Polycom HP ile Görsel ve Tümleşik İletişim Çözümleri İçin Küresel Anlaşma İmzaladı

 

Televarlık, video ve sesli iletişim çözümlerinde dünya lideri Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) HP’nin ortak pazarlama faaliyetleri ve gelecekte ortak teknoloji geliştirme çalışmalarını yürütmek dahil, Polycom’un tüm ses ve video teknolojileri portföyünü satması için geniş kapsamlı bir küresel anlaşma imzaladığını duyurdu.

Genişletilmiş anlaşma kapsamında, Polycom’un tümleşik iletişim ve bağımsız kullanım için hazırladığı video ile ses çözümleri HP tarafından HP’nin Tümleşik İletişim ve İşbirliği Hizmetleri portföyü altında satılacak ve bu çözümlerin kurulumunu da yine HP yapacak. HP ile yapılan anlaşma işletmelerin HP’nin BT alanında sahip olduğu deneyimden yararlanmasını sağlayacak. Böylece, işletmeler HP’nin yatırım geri dönüşünü hızlandırarak her yerde en kaliteli şekilde hizmet verilmesini sağlayan en faydalı iletişim sistemlerini değerlendirme, tasarlama, uygulama ve destekleme alanındaki küresel deneyiminden yararlanma olanağına kavuşacak. Şirketler aynı zamanda Polycom’un dünya standartlarındaki televarlık ve video konferans çözümleriyle HP’nin Halo televarlık ürününden yararlanabilecekler.

 

Polycom’un CEO’su Bob Hagerty, “Görsel iletişim gittikçe daha hızlı bir şekilde benimseniyor. Bu bağlamda HP ile bir ekip oluşturmamız, Polycom’un yatırımları koruyan ve yüksek performansıyla pazarda lider olan dünya standartlarındaki esnek çözümlerini küresel pazarda güçlendirecek” diyor. “HP ile ilişkimizi geliştireceğimiz ve müşterilere sorunsuz olarak bir arada kullanılabilen Tümleşik İletişim çözümleriyle yeni hizmetleri sunmak üzere Polycom Açık İşbirliği Ağı çözüm ortaklarıyla oluşturulan sinerjiden yararlanacağımız için heyecan duyuyoruz.”

Bu anlaşma müşteriler ile Avaya ve Microsoft gibi tümleşik iletişim sağlayıcılarının ilişkisini daha ileri bir seviyeye taşıyor, Polycom’un Avaya ile Microsoft’un tümleşik iletişim sistemleri için entegre ses ve video çözümlerinin yanı sıra yine kısa bir sürü önce kullanıma sunulan Microsoft Office Communications Server “14. Dalga” ile çalışan Polycom VoIP telefonlarına yönelik genişletilmiş bir portföy içeriyor.

HP Network Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mark Golden, “Küresel çapta faaliyet göstermenin zorluklarını aşmak isteyen işletmeler daha etkili, üretken ve rekabetçi olmalarına yardımcı olması için görsel ve tümleşik iletişim çözümlerine yöneliyor” diyor. “Polycom teknolojilerinin portföyümüze eklenmesiyle birlikte HP, bir yandan dünya çapındaki müşterilerle ana çözüm ortakları arasındaki işbirliğini hızlandırırken diğer yandan iş iletişimini basitleştiren tam kapsamlı açık ses ve görsel iletişim çözümleri sağlayabilecek.”

Bir müşteri veya analiz uzmanından “alıntı”.

Sektöre yönelik analiz firmalarından Gartner’a göre görsel iletişim çözümleri ve hizmetlerine olan talep 2008-2013 arasında yıllık yüzde 17,8 artarak toplam 8,6 milyar Dolarlık bir pazara ulaşacak.1

 

Polycom Açık İşbirliği Ağı Hakkında
Polycom’un HP ile stratejik ilişkisi Polycom’un Açık İşbirliği Ağı stratejisini destekliyor. Bu strateji müşterilere tümleşik iletişim ortamlarında daha fazla esneklik sağlayarak yatırımlarını daha iyi korumalarını sağlayan ortak kullanılabilir açık işbirliği çözümleri sağlıyor. HP ve diğer tümleşik iletişim liderleriyle çalışan Polycom üretkenliği artıran ve maliyetleri düşüren televarlık, video ve ses işbirliği ürünlerini çekirdek tümleşik iletişim ortamlarının bütünleşik bir parçası olarak sağlayabiliyor. Bu da söz konusu teknolojilere kurulumu ve yönetimi kolay kapsamlı bir çözüm olarak günlük iş akışı içinde kolayca erişilebilmesine olanak tanıyor.
Polycom Hakkında
Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) kullanıcıların her yerde birbiriyle bağlantı kurması ve işbirliği yapabilmesini sağlayan televarlık, video ve ses çözümleriyle iletişimde vizyon sahibi olan bir dünya lideridir. Polycom hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.polycom.com adresini ziyaret edebilir veya @AllAboutPolycom Twitter hesabını takip edebilirsiniz.
1 – Gartner, “Video Conference Products and Services Market Forecast, Worldwide 2007 to 2013,” 28 Eylül 2009.
© 2010 Polycom, Inc. Tüm hakları saklıdır. POLYCOM®, Polycom “Üçgenler” logosu ve Polycom’un ürünleriyle ilgili tüm adlar ve markalar Polycom Inc.’in ticari markaları ve/veya hizmet markalarıdır ve ABD ile diğer ülkelerde tescilli veya örf hukuku markalarıdır. Tüm diğer ticari markalar sahiplerine aittir.
HP Hakkında
Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan ve bu sene Türkiye’de 20. yılını kutlayan HP, kişisel bilgisayardan baskı ve görüntüleme çözümlerine, yazılımdan hizmetlere ve BT altyapısına kadar geniş bir portföyle tüketicilerin ve işletmelerin teknoloji deneyimlerini kolaylaştırıyor. HP (NYSE: HPQ) ve sunduğu çözümler hakkında ayrıntılı bilgi için www.hp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir