Varyasılan Yazıcı Tanımlama 0x00000709 Hatasının Çözümü

default_printer

Bu yazımda sizlere Windows 7 yüklü domain yapısında olan cihazlarda yazıcı kurulumlarında sık yaşanabilen  “Varyasılan Yazıcı  Tanımlama 0x00000709 Hatasının” çözümünü anlatmaya çalışacağım. Bu işlemleri yapmadan önce kurulumda problem yaşadığınız kullanıcı hesabına “local admin” hakkı verip cihazı bu kullanıcı hesabı ile açıp aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız.

  • Başlat-Run-Regedit-Enter

dp1

  • Açılan regedit penceresinde aşağıdaki anahtara gidin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows

dp2

  • Sol kısımda bulunan “Windows” anahtarına sağ tıklayıp “İzinler”, “Permissions” seçin.

dp3

  • Açılan kısımda “Add” veya “Ekle” kısmına tıklıyoruz. Gelen ekrana “System”, “Domain kullanıcı adı”, Everyone” yazıp “Ok” , “Tamam” kısmına basıyoruz.

dp4

  • Sonra gelen ekranda “System”, “Everyone” ,”Domain kullanıcı adı” kısımlarını seçip yetkilendirmesini “Full Control” , “Tam Denetim” olarak seçip “Ok”, “Tamam” deyip pencereleri kapatıyoruz.

dp5

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows anahtarında iken sağ tarafta yer alan “Device” kısmına tıklıyoruz. Eğer bu anahtarın içinde herhangi bir yazıcı ismi varsa silip “Ok” deyip pencereyi kapatıyoruz.

dp6

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımızı ve yazıcıyı yeniden başlattığımızda “0x00000709 Hatasının” çözüldüğünü göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir