SAP, Türk Kurumsal Yazılım Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

Dünyanın lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcısı SAP, Türk kurumsal yazılım pazarının bu yıl da lideri oldu. SAP, bu yıl on ikincisi düzenlenen “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda ERP ve Veri ambarı/İş Zekası yazılımları kategorilerinde birinci olarak ödülünü aldı.

Türkiye COO’su Uğur Candan

SAP, Türk bilişim sektörünün en önemli araştırmalarından biri olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda iki kategoride birinci olarak kurumsal yazılım pazarının lideri olduğunu bir kez daha gösterdi. İnterpromedya’nın, Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2010 yılı net satış gelirlerine göre hazırladığı araştırmanın sonuçlarına göre SAP, hem ERP hem de Veri ambarı/İş zekası yazılımları kategorilerinde birinci oldu. 27 Haziran 2011 Pazartesi günü gerçekleştirilen törende takdim edilen ödülleri SAP Türkiye adına şirket COO’su Uğur Candan aldı.

Tören sonrasında bir açıklama yapan SAP Türkiye COO’su Uğur Candan şunları söyledi: “Kurumsal uygulama yazılımları alanındaki dünya liderliğimizi Türkiye’de de sürdürmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kurumsal yazılım pazarının en önemli alanları olan ERP, veri ambarı ve iş zekası alanında birinci olarak, Türkiye’deki liderliğimizi bir kez daha pekiştirmiş olduk. Geçtiğimiz yıl dünya genelindeki gelirlerimizi %17 artırarak 12,45 milyar Euro’ya çıkarmıştık. Türkiye’de ise satışlarımızı %30 oranında büyüterek 46 milyon euro gelir elde ettik. Interpromedya’nın yaptığı araştırmaya göre bu yıl bilişim pazarının %9 büyüyerek 31 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Biz de kurumsal yazılım pazarı lideri olarak endüstri büyüme oranının çok üstünde bir büyüme oranı yakaladığımızı şimdiden görüyoruz. 2011’de yürüttüğümüz çalışmalara bakarak, bu yılın sonunda büyümemizi beklentilerimizin de üzerinde gerçekleştirmeyi ve önümüzdeki yıl da aynı başarıyı göstermeyi umuyoruz. Dolayısıyla 2011 gücümüze güç kattığımız yıl olacak.”

Bugün dünya çapında kurumsal uygulama ve yazılım pazarında lider durumda olan SAP, en çok büyüdüğü pazarlardan biri olan Türkiye’de ise kurumsal uygulama yazılımları pazarının %50’sine yakın bir bölümüne hakim bulunuyor.

SAP’nin kurumsal yazılımlar alanındaki en son yeniliklerini www.sap.com/turkey adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir