Show My PC to Remote User programının resimli kurulum anlatımı

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza güzel bir programın anlatımını yapacağız. Programın ismi “Show My PC to Remote User”; kullanıcım amacı ise remote (uzaktan) bağlantılar oluşturmak. Bilgi işlem elemanlarının vazgeçilmez programlarından olan “remote erişim” programları arasında bu programında bulunmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Öncelikle sisteme herhangi bir kurulum gerektirmemektedir. Diğer bir önemli özelliği ise “Türkçe” dil desteğinin olmasıdır. Bu program sayesinde yerinizden kalkmadan bir çok teknik problemi çözebilirsiniz.
Günümüzde iletişim teknolojilerinin ve internet kullanımının hızla arttığını düşünürsek her kullanıcının en azından bilgisayarında saklaması gereken programlardan biri. Program çalışırken bir internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Programı çalıştırdığınızda ise otomatik olarak kendi sunucularına bağlanıp karşı tarafa erişimi bu sunucular üzerinden gerçekleştirir. Her türlü bağlantı güvenliğinizi programın bağlandığı sunucu tarafından sağlanmaktadır. Show My PC to Remote User ile bir bilgisayara bağlı kalma süresi 1 saattir. Bu süre zarfında bağlı kalıp sorunları giderebilme imkanına sahipsiniz. Fakat bağlanılacak bilgisayarların (client) sayısı arttıkça programın ücretli versiyonuna geçmeniz gerekmektedir. Örneğin bir şirkette 20 bilgisayarı aynı anda izlemek istediğinizde bu mümkün olmayacaktır. Program çalışırken işletim sisteminize bağlı olarak bazı güvenlik problemleri yaşanabilir. Bu durumuda programın menülerinden halletmek mümkündür. Programın kurulumunu ve kullanımını aşağıdaki resimli anlatımda görebilirsiniz. Buradaki anlatım programın tüm ayarlarını kapsamamaktadır.

Show My PC to Remote User İndir.


Öncelikle indirdiğimiz programı çalıştırıyoruz. Karşımıza gelen ekranda “Run” a tıklayıp programı aktif hale getiriyoruz.

Açılan bu pencere programın kontrol arabirimi olup her türlü bağlantı işlemlerini buradan gerçekleştiriyoruz. Programa ait özellikleri de yine bu pencerede bulunan menüler sayesinde gerçekleştiriyoruz. “Show My PC Now” seçeneği bilgisayarımıza bağlanılması için gerekli komut düğmesi; “View Remote PC” düğmesi ise bağlanmak istediğimiz bilgisayarın ürettiği ID numarasını girmemiz gereken kısımdır.

Programın önemli özelliklerinden bir tanesi birden çok dil destediğinin bulunması ve bunun yanında da “Türkçe” dil desteğinin bulunmasıdır. Dil seçeneğini “Türkçe” yaptığınız zaman tüm arabirim otomatik olarak değişecektir.


Bilgisayarınza bağlanılması istediğiniz zaman “Bağlantı Aç” zamanlanmış butonuna tıkladığınız zaman program otomatik olarak kendi sunucularına bağlanıp size benzersiz bir ID numarası üretecektir. Bu numara bu programı kullanan size bağlanacak bilgisayar için gerekli olan numaradır. Sizin isteğinize bağlı olarak “stop” düğmesine bastığınızda karşı tarafın bağlantısı otomatik olarak kesilecektir. Burada bağlı kalınacak maksimum süre 1 saattir.


Bu kısım bağlantı bölümüdür. Bağlanacağız kişinin bilgisayarında üretilen benzersiz ID numarasını ekran gördüğünüz kutucuğa girdiğinizde eğer karşı tarafın bilgisayarında herhangi bir güvenlikl sorunu yoksa bağlantı belirli bir süre sonra sağlanacaktır. Karşı tarafın izin verdiği sürece bağlı kalıp bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken şudur. Üretilen ID numarası benzersiz olduğu için her bağlantı için bir ID numarası gerekmektedir.


Bu kısımda programa ait bazı özellikleri görüp, değiştirebilirsiniz. Vista programının UAC güvenliğinden dolayı çalışma problemi yaşamamanız için bir menü konulmuş.


Programda ek olarak sohbet odasıda oluşturulabilmektedir.

Bu makaledeki göreselleri ve yazılı metinleri kaynak göstermek şartıyla kullanabilirsiniz.

1 Yorum

  1. özbür Yanıtla

    uzaktan remote programları arasında basit ,sade ve rahat anlaşabilirliği sayesinde iyi bir program olma özelliği taşımakta.Teamviewer ile rekabet çiersinde diyebilirz :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir