Rapier V1 Lazer Oyun Faresi Deneyimleri

Bu yazımızda size daha çok depolama ürünleri ile tanıdığımız Verbatim markasının alışıla gelmişin dışında tasarıma sahip olan Rapier V1 Laser Oyun Faresi hakkındaki görüşlerimizi anlatacağız.

Öncelikle genel özellikleri ve kutu içeriğinden bahsetmek istiyorum. Verbatim Rapier V1 Lazer Özellikleri

 • Ayarlanabilir dpi ayarı ile 800-3200dpi arası çözünürlük.
 • Daha başarılı bir tepki ve hareket imkanı sağlamak için teflon ayaklar.
 • Tercihinize göre farenizin ağırlığını değiştirmek için çıkartılabilir 5 adet 4.5 gramlık ağırlıklar bu ağırlıklar sayesinde farenizin dengesini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
 • 7 tanesi programlanabilir 9 düğme.
 • Üçlü tıklama için kısayol tuşu.
 • Daha başarılı bir veri iletimi için altın kaplama USB bağlantı konektörü.
 • Boyutlar: 118mm x 72mm x 44mm (U x G x Y)
  Ürün Ağırlığı: 162 gram

 

Kutu içeriği

 • Verbatim Rapier V1 Laser Oyun Faresi
 • Gamer Toolkit yazılımı ve Kullanım Kılavuzu içeren CD
 • Fareniz ve Ağırlık setiniz için taşıma kılıfı
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu

İlk başta Rapier V1’in tasarımından bahsedecek olursak ilk gözümüze çarpan scrollun ortada değilde daha solda olması bu tasarım değişikliği özellikle FPS oyunlarında gerçekten hız kazandıran bir özellik olarak dikkatimizi çekti, 2 dügmenin ortasında bulunan küçük düğme ise Verbatim’in “triple click” olarak adlandırdığı 3lü tıklama özelliğine yarıyor.

Gri siyah ağırlıklı renklere sahip olan Rapier V1 kavrama açısındanda elin içine tam oturan yapısı ve kenarları elimizden kaymasını engelleyen bir materyal ile üretilmiş üst kısımlarıda parlatılmış metalik gümüş gri renkte, farenin sol tarafında baş parmak ile kontrol ettiğiniz düğmeleri yatay scroll gibi olan düğme ile farenizin çözünürlük ayarlarını ayarlıyorsunuz üzerine basmanız halindede profil ayarlarınızı aktif hale getiriyorsunuz bu düğmenin üzerinde bulunan renkli ledlere sahip kısımdanda farenizin o anda kaç dpi çözünürlükte olduğunu anlayabiliyorsunuz altındaki uzun düğme ilede standart ayarlarda internet tarayıcınızda ileri-geri işlemlerini yapmaya yarıyor.

Alt tarafında ise göreceğiniz içeresine 5 adet 4.5 gramlık ağırlıkları kullanarak istediğiniz gibi farenizin dengesini ayarlayabileceğiniz kapağı bulabilirsiniz.

Daha detaylı olarak kullanım için Rapier V1 ile birlikte gelen Gamer Toolkit isimli uygulamayı bilgisayaranıza yüklediğinizde 7 butonu dileğiniz özelliklere göre programlayabiliyorsunuz ayrıca macro tanımlarınızıda bu uygulama aracılığı ile yapabiliyorsunuz.

Rapier V1’in bir diğer öne çıkan özelliği ise profil ayarlarını kendi içinde saklaması bu sayede farenizi başka bir bilgisayardada kullanmak isterseniz tekrar tekrar profil ayarları yapmanıza gerek kalmadan kendiniz için ayarladığınız en uygun profil ile zaman kaybetmeden oyun deneyiminize başlamanıza sebep oluyor.

Sonuç;

Piyasada çok çeşitli oyuncular için fare bulunsada tasarımında ve teknolojisinde öne çıkan özellikler açısından Verbatim Rapier V1 gayet başarılı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor, yeni oyun donanımı alış verişi sırasında kesinlikle gözönünde bulundurulması gereken bir alternatif.

Ürün Görselleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir