Verbatim’den verilerinizin güvenliğini sağlayan ürünler

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Medya depolama uzmanı Verbatim, kayıtlı verilerin yetkisiz kişiler tarafından görüntülenmesini önleyen bir dizi şifreli USB sürücüleri, SSD sürücüleri, taşınabilir sabit diskleri ve şifreli yazılımlı DVD diskleri piyasaya sunuyor. Bu ürünler özellik, dijital formatta hassas malzeme taşıyan, hükümet yetkilileri, hastane çalışanları, şirket yöneticileri ve idari personel için uygundur. Verbatim bu ürünleri 28-30 Nisan’da Londra’da gerçekleştirilen Infosecurity Show’da tanıttı. Bu ürünler Haziran sonuna kadar perakende mağazalarında satışa sunulacak.

“Son yıllarda, içinde gizli veri bulunan USB sürücüleri veya diğer depolama ürünleri kaybederek çok can sıkıcı durumlar yaşayan insanların örnekleri olmuştur” diyen Verbatim EUMEA, Flash Bellek, İş Geliştirme Müdürü, Hans Christoph Kaiser, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim şifreli donanım cihazlarını kullanan kuruluşlar, sürücü veya diskler yanlış ellere geçse bile, bilgilerin güvende olduğundan emin olabilirler.”

Executive Güvenli USB Sürücü

Verbatim’in yeni Executive Secure USB Sürücüsü ödüllü (İş Güvenli) Business Secure USB Sürücüye benzer bir şekilde, şifre koruma ve donanım şifreleme birleştirilerek, yüksek düzeyde veri güvenliği sağlayan 256 bit AES’ye (Gelişmiş Şifreleme Standardı) sahip, uygun ve güvenilir bir bellek sürücüdür. Executive Secure, hesaba dayalı adresleme şifre algoritmaları, giriş sistemleri şifre girişi ve hackerlara karşı yanlış şifre giriş denemelerinden sonra cihazdan verileri silme işlemi de dahil olmak üzere birçok güvenlik işlevi sunuyor.

Güvenli EkspresKart SSD

Flaş tabanlı katı hal sürücüleri (SSD), dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve diğer cihazlar için, hızlı sağlam ve güç açısından daha verimli çıkarılabilir depolama çözümleri sunarak kendi yolunu buluyor. ExpressCardlar, Modern laptopların PCI ExpressCard yuvalarına bilgisayarın kasasına açmak zorunda kalmadan içine donanım eklemek için kolay ve uygun bir yol sağlıyor. Verbatim, güvenli bir taşınabilir depolama ihtiyacından doğan bu eğilimi desteklemek için içinde saklanan veriler kaybolsa bile bu verilerin güvenliğini garanti eden Güvenli SSD ExpressCardlar serisini sunuyor.

Şifreli Sabit Disk Sürücüsü

Giderek daha fazla insan, büyük miktardaki kişisel ve mesleki bilgileri taşıyıp saklamak için verilerin güvenleğinden emin oldukları taşınabilir sabit diskleri kullanıyor. Verbatim’in 128-bitlik donanım şifreli 2,5 inç sabit disk sürücüsü bu ihtiyacı yerine getirir, Veri aktarımı sırasında herhangi bir performans kaybı olmadan gerçek zamanlı tam disk şifreli saklama alanı sunar.

SecureSaveDVD

Hassas veriler; sözleşmeler, BluePrint (ozalit baskı), yazılım, kişisel yazışmalar, kayıtlar, düzenli olarak optik diskler üzerine kaydedilir ve sadece birkaçı listelenir. Optik medya alanında dünyanın en büyük üreticisi olan Verbatim, dosyaları kaydetme ve koruma kolaylığı sağlayan AES 256-bit şifreleme ile kaydedilebilir bir DVD olan SecureSave DVD’yi piyasaya sunuyor.

Ürün fotoğraflarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://212.79.62.150/Verbatim/SecureHDD.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSSD32GB.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSSD16GB.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/USB_ExecutiveSecure_reflection_16GB.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureHDD_Black.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SSD_SecureLaptop_AdjustedArtwork_64GB.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSaveDVD.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSaveDisc_Surface.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSSD_Range.jpg
http://212.79.62.150/Verbatim/SecureSSD64GB.jpg

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir