı sağladım fakat aklıma bir şey daha takıldı mesela aynı anda iki bilgisayardan da bi dosya indirirken öncelik hangisinde olur? USB de mi yoksa ethernet kablosundamı? Bunu cevaplarsan daha daha çok sevinirim ayrıca gönderdiğim mesajı göremeyince silinmiş sandım onun için de çok özür dilerim..

  ÇOOOK SAOLUN TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN

 215. ahm3t YazarYanıtla

  @ibrahim
  Merhaba;
  Öncelik adına hiçbir şey farketmez.Hangi bilgisayar indirme işlemine başlarsa başlasın. Önemli olan indirilen dosya hangi sunucu daha iyi hizmet veriyorsa o derece hızlı olur. Mesela torrenten bir dosya indiriyorsanız ve paylaşan kişi sayısı az ise yavaş olur. Rapidshareden bir dosya indiriyorsanız daha hızlı olabilir. Netice itibarı ile usb veya ethernet aynı anda indirme işlemi yapabilirsiniz. Hızları arasındaki fark indirilen dosyanın sunucu hızı ile alakalıdır.

 216. nedim Yanıtla

  Merhaba,ben pikatel combomax modem kullanıcısıyım,modemim arıza yaptı ve garantisi devam ettiği için 4440570 no lu telefondan pikatel müşteri hizmetlerine 2(iki) gündür en az 30 kez aramama rağmen ulaşamıyorum inanın telesekreter deki anons artık kulaklarımda çınlıyor her seferinde en az 10 dk bekliyorum müşteri hizmetleri operatörü ile görüşemiyorum,böyle hizmet böyle rezillik olur mu?yazıklar olsun tt net e böyle bir firma ile çalışıyor…

 217. ahm3t YazarYanıtla

  @nedim
  Merhaba;
  Pikatel yetkilisi sitemize gelen yorumları cevaplamakta bizlere destek oluyordu. Fakat yakın zamanda bu desteğini bizden çekti ve kullanıcılarımızı sizin yazdığınız numaraya yönlendirmemizi söylediler. Bu numaradan bir sonuç alamıyorsanız bizimde maalesef yapacak bir şeyimiz yok. Bu şikayetinizi pikatel yetkililerine aktaracağım.

 218. nejdet Yanıtla

  2 seneden berı combax pikatel markalı modemınızı kullanıyorum fakat ıkıde bır netım dusuyor kablolaırmda hıc bı sorun yok neden bole

 219. ahm3t YazarYanıtla

  @nejdet
  Merhaba;
  Öncelikle modeminizin yazılımını güncelleyiniz. Netten düştüğünüz zaman modeminizin üzerinde yer alan hat ışığı yanıp sönüyor mu, yoksa hala sabit olarak yanıyor mu? Telekomu arayıp hat durumunuzu sorgulayın. Sorunun bilgisayarınızdan da kaynaklanıyor olabilir. bu yüzden en doğru yöntemlerden biri de modemi farklı bir yerde ama aynı servis sağlayıcı hesabı ile (ttnet abonesiyseniz ttnet aboneliği olan bir yerde) test ediniz. Durum aynı ise sorun modemde eğer bağlantı sorunsuz ise sorun sizin bilgisayar veya hattınızdan kaynaklanmaktadır.

 220. Metin2Ci@@ Yanıtla

  şimdi arkadaşlar ben modemimin bütün bağlama işlemlerini yaptım..cdsini takıp yükleme aşamasına gelip ID ve ŞİFRESİNİde yazdım Sonra Adsl Ayarlarında hata çıktı bunun sebebini öğrenebilirmiyim bi zahmet zahmet olmassa

 221. ahm3t YazarYanıtla

  @Metin2Ci@@
  Merhaba;
  Aldığınız hata iletisi nedir? Ayrıca CD olmadan modeminizi web arayüz kullanarak kurabilirsiniz. Hem bu şekilde CD’den kurulum yaparken yazılımsal sorunlarla da karşılaşmamız olursunuz.

 222. Salih Yanıtla

  Slm
  normalde 24 saat download yaparıdm hiç net kopmazdı (8gm sınırısız kullanıyorum)
  ama online bir oyuna girdigimde en geç 30 dk sonra net kopuyor .
  ilk daşlarda google dns kullandıgım ıcın kopuyordu farkettim , oto al yaptım dnsyi 3-4 gun sorunsuz oynadım oyunumu .
  ama şuan dns oto al olmasına ragram 1 saat te bir net kopuyor
  modem ara yüüz testi
  ATM OAM F5 segment ping testi: Başarısız
  ATM OAM F5 uçtan uca ping testi: Başarısız
  lütfen yardım edın test programını acıncada ınt pasif diyor

 223. ahm3t YazarYanıtla

  @Salih
  Merhaba;
  Tarifelerini 8mbite kadar sınırsıza geçiren kullanıcıların bu tarz veya daha farklı değişik bağlantı problemleri yaşadığı tespit edilmiş olup; sorunun modemlerinin bu şekilde yüksek hızda bir bağlantıya destek vermediği ve bunun yanında telekomdan kaynaklanan sorunlardan ötürü bağlantılarının sorunlu olduğu tespit edilmiştir.
  (Bu sorunlar tarife değişikliği yapmadan önce kullanıcılarda yoktu. Aynı modemler 8mbite kadar olan tarifeye geçince yaşanmıştır.)

 224. Salih Yanıtla

  cok teşekkürler sanırım 1mb ye geri dönücem aynen dediginiz gibi bağlantımı 8 mb ye cıkarınca bu sorunlar başladı

  şu 2 başarısız testı bir sorun yaratırmı , yanı yenı modemmi alayım
  ATM OAM F5 segment ping testi: Başarısız
  ATM OAM F5 uçtan uca ping testi: Başarısız

 225. ahm3t YazarYanıtla

  @Salih
  Merhaba;
  Aşağıdaki cevabı referans olarak alablilirsiniz. Bu açıklamadan anlaşıldığı üzere yaşadığınız sorun tarifeniz-telekom ikilisinden kaynaklanmaktadır.

  Merhaba;

  Cihazların diagnostic menulerinde bulunan bu testler ile ATM networkü üzerinden (telekomun DSLAM’larında da loopback devrede ve gönderilen bu pakete cevap verecek şekilde yapılandırılmış ise) Telekom altyapısı üzerinden hattınızın sonlandığı noktaya doğru ATM anahtarlama işleminin doğruluğu kontrol edilmektedir.

  ATM networkü üzerinden pingleme olarak düşünebilirsiniz.

  OAM: Operation Administration and Maintenance

 226. Onur Yanıtla

  Merhabalar Hepinize Kolay Gelsin.. Ben Bazı Sitelere Girdigimde.. Bazılarına Bağlanıyor.. Sayfa Zaman Aşımına Ugradı Gibi.. Uyarılar alıyorum sayfaların bazılarına baglanırken kesılıyor sayfa goruntulenemıyor dıyor..internet hızından yada hat durumundan kaynaklandıgını dusunuyorum cunku dıger arkadaslarım sorunsuz giriyor… http://www.uzayoyunu.tk mesela bu adrese giriş yaptıgımda login girisini goruyorum ıd mi passwordumu yazıyorum.. baglantı cubugu yarısı doluyor ama Sonradan ÖLÜMCÜL HATA yazısı gelıyor… Bu neden Olabilir Bir Yardımcı Olursanız Cok Memnun kalırım..

 227. ahm3t YazarYanıtla

  @Onur
  Merhaba;
  Yaşadığınız sorun bilgisayar veya browser kaynaklı olarak görülüyor yinede daha net bilgi için modeminizi farklı bir hatta farklı bir pc ile denemenizi öneririz. Ayrıntılı bilgi için Pikatel Çağrı Merkezini arayınız.

 228. emre Yanıtla

  Bilgisayarda internet sorunları vardı ve modemi kaldırıp bir daha yüklemeye çalıştım ama her yüklemeye kalkıtığımda 5.adımdan yani IP statik’e çekiliyordan başladı ve Ip bulamadı uyarısıyla yüklenmedi.Format atıp deneyeyim dedim ama yine aynı sorun oluştı IP bulamıyo ve yüklemiyo 4 gündür anlamıyorum sorunu.Usb bağlantısında da sorun yok aygıt yönrticisinden kontrol ettim.Yardımlarınızı bekliyorum

 229. ahm3t YazarYanıtla

  @emre
  Merhaba;
  Aynı modem USB girişinden çalışıp ethernet girişinden sorunlu olarak çalışıyorsa ya bilgisayarınızın ethernet bağdaştırıcısında yada modemin ethernet girişi veya kullanılan kabloda bir problem var demektir. Kurulumu CD kullanarak yapmayınız. Modeminizi bilgisayara ethernet kablosunu bağlayıp web arayüz kullanarak yapmayı deneyiniz. Soruna kalıcı çözüm bulmak için Pikatel Çağrı merkezini arayınız.

 230. emre Yanıtla

  modemi resetledikten sonra IP bulundu deyip yüklemeyi tamamladı ama nano meter’dan bakınca IP çözülemedi uyarısı veriyor ama internete giriyor.kablolarda hiçbir sıkıntı yok kontrol ettim zaten.işin içinden çıkamadım

 231. ahm3t YazarYanıtla

  @emre
  Tekrar Merhaba;
  Pikatel modemlerin yazılımını kurarak kullanmadığım için konu hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Sadece modeminiz CD olmadan kurulabilme özelliğine sahiptir. Bazı durumlarda modem ile beraber verilen yazılım CD’sini kurduğunuzda işletim sistemine bağlı olarak bir takım problemler yaşanabiliyor. Bu yüzden tavsiyem web arayüz kullanmanız olacaktır.

 232. yücel Yanıtla

  merhaba abi ben birşey soracam pikatel combomax modem kullnıyorum usb girişiyle bağlantmı sağladım modeminiz bulunamıyor diyip 1 saatte 1 net gidiyordu onu çözdüm şimdide modemin yaptığı testlerden internet testinden geçemiyorum.Lütfen yardım edin.hepsinden geçiyorum (adsl,ppp,ıp,dns) ama internetten gçeemiyorum.Kolay gelsin.Bu arada internet bağlantım şu an da var.

 233. cağdaş Yanıtla

  slm arkadaşlar ben pikatelcombo max kablosuz modem aldım su anda kolay kurulum cd acıyorum ama kontrol aşamasında ınternet test hatası veriyorum musteri hızmetleri pc de hata oldugu soyluyo neden olabılır acaba acıl cvp yazarsanız sevınırım TSK..

 234. ahm3t YazarYanıtla

  @cağdaş
  Merhaba;
  Modeminizin adsl ışığı sabit olarak yanmalıdır. Yani adsl hattınızın çalışıyor olması gerekli. Servis sağlayıcınızı arayarak hat durumunuzu kontrol ediniz. Modeme kablosuz olarak bağlı olup olmadığınızı web arayüzüne girerek kontrol ediniz. Ayrıca modeminizi cd kullanmadan web arayüz kullanarak kurmayı deneyiniz. Modem yazılımları bazen işletim sistemlerinde sorun çıkartabilmektedir. Web arayüz kullanarak kurulumu yapmak için kurulum kitapçığını detaylı olarak inceleyiniz.

 235. Tolga Yanıtla

  selamun aleyküm beyler bende cs oynarken ping çok yüksek yazıp oyundan atıyor
  bide ben interneti köyde kullanıyorum geçen sene 1 mbit sorunsuz çalışıyordu bu sene 8 mbite kadar limitsiz paket bağlattırayım dedim net en geç saatte bi düşmeye başladı.Hat zayıflama gelen 44.5 db oldu ne yapmalıyım arkadaşlar bi yardımcı olun.Şimdiden herkese teşekürler ii akşamlar

 236. ahm3t YazarYanıtla

  @Tolga
  Merhaba;
  8mbite kadar olan tarifeye geçişlerde yaşanan sorun genellikle servis sağlayıcı kaynaklı olmaktadır. Bu yüzden hizmet aldığınız yeri arayıp durumu görüşünüz. Hattınız ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra bağlantı problemleriniz düzelecektir. Ayrıca sizde modeminize ait yazılımı güncelleyiniz. Güncelleme ile ilgili sitemizde ilgili makaleleri arama yaparak bulabilirsiniz.

  • ahm3t YazarYanıtla

   qurkan55 merhaba;
   Elinizdeki modem ile direkt olarak kablosuz bağlantı kurmazsını. Bu modeme bir kablosuz erişim noktası alıp bağlarsanız ancak bu şekilde mümkün olur. Yalnız bu yapıyı oluşturmak için alacağınız cihaz maliyeti modem fiyatına yakın olduğundan hiç uğraşmadan bir kablosuz modem almanızı tavsiye ederim.

 237. orkun Yanıtla

  arkadaslar bende bu modemden var

  modemin ayarlarina girip port acmak istiyorum
  192.168.1.1 yaziyorum
  kunlanici adi ve parola istedi
  ben kendi kunlandim yazdim kabul etmedi
  yardimci olurmusunuz arkadaslar

  • ahm3t YazarYanıtla

   orkun merhaba;
   admin/password veya admin / ttnet kombinasyonunu deneyiniz. Bu şifreler geçersizse modeminize siz veya başkası şifre vermiştir. Bu şifreyi hatırlayamazsanız modeme reset atıp baştan kurunuz.

 238. by_h424n Yanıtla

  Ulan 3 Yıldan beri bu rezalet modemi kullanıyorum internetim sürekli kesilip duruyordu bende garibim ttnete sövüp duruyordum meğersem bu dandik modem yüzün den miş lan daha siftah yaptığım gün başladı bu kesintiler ne biçim bir modemdir bu açılarmısınız ?

  kazandığınız paralar haram olsun en azından benim..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir