Relephant Turkey, HurriyetOto 2.0 ile Türkiye pazarında

Bugüne kadar Batı Avrupa’daki kimi kurumların farklı sorunlarına yanıt verecek yetkinlikte web siteleri oluşturup yürütmelerine katkıda bulunmakla ünlü Relephant, deneyim ve birikimini daha ciddi ölçeklerde olmak üzere Türk pazarına da taşımak istiyor. Bu alanda Relephant Turkey’in İzmir’deki yönetim merkezinde başlatılan çalışmalar, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş’nin verimli işbirliği ile ilk meyvesini verdi: Hürriyet Oto 2.0.

Relephant Turkey 2006 yılında İzmir’de, Relephant Hollanda’nın dış kaynak kullanımı geliştirme merkezi olarak kurulmuştur. Relephant Turkey, İzmir’deki yönetim merkezinden özellikle Batı Avrupa ülkelerindeki çeşitli müşterilerinin karmaşık web siteleri oluşturup yürütmelerine ağırlık veriyor.

Relephant, son dönemlerde iş geliştirme konusunda Türk pazarına daha fazla ağırlık verdi. Bu da, iki dikey web portalının geliştirilmesi amacıyla Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ile verimli bir işbirliğinin başlangıcını oluşturdu.

Geçtiğimiz ay bu iki web sitenin ilki faaliyete geçirildi: HurriyetOto 2.0.

Relephant en yeni teknolojiyi temel alarak www.hurriyetoto.com’u tamamen yeniledi. Yeni platform Micrsoft.NET çerçevesinde oluşturuldu (MS SQL Server kombinasyonu ile C #. NET ) ve ilgili araçları daha çabuk ve kolay bulmak için SolR kullanıyor. Web sitenin arama ve filtre altyapısı en yüksek seviyeye yükseltildi. Kullanım rahatlığını arttırmak için ilan bırakma ve gösterme sayfaları düzeltildi. Relephant konsept, etkileşim ve görsel tasarımı tamamen yeniledi. Bunun yanı sıra tüketicilerin ortak bir platformda tecrübelerini paylaşmaları için bir değerlendirme sistemi başlatıldı. Arka büro sisteminin yardımı ile platformun bakımı, çeşitli dillerde olmak üzere, tamamen mümkün ve yapılabilir hale getirildi.

Türk pazarında, Hürriyet gibi yüksek nitelikli bir müşteri için böylesi bir projeyi gerçekleştirmiş olması Relephant’ı gururlandırıyor.

Relephant hakkında:
Relephant karmaşık web siteler için fikir üretiyor, tasarlıyor ve kuruyor.
Açık bir kullanıcı arayüzü gerektiren, çok veri ve karmaşık iş akışına sahip olan web siteler. E-ticaret, dikey arama, CMS uygulaması ve sporla bağlantılı web siteler bizim uzmanlık alanımızdır. Müşterimizle olan uzun süreli ilişkilerimiz bunu iyi yaptığımızı gösteriyor. Relephant başkalarıyla ortak çalışmaya heveslidir; şöyle ki başkalarıyla yaptığı ortaklık çalışmalar arasında, Microsoft Gold ve Episerver Avrupa ortağıdır.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir