Verbatim’den 16GB kapasiteli USB Drive ve SD Drive

verbatim

Depolama sistemleri üreticisi Verbatim, taşınabilir sabit disklerin, USB Bellek ve Hafıza Kartlarının önümüzdeki dönemde büyük bir potansiyele sahip olduklarına inanıyor! Tüm dünyada, digital araçlardaki artış ile veri depolamaya duyulan büyük ihtiyaç açığı depolama sistemleri pazarında  büyük bir patlamayı tetikledi. Son yıllarda ise pazarda büyük değişim yaşandı. VHS’ler, müzik kasetleri ve disketler 10  yıl öncesine kadar pazarın liderleriydi. Ancak GfK raporlarına göre, taşınabilir sabit diskler, USB bellekler ve Hafıza Kartları artık günümüzde en çok talep gören ürünleri haline geldi.

Bu tür ürünlerin önde gelen üreticisi Verbatim, 2008’de Batı Avrupa’da toplam 14 milyonun üzerinde 2.5″ ve 3.5 ” kapasiteli taşınabilir sabit disk satılacağını  öngörüyor. Verbatim EUMEA Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Rüdiger Theobald,Verbatim için bu gelişme çok önemli bir büyüme potansiyeli anlamına geliyor. Ürün portföyümüz çok çeşitli depolama ürünleri sunuyor. Bu ürünlerle pazarda konumumuzu güçlendireceğiz. Aynı zamanda, güçlü bir marka olarak uygun fiyatta kaliteli ürünler sunduğumuz iş ortaklarımıza da pazarın büyüme potansiyelinden yararlanma fırsatı da sunmuş olacağız.”dedi.

verbatim

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

verbatim

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Geçtiğimiz Haziran ayında Amerikan pazarının önde gelen oyuncularından Smartdisk’in donanım bölümünü bünyesine katan Verbatim, stratejilerini taşınabilir sabit disk pazarında büyüme üzerine oluşturdu. Sonbaharda, şirket  2.5″ ve 3.5 ” formatındaki  ilk taşınabilir sabir diskleri piyasaya sürüldü. Nisan ayından bu yana ise yepyeni bir tasarım ile yeni ürün yelpazesi raflardaki yerini aldı. Theobald, “Ürün kalitesi ve Taşınabilir Sabit Diskler konusunda gerekli her türlü donanıma sahibiz. Bu bilgi ve birikim, zarif tasarımımız ile birleştiğinde 2008 yılında Taşınabilir Sabit Disk pazarına damgamızı vuracagız.” dedi.

2007 yılında Batı Avrupa’da 40 milyonun üzerinde USB bellek satılmasıyla, bu alanda da büyük bir gelişme görülüyor,  Çok fazla oyuncunun yer aldığı bu pazarda, sadece bir kaç firma yüzde 10’un üzerinde pazar payına sahip bulunuyor. 2006 ile karşılaştırıldığında Verbatim’in USB depolama sektöründe pazar payını artırdığı görülüyor. Pazarı değerlendiren Rüdiger Theobald, “Avrupa’da pazar payımız yüzde 5’in biraz altında, bu da bizi sektörün önde gelen firmaları arasına yerleştiriyor. Şirketimiz bu alanda da büyüme açısından çok önemli firsatlar bulunduğunu öngörüyor. Nisan ayında farklı özellikler taşıyan, değişik kapasitelerde ve fiyatlardaki tamamen yepyeni USB ürünlerinimizi piyasaya sunduk. Bu yeni nesil USBler ile 2008’de pazar payımızın artacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Verbatim, hızla gelişen Hafıza Kartları alanında da çok büyük fırsatlar olduğuna inanıyor. Şirket bu çerçevede Hafıza Karti ürün portföyünü genişletti. 16 GB’ye kadar kapasitesi artırılan yeni, yüksek performanslı Compact Flash ve SD HC Flash Kartlar özellikle profesyonel kullanıcıları hedefliyor. Yeni nesil kartlarla Verbatim, her türlü uygulama için kısa transfer süresi ve büyük kapasite olanağı sunarak, bu alanda tüm dünyada artan tüketici talebini karşılıyor.

Theobald, “Santa Clara Consulting Group (SCCG) tarafından yayınlanan verilerin de gösterdiği gibi, 2007 yılında optik medya alanında alanında Avrupa’daki pazar liderliğimizi daha da artırdık ve tüm ürünlerde de kayda değer artışlar sağladık. Şimdi ise, hızla gelişen Flash ve taşınabilir sabit disk pazarında şirketimizin konumunu güçlendirme zamanı. Bu alanda iş ortaklarımıza geniş yelpazede kaliteli ürünler, güçlü tüketici desteği ve mükemmel nakliye hizmeti sunuyoruz.” dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir