PNY Technologies iki üstün kaliteli grafik kartları sunuyor : GeForce GTX 285 ve GTX 295

Mérignac – 13 ocak 2009 – PNY tek bir grafik kartında iki adet GeForce GTX 200 GPU’ya yer veren XLR8 GeForce® GTX 295 modelini duyurarak, eşsiz bir grafik performansı sunmaktadır. Bu şekilde GeForce GTX 295 grafik kartı,  Far Cry 2, Mirror’s Edge ve Call of Duty: World at War gibi en sevilen oyunlarda eşi benzeri olmayan grafik performansı üretmektedir.

Nvidia’nın Quad SLI konfigürasyonuna sahip olan iki adet PNY GeForce® GTX 295’i buluşturarak, oyuncular grafik performansını aşırı yüksek seviyelere yükseltip, nefes kesici bir çerçeve hızı ile akıcı grafiklerle oyunun tam tadını çıkarabiliyor.


Graphics Plus’ten yararlanın

CUDA teknolojisine sahip olan PNY GeForce GTX 295 sadece yüksek kalitede oyun deneyimi sunmakla kalmayıp zengin Graphics PlusTM özelliğini kullanıcılarına sunuyor. GPU’nun desteklediği etkileyici PhysXTM oyun efektleri, üç boyutlu stereoskopik görüntü, hızlandırılmış görüntü işleme ve video uygulamaları PNY grafik çözümlerinin artıları arasında.

Çoklu-ekran ve multi-GPU

GeForce GTX 295 bir kaç ekran üzerinde çalışma imkanı sağlıyor ve iki ekranda üç boyutlu bir görüntü sunmaktadır.

Bir ekranı özel faaliyetleriniz için kullanırken, diğer ekranda ordunuzu idare edebilebilirsiniz, ya da tüm ekranda multi-GPU’lu oyun performansının keyfini yaşarken, diğer tarafta E-posta kutunuzu göz altında bulundurmanız mümkün. PNY GeForce GTX 295 ile sanal dünyasının veya gerçek yaşamın hiç bir ayrıntısını kaçırmayacaksınız.

PNY ayrıca PNY XLR8 GeForce GTX 285 kart modelini de duyurdu.

GPU GeForce 200 serisini 2.nesil Nvidia birleşik mimari ve NVIDIA SLI teknolojisinin sayesinde, kullanıcıları olağanüstü yüksek tanımlı (2560×1600) heyecanlı bir oyun dünyasına taşıyor ve yeni nesil oyunlarda performans sağlıyor.

PNY GTX 285 15 Ocak 2009 tarihinde, 3 yıl garanti süresi ile piyasaya sunulacak.

Ayrıntılı bilgi için, lütfen PNY Web sitesini (www.pny.eu) ziyaret ediniz.

Kutu içeriğindekiler:

–          Kablolar ve aksesuvarlar

GTX 285 : Çift DVI+DVI+HDTV konnektörleri

GTX 295 : Çift DVI+DVI+HDMI Kablosu

– Kılavuz ve sürücü CD’si

Tavsiye edilen fiyat :

GeForce GTX 285 : 349 €

GeForce GTX 295 : 469 €

PNY GeForce GTX285’in teknik özellikleri

 • Paralel işlemci sayısı: 240
 • Çekirdek hızı: 648 MHz
 • Paralel işlemci hızı: 1476 MHz
 • Bellek frekansı: 1242 MHz
 • Toplam bellek: 1024 MB
 • Bellek arabirimi: 512 bits
 • Bellek bantgenişliği: 159 GB/s
 • Doku doldurma hızı:  51,8

PNY GeForce GTX295’in teknik özellikleri

 • Paralel işlemci sayısı: 480
 • Çekirdek hızı: 576 MHz
 • Paralel işlemci hızı: 1242 MHz
 • Bellek frekansı: 999 MHz
 • Toplam bellek kapasitesi: 1792 MB
 • Bellek arabirimi: 896 bits
 • Bellek bantgenişliği: 223,8 GB/s
 • Doku doldurma hızı: 92,2

PNY Hakkında

Merkezi New Jersey, Amerika’da bulunan PNY Technologies firması 1985 yılında kurulup, 1994 yılında Avrupa’ya açıldı. Geniş çeşite sahip birçok dahili ve harici yüksek kaliteli bilgisayar parçası üretmektedir. PNY  flash belleklerde,  flash kartlar ve bellek modülleri ürentiminde dünya-çapında liderdir.PNY’ın başka önemli bir üretim alanı, tüketici ve profesyonel kullanıcılara yönelik grafik kartlarıdır. Özellikle profesyonel grafik kartları üretiminde uzmanlaşan PNY, nVIDIA’nın Quadro serisi profesyonel çözümlerinin Avrupa ve Amerika’daki tek yetkili dağıtıcısıdır. Ürün gruplarını adapte ederek, PNY marka bilinirliği geliştirdi ve perakende satış ve dağıtım kanallarıyla sıkı ilişkiler kurdu. Ana OEM’lerle kurduğu ortaklıkların sayesinde, PNY Technologies kalite ve servis garantiliyerek ,son nesil teknolojiler alanında sürekli ilerleme sağlamaktadır. Merkezi Kuzey Amerika’da Parsipanny, New Jersey’de bulunan ve Avrupa’da Fransa’da bulunan PNY firması,  Kuzey Amerika (Santa Clara, California ve Parsipanny), Avrupa (Fransa, İngiltere, Almanya, Italya, Ispanya, Kuzey Avrupalı  ve Benelüks ülkeleri), Orta Doğu ve Asya/Afrika kıtalarında da satış ofisleri ve üretim tesisleri bulundurmayı sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana PNY ürün ve hizmet tekliflerini yeni kanallara genişleterek,  gittikçe büyüdü ve muşterilerine üstün üünler ve değer katan hizmetler sunarak, farkını yarattı.

Ayrıntılı bilgi için, lütfen PNY Web sitesini (www.pny.eu) ziyaret ediniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir