Universal Channel HD, 1 Mart 2011 itibariyle, dijital yayın platformu D-Smart’ta yayına başladı

UNIVERSAL CHANNEL HD SADECE D-SMART’LA TÜRKİYE’DE

Universal Channel HD, 1 Mart 2011 itibariyle, dijital yayın platformu D-Smart’ta yayına başladı.

1 Mart 2011 – Dijital yayın platformu D-Smart, atılımlarına bir yenisini ekleyerek dünyanın en popüler eğlence kanallarından biri olan Universal Channel’ı 1 Mart 2011’den itibaren HD kalitesiyle yayınlamaya başladı. Universal Channel HD sadece D-Smart kalitesiyle Türk izleyicisiyle buluşuyor. İzleyicilerini benzersiz bir görüntü ve ses kalitesi sunan HD standardı yayınlarla buluşturan D-Smart; TRT HD, Kanal D HD, Star TV HD, Discovery Showcase HD, Animal Planet HD, HD-en, Sinema TV HD, Sinema HD2, Eurosport HD, HD4 Men, HD4 Women ve BBC HD kanallarının ardından şimdi de Universal Channel HD’yi abonelerine sunuyor. Universal Networks International (UNI) grubuna ait Universal Channel HD, D-Smart HD 123. kanal üzerinden yayına başladı. D-Smart aynı zamanda 9. kanal üzerinden Universal Channel SD yayını yapıyor.

D-Smart ve smile İçerik Grup Başkanı Başar Başarır, Universal Channel HD’nin Türkiye’de sadece D-Smart üzerinden yayına başlamasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “D-Smart olarak HD kanal sayımızı artırıp abonelerimize yeni HD seçenekleri sunmaya devam ediyoruz. Universal Channel HD, Türkiye’de yalnızca D-Smart HD platformu üzerinden yayın yapacak. Portföyümüze bu kanalın eklenmesiyle HD kanal sayımız 14’e yükseldi ve Türkiye’de en geniş HD içeriği sağlayan dijital yayın platformu olmaya devam ediyoruz. HD TV sahiplerinin çoğu HD içeriğe erişemiyor. Bunun nedeni HD TV izlemek için HD uydu alıcısı ve HD yayın almanız gerekmesidir. D-Smart olarak Türkiye’ye en geniş HD kanal seçeneğini sunuyoruz ve bu konuda yeni yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Başarır: “2010 yılına gelindiğinde ülkemizde yılda 1,4 milyon adet HD TV satıldığını, gelecek beş senede 7 ila 10 milyon HD TV nin evlerimizde yerini alacağını hatırlatarak, sektörde yaşanan hızlı gelişmeye uygun olarak da D-Smart Platformu’nun yatırımlarını sürdürmeye devam edeceğini ve abonelerini yeni kanallarla buluşturacağını ekledi. Başarır ayrıca, “HD televizyon sahiplerinin bir çoğu HD içerikten yoksunlar; halbuki gerçek HD yayın izlenebilmesi için HD televizyon, HD uydu alıcısı ve HD yayının bir araya gelmesi gerekmektedir” diyerek, HD televizyonların ancak HD yayın ile tam kapasiteli olarak kullanılabileceğini ifade etti.

D-Smart’ın benzersiz ekonomik paketleriyle Türk izleyicisiyle buluşan Universal Channel HD ABD’nin en popüler programları ve dizilerini de Türkiye’ye sunuyor. Bu programların arasında Batman, Batman Forever ve Batman ile Robin filmlerinin ele alındığı dublör programı “Batman Özel” yer alıyor. Türkiye’de sadece D-Smart üzerinden yayınlanacak olan Universal Channel HD, Türk izleyicisini insanlığın yeni bir Buz Çağının gelmesi durumunda karşılaşacağı müthiş yıkımı anlatan BUZ belgeseliyle de tanıştıracak. Bunun dışında Law & Order 15. sezon, Top Design ve Million Dollar Listing (2. Sezon) reality show’ları ile Emmy® ve Golden Globe® ödüllü Monk dizisi de 6. sezonuyla Universal Channel HD’de izleyicilerle buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir