Strateji, Rekabet ve İnovasyon SAP Forum 2011’de

Türk iş dünyası, SAP Forum 2011’de çığır açan teknolojiler ve “En İyi Hamle”yi yapacakları stratejilerle buluşmaya hazırlanıyor.

SAP, dünya çapında düzenlediği SAP World Tour etkinliği kapsamında gerçekleştireceği SAP Forum 2011 ile rotayı Türkiye’ye çeviriyor. SAP’nin Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’daki 40’tan fazla ülkede “En İyi Hamle” sloganıyla düzenlediği etkinlik, Türkiye’de de onlarca sektörden binlerce yönetici, bürokrat, sivil toplum kuruluşu, medya temsilcisi ve teknoloji firmasını buluşturacak ve artan rekabet ortamında izlemeleri gereken stratejilere yönlendirecek. Etkinlik, strateji dehası, satranç dünyasının efsane ismi Garry Kasparov’un strateji geliştirme ve rekabet üzerine yapacağı konuşma ile açılacak.

Dünyanın lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcısı SAP, dünyanın en inovatif iş teknolojilerini sergilemek üzere 23 Eylül 2011 Cuma günü Lütfi Kırdar Kongre ve Rumeli Sergi Sarayı’nda Türk iş dünyasını SAP Forum 2011’de bir araya getiriyor. SAP Forum 2011’de bu yıl kurumsal yazılım pazarında çığır açan gerçek gerçek zamanlı uygulama HANA, yeni nesil analitik uygulamaları müjdeleyen in-memory (bellek içi) teknolojisi ve işletmelerin tüm süreçlerini mobilize etmelerine olanak tanıyan SAP Mobil Çözümlerini gibi benzersiz yenilikler ön planda olacak.

SAP, rekabette öne geçmeleri için Türk iş dünyasını yeni stratejilerle buluşturuyor

“En İyi Hamle” sloganıyla biçimlenen etkinlikte, toplam 14 salonda düzenlenen 100’e yakın sunum ile tüm sektörlere özel yeni teknolojiler, müşterilerin ağzından başarı hikayeleri, vizyoner paylaşımlar, SAP uzmanları ile birebir görüşmeler için “Meet the Expert“ standları, mobilite ve bulut bilişim konularını kapsayan geniş demo alanı ile tamamen iş dünyasına yönelik stratejik bir yaklaşımla ve yenilikçi teknolojilere odaklanarak oluşturulmuş bir içerik sunulacak. Satranç dünyasının efsane ismi Garry Kasparov’un bir saat süren konuşmasıyla açılacak olan etkinliğin tamamı iş dünyasından 5.000’in üzerinde kişi tarafından izlenmesi bekleniyor. Kasparov’un değişen dünyada yaşanan rekabeti masaya yatıracağı ve strateji geliştirme üzerine değerli tavsiyelerde bulunacağı konuşmasının Türk iş dünyası tarafından büyük bir ilgiyle izleneceği tahmin ediliyor.

İş dünyası düşünce hızında veri analiziyle dönüşüm geçiriyor

“In-memory” teknolojisiyle yazılım pazarına yenilikçi bir bakış açısı getiren SAP HANA (High-Performance Analytic Appliance – Yüksek Performanslı Analitik Aracı), farklı kaynaklardan gelen 460 milyar satırlık veriyi 1 saniye içerisinde, gerçek zamanlı olarak işleyip analiz edebiliyor. Bu nedenle HANA’nın geleneksel veri işleme ve analiz yöntemlerinde köklü bir değişim yaratarak kurumsal uygulama yazılımları pazarında çığır açması bekleniyor. SAP HANA çözümünün sunduğu yeni nesil analitik imkanlar sayesinde şirketler, kurumsal ihtiyaçlarına farklı bakış açılarıyla yaklaşıp benzersiz yeni uygulamalar geliştirebiliyor. “In-memory” teknolojisinin özellikle enerji, perakende, telekom ve bankacılık gibi yoğun veriye sahip sektörlerde çok önemli katma değerler sağlaması bekleniyor. Şirketlere, veriyi oluştuğu anda analizini yapma imkanı veren bu teknoloji, şirketlere gerçek zamanlı simülasyon yapma imkanı da sağlıyor.

Kasparov ve SAP

SAP’nin kurumların iş süreçlerini iyileştirecek inovatif çözümler geliştirme konusundaki kararlılığıyla ortaya çıkan HANA teknolojisi veri analizini saniyeler bazında gerçekleştirirken, Kasparov da saniyeler bazında veri analizi yapıp doğru hamleyi tespit ediyor ve inovatif bir bakışla oyunu kazanacak hamleyi yapıyor. Bu nedenle SAP ve Kasparov isminin aynı etkinlikte buluşması büyük önem taşıyor. Garry Kasparov’un SAP Forum’da yapacağı bir saat süren konuşmasında değişen dünyada yaşanan rekabeti masaya yatırması ve katılımcılara strateji geliştirme üzerine önemli tavsiyelerde bulunması bekleniyor.

SAP’nin kurumsal yazılımlar alanındaki en son yeniliklerini www.sap.com/turkey adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir