Verbatim’den PC ve Mac için SSD’li ExpressCard

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

USB’den beş kat daha hızlı 64GB’lık

İstanbul, Mart 2009 – Yenilikçi dijital depolama sektörünün küresel lideri Verbatim Avrupa, CeBIT Hannover Fuarın’da PC ve Mac kullanıcıları için yeni ExpressCard SSD’yi tanıttı. Yeni kart, solid-state drive (SSD)ExpressCard yuvalı PC XP/Vista ve takılabilir bellekli Mac® OS/X icin USB tabanlı ExpressCard’lardan beş kat daha hızlı. 34mm’lik ExpressCard (75mm x 34mm x 5mm) ebatında, Verbatim SSD ExpressCard’lar 16, 32 ve 64GB’lık kapasiteyle piyasaya sunulacak.

(800X) için 120MB/sn üzerinde okuma hızı ve (200X) için 30MB/sn yazma hızındaki Verbatim’in yeni SSD ExpressCard’ı 2.0 USB portun veri akış limiti sayesinde USB tabanlı ExpressCard’dan daha yüksek performanslı çözümler sunuyor. Verbatim’in PCI ExpressCard SSD’si aynı zamanda  Windows® ReadyBoost® için sistem performansı hızlı Windows VistaTM yüklü PC’lerde, cihazın kullanılmayan depolama kapasitesinin bir bölümünü kullanıcıya ayırmaya izin vermesi için geliştirildi.

Verbatim İş Geliştirme Müdürü Hans-Christoph Kaiser: “Entegre form faktörü ve tak kullan biçimli geleneksel SSD’nin tüm avantajlarını sunan yeni ExpressCard SSD’yi tanıtmaktan dolayı heyecanlıyız”.  “Laptopunuzun içindeki ExpressCard yuvasıyla tamamen uyumlu olduğu için harici cihazlar taşımanıza gerek kalmadan kritik verilerinizi otomatik olarak kolayca yedeklemenizi sağlar. Dizüstünüzde harici cihazlarla footprint (ayakizi) değiştirmeden veya kasanıza donanım takmadan depolama kapasitesi eklemek için en iyi yoldur” dedi.

Yüksek performanslı ve kapasiteli depolama çözümü, kritik verilerin kesintisiz backupını sağlayan Nero BackitUp 4 Essential yüklü olarak PC kullanıcılarına geliyor.

Resimlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_SSD_Laptop64GB.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_SSDExpressCard64GB.png

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_SSDExpressCard32GB.png

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_SSDExpressCard16GB.png

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir