Tedarik zinciri konseyi, SAP’yi ödüllendirdi

SAP, Tedarik Zinciri Performans Yönetimi (SCPM) çözümü ile tedarik zinciri dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan “2011 North American Supply Chain Excellence Awards”dan ödülle döndü. Kar amacı gütmeyen global bir yönetim derneği olan Supply Chain Council (SCC) tarafından verilen ödül, SAP’nin halen dünya çapında binlerce  müşterisi tarafından tercih edilen tedarik zinciri yönetimi teknolojilerinin üstünlüğünün onaylanması anlamına geliyor. Dünyada Coca Cola ve Servicios Nutresa gibi firmaların kullandığı SAP SCPM çözümü, Türkiye’de ise iki büyük holding tarafından kullanılıyor.

Dünyanın lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcısı SAP, tedarik zinciri dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan “2011 North American Supply Chain Excellence Awards”dan ödülle döndü. (www.supply-chain.org)  Ödül, tedarik zinciri süreçlerinin iyileştirilmesi ile ilgili girişimleri desteklemek amacıyla kurulan, kar amacı gütmeyen global bir yönetim derneği olan Supply Chain Council (SCC – Tedarik Zinciri Konseyi) tarafından her yıl dünyanın dört farklı bölgesinde, üç farklı kategoride veriliyor. SAP’nin bu üç ödülden biri olan “Technology Advancement Award”a (Teknolojik Gelişim Ödülü) layık görülmesi, halen dünya çapında binlerce müşteri tarafından tercih edilen tedarik zinciri yönetimi teknolojilerinin alanındaki üstünlüğünün onaylanması anlamına geliyor.

Ödüllü yazılımı kullanmaya başlayan dünyadaki ilk üç firmadan birisi Türkiye’de

“Technology Advancement Award” sadece mükemmel tedarik zinciri performansına sahip ürün ve yöntemler geliştiren şirketlere veriliyor. SAP’nin Supply Chain Performans Management (SCPM) çözümü, tedarik zincirine uçtan uca görünürlük sağlayarak, operasyonel ve finansal alanlardaki düşük performanslı süreç, alan veya departmanların iyileştirilmesine imkan veriyor. Yazılım tüm bunları yaparken de SCOR (Supply Chain Operations Reference / Tedarik Zinciri Operasyon Referansı) adı verilen KPI* modelini kullanıyor. Dünyada Coca Cola ve Servicios Nutresa gibi firmaların kullandığı SAP SCPM çözümü, Türkiye’de ise iki büyük holding tarafından kullanılıyor.

Üstün özellikleriyle sektör lideri oldu

SAP SCPM (Tedarik Zinciri Performans Yönetimi) içerdiği SCOR model sayesinde, tedarik zinciri ile ilgili 350’den fazla KPI* ile hazır olarak geliyor. Bu KPI’lar sayesinde işletmelerin tüm tedarik süreçleri kontrol altında tutuluyor. Bu çözümü kullanan işletmeler KPI’lar için hedef değerler belirleyerek, gerçekleşenleri sürekli olarak hesaplayarak tüm tedarik süreçlerini kontrol altında tutuyor. İsteyen işletmeler sistemi benchmark verileri ile besleyerek, kendilerini sektörlerindeki diğer firmalarla karşılaştırma şansı buluyor. SAP SCPM bunun yanında incelenen süreçlerin, KPI’ların briefing book’lara kaydedilmesi ile offline olarak da izleme imkanı sağlanıyor.

* KPI (Key Performance Indicator – Anahtar performans göstergesi)

SAP’nin kurumsal yazılımlar alanındaki en son yeniliklerini www.sap.com/turkey adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir