Samsung’dan Benzersiz Renk Doğruluğuna Sahip Yeni Profesyonel UHD Monitör: UD970

Samsung UHD Monitor UD970_01

Samsung UD970 Profesyonel UHD Monitör, fabrika kalibrasyonlu renk doğruluğu, üstün görüntü kalitesi ve profesyonel tasarımı ile üretim süreçlerinin her aşamasına
katkıda bulunuyor.

Samsung Electronics, ilk profesyonel ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) görüntüye sahip monitörünü piyasaya sundu. Samsung’un yeni monitörü; video, tasarım ve fotoğraf alanında çalışan profesyoneller için eşsiz renk doğruluğu sağlıyor. 31,5 inç’lik UD970, özellikle yaratıcılık odaklı sektörlerde çalışanlar için, içerik yaratım sürecinin her aşamasında yaratıcılık, verimlilik ve mükemmel görüntüleme deneyimi sağlıyor.

Monitörün fabrika kalibrasyonu, Adobe RGB desteği ve profesyonel tasarımıyla profesyonellerin beklentilerini karşılayacak düzeyde renk doğruluğu, görüntü kalitesi ve berraklık sunuyor. Monitörün özellikleri ayrıca; hassas kalibrasyon ile giriş ve çıkış arasındaki renk farkının en aza indirgenmesine ve kolay ekran ayarlarına olanak tanıyor.

Samsung Electronics Visual Display Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeong-hwan Kim Samsung’un yeni nesil profesyonel UHD monitörü ile ilgili olarak; “UD970, yüksek kalitede içerik ve tasarım sonuçlarını hedefleyen, daha fazla renk doğruluğuna gereksinim duyan yaratıcı sektör çalışanları için tasarlandı. Samsung UD970; genel görüntü performansı, üstün renk doğruluğu ve netliği ile kalite çıtasını yükseltirken; şık, modern ve ergonomik tasarımı da göz ardı etmiyor” dedi.

Samsung UHD Monitor UD970_02

Üstün renk doğruluğu

Samsung UD970, üretim sürecinde titiz bir kalibrasyondan geçti. Bu sayede pürüzsüz, hassas bir renk gradasyonu ile beraber, gri ölçeklendirme ve beyaz dengesinde en doğru sonuçları veriyor. UD970, renk seviyesini indirgemeden ayarlayan, daha pürüzsüz bir gradasyon gerçekleştirerek, monitörün yeteneklerini en üst seviyeye çıkarıyor.

Adobe RGB gamutunun yüzde 99,5’ini yerine getiren tek LED monitör olan UD970, aynı zamanda en doğru renk sunumunu gerçekleştiriyor. Adobe RGB gamutunda yüze 99,5’lik renk sunumu, yazdırma sırasında çıktı hatalarının azalması ve renk farklarının en aza indirgenmesi anlamına da geliyor. Yaratıcı sektörde çalışan profesyoneller için optimize edilen UD970, her tür projenin taleplerine cevap verebilecek, sekiz hazır renk modu ile donatıldı.

Samsung UHD Monitor UD970_03

İşlevsel tasarım iş süreçlerini iyileştiriyor

Çoklu görev performansı ve verimliliği artırmak amacıyla, monitörün ikili renk modu, aynı ekranda iki farklı tek-renk modunun gösterilmesini mümkün kılıyor. Monitör, kaynak ne olursa olsun iki farklı renk çıkışında temsil edilebiliyor. Dörtlü pencere PBP (Picture by Picture) işlevi, ekranda aynı anda dört FDH penceresini desteklerken, ikili pencere PBP işlevi, monitörün iki ayrı bilgisayara bağlanmasını ve iki farklı gerçek çözünürlüğün aynı anda izlenmesini mümkün kılıyor. Resim içinde resim (PiP) 2.0 işlevi ise ekrana ayrı bir PİP içeriği beslemesini de taşıyabiliyor.

Monitörün 178 derecelik geniş görüntüleme açısı, dikey ve yatay kullanımı ve görüş açısının ayarlanabilmesi ile de kullanıcılara her konumda en iyi görüntüleme deneyimini yaşatıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir