Turkcell 3G 43,2 VINN İncelemesi

Bu yazımızda size Turkcell’in 43,2 MBit indirme hızına sahip olan Turkcell 3G 43,2 VINN cihazından kısaca bahsedeceğiz. Bu pratik ve şık cihaz bilgisayarınızdan internete her yerden bağlanmanıza olanak tanıyor. Mobil kullanımın zirvede olduğu şu günlerde Turkcell 3G 43,2 VINN yanınızdan ayıramayacağınız baş ucu bir modem olacak. Cihazı kurmak ve kullanmak oldukça basit. 1-2 dakinanızı ayırarak kurulum işlemlerini bitirdikten sonra gürültüden uzak ıssız bir göl kenarında internete bağlanıp olanı biteni takip etmek için tek yapmanız gereken VINN’ınızı bilgisayarınıza takmak olacak.

Turkcell 3G 43,2MBit VINN cihazını kurmak ve kullanmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip etmeniz yeterlidir. Turkcell VINN uygulamasını çalıştırmak için .NET 2.0 veya daha üstü bir .NET versiyonun kurulması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda 2.0 veya üstü bir .NET sürümü yoksa aşağıdaki adresten indirip kurabilirsiniz:

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=19

VINN cihazını bilgisayarımızın herhangi bir USB girişine bağlıyoruz. Bilgisayarınız cihazı otomatik olarak algılayacak ve cihaz içerisindeki yazılım sayesinde kurulum otomatik olarak devam edecektir. Yada yerel diskler arasına gelen kaldırılabilir disk içerisine tıklayarak “Setup” ikonuna tıklayıp kurulumu başlatabiliriz.

Kurulum esnasında ekran gördüğünüz resimdeki yerde bulunan “Ayrıntıları Göster” e tıklayarak kurulumun ne aşamada olduğunu görebilirsiniz.

Kurulum tamamlanma aşamasında olup cihaz kullanıma hazır hale gelmiştir.

Kurulum işlemi bittikten sonra masaüstünde VINN bağlantı arayüz ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıkladığımızda gerekli bağlantı penceresi açılacaktır. Bu pencerenin sol altında SIM Kart durumu görünmektedir. Eğer USB cihazın içerisine SIM Kartınızı yerleştirmediyseniz sol altta herhangi bir ibare görünmeyecektir. Taktığınız SIM Karta göre ilgili şebekenin adı ve bağlantı seviyesi görünecektir. “Profil Adı” kısmında “Turkcell  3G” yi seçip bağlan dediğimizde şebeke durumuna göre bağlantınız gerçekleşecektir. Konumunuza göre bağlantı hızınızda değişiklikler görülebilir.

İstatistikler kısmından ne kadar indirme veya yükleme yaptığınızı görebilirsiniz. Bu sayede internet kotanızıda takip etme imkanı bulabilirsiniz. Grafik ekranda anlık veri hızınızı takip edebilirsiniz.

SMS menüsünde size gelen mesajları takip edebilir veya rehberinizdeki bir kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Rehber kısmında SIM kartınızdaki numaraları düzenleyebilirsiniz.

Turkcell VINN uygulaması aşağıdaki işletim sistemlerinde test edilmiştir:

1. Windows 2000
2. Windows XP 32 ve 64-bit
3. Windows Vista 32 ve 64-bit
4. Windows 7 32 ve 64-bit

VINN Üretici uygulamasını kurmak istiyorsanız. VINN2.0 yazılımı yerine VINN 3G Modem üretici yazılımı için lütfentıklayın.

 

Turkcell 3G 43,2 Mbit cihazın kurulumu ve kullanımını kısaca anlatmaya çalıştım. Daha önceden dediğim gibi her yerden hızlı bir şekilde internete bağlanmak, arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak, işlerinizi ofis dışında da takip etmek isterseniz Turkcell 3G 43,2 VINN size fazlasıyla yeter.

 

Turkcell 3G 43,2 VINN modemi Turkcell T10 cihazı gibi HUAWEI firması tarafından yapılmış. SIM kartınızı cihaza takmak için alt tarafta bir kapak bulunmaktadır. Kapağı çekip çatığınız zaman SIM Kart yuvasını göreceksiniz. Aynı yerde modeminize ait IMEI ve SN ları görmek mümkün. Cihazın farklı özelliklerinden biride SIM Kart yuvasının olduğu yere  Micro SD takılabiliyor olması. Bu özellik sayresinde cihaz bir flashdiske dönüşmekte. Turkcell 3G 43,2 VINN cihazını bilgisayarınızın USB cihazına taktığınız zaman cihaz üzerinde morve yeşil LED lambaları yanmaktadır. Bağlantı kurduğunuz zaman yeşil LED lamba açık konumdadır.

 

Sonuç olarak Turkcell 3G 43,2 VINN cihazı her zaman ve her yerden internete bağlanma ihtiyacı duyan kişiler için mutlaka sahip olmaları gereken bir cihaz. Turkcell Ekstralara gidip bu ürünü test edebilir ve satın alabilirsiniz.

 

 

 

Turkcell 3G VINN için tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir