Turkcell’den Mobil Site Tasarlamayı Kolaylaştıran Bir Çözüm: Mobil Site Sihirbazı

MobilSiteSihirbazi-01

Mobil sitesi olmayan işletmelere büyük kolaylık!

Turkcell her ölçekteki firmanın internet sitesini mobil uyumlu olarak tasarlayabilen Mobil Site Sihirbazı’nı işletmelerin kullanımına sunuyor. Mobil Site Sihirbazı, firmaların internet sitelerini birkaç adımda mobil siteye çevirmelerini veya sıfırdan mobil site tasarlamalarını sağlıyor. Uygulamayla konum bilgileri, kampanya kuponları, sosyal medya bağlantıları gibi fonksiyonel özellikler kolayca mobil internet sitesine eklenebiliyor, arama motoru optimizasyonu yapılabiliyor.

Turkcell, internet sitelerini birkaç adımda mobil siteye çevirmek isteyen işletmelere yönelik olarak hazırladığı Mobil Site Sihirbazı’nı kullanıma sundu. İşletmelerin hazır şablonlar, renk paletleri, ikon setleri ile hızlıca internet sitesi tasarlamasını sağlayan uygulama, sıfırdan site tasarlamak isteyenlere olduğu gibi mevcut internet sitesini mobil uyumlu hale getirmek isteyen şirketlere de destek sunuyor.

Mobil_Site_Sihirbazi_1

Hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan internet sitesi tasarlamayı sağlayan Mobil Site Sihirbazı ile konum bilgileri, sosyal medya bağlantıları, arama motoru optimizasyonu gibi fonksiyonlar da siteye eklenebiliyor. Tasarım aşaması tamamladıktan sonra çoklu cihaz ön izlemesi ile sitenin tüm mobil platformlarda nasıl görüleceğini önizleme imkanı sunan araç, duyarlı tasarıma (responsive design) uyumlu site tasarlamayı da birkaç adıma indiriyor. Böylece mobil cihazlardan girildiğinde site içindeki tasarım elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturmasını sağlanıyor.

Mobil_Site_Sihirbazi_2

Mobil internet sitesine sahip olmak neden önemli?

Masaüstü sitelere oranla ortalama 8 kat daha hızlı yüklenen mobil internet siteleri, güç tüketimini de optimum seviyede tutarak daha uzun süreli cihaz kullanımı sağlıyor. Mobil Site Sihirbazı ile birkaç adımda uygulanabilen duyarlı tasarım ile mobil cihazlardan girildiğinde sitedeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması mümkün oluyor. Böylelikle mobil cihazlardan siteye giren müşteriler şirket ile ilgili tüm bilgilere kolayca erişebiliyor.

Mobil Site Sihirbazı ile ilgili bilgilere http://www.turkcell.com.tr/kurumsal/kurumsal-cozumler/turkcell-mobil-site-sihirbazi  adresinden erişilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir