Sony XperiaTM Z5 Premium’u Tanıttı!

Xperia_Z5c_Beyaz_Parmak_Izi

Sony, XperiaTM Z5 ve XperiaTM Z5 Compact ile yeni nesil akıllı telefon kamerasını ve dünyanın ilk 4K1 akıllı telefonu2 XperiaTM Z5 Premium’u tanıttı!

  • Xperia Z5, bugüne kadarki en iyi akıllı telefon3 kamerasını, suya dayanıklı4 ve şık tasarımıyla sergiliyor.
  • Xperia Z5 Compact aynı mükemmel deneyimi kaliteden ödün vermeden avuca sığan boyutuyla sunuyor.
  • Teknolojinin son harikası Xperia Z5 Premium ise dünyanın ilk 4K UHD akıllı telefon ekranı5 ve 4K Ultra HD video yukarı boyutlama teknolojisi ile mobil eğlenceyi baştan tanımlıyor.
  • Sony’nin değiştirilebilir lens kamera αTM teknolojisi ile tasarlanan yeni nesil akıllı telefon kamera deneyimi, saliselik anları yakalamak için geliştirilen 23MP Exmor RSTM mobil sensör ile bir akıllı telefonda olabilecek en hızlı oto-fokusu beraberinde getiriyor.
  • Sezgisel kilit açma için güç düğmesi ile entegre parmak izi sensörü de içeriyor.

Berlin, IFA, 2 Eylül 2015 Sony Mobile, günlük deneyimleri daha iyi hale getirmek üzere geliştirdiği yeni nesil akıllı telefonları Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve de dünyanın ilk 4K akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’u tanıttı.

Akıllı telefonların, insanların yaşamlarının bir parçası olduğunu söyleyen Sony Mobile Başkanı ve CEO’su Hiroku Totoki,“Kullanıcılar zaten içeriklerinin çoğunu hareket halindeyken oluşturdukları, paylaştıkları ve kullandıkları için Xperia Z5 serisinin mümkün olan en iyi yaşam tarzı ve eğlence platformu olmasını sağlamak adına Sony’nin kamera, tasarım ve ekran alanlarındaki tüm yeniliklerini kullandık” dedi.

Xperia_Z5_Renkler

Eşsiz mobil kamera deneyimi

Xperia Z5, Sony’nin yepyeni mobil için 1/2.3” Exmor RSTM 23MP sensörü ve F2.0 G lensini barındırıyor. Xperia Z5, Xperia Z1’den sonra ilk defa yeniden tasarlanan akıllı telefon kamera modülü ile her an net, canlı görseller için Sony’nin değiştirilebilir lens kameraları olan αTM teknolojisini kullanıyor.

Z5_Siyah

Bir akıllı telefondaki en hızlı oto-fokus özelliğine sahip olan Xperia Z5’in kamerası,  kolaylıkla ve çok kısa sürede fotoğraf çekmek için hız ve hassaslığın güçlü birleşimini bir arada sunuyor. Sadece 0.037 saniyede çığır açan oto fokus hızı sunan Xperia Z5, bu özelliği ile insanın göz kırpmasından (ortalama 0.1 – 0.4 s) daha hızlı olan oto-fokus sayesinde parkta frizbi oynarken, havuza dalarken ya da dik bir rampadan ani bir iniş anında eylemleri en iyi şekilde yakalayabiliyor.

Z5_Beyaz_uzerine_beyaz_DI_007

Geniş ve üstün işlem yazılımı sunan 23MP Exmor RSTM sensörü ise fotoğraflarda minimum kalite kaybı sunarken 5x net görüntü yakınlaştırma özelliği ile de dikkat çekiyor. Düşük ışıktaki fotoğraflamadaki gelişmeler ile Xperia Z5, gece veya karanlık ortamlarda çekilen fotoğraflarda daha az gürültü ve bulanıklıkla daha net sonuçlar elde edilmesini sağlayor. Z5 bu özelliği ile gün doğumu veya ufuk çizgisini de mükemmel bir şekilde yakalama olanağı sunuyor.

Videolar için Akıllı Aktif moda sahip Sony SteadyShot’ın (SteadyShot with Intelligent Active Mode) gelişimiyle birlikte Xperia Z5 serisi sosyal medyada popülaritesi artan içerik yakalamada da büyük yenilikler sunuyor. Diğer geliştirmeler de motor sürerken veya kaykay yaparken sarsıntı ve titreme olmaksızın hareketlerin devamlı olarak kaydedilebilmesini sağlıyor. Ayrıca bulanıklık olmadan düşük ışıkta daha iyi performans sunuyor.

Z5_Premium_Beyaz_Kulaklik

En iyi deneyimler, yaşam için mükemmel görünüm seçeneği ile tasarlandı

Xperia Z5 Premium, Netflix, Youtube ile görüntülenebilen zengin, enerjik tatil görüntülerinden başkalarına ait video veya fotoğraflara kadar her görüntüyü 4K detaya yükselterek, en sevilen içerikleri üst seviyede izleme ve görüntüleme imkanı sunuyor. Xperia Z5 Premium, yaratıcı bir şekilde görüntü yakalamayı ve 8MP kaliteli görüntü saklama seçeneği ile de Z5 içeriğinin tadını çıkarmayı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir