Verbatim USB Gaming Headset Deneyimleri

Verbatim USB Gaming Headset

Verbatim’in üretmiş olduğu bu kulaklık öncelikli olarak oyun severleri hedef alıyor. Fakat buna rağmen; bilgisayar başında müzik dinlemek, film izlemekten hoşlanan kullanıcılar içinde oldukça tatmin edici özelliklere sahip bir model. USB Gaming Headset’in en büyük özelliği titreşim (Vibration) özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliğiği sayesinde oyuncular ekranları başında oyunun tüm tadını doyasıya yaşayabilmektedirler. Kulaklığa bağlı olarak gelen kumanda üzerinde bas ve tiz seslerine bağlı olarak titreişim şiddetini arttırma veya azaltma gibi bir seçenek mevcut. Bu kontrol paneli sayesinde  ayrıca mikrofon özelliğini açıp-kapatabilir, ses düzeyini arttırıp azaltabilirsiniz. USB Gaming Headset tasarım olarak son derece şık. Genel renk olarak gri-siyah parlak renkler tercih edilmiş. Kulaklığın her iki yanında mavi ışıkla desteklenmiş dikkat çekici “Rapier” yazıları bulunmakta. Fakat bu ışıklar gece kullanıcılarını rahatsız edebilir.

USB Gaming Headset farklı bir özelliği de giriş olarak USB kullanmasıdır. Yani bilgisayarınızdaki herhangi bir USB girişini kullanmanız mümkün. Bu özelliği saysesinde kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kulaklığı tanıtmak için herhangi bir sürücü yüklemesi yapmanıza gerek yok. Cihaz tanımlama işlemi 1-2 dakika içerisinde gerçekleşmektedir.

USB Gaming Headset kulaklarınızda iken sunri deri kaplı sürücüler sayesinde dış seslerden oldukça az etkileniyorsunuz. Ses şidddeti olarak oldukça tatmin edici bir seviyeye sahip. Yüksek seslerde bile bas ve tiz seslerinde hissedilen bir bozulma olmamakta. Oyun oynarken veya bir akisyon filmi izlerken USB Gaming Headset sayesinde ses geçişlerini çok rahat takip edebiliyorsunuz. Özellikle BAS seslerindeki kalite inanılmaz. Kendinizi oyunun veya izlediğiniz filmin bir parçası gibi hissetmenize yetiyor.

Kulaklık ilk elime geldiğinde çevremdeki kullanıcıların görüşünü almak için onlara test ettirdim ve görüşlerini aldım. Sonuç olarak %100 bir son kullanıcı memnuniyeti gözlemledim. Kullanıcılar USB Gaming Headset’in ne çarpıcı özelliğinin dışarıdan gelen seslerden etkienmemesi ve ses kalitesindeki derinlik olduğunu belirttiler. Ayrıca daha önceden de belirttiğim gibi yüksek seslere çıkıldığında bile bas-tiz ses kalitesinde olumsuz yönde bir değişiklik olmaması oldukça tatmin edici. FPS tarzı oyunlarda titreşim özelliğide oyunun adeta içinde olduğumuz hissettirdi bize. Ürünün tek eksik olarak görüldüğü yanı 280g olan ağırlığı oldu. Uzun müddet başınıza takılı durduğu zaman belirli bir ağrı yapmakta.Buda bu tarz kulaklıkların genel sorunu olarak görülmektedir.

USB Gaming Headset oyun severlerin dışında MSN, Skype vb. programlar üzerinden görüntülü sohbet, konferans yapanlar içinde son derece ideal bir ürün. Bunun için son derece sış dizayn edilmiş bir mikrofona sahip. Mikrofonu daha önceden de belirttiğimiz gibi kulakık kablosuna bağlı olarak gelen kumanda sayesinde kontrol edilebilmekte. Mikrofonun eksik bir özelliği hareket kabiliyetinin sınırlı olması nedeni ile konuşmada mikrofon ses iletişiminin iyi olabilmesi açısından sürekli olarak ağzınıza yakın durmalı. Mikrofonun açık durumda olup olmadığını kumanda üzerindeki led renginden anlayabilirsiniz. Kırmızı durumda mikrofonunuz kullanıma hazır halde demektir.

Sonuç olarak USB Gaming Headset bir oyunseverin ve hatta normal bir bilgisayar kullanıcısının bile sahip olması gereken ideal bir ürün. Türkiye’ye Ekip Elektronik tarafından getirilen ürünün fiyatı 50 TL+ KDV. Ekonomik oyuncu kulaklıkları arasında kendini yer alan bu ürünü aldığınızda iyi bir tercih yapmış olduğunuz hissedeceksiniz. Kulaklarınızın pasını silmek, oyunlardaki ritmi yakalamak ve oyun keyfini doyasıya yaşamak için bu ürünü tercih etmelisiniz.

Ürünün Teknik Özellikleri:
* 40 nm Neodimyum sürücüler
* 20 Hz – 20 KHz frekans
* 100 mWatt maksimum giriş gücü
* Dahili titreşim
* 1 Watt maksimum titreşim giriş gücü
* Gürültü engelleyici mikrofon
* Ayarlanabilir kafa bandı
* Suni deri kulak yastıkları
* 200 mm uzunluğunda kablo
* Kumanda
* 280 gram ağırlık
* USB 2.0 arabirimi

Verbatim USB Gaming Headset ile ilgili çeşitli görseller:

Sürücüler 90 derecelik bir açı ile hareket edebiliyorlar.

Sürücüleri hareket ettirirken üzerindeki mavi ışıklar gece oldukça dikkat çekiyor…

Microfon sol sürücünün olduğu yerde. Bu taraftaki sürücüyü oynatmak için mikrofonu uygun pozisyona getirmelisiniz.

Sürücülerin çevresi suni deri ile çevreli olduğundan dış seslere karşı ses yalıtımı oldukça iyi.

Başınızın üstüne gelen kısım yumuşak bir yapıdan oluşmakta. Başınıza bir ağrı vermemekte.

Kulaklık kablosuna bağlı kumanda oldukça fonksiyonel. Sesi kontrol edebiliyor, mikrofonu devredışı bırakabiliyorsunuz. Ayrıca bas-tiz seslerini ve aynı zamanda titreşim şiddetini ayarlamanıza olanak tanıyor. Yakanıza takmak için hemen altında bir mandal mevcut.

Bu kadar şık bir kulaklığı kesinlikle denemelisiniz…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir