Verbatim RAID 2TB eSATA & USB 2.0 Combo

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Verbatim’le Güvenli Veri Yedekleme

Almanya, Kasım 2008  – Verbatim, yeni 2 Terabaytlık RAID harici hard diskleriyle veri saklama kapasitesini genişletiyor. 3.5 inçlik HDD harici diskler, RAID 1. seviye disk ikizleme yöntemiyle, yüksek veri depolama kapasitesine ve RAID 0 seviyeli hızlı veri transferine olanak sağlıyor. Verbatim RAID 2TB eSATA & USB 2.0 Combo, 350 Euro + KDV fiyattan yetkili satıcılarda satışa sunulacaktır.

Harici Hard Disk piyasası 3 ana özellik üzerinden tanımlanır. Yüksek veri saklama kapasitesi, hızlı veri transferi özelliği ve yüksek veri güvenliği.  HDD Verbatim EUMEA İş Geliştirme Yöneticisi Kai Miroschnik,yeni RAID HDD harici disklerimizle, kullanıcılarımıza kişisel olarak özelleştirilebilen, bu üç özelliğe sahip bir ürün sunuyoruz.” diyor.

Özelleştirilebilen ayarlar: RAID 0 veya RAID 1

RAID 0 da, kullanıcı bütün 2TB veri haznesine, stripleme işlemi aracılığıyla ulaşır. Bu ayarlama, internet üzerinden yayınlar, yüksek kaliteli oyunlar veya web sunucuları gibi multimedya ve grafik uygulamalarında kullanım avantajları sağlar. eSATA bağlantısı, standart bir 480Mbit/s hızlı USB bağlantısından 6 kat daha hızlı 3GB/s veri transferi olanağını sunar.

Eğer verinin güvenliği önemliyse, hard disk ayarları RAID 1’e göre ayarlanabilir. Bu ayarda, hard disk her biri 1TB kapasiteli olmak üzere ikiye bölünür. Saklanan veri, ikizleme yöntemiyle korunaraktan herhangi bir bölümde oluşacak hataya rağmen, veri diğer bölümde güvenli bir şekilde saklanır. Kai Miroschnik. “Bu ayar özellikle, müşteri ve finansal bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak isteyen küçük ve özel şirketler için tavsiye edilmektedir.” diyor.

Hızlı Başlama Kılavuzu

Verbatim RAID hard diskleri, sessiz çalışır ve içinde bulunan fanlar sayesinde aşırı ısınmaya karşı korunmaktadır. 2 KG altındaki ağırlığı ve siyah renk tasarımıyla, ofislerde şık durur. Ayrıca, 2TB RAID hard diskleri, Verbatim’in ünlü, “Nero Back It Up 2 Essentials” veri yedekleme yazılımı müşteri destek hattı tarafından da desteklenmektedir. 2TB RAID hard diskleri, bütün gerekli eSATA ve USB 2.0 bağlantı kabloları, elektrik kablosu ve Hızlı Başlama Kitapçığıyla beraber kutuda satışa sunulmaktadır.

Basın bülteninden derlenmiştir.

2 yorum

 1. Ayhan K. Yanıtla

  Verbatim 1 TB bellek aldım.
  e-Sata kablosu girişi/çıkışı bulunmuyor.
  USB üzerinden bilgi alış/verişi yapıyoruz.
  Ancak şimdiki bilgisayarın anakartında e-sata girişi bulunuyor.
  Usb’den e-sata’ya çeviren bir adaptör alsam
  e-sata kablosu ile birlikte),
  e-sata bağlantısını kurabilir miyim
  diye hayıflanıyorum kendi kendime.

  Saygılar…

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Ayhan K;
   Bu şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Aşağıdaki linkleri incelerseniz bu şekilde bağlantı kurmak için kablolar mevcut. Türkiye satışlarını araştırmanız gerekmektedir.

   USB2/eSATA Converter

   Converter Cable for SATA and ATA IDE Hard Drives

   Ayrıca konu hakkında Verbatim yetkilisinden gelen cevabı görebilirsiniz;

   Müşterinin elindeki disk USB bağlantısına sahip olduğundan, bilgisayarın ESATA çıkışından ESATA >USB dönüştürücü kullanılarak yapılacak bağlantıda bağlantı hızı harici hard diskin içindeki USB kontrolörünün bağlantı hızı ile sınırlı olacaktır (yani yine USB ile bağlandığındaki hıza düşecektir) bu yüzden yapılacak işlem gereksiz bir hal alacaktır.

   Hatta kullanılan dönüştürücü dolayısıyla bağlantı sorunları ve veri hataları oluşma ihtimali oluşacaktır.

   Bu yüzden söz konusu bağlantı şeklinin kullanılmasını öneremiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir