Remote Administrator Viewer ve Server kurulumu resimli anlatım

radmin

Aşağıda Remote Administratorv2.0 (Radmin) programının Viewer ve server özelliklerinin kullanımı ve kurulumunu göreceğiz.Radmin hepinizinde bildiği üzere bir noktadan diğer noktaya uzak bağlantı (remote) kurmak için kullanılan programlardan sadece biridir. Kullanımı oldukça basit ve de hızlı; belki rakiplerinde onu ayıran özelliğide bu ola gerek. Radmin viewerı bağlantıları sağlayacağımız bilgisayara (ana makina) kurarız, radmin serverı ise bağlanılacak bilgisayarlara (client) kurmalıyız. Kurulum anlatımına geçmeden önce gerekli dosyaları sitemizden ilgili linklerden indirebilirsiniz.

Radmin Viewer: Download – indir

Radmin Server: Download – indir

Dosyaları çektikten sonra uygun yerlere kopyalayınız. Dosyaların açılabilmesi için bilgisayarınızda bir zip uygulamasının yüklü olması gerekmektdir.

WinRAR: WinRAR Turkish Download

Gerekli bütün dosyalarımızı çektikten sonra kurulumumuza geçebiliriz.

1) Radmin Viewer

radmin
2) Radmin Server


3) İndirmiş olduğunuz Radmin Viewer dosyasının içeriği bu şekildedir.


4) İndirmiş olduğunuz Radmin Server dosyasının içeriği bu şekildedir.

5-6-7-8-9-10-11)Bu kısımlarda ise Radmin Viewer programının bilgisayarınıza yüklenmesi gösterilmiştir. Password girmenizi gerektiren pencerede viewer-server da sabit şifre olmalıdır. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bu işlemide yaptıktan sonra Radmin Viewer programı bilgisayarınıza yüklenmiş olur. Başlattan tüm programlar menüsünden Radmin menülerine ulaşabilirsiniz.


12-13)Radmin Server dosyasının içerisinde bulunan 4 adet dosyayı C:WINDOWSsystem32 klasörünün içerisine kopyalıyoruz.

14) Dosyaları gerekli yere kopyaladıktan sonra server uygulamasının install edilip servis olarak başlatılması gerekmektedir. Bunun için başlat menüsündeki çalıştıra basılır ve oraya resimdeki gibi < r_server /setup > yazılıp tamama tıklanır.


15) Karşımıza gelen ekranda serverı install edebiliriz, kurulu ise remove edebiliriz, bağlantı için güvenlik ve password ayarlarını gerçekleştirebiliriz.

16) Bu kısımda güvenlik ayarlamaları yapabiliriz. USE IP filter kısmına o bilgisayara hangi kullanıcılar bağlanacak ise o pc lerin ip numaraları girilip filtreleme yapılabilir. Belirlenen IP numaraları dışında o client e kimse ulaşmaz.

17) Set Password kısmında ise clienta erişmek için bir şifre belirlemelisiniz. Bu Viewer daki ile aynı olmasına özen gösteriniz. iki kutucuğada aynı şifreyi girip ok tuşuna bastığınız zaman o cliente bağlanmak isteyen kullanıcılar bu belirlenen şifreyi girmek zorunda kalırlar.


18) İnstall Service butonuna bastığımızda Radmin Server servisi bilgisayara kurulmuş olur.

19-20-21) Servisi kurduktan sonra bu uygulamayı başlatmak (start) gerekiyor. Bunuda resimlerde gördüğünüz şekilde yönetim panelinden yapıyorsunuz. Bu işlemi birkez yapmanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınızı her başlattığınızda bu servis otomatik olarak başlayacaktır. Bu servisin çalışabilmesi için dikkat etmeniz gereken birşey var. Öcenlikle firewall kullanıyorsanız bu programın çalışmasına izin vermelisiniz. Ayrıca bir antivirüs programınız varsa clientte system32 klasörünün altına kopyalanan 4 adet dosyayı silmemesine özen gösteriniz, dikkat ediniz (acı tecrübe yaşayabilirisiniz. hevesle işinize gidersiniz.açık olan virüs temizleme programınız bu dosyaları siler. sizde ekrana saatlerce boş boş bakmak orunda kalabilirsiniz:) )


22) Radmin Viewer programın genel görünümü. Orada gördükleriniz bağlantı sağlanmış clientlerdir. Bir bağlantı yaptığınızda ikinci programı çalıştırdığınızda aynı clientın orda durduğunu göreceksiniz.(ip numaraları değişkenlik gösterebilir eğer statik ip ler kullanılmıyorsa. Bu yüzden ikinci kez aynı yere bağlantı yapılacaksa ip numarası tekrar gözden geçirilmelidir.)

23) Bu kısımda Radmin Viewer ile bağlantı şekilleri bulunmaktadır.
Full Control: Bilgisayarın denetimi tamamen sizin elinizdedir.
View: Sadece izleme modudur. Şüpheli kullanıcı takibi için seçilen bir yöntemdir.
Telnet: Farklı bir bağlantı şeklidir.
File Transfer: Bağlantı kurulan client ile dosya transferi gerçekleştirmek için kullanılır.
Shutdown: Bağlı olunan clientı kapatmaya yarar.

24-25) Bir cliente bağlanmak için menüden new butonuna basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra açılan kutucuğa bağlanılacak olan ip numarası yazılıp okk tıklandığında karşımıza bir şifre ekranı gelecektir. Bu şifre bizim önceden belirlediğimiz şifredir. Şifre girişi doğru şekilde tamamlandığında yukarıdaki bağlantı şekillerinden hangisini seçtiysek client o şekilde hizmetimize girmiş olur.

26) Bu programı kullanabilmemiz için bağlı bulunduğumuz modem veya dhcp de 4899 UDP portunun açık olması gerekmektedir.


Bu makalede yer alan bilgileri kaynak göstermek şartı ile her türlü amaç için kullanabilirsiniz.

58 yorum

 1. özbür Yanıtla

  Ellerine sağlık güzel olmuş…remote admin programından ziyade’de vnc ,windows remote desktop programlarını aynı yolla kullanmamız mümkün .Ama remote admin programın kullanımı daha kolaydır…

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Hangi konuda yardım istiyorsuuz. Radmin kurulumunun hangi aşamalarında sorun yaşıyorsunuz. Bunları belirtirseniz daha sağlıklı bilgiler verebiliriz. Özel mail yada msn üzerinden maalesef yardım yolunu tercih etmiyoruz. Kurulumunuzu soru-cevap şeklinde bu sayfadan adım adım yapabiliriz. Aslında anlatım gayet açık makaleyi dikkatli inceleyip uygulayınız takıldığınız aşamaları buradan sorunuz.

 3. hakkı Yanıtla

  anlatım süper olmuş gerçekten fakat ben radmin serverle radmin viewer indiremedim link bozuk sanırım düzeltirseniz süper olur iyi çalışmalar

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Hakkı Bey;
  İlginiz ve dikkatiniz için teşekkür ederiz. İlgili linkler düzeltilmiştir. Radmin Server ve Viewer dosyalarını ve WinRAR Turkish dosyasını download edebilirsiniz.

 5. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tolgahan Bey;
  Şifre değişimini gerçekleştirmek için Başlat>Çalıştır>r_server /setup yazdıktan sonra karşımıza gelen pencerede şifre değiştirme kısmı mevcuttur. Yukarıdaki anlatımda yer alan 15 numaralı resmi incelerseniz bu kısmı görebilirsiniz.

 6. naz Yanıtla

  lutfen yardımcı olun benım pcme radmın server 3.0 yuklendı sımdı sıldım ama merak ettıgım bısey var pc acıldıktan sonra herseyı kaydedıyormu ıcerı hakkında bılgı almam lazım acıl yardımcı olurmusunuz

 7. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Naz Hanım;
  Bilgisayarnıza radmin viever (izlenme) mı kuruldu yoksa server(izleme) mı? Bunun hakkında bilginiz varmı? Eğer programı uninstall ettiyseniz sorun yok demektir. Fakat yinede emin olmak için servisler kısmından programa ait uygulamayı stop etmelisiniz. Bunuda yukarıdaki anlatımda 19-20-21 numaralı resimlere bakarak yapabilirsiniz. Eğer sizin bilgisayarınızda varsa bu servis siz çalıştır değil stop ediyorsunuz daha sonra properties kısmına girip disable konuma getiriyorsunuz. Ayrıca radmin ile sadece uzaktan erişim, dosya transferi, izleme gibi olayları yapabilirsiniz. Otomatik kayıt özelliği yoktur. Ama program sizde yüklü ise (viewer) haberiniz olmadan internete bağlı olduğunuz vakit bilgisayarınız izlenebilir, dosya aktarımı yapılabilir.

 8. naz Yanıtla

  benım pcde radmın server yuklenmıs sımdı onu program ekle kaldır bolumunden kaldırdım heralde sılınmıstır.ben sıldım karsı tarafta yuklu hala umarım goremıodur deılmı? serverde uzaktan ızleme yapılmıomu yanı vıewer demıssınız serverde bu olmuomu.ekran goruntusunu alabılıo yanı mesela goruntulu gorusme yaparken msnde onuda gorebılıo halıyle demekkı?yardımınız ıcın tesekkurler sımdıden…

 9. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Naz Hanım;
  İzlenecek bilgisayara Viewer kurulur, izlememe yapacak bilgisayara ise server kurulu. Şu şekilde anlatayım basitce. 10 bilgisayarlık bir ofisiniz var birde ana bilgisayarınız var. Tüm bilgisayarları bu ana bilgisayardan kontrol etmek istiyorsunuz, kullanıcılaın bilgisi olmadan ne yaptıklarını izlemek istiyorsunuz, dilediğiniz bilgisayara dosya transferi yapmak istiyorsunuz ve bu tüm işlemler için Radmin programını kullanmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ana bilgisayara Radmin Server diğer 10 bilgisayara (client denir bunlara) Radmin Viewer kurulur. Sanırım sorunuzun cevabını daha açıklayıcı bir biçimde vermiş oldum. Radmin Server tek başına yüklü olduğu zaman birşey ifade etmez mutlaka bağlanılacak bilgisayarda Radmin Viewer yüklü olması gerekmektedir.

 10. cem nar Yanıtla

  Radmin Server exe indirilemiyor.Onu tekrar yüklemeniz mümkünmü?
  4. maddedeki belirtilen dosyalar server exe sinin içindemidir.
  Paylaşım vede anlatım için çok teşekkür ederim.

 11. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Cem Nar;
  Dosyadaki kırık link hatası düzeltilmiştir. Ayrıca 4üncü maddede yer alan dosyalar client kısmına kurulan dosyalardır. Yani izlenilecek-yönetilecek bilgisayara kurulan dosyalardır.

 12. AYDIN Yanıtla

  benim olmadı yav.14.işlem sıarsında olmuyo yazıyım bulunamıyor.acaba vista diyemi olmuyo .şimdiden yardımlarınınz için teşşekkürler.

 13. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Aydın;
  Radmin programının burada belirtilen versiyonu Microsoft Vista işletim sistemi ile çalışmamaktadır. Bu yüzden kurulum yapamazsınız. Radmin programının üst versiyonlarını kurmayı deneyiniz.

  Radmin 3.2 Remote Control
  http://www.radmin.com/download/

 14. tutsak Yanıtla

  ben radmin 3.2 yi kullaniyorum internetcafede yerel agda cok güzel sorunsuz calisiyor
  fakat evdeki bilgisayarimla baglanti kuramiyorum yardim edebilirseniz cok sevinirim simdiden tesekkür ediyorum ilgi ve alakaniza

 15. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tutsak;
  Evdeki bilgisayarınıza nerden erişmek istiyorsunuz. Evdeki bilgisayarınıza bağlanabilmek için öncelikle kullandığınız modeme ait portları açmalısınız. Daha sonra servislerden bu uygulamayı başlatmalısınız. Evdeki modeme bağlanabilmek için modeminizin telekomdan aldığı IP numarasını bilmelisiniz. Bazı IP lerde ise bağlantı hatasını olabileceğini gözardı etmeyiniz. Firewall dan Radmin programına izin vermelisiniz. Bunun dışında herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Bu arada bazı antivirüs programları Radmin programına ait bazı dosyaları virüs yada trojan olarak algılayıp silebilmekte.

 16. harun Yanıtla

  slm harika bi anlatim kardes ama yine de bi sorum olacak hangi IP le mesala isyerinden evdeki pc ye baglana bilirim yardimci olursan sevinirim bide sizden ricam mail atrsan sevinirim saygilar

 17. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Harun;
  Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Elimden geldiğince sade ve anlaşılabilir olmaya çalıştım. Öncelikle iş yerinizden bağlanabilmek için evinizdeki modemin telekom tarafından sağlanan IP numarasını bilmeniz gerekmektedir. Örneğin 85.56.107.85 gibi. Bu numarayı bildikten sonra modeminizin bilgisayarınıza verdiği ip numarasına port açmalısınız. Bilgisayarınız 192.168.2.3 numaralı ipyi aldığınız düşünürseniz. Bu IP için radmin portlarını açmalısınız. Bunu basit bir dil ile anlatacak olursak.

  Örnekleme:
  İş yerindeki bilgisayar ip numarası: 1 olsun
  Evdek bilgisayar ip numarası (Modemin telekomdan aldığı- dinamik ve statik):2 olsun.
  Evdeki bilgisayarın modemden aldığı ip: 192.168.2.3 olsun.

  1 den istek 2 ye gelir (burda modemden istekte bulunulur) 2 ye gelen istek radmin portu tanımlanan 3 yönlendirilir(nat). 3 te bulunan bilgisayarda çalışan radmin servisleri sayesinde bağlantı gerçekleşmiş olur.

 18. tutsak Yanıtla

  tutsak says on December 8th, 2008 at 11:59 pm :

  ben radmin 3.2 yi kullaniyorum internetcafede yerel agda cok güzel sorunsuz calisiyor
  fakat evdeki bilgisayarimla baglanti kuramiyorum yardim edebilirseniz cok sevinirim simdiden tesekkür ediyorum ilgi ve alakaniza

  ahm3t says on December 10th, 2008 at 2:20 am :

  Merhaba Tutsak;
  Evdeki bilgisayarınıza nerden erişmek istiyorsunuz. Evdeki bilgisayarınıza bağlanabilmek için öncelikle kullandığınız modeme ait portları açmalısınız. Daha sonra servislerden bu uygulamayı başlatmalısınız. Evdeki modeme bağlanabilmek için modeminizin telekomdan aldığı IP numarasını bilmelisiniz. Bazı IP lerde ise bağlantı hatasını olabileceğini gözardı etmeyiniz. Firewall dan Radmin programına izin vermelisiniz. Bunun dışında herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Bu arada bazı antivirüs programları Radmin programına ait bazı dosyaları virüs yada trojan olarak algılayıp silebilmekte.
  —————————————————————————————
  hersey icin tesekkürler,
  simdi evdeki bilgisayarda kurulu olan servere ip sorguda cikan 85.124.xxx.xx numarayimi girmeliyim yoksa routerden gelen 192.168.1.2 numarasini mi girmeliyim-ve üstelik evdeki internetim de modem yok onun yerine usb ile calisan kontörlü bir sistem var ben radmin wiever e normal ip sorguda cikan numarayi giriyorum
  sizi de yordum kusura bakmayin tesekkür ederim

 19. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Tutsak;
  Radmin programı ile bağlanılacak ip numarası olarak 85.124.xxx.xx kısmını giriyorsunuz. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızın modemden aldığı 192.168.1.2 numaralı ip için radmin portunu açmalısınız. Daha açıklayıcı olursak internet cafeden radmini açıp 85.124.xxx.xx numarasını yazdığınız zaman modeme kadar gelmiş olursunuz. Bu aşamadan sonra modemin bilgisayarınıza verdiği ip için açılan port sayesinde bilgisayar erişimine sahip olursunuz. Bu arada bilgisayarınızdaki servislerden Remote Administrator servisini “start” etmelisiniz.

 20. taylan TUNÇ Yanıtla

  Kardeşim gerçekten ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın teşekkürler

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Taylan Tunç;
   Sorun çözümüne katkımız olduysa ne mutlu. Sizlerde bize destek olmak için lütfen site içi reklamlarımıza tıklayınız.

 21. enes Yanıtla

  peki ip numarası modemi poverden kapatıp açınca değişiyor ne yapmak gerekir her seferinde yeni ip numarasını girmekmi gerekir

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Enes;
   Eğer dinamik bir IP numarasına sahipseniz her defasında modeminizin Telekom’dan aldığı IP numarasını Radmin programına giriş yapmalısınız. Süreli bir remote olma durumunuz varsa; yani her yerden bilgisayarınıza remote olmanız gerekecekse Telekom’dan Statik IP almanız daha sağlıklı olacaktır. Yoksa bir elektrik kesintisi sonrası bilgisayarınıza bağlanamazsınız çünkü farklı ip ataması olacaktır.

 22. enes Yanıtla

  Ayrıca bir antivirüs programınız varsa clientte system32 klasörünün altına kopyalanan 4 adet dosyayı silmemesine özen gösteriniz,
  Böyle diyorsun ama ya anlatımın yanlış yada download linkin isimleri yanlış.. Radmin Server download da çıkan dosyalar Sistem 32 ye kopyalanacak lar çıkıyor.. ee nasıl oluyor bunlar server bilgisayara mı olacak yoksa client bilgisayarın sistem 32 nemi kopyalanacak

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Enes;
   Yorumunuz üzerine yanlış olan download linklerinde gerekli değişiklik yapılmıştır. Uyarınız için teşekkür ederiz. rad.rar uzantılı dökümandan çıkan dosyalardan radmin.exe haric diğer tüm dosyaları system32 altına kopyalıyoruz. radmin.exe bu dosyanın içine fazladan konulmuştur. Bahsettiğimiz 4 adet dosyayı bazı antivirüs programları “tehlikeli dosya” olarak aygılayıp silebilmektedir. Örnek olarak AVG 8.5 Antivirüs programını radmin viewer kurduktan sonra çalıştırısanız ve bu dosyaları güvenli olarak eklemezseniz program otomatik olarak bu dosyaları silecek ve bu bilgisayara radmin ile remote bağlantı kuramayacaksınız bu hususa dikkat çekmek istedim sadece. Viewer dosyalarının atıldığı cihaz “client” programın kurulu olduğu bilgisayar “server”. Aslında server olan cihazada bu dosyaları atıp aynı işlemleri yapıp radmin servisini çalıştırdığınız vakit bu bilgisayarda radmin ile bağlanılmaya hazır hale gelecektir. Ben anlatımda kolaylık olsun diye client-server modeli anlattım.

 23. onur Yanıtla

  ya güzel paylaşımda BEN YENİYİM NETTE. BENİM KIZ ARKADAŞIM PORTO RİCODA ONUNLA DENEDİK YAPAMADIK BURDAKİ BİLGİLERİ. ONUN İPSİNİ NASIL ÖĞRENECEM BEN.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Onur;
   Arkadaşınız ip numarasını http://www.ipbul.com, http://www.ipnedir.com adreslerine girerek temin edebilirsiniz. Radmin ile uluslararası bağlantı yapabilirsiniz. Fakat karşı tarafın pc ve modemindeki ayarların düzgün olduğundan emin olunuz. Modemde açılacak portuni firewall ın yapılandırıldığından emin olunuz.

 24. ibrahim Yanıtla

  meraba arkadaşlar ben daha bu formda yeniyim.bu programı bende yeni indirdim ama karşı bilgisayara daha bağlanamadım.karşı bilgisayara radmin serveri yükledim kendi bilgisayarıma da vieweri yükledim. diğer bilgisayarın ip nosunu da aldım ama halen sunucuya bağlanılamıyor. ya bu beni deli etti yardımcı olursanız sevinirim.bu işlemlerden başka basamaklartda varsa söyler misiniz.diğer bilgisayar başka bir şehirdede değil zaten.şimdiden teşekkürler.

 25. ahm3t YazarYanıtla

  @ibrahim
  Merhaba;
  Öncelikle belirtmem gerekir ki: Sitemiz bir forum değildir. WordPress üzerine kurulu bir haber akıl sitesidir. Aynı zamanda teknik konularada destek olmaya çalışan bir yapı ile hareket etmekteyiz. Forum sitesi kesinlikle değiliz:) Kullanıcılarımızdan soru sormaları veya cevap almaları için kayıt olma zorunluluğu aramıyoruz. Sorunuzun cevabına gelecek olursak:

  Burada anlatılan tüm adımları doğru yaptınız mı? Bağlanacağınız bilgisayarın Remote servisini aktif hale getirdiniz mi? Karşı bilgisayarda firewall kurulumu? Bağlanılacak bilgisayara ait modemde 3389 portunu aktif hale getirdiniz mi? Ayrıca statik veya dinamil hangi ip sistemini kullanmakta karşı taraf? Bu bilgileri aktarırsanız sorun çözümünde yardımcı olabiliriz.

 26. ahmet Yanıtla

  saygı değer arkadaşlar ben ip no değişikliği olduğunda yeni ip nosunu otomatik meil adresine yollana bildiğini duymuşdum doğrumudur doğru ise bu nasıl yapılıyor acaba

 27. ibrahim Yanıtla

  slm her şeyi çok güzel anlatmışsın arkadaşım benim sorum olacak h264 dvr kartları [mesela 3 ayrı yerde kurulmuş]tek ekranda izleme yapabiliyomuyuz yada hangi (ekonomik olarak)kartı kullanırsak tek ekranda netten izleyebiliriz

 28. ahm3t YazarYanıtla

  @ibrahim
  Merhaba;
  Sorunuz hakkında bu cihazların satışı yapan TURKSAN YUKSEK TEKNOLOJILER LTD STI yetkilisinden gelen cevabı aktarıyorum. Bu bilgiler umarım faydalı olacaktır:

 29. Aşağıdaki ekonomik kartlarımızın hepsindede multilokasyon ( tek ekranda birden çok noktayı izlemek) mümkündür.

  http://www.turksan.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=1
  http://www.turksan.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=139
  http://www.turksan.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=3
  http://www.turksan.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=4

  Saygılarımızla

  TURKSAN YUKSEK TEKNOLOJILER LTD STI
  Telefon ( santral) : 0212 876 2800 PBX
  Faks (direkt) : 0212 876 2810
  http://www.turksan.com
  http://www.turksan.com/shop (urun fiyatlari)
  http://www.turksan.com/bayi (cctv forumlari)

 30. mürvet Yanıtla

  arkadaşlar benim farklı bi sorunum var,ben telekomdan yaklaşık 2 ay önce kampanyadan mini lg notebook almıştım evde bir tane de acer laptobum var şimdiye dek diğerine gerk duymadım ama herhangi bi teknik arızası var mı diye kurdum xp işletim sistemi var acer de öyle,lg nin cd sürücüsü yok onunla gelen cd veya dvd leri nasıl yüklücem?modemim ve lg pc wireless olduğu halde neden modemi algılamadı?modemimin kurulum cdsi var ama dediğim gibi lg minide cd yuvası yok teknik bilgim de yok bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşkler.

 31. umut Yanıtla

  gerçekten bu kadar kişiye bıkmadan usanmadan, cevap veriyosunuz,yardıma koşuyorsunuz. inanılmazsınız..herşey için sağolun..hayatta başarılar.

 32. ahm3t YazarYanıtla

  @umut
  Merhaba;
  Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Sizler gibi emeğe saygı gösteren, bizlere destek veren kullanıcılarımız olduğu müddetçe bu gayretimiz devam edecektir.

 33. emre Yanıtla

  Merhaba Ahmet Bey,

  Gördüğüm kadarıyla radmin hakkında bilmediğiniz şey pek yok.
  Benim sorunum izlediğim işyerinin depo bilgisayarında kurulu dvr sistemi var.
  Daha önce radmin ve dvr kamera sorunsuz çalışıyordu ama izlenilen bilgisayara
  bi format atıldı. Tekrar radmini kurdum. Şimdi de radmin çalışıyor ama dvr kamera kayıtta
  iken radminden sadece görüntüle veya veya tam kontrol modlarında o bilgisayara girdiğimde izlenilen bilgisayardaki kamera kayıtı duruyor, görüntüler kapanıyor. Dosya transferinde bi sorun olmuyor. Yani o kameraların görüntüsü ekrana geleceğinde kayıt duruyor.
  Önceden de kamera görüntülerini görüntüleyemiyordum oralar boş siyah gözüküyordu ama
  şimdi hepten izlenilen bilgisayarda kaydı durduruyor tabi bu şekilde de kullanamıyorum.
  Bir de radmini ilk kurduğumda bu kamera veya vidyoları karşı ekrandan izlemek
  için bi video yaması olduğunu duymuştum.Böyle bi yama var mı gerçekten?

  Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

 34. ahm3t YazarYanıtla

  @emre
  Merhaba;
  Öncelikle format atılan bilgisayarın bağlı bulunduğu modemde bir değişiklik yapıldımı kontrol ediniz. İzlenecek bilgisayarın bağlı bulunduğu modemin telekom tarafından sağlanmış sabit bir ip numarasına ihtiyaç vardır. Bu modemde izleme için gerekli olan portların açık olması gerekmektedir. Bir diğer husus olarak radmin ile bağlandığınız zaman renk seçeneklerinin 65.000 veya onun üzerinde olmasına dikkat ediniz. Birde şu durumu kontrol ediniz. Kameraların yayın yapması için modemde port açtıysanız bu portların radmin portları ile çakışmamasına dikkat ediniz. Ayrıca DVR kayıt porogramınn özelliklerini inceleyiniz. Yeniden kurulum esnasında yetkilendirme veya firewall ayarları ilgili atlanmış bir durum olabilir.

 35. ahm3t YazarYanıtla

  @emre
  Merhaba;
  Sorunuz için yetkili cevabını aşağıda okuyabilirsiniz:

  Ahmet Bey Merhaba,
  Bize yazdığınız için teşekkur ederiz.

  Dvr kartların kayıt kesmeleri konusunda http://www.turksan.com/kopya-dvr-kart.html yazısı dikkatinizi çekebilir.

  Pc bazlı Dvr sistemlerde kayıt kesme aşağıdaki sebeplerden olabilir.
  Kopya kart kullanmak
  Son versiyon dvr programını kullanmamak
  Uygun pc donanımı kullanmamak.
  Onboard ekran kartı kullanmak
  Windows güncellemesi açık ise bu sorun ortaya çıkabilir
  Ekran koruyucu kapalı olmalı
  Hard diskler hiç kapanmamalı
  Bilgisayar kasası soğuması iyi olmalı. Sıcak ortamda veya güneş gören yerde olmamalıdır
  PC power suply kaliteli ve gerçek 350 W veya üzeri olmalı.
  Aynı bilgisayarda tv kartı kullanmak
  Yetersiz ram kullanmak, birden fazla ram takılı ise bu ram bellekler arasında tolerans farkından dolayı çakış olabilir. En iyisi tek ram kullanılmalıdır.
  Bilgisayarı ihtiyaç kadar reboot etmemek.

  Radmin 80 numaralı portu kullanır ve bildiğim kadaruyla bu port değiştirilemiyor. Aslında en doğrusu dvr bilgisayarda radmin kullanmamaktır. Kullanmak zorunda iseniz DVR programının http portunu 80 den farklı bir değere değiştirmelisiniz )örneğin : 81 ) ve uzaktan erişirkende http://xxx.xxx.xxx.xxx:81 şeklinde bağlanmalısınız. Ancak kullanılan dvr programına göre bu kesin çözüm olmayabilir.

  http://bayi.turksan.com : Türkiye’nin İLK VE EN KAPSAMLI cctv güvenlik teknolojileri bilgi paylaşım forumu. Bu adresi duyurursanız hem biz seviniriz hemde ziyaretçileriniz size minnettar kalır.

  http://www.turksan.com ise ürün ve hizmetlerimizin tanıtıldığı 6000 sayfayı aşkın makalenin bulunduğu web sitemiz.

  http://www.turksan.com/shop Türkiye’nin ilk güvenlik ürünleri mağazası.

  Not : genelde tüm müşterilerimize %10 – 20 arası indirim uyguluyoruz. Sizin kanalınızdan gelen ziyeretçilere ilave bir indirim uygularız. Sizin kanalınızdan gelen müşterilere nakit ödemede %30 indirim uygularız. ANCAK BUNU SİTENİZDE AÇIK YAZMAYIN. “BİZİM KANALIMIZLA ZİYARET EDİP, SİPARİŞ VERDİĞİNİZDE ÖZEL BİR İNDİRİM UYGULANMAKTADIR” yazabilirsiniz.
  İlave indirim için sipariş sırasında
  http://www.turksan.com/teklif-talep sayfasında TAVSİYE EDEN olarak sizin adınızı yazmaları
  http://www.turksan.com/shop tan sipariş verirken MESAJ alanına sizin adınızı yazmaları yeterlidir.

  Saygılarımızla

 36. Veysel Karani Özger Yanıtla

  Anlatımlarınız oldukça sade ve anlaşılır olmasına rağmen benim anlamadığım bir konu var. Benim bildiğim kadarıyla radmin server hangi makineyi izleyeceksek ona kurulur wiever ise client makinaya yani bizim makinemize kurulur. Yani açıkça şöyle izah edeyim sizin örneğinizle… 10 makineli bir işyerinde biz diğerlerini izlemek istiyorsak radmin server i diğer 9 makineye kurup radmin wieveri da kendi makinemize kuruyoruz. Wiever gösterici demektir server ise servis demektir. Server hizmetini veren makineyi izleyebiliriz demektir.Yada serer hizmetini veren makineyi uzaktan yönetebiliriz demektir. Bunun sonucu olarak ta radmin server izlenecek yada uzaktan yönetilecek makneye kurulur radmin wiever ise uzaktan bağlantıyı yapmak istediğimiz izlemek istediğimiz kendi bilgisayarımıza kurarız. Kendi bilgisayarımız client bağlanılacak makine ise server olur. Yanlış mı biliyorum acaba?….

 37. ahm3t YazarYanıtla

  @Veysel Karani Özger
  Merhaba;
  Dedikleriniz doğru fakat makalemizin başında bunu zaten belirtmişiz. Farklı bir yerde böyle bir cümleye rastlamadım. Lütfen makalemizin ilk kısmını dikkatlice okuyunuz.


  Kullanımı oldukça basit ve de hızlı; belki rakiplerinde onu ayıran özelliğide bu ola gerek. Radmin viewerı bağlantıları sağlayacağımız bilgisayara (ana makina) kurarız, radmin serverı ise bağlanılacak bilgisayarlara (client) kurmalıyız.

 38. Önder Alkan Yanıtla

  windows 7 kullanıyorum ama radmin ip mi görmüyor. modem için port açmak veya firewall için ayar gerekli ama windows 7 için olaynı urada mecvut değil

 39. meltem Yanıtla

  merhaba;benim şöyle bir sorum olacak.Çalıştığım yerde remote admin kurulu ben bunu işlemler listesinden kapatıyorum.Kapattığım halde pc nin izlenme olasılığı var mı? bu program izlenmediği zamanlarda bile kayıt yapıyor mu? Birde işlemler listesinde cpu ve bellek kullanımı arttığında pcnin izlendiğini düşünüyorum öyle midir ?
  teşekkürler şimdidenn

 40. ahm3t YazarYanıtla

  @Önder Alkan
  Merhaba;
  Öncelikle Radmin için gerekli port ve iç IP tanımlarını modeminiz üzerinde yapmalısınız. İşletim sisteminizde ise bu uygulamaya izin vermeniz ve servisini “start ” etmeniz yeterlidir. Bu arada bu makalede anlatılan Remote Administrator versiyonu Win7 ile uyumlu çalışıyormu bilmiyorum. Aşağıdaki siteden Win7 uyumlu versiyonu indirebilirsiniz.

  http://www.radmin.com.tr/download/

 41. ahm3t YazarYanıtla

  @meltem
  Merhaba;
  Radmin iki yöntem ile bağlanır. Birincisi izleme , ikincisi kontrol. Kontrol yönteminde siz zaten farkedersiniz bilgisayarınızda işlem yapılıyordur çünkü. Diğer yöntem ise izleme yöntemi . Siz işlemi görev yöneticinizden kapattığınız ve servislerini stop ettiğiniz zaman bir kontrol veya izleme olmaz. Fakat sizi kontrol edecek veya izleme konumunda olan kişi sistemde “admin” ,”yönetici” haklarına sahipse; bu servisleri siz defalarca durdursanız bile yeniden başlatır veya sizin sürekli bu işlemi kapattığınızı farkerde bu yetkinizi bir tuşla elinizden alabilir:) En basit yöntem olarak “Task Manager”,” “Görev Yönetcisi” uygulamasını “Policy” uygulayarak normal kullanıcı bazında kapatabilir. Kısacası sistemdeki bir “admin”, “yöntecisi” bir “user” ı, “kullanıcı”yı her şekilde kontrol eder veya izleyebilir.

 42. güvenlik kamerası Yanıtla

  Teşekkürler arkadaşım gerçekten işime yaradı. Oturduğum yerden başka lokasyonlara bakım kontrol yapma imkanı verdi.
  Ayrıca paylaşım için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir