TweakNow WinSecret 2011 programının kurulumu ve resimli anlatımı

Merhaba Sevgili Okurlar;

Bu makalemizde size TweakNow WinSecret 2011 programının kurulumunu ve kolay kullanımını anlatmaya çalışacağız. TweakNow WinSecret 2011 Kayıt defterinizi düzenlemek için ve temizlemek için kullanabileceğiniz bir programdır. Bunun dışında Windows uygulama ayarlarını değiştirebilir, denetim masasındaki öğelerde değişiklik yapabilir, bilgisayarınıza ait OEM bilgileri düzenleyebilir, başlangıç ayarlarını değiştirebilirsiniz. Kısacası TweakNow WinSecret 2011 kullanıcıların bilgisayarında yüklü olması gereken işlerin tamamlanma süresini kısaltan çok faydalı bir program. Programın en büyük artısı ücretsiz olarak sunulmasıdır. TweakNow WinSecret 2011 özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışan bilgi işlem arkadaşlarımızın mutlaka elinin altında bulundurmaları gerekir. Örneğin Ghost alınan sistemlerin işletim sistemlerini bu programla düzenleyip basit Policy işlemlerini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. TweakNow WinSecret 2011 programını ; Windows XP, Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinin hepsinde kullanabilirsiniz. TweakNow WinSecret 2011 programının resimli kurulum anlatımı.

1- Öncelikle programı indirmemiz gerekiyor. Resme tıklayarak programı masaüstüne kaydediniz. Kaydettikten sonra indirdiğimiz dosya üzerine çift tıklıyoruz.

2- Karşımıza gelen ekran “Run” a basıp diğer adıma geçiyoruz.

3- “Next” e basıo diğer adıma geçiyoruz.

4- “I accept the agreement” seçip diğer adıma geçiyoruz.

5- Bu kısımda programın kurulacağı yer seçilmelidir. Default olarak gelen ekranı değiştirmemek sağlıklı olacaktır.

6- “Full installition” seçip “Next” butonuna basıyoruz.

7- Başlangıçda nerde yer almasını belirliyoruz. Default olarak gelen ekranı değiştirmemek sağlıklı olacaktır.

8- Gelen ekrandaki kutucukları işaretledikten sonra “Next” butonuna basıyoruz. Burada Masaüstü ve Görev Çubuğuna kısayollar eklenecektir.

9- Bu adımda “Install” butonuna basıp kuruluma başlıyoruz.

10- Kurulum devam etmektedir.

11- Gelen kutucuğu işaretledikten sonra “Finish” butonuna bastığımızda TweakNow WinSecret 2011 programı karşımıza gelecektir.

12- Bu ekranda Registry (Kayıt Defteri) ve Windows işletim sistemimizi optimize edebiliriz. Registry’de bulunan gereksiz girdileri rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İlgili kutucukları seçip “Optimize Now” demeniz yeterlidir.

13- Registry’nin Optimize edilmiş görüntüsüdür.

14- Bu kısımda Window uygulamalarında değişiklikler yapabilirsiniz. IE ayarlarınızı bu menüden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Denetim masasındaki öğelere kullanım sınırı getirebilirsiniz. Başlangıç menüsünü düzenleyip daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Windows Logon ekranında değişiklikler yapabilir kendinize özgü bir karşılama ekranı yapılandırabilirsiniz. TweakNow WinSecret 2011 programının en çok kullanacağınız menüsünün “Windows Secret” menüsü olacağını düşünüyorum.

15- “Additional Tools” menüsünü kullanarak Windows başlangıç dosyalarınızı düzenleyebilir ve bu sayede işletim sisteminizin açılış hızını önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

16- “System Information” menüsünde sisteminize ait detayları öğrenmeniz mümkün. Kullandığınız işletim sisteminin versiyonu, sistemde kullanılan donanımların detaylı bilgileri bu menüden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Örneğin sistemde takılı olan RAM’ınızın MHZ değerlerinden tutunda Voltaj değerlerine kadar her türlü teknik bilgiyide bu menü sayesinde öğrenmeniz mümkün.

17- “Restore Backup” menüsünü kullanarak işletim sisteminizde uyguladığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz. Unutmayın bu işletim sistemi geri yüklemesi değildir. Sadece TweakNow WinSecret 2011 programı ile yapılan değişiklikleri geri almak için kullanılabilir. Bu makaledeki resim ve yazıları kaynak göstermek şartı ile kullanabilirsiniz. Kaynak belirtmeden kullanılan resim ve yazılar için yasal işlem yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir