PNY’dan yüksek performanslı yeni SSD sabit disk serisi

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Bellek modülleri ve grafik kartlarıyla tanınan PNY, PC upgrade çözümler portföyüne yeni bir seri ekliyor: SSD diskler (Solid State Drive- Katı Hal Sürücü).

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılan SSD diskler sadece bir kaç sene içinde geleneksel sabit disk sürücülere güçlü ve verimli bir alternatif olmayı başarmıştır. Nedeni  SSD disklerin geleneksel disklere göre avantajları çok fazla olması : değişik darbelere ve şoklarada çok dayanıklılar, hareketli bir mekanik parça olmayışından dolayı mekanik arıza yapmazlar ve inanılmaz bir erişim hızı sunuyorlar.

Diğer SSD disklerle karşılaştırıldığında, PNY’ın sunduğu yeni High Speed Optima serisi, piyasada mevcut olan en hızlı, en sağlam ve en güvenilir SSD diskleri kapsamaktadır. PNY bu disklerde yüksek kaliteli MLC (Multi-Level Cell – Çok Katmanlı Hücre) NAND flash bellek yongası kullanmayı seçti. Bu SSD disklerin en büyük faydası, sundukları yüksek performanstır: 200MB/sn yazma ve 220MB/sn okuma hızlarını desteklemektedirler.

Upgrade PC alanında lider markası olan PNY’in SSD serisi merakla bekleniyordu ve her zaman fiyat / performans açısından müşterilerine en iyisini sunmak konusunda ısrarlıdır.

PNY Technologies PC Bileşenleri Bölümü Pazarlama Müdürü, Jonathan Filleau, « Tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları, PNY’in SSD High Speed Optima serisinin sayesinde işletim sisteminin ve üzerinde kurulu olan programlarının açılışını hızlandırabilecekler » diyor.

PNY High Speed SSD Optima disklerin teknik özellikleri:

–          Kapasite: 128 Gb ve 256 Gb

–          Biçim katsayısı: 2.5″

–          Arabirim: SATA II

–          MLC(Multi Layer Cell) tipi yongası kullanıyor.

–          Yazma Hızı: 200MB/sn max

–          Okuma Hızı: 220 MB/sn

PNY’ın High Speed SSD serisi Haziran 2009 ayının ortalarında satışa sunulacaktır.

Tavsiye edilen fiyat:

PNY High Speed SSD Optima, 128 Gb :  469 Dolar

PNY High Speed SSD Optima, 256 Gb :  915 Dolar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir