US ROBOTICS 9110 WIRELESS (KABLOSUZ) MODEM KURULUMU

robotics

Resimlerin orjinal boyutlarını görmek için üzerine tıklayınız.

1. Öncelikle modemize ait gerekli kablo bağlantılarını yaptıktan sonra (apadtörün takılması, ethernet kablosu vasıtası ile modem ile pc arasında bağlantıyı oluşturma) herhangi bir web tarayıcısı açınız(internet explorer, firefox, opera gibi), adres çubuğuna 192.168.2.1 yazıp enter a bastığınız zaman karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.Bu ekrandaki şifre kısmına admin yazıp entera basmanız yeterli.

2.Getting started (Hızlı Kurulum) ekranını next diyerek geçiyoruz.

3. Gelen pencerede modem giriş (sadece modem arayüzüne erişmek için gerekli şifredir, network şifresi değil) şifrenizi değiştirebilirsiniz.Bu şifrenin aynı kalması tercih edilmelidir.

4. SSID kısmında kablosuz ağınıza isim verebilirsiniz.Bu kısım kablosuz ağları arattğınızda listede görünecek kısımdır. Security Type kısmından ise kablosuz ağınızın şifreleme tipini seçebilirsiniz. WPA ve WEP seçebilirsiniz.

5.Pass Phrase kısmına 10 karekter sayısal değer girmeniz önerilir.Farklı kombinasyonlar da seçebilirsiniz fakat akılda kalması yönünden 10 karakter sayısal ideal tercihdir. Unutmayınız ki günümüz teknolojisi ile WEP şifreleme 5 dakika WPA şifreleme ise 15 dakika da illegal yollarla kırılabilmektedir.

6. Paramater Settings kısmında ise Country olarak Turkey, ISP olarak other settings, protocol olarak da pppoe Yİ seçip diğer adıma geçiniz.

7.Confirm kısmında yaptığınız ayarları gözden geçirip herhangi bir hata yaptıysanız düzeltip next butonu ile diğer adıma geçiniz.Son kısımda SAve Settings butonuna tıklayıp modeminize ait ayarları kaydetmiş oluyoruz.

8.Sıra geldi kablosuz ağımızı şifrelemeye. Ayarlarımızı kaydettikten sonra modemimizde açılan arayüzde sol kısımdan wireless seçeneğine tıklıyoruz.Sağ tarafta açılan kutucuktaki kısmın enable olmasına dikkat ediyoruz.

9.Sol menuden security kısmına tıklıyoruz, açılan pencerede şifreleme tiplerinden WEP veya WPA yı seçiyoruz daha sonra sağ kısımda yer alan save settings e tıklıyoruz. Kısa bir kayıt süresinden sonra aynı ekran tekrar karşımıza gelecektir.

10.soldaki menulerden şifreleme tiplerinden WEP veya WPA ya tıklıyoruz. WEP seçilmesi sağlıklı olur nedeni ise bazı kartlarda WPA şifreleme sorun çıkartmaktadır.WEP kısmını seçtikten sonra altta yer alan KEY 1 kısmına 10 karakter sayısal değer girmeniz önerilir. Şifrenizi verdikten sonra sağ alt kısımda yer alan save settings e tıklıyoruz. böylelikle kablosuz networkümüz şifreli hale gelmiş oluyor.

Bu yazıyı kaynak göstererek (link veya sayfa) dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

66 yorum

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Bülent;
   Verdiğimiz bu ücretsiz tenik servis hizmetlerini sizlerin bize olan ilgisi devam ettiği müddetçe sürdüreceğiz. Sizlerden ricamız bize destek olmak için site içerisinde varolan reklamlarımıza tıklamanız olacaktır.

 1. gediz Yanıtla

  beyler bi sorunum,war o ilk dediğiniz password kısmına admin yazıyorum fakat yanlış parola diyor,modemi arkadaştan aldım ve arkadaş herhangi bi şifre hatırlamıyor ,nası yapabilirim?? acil yardım

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gediz;
   Elinizdeki modemin varsayılan giriş şifresi “admin” dir. Bunun dışında bu kısma birşey yazmadan giriş yapmayı deneyiniz. Yine giriş yapılamıyorsa bu şifre manuel olarak değiştirilmiştir. Bu durumu düzeltmek için modeminize reset atmanız gerekmektedir. Reset işleminden sonra modem yapılandırmanızı tekrar oluşturmak zorundasınız. Kurulum için aşağıdaki online kurulum desteği sayfasından ve haberimizden destek alabilirsiniz. Kolay kurulumlar.

   US ROBOTICS MODEM WEBARAYÜZ İLE KURULUMU

 2. İbrahim COŞKUN Yanıtla

  Yazmış olduğunuz bilgiler sayesinde inşallah 10 gündür kuramadığım modemimi bugün kuracağım eve gidince. İnşallah bu sefer olur. Şimdiden Teşekkür Ederim..

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba İbrahim Çoşkun;
   Kurulum aşamasındaki her türlü sorunuzu yorum kısımlarından iletebilirsiniz. Bize destek olmak için site içi reklamlarımıza tıklayabilirsiniz.

 3. ahm3t YazarYanıtla

  @burak
  Merhaba;
  Bu iletiyi almanızın nedeni adsl hattınızın oturmaması, gelmemesidir.. ADSL ışığı yanıp sönüyorsa bu durumla karşılaşılır.

 4. fatih Yanıtla

  merhaba fatih;
  bende şifreyi girdiğimde yanlıs diyor ama bende de şifre yok

 5. ahm3t YazarYanıtla

  @fatih
  Merhaba;
  Webarayüze girdiğiniz zaman şifre kısmını boş geçmeyi deneyiniz. Yine giriş yapamıyorsanız default şifresi değişmiştir. Modeminizi ikinci el falan mı aldınız? Bu durumda modeme reset atıp kurulumu deneyiniz.

 6. mehmet Yanıtla

  Herhangi bir modem kurulumunda;kurulumun web arayüzü ve ya kolay kurulum programından yapılması arasında bir fark var mıdır?Ortak kullanım alanları için hangi kurulum yöntemi seçilmelidir?Neden?
  Teşekkürler…

 7. ahm3t YazarYanıtla

  @mehmet
  Merhaba;
  Cd içeriği ile kurulum ve web arayüz ile kurulum arasında pek bir fark yoktur. CD ile kurulumda yönergeleri takip etmeniz yeterlidir. CD ile kurarken yaptığınız seçimler modemin içerisindeki karta otomatik olarak kaydedilir. Bunun dışında CD ile kurulumda bazı ek probramlar beraberinde yüklenebilir.(kota sayacı gibi). Web arayüz kurulumuda cdye ihtiyaç duymadan sadece bir tarayıcı ile (internet explorer, firefox gibi) modem arayüzüne erişilip gerekli işlemlerin yapılmasıdır. Arasındaki fark şudur. Mesela satın aldığınız modem ile verilen CD kayboldu ne yapacaksınız? Beklemenize gerek kalmadan web arayüz ile kurulum yapabilirsiniz. Tabi web arayüz biraz daha bilgisayar bilgisi orta seviye olan kişilere tavsiye ederim. Bir durum daha ortaya çıkabilir cd ile kurulumda. Kurulan yazılımın işletim sistemi veya antivirüs yazılımı veya başka bir programla etkileşip sağlıklı çalışmama durumu ortaya çıkabilir. Buda hoş olmaz. Çalışabilir durumda olan modeminizi yazılımlar yüzünden kullanamayabilirsiniz. Ama aynı modemi cd olmadan web arayüz ile kursanız; arada herhangi bir yüklenen yazılım olmayacağı için sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada önemli bir hatırlatma yapmak isterim. Modeminizin default olarak gelen web arayüz erişim şifresini mutlaka değiştiriniz, kablosuz modem kullanıyorsanız mutlaka (wep yada wpa) şifreleyiniz. Gerekli olmadıkça modeminizi uzaktan erişime kapatınız.

  Sanırım yukarıda anlattıklarım bir modemi CD içeriği ve web arayüz kullanarak kurma arasındaki farkları anlatmaya yetmiştir.

 8. sedef Yanıtla

  ben modemı kurulumu yaptım ama sıfre kurulumunu yapamıyrm olmuyr yardımedersenıs-z sevınırım

 9. kaan Yanıtla

  merabalar yukardaki biligleri dikkatlice okudum gayet yararli.fakat benim bir sorunum var oda kablosuz modemi mi turkiyede almistim fakat artik hollandada yasiyorum ve buraya getirdim burda da online adli internet sunucusunu kullaniyorum. modemi bagliyorum ayni anda ceptelefonundan modemimi goruyorum fakat internet gelmiyor ne yapmam gerekiyor tesekkurler

 10. ahm3t YazarYanıtla

  @kaan
  Merhaba;
  Bu konuda maalesef bilgi veremeyeceğiz. Eğer modem Türkiye içerisinde bir noktada sorunsuz çalışıyorsa bulunduğunuz ülke için oranın ADSL yetkililerinden destek almalısınız. VPI-VCI ayarları ülkelere göre farklılık göstermektedir. Tabi kullanıcı adı ve parola kısımlarıda ülkeler için farklılık gösterir. Bu yüzden bizde bulunan TTNET’in Hollanda için denk firması ne ise onunla irtibata geçiniz.

 11. Harun Yanıtla

  Merhabalar,öncelikle hizmetiniz için teşekküerler. Ben de aynı modemi 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Yeni taşındığım sitede metronet adlı bir firma elektrik hattından internet hizmeti veriyor. Bundan faydalanmak istiyorum ancak bpl modemden çıkan ethernet kablosunu modeme bağlayarak ev içerisinde kablosuz yayın yapabilme imkanım olabilir mi bunu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 12. ahm3t YazarYanıtla

  @Harun
  Merhaba;
  İlginize teşekkür ederiz. Metronetin sunmuş olduğu hizmet ve kullandığı modemin teknik yapısı hakkında pek bir bilgim yok. Bu yüzden elinizdeki modem ile metronetin vermiş olduğu BBL Modemin birlikte nasıl çalışabildiğini MetroNet çağrı merkezini arayarak sorunuz.

  Metronet Çağrı Merkezi
  0212 320 40 70

 13. selçuk Yanıtla

  internet bağlantım çok yavaş bu mail i bile atmak için kaçıncı denemem oldu bu çok fazla bağlantı sorunu oluyo modemim ikinci el yukarıda anlattığınız gibi bütün ayarları yaptım çalışıyo fakat çok yavaş msn bağlantısı çok fazla kopuyo siteleri 3 4 kere aynı işlemi yaptıktan sonra ancak açabiliyorum oda şansıma firewile ayarlarından olabilir dediler fakat robotic sitesinden indirdiğim dosya error veriyo sizce sorun ne olabilir

 14. ahm3t YazarYanıtla

  @selçuk
  Merhaba;
  Modeminiz şifreli mi? Modemi kaç kullanıcı kullanmaktadır. Bağlantı problemleri için telekomu aradınız mı? Bilgisayarınızda virüs ve trojan taraması yapınız. Farklı bir modem kullanma şansınız varmı? Diğer modemde sizin bilgisayarınızda aynı şekilde yavaş ve sorunlu çalışıyorsa bilgisayarınızda problem var demektir.

 15. volkn Yanıtla

  bende selçuk bey gıbı ınternete bağlanmada sorun yasıyorum bır sıteyi acmam ıcın 2-3 sefer denemem gerekıyor msn den sureklı düşmeler oluyor format attım 2 sefer ancak sorun devam edıyor başka bır kablolu modemle bağlanmayı denedım ve sorun ortadan kalktı usr robotıcs warlıess modemde neden boyle bır sorunla karsılasıyorum.

 16. ahm3t YazarYanıtla

  @volkn
  Merhaba;
  Robotics modemde kullanmış olduğunuz şifreleme tipinden kaynaklanan bir durum olabilir. Yada modeminizin diğer güvenlik ayarları ile alakalı bir durum söz konusudur. Ayrıca bu durumlarda kablosuz kanalı sabitlemenizi tavsiye edebilirim.

 17. yakup Yanıtla

  Öncellikle teşekür ederim.
  bende arkadaştan aldım modemi ancak CD si yok nasıl yükleyecem?

 18. ayse Yanıtla

  usr9110 modem kullanıyoruz ve bağlantımız kesilip duruyor. Yapabileceğimiz herşeyi denedik ancak sorun çözülmedi. Yakın zamanda bağlantımızı sınırsız ile değiştirdik. Bununla alakalı mıdır bilemiyorum; bir öneriniz var mı?

 19. ahm3t YazarYanıtla

  @ayse
  Merhaba;
  Benzer bir problem farklı kullanıcılarımızda da gözlenmektedir. ADSL linki olmasına rağmen telekomdan IP alınamamaktadır. Bu durum sizin santrale olan mesafenizden ve hattınızdan kaynaklanmaktadır. Yani hız değişikliği yapmadan önce sorun yoksa; bu sorun 8mbit e geçtikten sonra olduysa telekomu aramalısınız. Modeminizde bir problem yoktur.

 20. nizam Yanıtla

  ayse :usr9110 modem kullanıyoruz ve bağlantımız kesilip duruyor. Yapabileceğimiz herşeyi denedik ancak sorun çözülmedi. Yakın zamanda bağlantımızı sınırsız ile değiştirdik. Bununla alakalı mıdır bilemiyorum; bir öneriniz var mı?

  Netten kopmalar eve telefon gelince oluyorsa , evdeki tüm paraler telefonlara splitter taktır, sorun cözulur.

 21. ahm3t YazarYanıtla

  @nizam
  Merhaba;
  Ayşe Hanım sorunun hız değişiminden hemen sonra kaynaklandığını belirttiği için yani tarife değişiminden önce böyle bir problem yoktu sanırım. Yönlendirmemizi buna göre yaptık. Dediğiniz durum bazı problemler için geçerli ama Ayşe Hanım’ın belirttiği sorun için yanlış bir yönlendirme yapmış oluruz.

 22. engin Yanıtla

  modemin şifresini unuttum,tekrar yüklemek istiyorum fakat ;us robotics ana sayfada password kısmına giremiyorum,her şeyi denememe rağmen çözülmedi.Yardımcı olabilirseniz sevinirim

 23. ahm3t YazarYanıtla

  @engin
  Merhaba;
  Modeminizin web arayüz şifresini hatırlamıyorsanız eğer modemi resetlemekten başka çareniz yok. Modemi resetleyip kurulumu baştan yapmalısınız.

 24. mustafa Yanıtla

  8 m hıza geçince benim baglantımda koma oluyor.yarım dk.da bir kouyor.gece 11 den sonra baglantımda sorun yok.ama 11 e kadar hep sorunlu.telekomu aradım.sorun yok dediler.bir arkadsımdan baska bir modem aldım hiç bir sorun yok.her saatte bağlandım.sorun modemde.ama ne yapabilirim??

 25. ahm3t YazarYanıtla

  @mustafa
  Merhaba;
  Bu tarz tarife değişikliklerinden sonra olan problemlerin neredeyse % 90 a yakını telekom kaynaklı olmaktadır Telekomu aradığınızda sorun bizden kaynaklanmıyor demelerine rağmen ısrarla arayınız. Ayrıca geriye kalan %10 luk kısım için modeminizi resetleyip baştan kurmanızı ve varsa modem yazılımınızı güncellemenizi tavsiye ederim.

 26. alkim Yanıtla

  ilk 192.168.2.1 sayfasına girerken admin sifre olarak kabul olmuyor? Degişmiş midir?

 27. ahm3t YazarYanıtla

  @alkim
  Merhaba;
  Bu şifreyi “ttnet” şeklinde deneyiniz. Eğer yine giriş yapamıyorsanız modemi resetleyip baştan kurmalısınız.

 28. engin Yanıtla

  merhaba;
  cihazımı resetlediğim halde tekrar kurulumda ülke kısmına kadar sorunsuz geliyorum fakat
  country turkey yazdığımda ısp ve protocol kısmını değiştiremiyorum.yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 29. ahm3t YazarYanıtla

  @engin
  Merhaba;
  Burada “Other ISP” seçeneği ile ilermeniz yeterlidir. Protokol kısmında “PPOE LLC” seçiniz. VPI ve VCI ayarlarınızı da 8/35 olacak şekilde yapılandırmanız halinde kurulumda sorun yaşamazsınız.

 30. engin Yanıtla

  merhaba;
  bilgisayarda kurulumun hepsini tamamladığım halde internet bağlantı hatası veriyor,telokom ile görüşmemde modemin tanımlı olmadığını söylediler,yardımcı olabilirmisiniz?
  teşekkürler.

 31. ahm3t YazarYanıtla

  @engin
  Merhaba;
  kullanıcı adınızı
  örnek@ttnet şeklinde yazdığınızdan emin olunuz.
  Ayrıca adsl ışığınız sabit olarak yanıyormu kontrol ediniz. Son olarak modemi başka bir hat üzerinde test etmeyi deneyiniz.

 32. Zeynep Yanıtla

  US Robotics 9110 modem kullanıyorum. Bazı bilgisayarlar wireless bağlanamıyor. Ancak kablo ile bağlanabiliyor. Bazıları da sorun olmadan wireless bağlantı kurulabiliyor. Acaba işletim sistemi ile ilgili olabilir mi bağlanamayan iki bilgisayar vista ve Windows7. Bu iki işletim sistemi için farklı bir kurulum mu yapılması gerekiyor? Ya da bu sorunla ilgili başka bir öneriniz olabilir mi

 33. ahm3t YazarYanıtla

  @Zeynep
  Merhaba;
  Modeminizin şifreleme tipini değiştirmeyi deneyiniz. İkinci olarak bağlanamayan bilgisayarlardaki kablosuz ağları silip tekrardan sıfır bir bağlantı oluşturunuz.

 34. emrahbey Yanıtla

  Öncelikle herkeze Merhabalar…
  sayın Ahmet size ilk başta teşekkür bir borç biliyorum…burada yaptıgınız paylaşım ve yardım sayesinde bir çok kişi sorunlarını halletigiini düşünüyorum…Türkiyedeyken combomax modemın adaptoru yanıdıktan sonra buraya yazmaya başladım ve sizin aracılıgınızla yenı bir adaptore ucretsız bir sekilde ıkı üç içinde ulaştım bu yardmınız unutmadım unutmayacagım teşekkürler..

  şimdi ise sizden yine yardım istiyorum…şuanda helsinkideyim…yeni ev taşındım ve yeni bir internet baglatım..daha oncekı evde cabloınternet vardı sorunsuz lakin suanda Adsl ile ınternete baglantı yapıyorum…
  modemin markası Alink RR24(İ+) lakin modemın ara yüz girişi yukarada anlatıgınız us-robotics modem ile birebirdir…bu benim dıkkatimi cakınce yazmak ve yardım istemek aklıma geldi…

  kısaca sorunumdan bahsedim…aslında kısa değil baya bir uzun sorun var…
  ilk olarak kullanma klavuzunda yazan herseyı yapıp modemi kurdum internete baglandımm…
  lakin her 10 sn yada 1 dk bir netim düşüp duruyor…innan bu duurum beni çok sinir ediyor…
  hızım 5mb lakın speedtest yaptırdııgımda hızım 1mb zor gelıyor…burdakı oparetor sırketını aradık ve santralın bızden cok uzakta oldugnu onun için hızın düşük olabilcegini soyledıler…bende dun yaptıgm bazı testleder hızım 3mb cıktıgını lakın tekrrar 1mb düstugnu gordum…daha sonra wles ayarlarımı yaptım…yapmadan once bı kac terbıyesız goye bunlar avrupalı…wless gırmıs durumdaydı sıfremı kırmıs daha sorna gereklı ayarları ogrendım ve suanda gırmelerı ımkanısz sayıla bılır..tabı ımkansz dıye bısey yok…lakın modemimde dun gece wlees ile baglandıgımda netm hiç dusmedı yaklasık 3-4 saat…lakın enternet kablosunu takınca kopmala olmaya basladı…bu modem için yayınlana update yaptım halde hala sorun devam ediyor…acaba nasıl hallede bilriim????
  ayrı yeten
  modemın arayuzuden
  statıus bolmune gırdıgımde…

  Security Log
  View any attempts that have been made to gain access to your network

  02/04/2010 16:37:37 10.0.0.3 login success
  02/04/2010 16:37:32 User from 10.0.0.3 timed out
  02/04/2010 16:32:50 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:30:26 ADSL Media Up ! <<<modem tekrar baglandı anlamında!!
  02/04/2010 16:27:47 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:23:38 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:21:08 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:17:10 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:11:45 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:05:35 ADSL Media Up !
  02/04/2010 16:01:16 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:58:24 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:56:06 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:54:12 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:47:45 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:44:58 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:38:32 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:35:44 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:31:52 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:28:51 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:22:19 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:19:26 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:17:03 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:13:28 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:01:40 ADSL Media Up !
  02/04/2010 15:01:33 sending ACK to 10.0.0.3
  02/04/2010 14:58:35 ADSL Media Up !
  02/04/2010 14:55:33 ADSL Media Up !
  02/04/2010 14:55:27 Duplicate user login from 10.0.0.5
  02/04/2010 14:52:33 sending ACK to 10.0.0.5
  02/04/2010 14:52:29 sending ACK to 10.0.0.5
  02/04/2010 14:50:10 ADSL Media Up !
  02/04/2010 14:47:51 10.0.0.3 login success
  02/04/2010 14:47:44 ADSL Media Up !
  02/04/2010 14:46:29 NTP Date/Time updated.
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Receive Ack from 2xx.xxx.153.177,Lease time=18000
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Domain name = pp.htv.fi
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Send Request, Request IP=8x.1xx.5x.39
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Receive Offer from 2xx.xxx.153.177
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Domain name = pp.htv.fi
  08/01/2003 00:01:00 DHCP Client: [ATM1]Send Discover
  08/01/2003 00:00:45 ADSL Media Up !
  08/01/2003 00:00:39 sending ACK to 10.0.0.3

  gibi yazılar cıkıyor !!!

 35. ahm3t YazarYanıtla

  @emrahbey
  Merhaba;
  Öncelikle ilgi ve alakanıza ve iltifatınıza teşekkür ederim. Üzülerek belirtmeliyim ki bu konuda size yardımcı olamayacağım. Çünkü ADSL modemler her lokasyonda farklı çalışma standartlarına sahiptir. Bu yüzden buradan size yapacağım önermeler yanlış durumlara yol açabilir. Hatta sorun çözümünüzden ziyada vakit kaybetmenize neden olabilir. Yalnız şu durumlardaki şartlar eşit.Mesela benim bağlantım normalde 8 Mbit fakat ben santrale olan uzak mesafemden ötürü 4Mbit’in üzerine çıkamıyorum. Aslında telekom yetkililerine itirazımı sürekli yapsam ve takibinide bırakmasam eminim hızım yükselecektir. Yani oradaki yetkilinin size söylediği santrale olan mesafenizin uzaklığı doğrudur ve bu hızınızı düşürür. İkinci olarak modeminizi mutlaka şifreleyiniz. Eğer sisteminiz destekliyorsa WPA2 şifreleme yapınız. Birde modeminizin web arayüz erişim şifresinide mutlaka değiştiriniz. WPA2 şifreleme dışında yine MAC filtreleme uygulayınız.

  Security Log kısmında görünen 10.0.0.3 ve10.0.0.5 numaralı IP’ler bu modeme bağlı iki tane cihazın olduğunu gösterir. Modemin diğer güvenlik bölümlerinden hangi kullanıcıların modeme bağlı oldukları görüntülenebilir.

  Buradan size aktarabileceklerim bunlar ile sınırlı. Farklı sorularınız olursa sorabilirsiniz. Buradan sizlere ve diğer gurbetteki vatandaşlarımıza kucak dolusu sevgiler.

 36. emrahbey Yanıtla

  ahmet
  çok teşekkür ederim hızlı cevabınız için…
  orda yazan ip numaraları wless ve enternet ıle baglandııgıım da olan benım pc ıplerıdır suan bı sıkıntım yok zaten wlees ozellıgını kapatım modemde exktra 4 port var bunlardan bırı İPtv için…

  lakın benım sıkıntım baglanıtım sureklı duşmesi 10sn yada 60sn yada 3dk bır baglantım dusuyor…dun bırazdan arastırıp modem ile ılgi updatelar buldum yaprtım suanda baglantımda kopma yok lakın nezaman modem ara yuzune girsem yada modemı acıp kapatsam tekrar baglantım eskısı gıbı olup sureklı dusmekte…ve tekrar bu updateları yaptıktan soran baglantım sabıt olmakta…bu konuda cok sıkıntı cekıyorum
  acaba modem bı hata olabılir mı???

  dun sıze yazdıktan sonra burdakı servıs saglayıcı sırkeytı aradım…ve bana ana santralın benım evımden yaklasım 3,5km uzakta oldugnu soyledıler…ve bu yuzden hızımda dusme oldugunu dogruladılar…suanda olcum yaptıgımda hızım 2mb sevıylerınde…
  ben sunu dusunuyorum ben 5mb ıcın fazla para verıyorum ozmn bana gelen kulandıgım nete bakılrısa..ben bu hızımı 2mb lık paketle degıstırrsem bu sefer yıne benım hıızm da dusme olurmu ?

  saygılarım ile

 37. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba;
  Hızınızda düşme olacağını düşünmüyorum. Çünkü bulunduğunuz konum ve santral arasındaki hat arasında erişilebilecek maksimum hız belirttiğiniz ölçüm değerlerine göre 2-3 Mbit arasında değişmektedir. Bu yüzden tarifenizi 2Mbit yaparsanız zaten bu hıza şu anda ulaştığınız için hız olarak daha aşağı bir değer görmezsiniz. Şayet hız 2Mbitten de aşağı düşerse bu servis sağlayıcınızın işgüzarlığı olup haksız kazanç elde ettiği anlamına gelir. Dediğim gibi bulunduğunuz lokasyona 3Mbite kadar hız erişimi verilmektedir. Kısacası paket değişiminde olumsuz yönde etkilenmezsiniz.

  Modeminizdeki bağlantı problemlerine dediğim gibi buralardan çözüm bulmamız zor:). Yine ülkemizden bir örnek vermek istiyorum sorunuz ile alakalı. e-com 4 port modem kullanan bir kullanıcımız ikinci bilgisayarımı açtığımda hattım sürekli kopuyor, modemi yeniden başlattığımda ancak bağlantı kurabiliyorum diye bir soru aktarmıştı. Sorun çözümünde ulaştığımız noktada sorunun kaynağının servis sağlayıcı olan telekom olarak görüldü. Telekomun belirttiğine göre kullanıcımızın hattının bu şekilde bir bağlantıyı desteklemediği söylenmitir. (8 Mbit sınırsız tarife ile internete bağlanırken ikinci bilgisayarın açılması ve internete bağlanması sırasında oluşan sorun çözümü). Daha sonrasında telekom yetkililerinin santrallerinde yaptığı port değişikliği ve tanımlamaları neticesinde kullanıcımızın sorunu giderilmiştir. Sorununuza bu şekilde bir yaklaşım sergileyiniz.

 38. gz?m Yanıtla

  modemimiz us robotics 9110 önceden kablosuz olarak baglanabiliyorduk bi süre önce sınırsıza cevirdik sanırım ayarlarıylada oynadılar şimdi sadece kabloyla baglanabiliyoruz kablosuzda modem görünmüyor bile kablosuz da bağlanabilmek eski haline getirebilmek icin ne yapabiliriz?

 39. ahm3t YazarYanıtla

  @gz?m
  Merhaba;
  Modeminiz farklı bilgisayarlar ile görüntülenebiliyor mu? Modeminizin kablosuz yayın yapma özelliği açık konumda mı? (aktif-pasif veya gizli konumda olabilir. 4 numaral resme bakınız). Modeminizi WEP yada WPA şifrelemeyi unutmayınız.

 40. Can Yanıtla

  Merhaba,
  Ben yanlislikla modemi resetledim ayarlari tekrar yapicam fakat 192.168.2.1 sayfasina girerken adrese ulasilamadi diye hata veriyor ne yapmaliyim lutfen yardim edermisiniz?

 41. ahm3t YazarYanıtla

  @Can
  Merhaba;
  Web arayüzüne erişmek için IE tarayıcısını kullanın. Kurulumu modemi bilgisayara kablo ile bağlayınız. Bilgisayarınıza manuel IP ataması yaptınızmı kontrol ediniz.

 42. Can Yanıtla

  ahm3t :@Can Merhaba;Web arayüzüne erişmek için IE tarayıcısını kullanın. Kurulumu modemi bilgisayara kablo ile bağlayınız. Bilgisayarınıza manuel IP ataması yaptınızmı kontrol ediniz.

  Evet IP atamasini yaptim
  192.168.1.100
  255.255.255.0
  192.168.7.1

  bu seferde 192.168.2.1 adresine gitmek istedigim zmn acmiyo baglanti doluyo ama sayfa gelmiyor.?

 43. ahm3t YazarYanıtla

  @Can
  Tekrar merhaba;
  Manuel IP ataması yapıp yapmadığınızı kontrol ediniz derken bu kısım otomatik olacak şekilde kalmalıdır. Yani yaptığınız değişikliği geri alınız. Modemi bilgisayarınıza ethernet kablosu ile takınız. Daha sonra aşağıdaki komutu veriniz.

  Başlat-Çalıştır-Gelen kutucuğa “cmd” yazıp enter tuşuna basın. Karşınıza gelen siyah ekranda “ipconfig” yazıp enter tuşuna basınız. Karşınıza bir kaç satırdan oluşan rakamlar gelecektir. Burada yer alan “Varsayılan Ağ Gecidi” kısmında yer alan IP numarası modemin web arayüzüne erişeceğiniz numaradır. Burada 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 gibi bir ibare görünmüyorsa bilgisayarınız modemden IP alamamıştır demektir. Modemi tekrar resetleyip deneme yapmalısınız. Yine çözümsüz kalırsanız modemde teknik bir sorun olma ihtimali yüksek. Son olarak modemi farklı bir bilgisayarda deneyin. Aynı sorunlar yaşanıyorsa modem arızalıdır.

 44. ilknur Yanıtla

  ya benim elimde şifresini bilmediğim vede bulamıyacağım bi modem var kullanamıcakmıyım

 45. ahm3t YazarYanıtla

  @ilknur
  Merhaba;
  Şifresini bilmediğiniz modemi kullanmanız pek tabiki mümkündür. Bu modemi kullanabilmeniz için modemi resetlemeniz yeterlidir. Modemin arka kısmında “Reset” kısmı bulunmaktadır. Ya ufak çıkıntı şeklinde bir düğme yada içeri gömülü bir düğme. İçeri gömülü olanlarda bir toplu iğne veya ince sivri uçlu bir araç yardımı ile modem açık durumda iken reset tuşuna birkaç kez uzun süreli basmak olacaktır. Modeminizin tüm ışıkları yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu durumda modem ayarlarınız varsayılan ayarlara dönmüş durumdadır. Kuruluma adım adım devam edebilirsiniz.

 46. ERDEM Yanıtla

  modeme reset attım firmware yaparken sürekli file to big hatası veriyor ve internet ve kablosuz baglantıyı gösteren son iki ısık yanıp sönüyor bundan nasıl kurtulabılırım yardımcı olursan sevınırım modem usr 9110…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba ERDEM;
   Modeme tekrar reset atmayı deneyiniz. Firmware yüklerken karşılaşılan bir hatada (yarım kalan yükleme) modemde teknik arıza çıkması söz konusu olabilir. Modemin arka kısmında bulunan reset düğmesini kullanarak bu işlemi yapınız. Sonuç yine başarısız olursa modemi teknik servise gönderiniz.

 47. Gizem Yanıtla

  Merhaba, usr 9110 modemimi ethernet bağlantısı ile internete bağlıyabiliyorum. Modemimde tüm ışıklar yanıyor, ayrıca kablosuz ağları da görüntülediğim zaman modemimi göreyebiliyorum. Ancak ethernet bağlantısını çıkardığım anda bağlantı 1 sn. de gidiyor. Modemim kablosuz ağlar arasında görünmeye devam ediyor ancak ben Kablosuz ağdan bağlanamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Gizem;
   Anladığım kadarıyla modeme kablo ile bağlısınız. Kabloyu çıkarttığınız zaman doğal olarak modemle olan iletişimiziniz gidecektir. Kablosuz ağlarda modeminizi gördüğünüzde bağlanmayı denediniz mi? (Ethernet kablosu takılı durumda değilken) Bağlan dediğinizde bir süre sonra eğer modeminiz şifreli ise şifre soracaktır. Belirlenen WEP yada WPA şifrenizi girerek kablosuz bağlantı kurmuş olursunuz.

 48. Gizem Yanıtla

  Cevabınız için teşekkür ederim. Ethernet kablosu takılı değilken kablosuz ağda modemimi görüyor. wpa şifresini girdiğim zaman önce bağlandı görünüyor ancak internet sayfası açtığım zaman bağlantı hemen kopuyor. Modem ayarlarımdan mı bilgisayar ayarlarından mı çözemedim bi türlü 🙁

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Gizem;
   Kablosuz olarak bağlandığınız zaman modeminizin web arayüzüne erişebiliyormusnuz? Ayrıca WEP şifreleme kullanıp bağlanmayı deneyiniz. Modeminizde sınırlamalar (MAC Filter gibi) olup olmadığına dikkat ediniz.

 49. Gizem Yanıtla

  Teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım. Olmadı artık bir teknik servise müracaat edeceğim. Yardımınız için sağolun…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Tekrar merhaba Gizem;
   Modeminize kablosuz olarak bağlandığınızda internetiniz gidiyorsa yüksek ihtimalle şifrelemede bir problem vardır. Bu arada kablosuz olarak modeme bağlı olduğunuz zaman web arayüzüne erişim var mı? Bu nokta önemlidir. Eğer web arayüze erişemiyorsanız zaten modeme bağlı değilsinizdir. Yakın bir noktadan teknik servis desteği almanız uygun olacaktır. Bu konuda bizden de destek alabilirsiniz. Aşağıdaki linke göz atınız lütfen.

   http://www.bilgisayar-destek.com/teknik-servis/

 50. selvi Yanıtla

  SELAM BENDE U.S.ROBOTICS 9106 MODEL NOLU MODEMİMİ BAŞKA BİR İNTERNET SAĞLAYICISINDA KULLANMAK İSTİYORUM ancak ayarlar için ne yapmalıyım bilmiyorum ayrıca önceki şifremi hatırlamıyorum uzun zamandır kullanmıyordum modemi. yardım ederseniz sevinirim

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba selvi;
   Modeminizi makalede anlatılan şekilde kurabilirsiniz. Modeminizi arka tarafında bulunan reset butonundan resetleyiniz. Daha sonra adım adım web arayüz kullanarak kurulum yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir