Sestek yurtdışına açılma yolunda bir adım daha attı

Levent Arslan
Levent Arslan

Yurtdışı pazarlarına girme yönündeki faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Sestek, dünyanın en önemli ses teknolojileri fuarı olarak bilinen SpeechTek 2011’e  katılan ilk Türk şirketi oldu. ABD’de düzenlenen fuarda tanıtılan Sestek çözümleri sektör profesyonellerinden büyük ilgi gördü.

Türkçe ses teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş yazılımlarını hayata geçiren Sestek, yurtdışına açılma hedefi doğrultusunda, ABD’de düzenlenen SpeechTek 2011 fuarına katılarak çözümlerini tüm dünyaya tanıttı. 8-10 Ağustos tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’den katılan ilk firma Sestek olurken, sunduğu çözümler sektör profesyonelleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Dünya genelinde ses teknolojileri alanında teknoloji geliştirici ve hizmet sağlayıcı çok sayıda firmanın katıldığı bir etkinlik olarak dikkat çeken SpeechTek’in 2011 yılı teması “Müşterilerle Bağlantıya Geçmek” olarak belirlendi. Bu bağlamda ses teknolojilerindeki gelişmelerin müşteri beklentilerine yansımaları ve çağrı merkezlerinin değişen rolü gibi konuların ele alındığı etkinlikte, müşteri deneyimini geliştirmek adına ses teknolojilerinden nasıl yararlanılabileceği üzerinde de duruldu.

Sestek CEO’su Prof. Dr. M. Levent Arslan, bu derece önemli bir etkinliğe Türkiye’den katılan ilk firmanın Sestek olmasının önemine değinerek şunları söyledi: “Sestek olarak, kurulduğumuz 2000 yılında bu yana kendi alanımızda pek çok ilke imza attık. SpeechTek 2011’de yer alan ilk Türk firması olmanın gururunu yaşarken, çözümlerimizin gördüğü ilgi bizi yurtdışına açılma hedefimizi bir an önce hayata geçirmemiz için de teşvik etti. Ses teknolojileri pazarındaki büyük oyuncuları bir araya getiren bu etkinlik, hem dış pazarların nabzını ölçmemizi sağladı hem de fikir paylaşımında bulunma ve yeni bağlantılar kurma adına bizi bir adım ileriye taşıdı. Fuarda başta GVZ Voice Verification olmak üzere Sestek tarafından geliştirilmiş olan GVZ TTS, GVZ Speech Analytics gibi ses teknolojisi çözümlerini tanıttık. Aldığımız pozitif yorumlar doğru yolda ilerlediğimiz konusundaki düşüncelerimizi pekiştirdi. Yakın bir gelecekte Sestek adının Türkiye sınırları dışına çıkacağına ve dünyanın önde gelen firmalarının çözümlerimizi tercih edeceğine yürekten inanıyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir