SAP Türkiye’den CIO’lara Özel “Değer Yönetimi” Eğitimi

SAP’nin lider şirketlerin üst düzey yöneticilerine yönelik olarak dünya çapında uyguladığı Value Academy programı, Türkiye’de de geniş bir katılımla gerçekleştirildi. The Ritz-Carlton, İstanbul’da gerçekleştirilen workshop’a, Eczacıbaşı İnşaat, Koç Holding Şirketleri, Anadolu Grubu, , Borusan Holding, Çalık Holding ve Enka gibi Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden CIO ve CFO düzeyinde 20’ye yakın üst düzey yönetici katıldı. SAP Value Academy programı dünyanın en kapsamlı değer yönetimi içeriklerinden birini sunması açısından büyük önem taşıyor.Dünyanın lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcısı SAP, müşterilerinin değer yönetiminin temellerine yönelik daha fazla bilgi sahip olabilmelerine yardımcı olmak ve SAP’nin ürün bağımsız Değer Mühendisliği metodlarını bu anlamda daha yakından tanımalarına yardımcı olmak için dünya çapında 20 ülkede ve 36 şehirde gerçekleştirdiği SAP Value Academy programının bu yıl İstanbul’da gerçekleştirilen workshop’una Eczacıbaşı İnşaat, Koç Holding, Anadolu Grubu, Sabancı Holding, Borusan Holding, Çalık Holding ve Enka gibi Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden CIO ve CFO düzeyinde 20’ye yakın üst düzey yönetici katıldı.

Değer yönetimi ile yöneticiler doğru yatırım kararları alıyor

Günümüz iş dünyasında şirketlerin karlılıklarını artırma, maliyetlerini düşürme, operasyonel mükemmelliğe ulaşma ve böylece başarıya ulaşmalarında BT yatırımlarının başrolde olduğu biliniyor. Değer yönetimi bu nedenle şirketlerin BT yatırım stratejilerine karar veren üst düzey yöneticiler için büyük önem taşıyor. Yöneticilerinin karar verirken en çok kullandığı Benchmarking, getiri analizi ve yatırım yol haritalarının belirlenmesi gibi konularda içerik sunan Value Academy üst düzey yöneticiler tarafından büyük ilgi görüyor. Value Academy kapsamında, sadece programa katılan yöneticilerle değer yönetimi alanında gerçekleştirilmiş dünya çapında öneme sahip başarı hikayeleri de özel olarak paylaşılıyor. SAP’nin Value Management Academy programı, mevcut uygulamaları ve başarılı olmuş adaptasyon süreçlerini paylaşarak şirketlere değer yönetimini kendi bünyelerine adapte etmelerini sağlayacak bir temel sunuyor.

Türk yöneticilerin %80’i büyüme hedeflerini yakalamak için Değer Yönetimi gerektiğine inanıyor

SAP workshop sonrasında, yöneticilerle sektöre yönelik stratejik sonuçlar sağlayan mini araştırmalar da düzenliyor. Örneğin bu yıl ankete katılan Türk yöneticilerinin %80’i Değer Yönetimi’nin (Value Management) şirketlerinin büyüme hedeflerinde çok büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Katılımcılar tamamı ise Value Academy’de sunulan Değer Yönetimi metodolojilerinin çok faydalı olduğunu ve şirketleri içinde mutlaka kullanılması gerektiğini belirtti.

Dünyanın en kapsamlı değer yönetimi içeriği SAP Value Academy’de bir araya getirildi

Workshop, SAP Value Academy EMEA Bölgesi Program Lideri Clement Celier ve SAP Global Value Engineering takımının Türkiye’den Sorumlu Yöneticisi Ulaş Evirgen tarafından verildi. “Her müşterimizin “en iyi şekilde çalışan şirket” olmasına yardım etmek için SAP olarak değer yönetimi ile ilgili en iyi uygulamaları paylaşmayı amaçlıyoruz,” diyen SAP Value Engineering Türkiye Yöneticisi Ulaş Evirgen sözlerine şöyle devam etti: “Bir şirkette bulunması gereken değer yönetimi odağı ve disiplinini oluşturmak amacıyla müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz etkileşimler sonucunda en kapsamlı içerik, araç, metodoloji ve sektör kaynaklarını bir araya getirdik.”

SAP Value Academy, başladığı 2007 yılından beri aşağıdaki rakamlara ulaşmıştır:

  • 4.000’den fazla katılımcı
  • 1.800’den fazla kurum
  • 250’den fazla value akademi
  • 36 şehir
  • 20 ülke
  • 6 kıta
  • 5 lisan
  • 9.0 müşteri memnuniyet oranı

SAP Türkiye hakkında en son yenilikleri öğrenmek için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir