Verbatim InSight taşınabilir HDD

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Güç kaynağı gerektirmeyen yenilikçi ekran

İstanbul, Eylül 2009 – Verbatim, bağlantı kesildiğinde bile sürücünün adını ve mevcut kapasitesini gösteren bir ekrana sahip avuç içi büyüklüğünde 2.5 inçlik InSight™ taşınabilir harici HDD’yi piyasaya sunuyor. Muhteşem bir siyah piyano görünümünde olan InSight HDD 500GB depolama kapasitesine sahip ve Windows ve Mac kullanıcıları  için uygundur. 179 TL+KDV fiyatla perakende mağazalarında satışa sunulacak.

Verbatim EUMEA, HDD İş Geliştirme Müdürü Kai Miroschnik,“Bugün toplum tarafından üretilen ve tüketilen verinin büyüyen hacmi ile harici sabit disklerin ev ve işyerindeki kullanım ihtiyacı giderek artmaktadır. InSight™ HDD üzerindeki ekran sayesinde, kullanıcılar sadece göz ucuyla bakarak diskte  saklanan verinin ne kadar olduğunu bilecekler.  Tıpkı, eskiden tek tek içinde ne olduğunu belirtmek için kullanılan etiketli dosya dolaplarına baktığımız anda gördüğümüz gibi” diyor

21×128 piksel cholesteric likit kristal ekran (ChLCD)herhangi bir güç kaynağı olmadan bilgi görüntülenmesine olanak sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar sadece bir bakışta her zaman kalan depolama alanını görebilecekler. Ayrıca, aradıkları içeriği içeren sürücünün belirlenmesine yardımcı olması için sürücünün adını kişiselleştirebilirler.

InSight™ HDD sadece 164 gram ağırlığı ve 153mm x 87mm x 16mm ölçüsüyle mobil kullanım için oldutça idealdir. Birinin masasında veya hareket halindeyken; ipeksi, parlak siyah bir piyanoya benzeyen son derece zarif ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekecek. Sürücü için aynı zamanda güç sağlayan USB 2.0 bağlantısı ile veri aktarım hızı 480Mbit/sn’dir. Sürücü 5.400rpm’de çalışır ve 8 MB önbelleğe sahiptir. Sürücü tam otomatik sistem yedekleme ve geri yükleme işlevleri için Nero BackItUp Essentials yazılım içerir. Ayrıca parola kontrol seçenekleri ile HDD kaybolsa bile, depolanan içeriğe izinsiz kişilerin erişimine karşı koruma ve veri şifreleme imkanı sunar.

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/InsightHDD_Angle.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/InsightHDD_Front.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/InSightHDD_package.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/InsightHDD_Side.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/InSightHDD_WHT.jpg

Basın bülteninden derlenmiştir.

2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir