Verbatim USB 3.0 Harici SSD ile daha fazla hız

İstanbul, 19 Nisan 2011 – Verbatim’in USB 3.0 arayüzlü 32GB ila 128GB kapasiteli yeni ultra-ince external SSD’si (solid-state drive) USB 3.0 host sistemi ile birlikte kullanıldığında, 190MB/sn oranında transfer hızını destekler. Verbatim USB 3.0 External SSD’nin G/Ç 8-kanal kullanımı, ışık hızında transferler için tasarlanması, HD film düzenleme, fotoğrafçılık ve performanslı oyun gibi yoğun veri işlemleri için ideal bir seçim yapıyor. Verbatim USB 3.0 External SSD 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerde piyasaya sunuluyor.

  • Ultra ince ve kolay taşıma
  • 32GB, 64GB ve 128 GB kapasitelerde
  • Yüksek mekanik dayanıklılık, içindeki parçalar hareket etmez
  • Olağanüstü aktarım hızları; 190MB/sn bir okuma hızı ve 175MB/sn yazma hızı
  • Düşük enerji tüketimi, neredeyse hiç ses çıkarmaz
  • USB 2.0/1.1 ile uyumlu

Sağlamlık ve enerji verimliliği

SSD avantajları belgelenmiştir: Onlar sabit disk sürücülerine benzemezler, aksine hareketli parçalara da sahip değillerdir bu nedenle veri depolamak için yarı iletken flaş bellek yongaları kullanırlar. Bu onları daha mekanik ve daha az hata eğilimli ve istikrarlı kılar. Ayrıca hiçbir gürültü yapmazlar ve çok az enerji kullanırlar.

Olağanüstü yüksek aktarım oranları

Yeni USB 3.0 External SSD çok hızlı veri transferi ve çok kısa bir erişim süresi vaat ediyor. Geleneksel sabit diskler kelimenin tam anlamıyla “disk” sürücüler, çalışıp veri işlemeye başlayınca dönmek zorundadır. Herhangi bir diske ihtiyaç duymayan SSD’ler daha hızlı çalışıp veri okumaya başlarlar. Verbatim SSD’ler bu anlamda 32GB’lık cihaz için 150MB/sn okuma hızı ve 60MB/sn yazma hızı, 64GB’lık cihaz 160MB/sn (okuma) ve 120MB/sn (yazma) hızı, 128GB’lık cihaz 190MB/sn (okuma ) ve 175MB/sn (yazma) hızı sağlar. Sürücü ayrıca USB 2.0/1.1 portu ile uyumludur. Sağlam ve şıklığının yanında fırçalı alüminyum görünümlü Verbatim USB 3.0 SSD paketleri depolama cihazını muhafaza etmek için bir büzgü ipli taşıma kesesi ve bir USB 3.0 kablo içerir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir