Türkiye’de Yüzde 75’lik Pazar Payına Sahip Joygame, Online Oyun Sektörünün Lideri

Oyun deyip geçme!

TÜRKİYE’DE %75’LİK PAZAR PAYINA SAHİP JOY GAME, ONLINE OYUN SEKTÖRÜNÜN LİDERİ

 “Online Oyun” sektörü, dünya’da en hızlı gelişen sektörlerden. 2010 yılında sektör büyüklüğü 5 milyar doları geçmiş durumda. Bu sektördeki yerini 2009 yılında alan ve birçok uluslararası MMO (çoklu oyunculu çevrim içi oyun) oyununun yayıncısı ve servis sağlayıcısı Joygame, Türkiye’de %75’lik pazar payıyla en büyük ve lider online oyun markası olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’de emekleme dönemindeki oyun sektörüne yeni bir soluk kazandıran ve SHR Türkiye bünyesindeki Joygame, 5 milyonu aşan aktif kullanıcısıyla ‘ben buradayım’ diyor. Oyun severlere en kaliteli ve eksiksiz hizmeti sunmayı amaçlayan marka, Türkiye’nin online oyun sektörüne yatırım yapan en büyük şirketi. Bilgisayar üzerinden ücretsiz giriş yapılarak oynanan oyunlar, Türkiye’de ilk kez Joy Game bünyesinde Türkçe seslendirme ile kullanıcılarına sunuluyor. Bu aşamada Joy Game de seslendirmelerden, oyunun lokalizasyonuna, oyun içi hizmetlerden, etkinliklere kadar A’dan Z’ye her ayrıntıya dikkat ve önem veriyor.

74 kişilik bir ekiple çok rahat, konforlu ve eğlenceli bir ortamda çalışan Joygame ekibi, gitgide büyüyen bir aile. Tüm gün oyunlarda olan ve adminlik görevi üstlenen bu ekip, oyuncularla birebir ilişkiler kurarak onları daha iyiye ve daha fazla eğlenceye teşvik ediyor.

ONLINE OYUN SEKTÖRÜNDE ARTIK ‘JOYGAME’İN SÖZÜ GEÇİYOR

Tüm oyunları distribütörlük sistemiyle Kore, Tayvan, Çin gibi oyun sektörünün ziyadesiyle geliştiği yerlerden alan Joygame, bu oyunlara çeşitli yenilemeler uyguluyor. Kullanıcılar oyun ortamında arkadaşlıklar edinip, sosyal çevrelerini de genişletebiliyor. Joygame’in yalnızca oyun misyonu bulunmadığını belirten SHR Şirketler Grubu Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir ekliyor: “Sitemize giren kullanıcılar oyun oynamasalar dahi çok keyifli vakit geçirebiliyorlar. Çünkü Joygame, aynı zamanda 5 milyonu aşan kullanıcısıyla bir sosyal paylaşım sitesi. Kullanıcılarımıza online olarak konuşabildikleri, profil oluşturabildikleri, fotoğraflarını paylaşabildikleri ve daha birçok seçeneği bulunan geniş bir yelpaze sunuyoruz. Memnuniyet içeren geri dönüşler almak da bize daha fazlasını yapma şevki veriyor.”

2011 yılını 4 yeni oyunla kapatacaklarını müjdeleyen Joygame, sıkı iş ortaklıklarıyla dünya basınının gündeminde de yer alıyor. Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “Kore, Tayvan, Çin, Amerika, Almanya gibi ülkelerle olası iş ortaklıkları için görüşmelerimiz sürüyor. Joygame olarak övünerek söyleyebiliriz ki, bu görüşmelerin yüzde 85’i bu ülkelerdeki büyük oyun firmalarının istekleri ve davetleriyle görüşmelerimiz gerçekleşiyor. Bu da şirket olarak büyüdüğümüzün göstergesidir. Joygame olarak, 2010 yılını hedeflediğimizin üzerine çıkarak 3 katı ciro ile kapattık. Artık hedeflerimiz daha büyük; 2013 yılında Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasına girmeyi hedefliyoruz ve çalışmalarımız bize gösteriyor ki bu çok da zor değil.”

 

SHR TÜRKİYE-JOY GAME HAKKINDA

Yeni ve genç bir marka olan SHR Türkiye, online oyun sektöründeki yerini 2009 yılında almıştır. Oyunlarda her ayrıntıya dikkat ederek oyun severlere en kaliteli ve eksiksiz hizmeti sunmayı amaçlayan SHR Türkiye marka sahipleri ve çalışanları, oyun kökenli ve dinamik bir ekiptir. Türkiye’de emekleme döneminde olan oyun sektörüne yepyeni bir adım olan SHR Türkiye, seslendirmelerden, oyunun lokalizasyonuna, oyun içi hizmetlerden, etkinliklere kadar A’dan Z’ye her ayrıntıya dikkat ve önem veren yenilikçi bir firmadır. Birçok uluslararası MMO (Massive Multiplayer Online / çoklu oyunculu çevrim içi oyun) oyununun yayıncısı ve servis sağlayıcısı konumundaki SHR Türkiye, Türkiye’nin oyun sektörüne yatırım yapan en büyük firmalarından biridir. Kurulduğu günden bu güne yerleşik olarak Türkiye’de hizmet veren SHR Türkiye, kendi sektöründeki yüzde 75’lik pazar payıyla en büyük ve lider online oyun markasıdır.

Ayrıntılı bilgi için www.shr.com.tr ve www.joygame.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

2 yorum

  1. caner Yanıtla

    joygame ekibi aileyiz bizimde sorunlarımız var.Bermuda001 diye bi çarım ve joypara çektim param alındı ama joyparam gelmedi wolfteam ailesiyiz.Sorunumla bi ilgilenirseniz sevinirim kolay gelsin

  2. Geri bildirim: Joygame ve Ozan Aydemir | Ozan Aydemir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir