TOSHIBA, Türkiye’deki taklit ürünlere savaş açtı !

Toshiba Türkiye’deki taklit ürünlere karşı başlattığı savaşta önemli bir adım attı.  Marka ihlali yaptığı tespit edilen MERİÇ, Toshiba’dan resmi olarak özür diledi ve tazminat ödedi.

Türkiye pazarında satılmakta olan TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş, sahte (taklit) ürünlere yönelik olarak sürdürülen operasyonel takip ve hukuki işlemler neticesinde, ulaşılan resmi ve hukuki sonuç duyurulur.Türkiye pazarında faaliyet göstermekte olan MERİÇ BÜRO MAKİNELERİ LTD. ŞTİ. ünvanlı firma, TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş sahte (taklit) ürünleri ithal etmek ve pazarda satmak yolu ile TOSHIBA markasının haklarını ihlal etmiş olduğunu, hukuken ve resmen kabul etmiş bulunmaktadır.

MERİÇ, TOSHIBA marka ve logosunu taşıyan ancak TOSHIBA tarafından üretilmemiş sahte (taklit) ürünleri ithal ederek ve pazarda satarak TOSHIBA marka haklarını ihlal ettiği için, resmi olarak TOSHIBA’dan özür dilemiş ve yarattığı zarara istinaden, TOSHIBA’ya maddi tazminat ödemeyi kabul etmiş bulunmaktadır.

MERİÇ, bundan böyle TOSHIBA marka haklarına saygı göstereceğini, ihlal etmeyeceğini; TOSHIBA markalı sahte (taklit) ürün ithal etmeyeceğini ve satmayacağını, TOSHIBA’ya resmen ve hukuken beyan ve taahhüt etmiştir.

Benzer şekilde farklı firmalar nezdinde operasyonel süreçler devam etmekte olup, sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Gereği için bilgilerinize sunarız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir