Sony, Tablet S ve P’nin çıkış tarihlerini açıkladı

Sony’nin yeni Tablet S ve P modelleri, taşınabilir ve pratik kullanıma uygun olarak tasarlandı. Üstün bir eğlence deneyimi için hızlı ve mükemmel performans sunmanın yanı sıra müzik, oyun ve kitap dünyası ile bağlantıya kadar geniş bir uygulama ve servis yelpazesine de sahip. İçeriği kolayca paylaşmak ve ev eğlencesi cihazlarını kontrol etmek için kablosuz bağlantı da sunuyor. Ayrıca, her iki model de “ilk PlayStation®Sertifikalı tablet” olma unvanını taşıyor.

(13.09.2011 – İstanbul) – Sony, ilk iki Sony tablet modelinin pazara çıkacağını  duyurdu. Android destekli Sony Tablet S ve Sony Tablet P, ağ eğlence deneyimi için ilginç yeni bir dünya yaratmak amacıyla, mükemmel bir kullanılabilirlik ile eşsiz donanım, içerik ve ağ servislerini birleştiriyor.

Eylül sonunda Avrupa’da

2011 Eylül sonundan itibaren Avrupa’da hazır olacak Sony Tablet S, 23.8cm’lik (9.4”) dokunmatik ekranda zengin medya eğlencesi sunmak üzere uygun hale getirildi. İçindeki güçlü NVIDIA® Tegra™ 2 mobil işlemci ile Sony Tablet S, büyük ve yüksek çözünürlüklü bir ekranda web ile birlikte sevdiğiniz içeriklerin ve uygulamaların keyfini çıkarmanıza izin veriyor. 600g’ın altındaki ağırlığı (W-Fi sürümü) ile eşsiz asimetrik tasarımı saatlerce rahat bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Tablet S’nin bir de Wi-Fi/3G sürümü bulunuyor. O da, Kasım 2011 itibariyle hazır olacak.

1 Ekim’de Türkiye’de! Peki “ilk kimin olacak?”

Sony Eurasia A.Ş., Sony S Tablet’in Türkiye’de piyasaya çıkışını, Facebook üzerinden yürütülecek çok özel bir bilgi yarışması ile kutluyor. facebook.com/SonyTR  sayfası altında düzenlenecek yarışma, 12 Eylül ile 2 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. “İlk Sony Tablet kimin olacak?” yarışması toplamda üç hafta sürecek ve her hafta bir kişi Sony Tablet S kazanacak. Kazanmak için tek şart ise yarışma kapsamında sorulacak olan toplam 11 soruya, 4 seçenek içinden doğru cevabı, en hızlı şekilde vermek. Yarışmacılar ayrıca arkadaşlarını oyuna davet ederek de puan kazanabilecek. Davet ettikleri arkadaşlarının aldıkları en yüksek puanın yüzde 10’u kendi puanlarına ek olarak gelecek.

Wi-Fi 3G sürümü Kasım’da geliyor

Ayrıca Kasım’dan itibaren hazır olacak Sony Tablet P modeli, maksimum taşınabilirlik için yenilikçi katlanabilir tasarımı ve çift ekranı ile hareket halindeyken iletişim ve eğlence sağlayabiliyor. 372g (yaklaşık) ağırlığında olan Sony Tablet P, aynı NIVIDIA® Tegra™ 2 işlemcisini kullanıyor ve Wi-Fi ve 3G mobil ağları yoluyla bağlantı sağlıyor. Çift 13.9cm’lik (5.5”) dokunmatik ekran, bir cebe rahatlıkla sığması için katlanarak 79x180x26mm’lik boyutlara getirilebiliyor.

Her iki cihaz da Android’in son sürümü ile çalışıyor. Piyasaya çıktıklarında Sony Tablet S’de sürüm 3.1 ve Sony Tablet P’de son sürüm 3.2 bulunacak.

Her iki Sony Tablet modeli de fotoğraf ve video çekmek için ön ve arka yüzde kameraya sahip. USB 2.0 girişi ve SD kart yuvası, PC, dijital kamera veya video kamera gibi diğer cihazlardan doğrudan dosya transferini basitleştiriyor.

En uygun şekilde tasarlanmış donanım ve yazılım

Sony Tablet S, portre veya manzara modunda uzun süre kolaylıkla tutulmasına izin veren yeni ve eşsiz bir asimetrik tasarıma sahip. Eşsiz yapısı cihazın ağırlığını avucunuzda taşımanıza olanak tanıyor. Böylece bir kitap veya dergi okurken daha hafif hissetmenizi ve daha rahat olmanızı sağlıyor. Düz bir yüzeye yerleştirildiğinde ekran hafif eğik duruyor, böylece görülebilirliği artıyor ve daha rahat yazılabiliyor. Opsiyonel aksesuar olarak bulunan özel stand, Sony Tablet S’i dijital bir fotoğraf çerçevesine veya dijital saate dönüştürüyor.

Aynı anda farklı işlemler yapılabiliyor

Sony Tablet P’nin yenilikçi tasarımı, farklı fonksiyonlar için kullanılabilen çift dokunmatik ekrana sahip. Onu kontrol etmek için bir ekranı kullanırken, diğerinde video seyredilebiliyor veya bir ekranı klavye olarak kullanırken, diğerinde e-postalar kontrol edilebiliyor. İki ekran, web’de dolaşmak veya başka işler için büyük ve tek bir ekran haline de gelebiliyor. Katlanabilir tasarım, ceketin cebinde veya çantada taşımayı kolaylaştırıyor.  Sony Tablet P’yi yan çevirip sıradan bir kitabı okur gibi e-kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Her iki Sony Tablet modeli Sony’nin TruBlack™ teknolojisine sahip. TruBlack panel, LCD ve ekran arasında ışık kırılmasını kontrol ederek daha canlı renkler, daha koyu siyahlar ve  canlı bir resim sağlıyor. Hem kapalı alanda hem de açık havada yüksek kontrastlı ekran için güneş ışığı veya floresan ışığının yansımasını ve parlamasını da azaltıyor.

Hızlı ve kesintisiz bir deneyim

Sony’nin eşsiz Quick View ve Quick Touch teknolojileri, son derece pratik bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra web’de daha hızlı dolaşmaya, hızlı yanıtlar veren ve oldukça akıcı bir dokunmatik ekrana imkan tanıyor. Sanal klavyenin büyük tuşları, elinizdeki işe göre otomatik olarak ayarlanırken, ekran alanının tüm avantajını kullanıyor. Örneğin şifre girerken sayısal tuş takımı açılırken, kelimelerin otomatik olarak tamamlanması e-mail ve metin yazımlarını hızlandırıyor.

Geniş uygulama yelpazesi

Sony Tablet S ve Sony Tablet P, video, müzik, oyunlar, e-kitaplar ve diğer araçların keyfini çıkarmanıza izin vermek için bir dizi uygulama kurulu olarak geliyor. Her iki model de GoogleTM mobil servisleri ve uygulamalarına hızlı erişim sağlıyor, bunların arasında 3D haritalar ve Google Voice Search ile kolay web araması da yer alıyor. “Favoriler” ikonuna dokunarak video, müzik, oyunlar ve diğer içeriklere doğrudan ulaşılabiliyor.

Android Market yoluyla indirilebilen büyük bir uygulama yelpazesi de bulunuyor. Bunların içinde her iki cihaz içinde uygunlaştırılan uygulamaların sayısı gittikçe artıyor.

Sony’nin ön yüklemeli gelen uygulamaları

  • Sosyal Besleme Okuyucusu (Social Feed Reader): Facebook, Twitter ve RSS’yi  kolay ve kullanışlı bir şekilde izlemek için tek bir besleme şeklinde birleştiriyor.
  • Müzik Çalar: müzik kütüphanenizde dolaşmanıza, SensMe™ kanalları ile dinamik olarak temalı çalma listeleri oluşturmanıza, kapak sanatı ve görsellerini izlemenize ve ilişkili online içerikleri almanıza izin veriyor. Müzik setiniz gibi başka ağa bağlı DLNA cihazları ile eğlenmek için, Sony Tablet’te müziği kablosuz olarak çaldırmak amacıyla sadece ekrandaki bir ikona dokunmanız yeterli.
  • Video Çalar: geniş bir video modu yelpazesi ile video içeriklerinde dolaşmanıza ve onları oynatmanıza, sahneleri aramanıza ve videoları BRAVIA TV gibi diğer ağa bağlı DLNA cihazlarında izlemenize imkan tanıyor.

Ağ Eğlencesi

Her iki Sony Tablet modeli de ilginç bir ağ eğlencesi ve içerik servisleri dünyasına kesintisiz bir şekilde bağlanmanızı sağlıyor*.

  • Sony Entertainment Network servisleri: Video Unlimited, 2011 Ekim’inden itibaren indirilebilecek olan büyük bir film ve TV dizileri yelpazesine sahip olacak. Ön sürüm Sony Tablet S’in çıkışı ile hazır olacak. Ekim’de hazır olacak Music Unlimited de, dünya çapında önde gelen yapım ve yayıncı kurumlardan 7 milyondan fazla şarkıya erişim sağlayacak olan, Sony’nin bulut temelli dijital müzik servisidir.
  • PlayStation® Sertifikası: Sony Tablet S ve Sony Tablet P, orijinal PlayStation oyunlarını oynamanıza izin veren ilk PlayStation® Sertifikalı tablettir. Her iki model de iki oyun yüklü olarak geliyor.
  • Reader Mağazası: Hızla  genişleyen e-kitap ve dergi kataloğu Avrupa’da hazır olacak, 2011’de önce İngiltere ve Almanya’da kullanılacak. Yolda okumak için ideal olan Sony Tablet’in pratik arayüzü, kitap severlerin sayfaları işaretlemelerine, metinleri işaretlemelerine ve font boyutunu ayarlamalarına izin veriyor.
  • Personal Space: Bu ücretsiz bulut temelli servis, Sony Tablet’te arkadaşlarınız ve ailenizle kayıtlı resim ve videoları paylaşmanızı kolaylaştırır. Sony Tablet daha önce diğer cihazlardan yüklenen albümlere erişim için de kullanılabilir.

Çapraz cihaz bağlantısı

Sony Tablet, ev eğlencesi cihazlarını kontrol etmenize ve içerikleri arkadaşlarınızla ve ailenizle kablosuz olarak paylaşmanıza izin veriyor. Kişisel fotoğraflar ve video içeriği, Sony Tablet’teki bir düğmeye dokunularak DLNA uyumlu TV’ler ve diğer cihazlarda da izlenebiliyor. Müzik, Sony Tablet’te kablosuz hoparlörlerle de dinlenebiliyor.

Sony Tablet S kızıl ötesi teknolojisine de sahip ve TV, Blu-ray Disc™ çalar ve ev sineması seti gibi bir çok ev cihazını uzaktan kumanda etmek için de kullanılabiliyor.

Aksesuarlar ve hazır olma durumları

Aksesuar seçenekleri arasında AC adaptörü, şarj edilebilir pil (Sony Tablet P için), LCD ekran koruyucusu, çeşitli taşıma çantaları, USB adaptör kablosu tablet standı ve Bluetooth klavye bulunuyor.

Sony Tablet S, Eylül 2011 itibariyle, Sony Tablet P ise Kasım 2011 itibaren hazır olacak. Tam çıkış tarihleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir.

* Hazır olma durumu ülkeye bağlı.

Önemli Teknik Özellikler

 

Sony Tablet S

Sony Tablet P

Model Numarası

SGPT111

SGPT112

SGPT113

SGPT212

Depolama

16GB

32GB

16GB

4GB

Wi-Fi

Wi-Fi

Wi-Fi + 3G

Wi-Fi + 3G

Wi-Fi: 802.11b/g/n

Wi-Fi: 802.11b/g/n, 3G

İşletim sistemi

Android™ 3.1

Android™ 3.2

Ekran

23.8cm (9.4”) WXGA (1280×800 piksel) TFT renkli LCD

13.9cm (5.5”) Ultra Wide VGA (1024×480) ×2

İşlemci

NVIDIA® Tegra™ 2 Mobil İşlemci 1GHz

Harici Girişler

USB 2.0 Micro-AB konnektör (ana/istemci) x1,

Kulaklık  (Stereo, mini jack) x1 (mono mikrofon jack’i olarak da hizmet görür)

Bluetooth

Bluetooth® 2.1 + EDR standart

Kızıl ötesi teknolojisi

Infrared Remote Control Functionality

Kızıl ötesi Uzaktan Kumanda İşlevi

Kart Yuvası

SD kart yuvası x1

microSD kart yuvası x1

(2GB x1 sağlanır)

Kamera

Ön: etkin 0.3 megapiksel

Arka: etkin 5.11 megapiksel

Sensör

3-Eksenli Hızölçer, Gyrosensor , Dijital Pusula, Ortam Işığı Sensörü

Pil Ömrü

Yaklaşık 430 saat (bekleme), Yaklaşık 31 saat (müzik çalarken), Yaklaşık 6 saat (video oynatırken), Yaklaşık  6.2 saat (Wi-Fi yoluyla web‘de dolaşırken)

Yaklaşık 400 saat (bekleme), Yaklaşık 31 saat (müzik çalarken), Yaklaşık 6 saat (video oynatırken), Yaklaşık  6.2 saat (Wi-Fi yoluyla web‘de dolaşırken. Yaklaşık 4.5 saat (3G yoluyla web’de dolaşırken)

Yaklaşık 120 saat (bekleme), Yaklaşık 16,8 saat (müzik çalarken), Yaklaşık 6,5 saat (video oynatırken), Yaklaşık  6,1 saat (Wi-Fi yoluyla web‘de dolaşırken. Yaklaşık 4.6 saat (3G yoluyla web’de dolaşırken))

Boyutlar

(GxYxD)

Yaklaşık 241.2mm x 10.1mm (en kalın nokta: 20.6mm)x 174.3 mm

Açıkken : Yaklaşık 180mm x 14mm x 158mm

Kapalıyken : Yaklaşık 180mm x 26mm x 79mm

Ağırlık

Yaklaşık 598g

Yaklaşık 625g

Yaklaşık 372g

Spesifikasyonlar ve özellikler modele göre değişir. Daha fazla bilgi için lütfen www.sony.com.tr ‘yi kontrol edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir