Verbatim’den yeni LightScribe lisanslı 8x DVD+R DL

Resmin orjinal halini görmek için tıklayınız.

8x DVD+R DL (Çift Katmanlı) Diskleri piyasada

12-15 dakikada 8.5 GB Verilerinizi  Diske yazar. Serigrafi kalitesinde ki Grafik ve Yazılarınızı Etikete Yazar. Verbatim’den yeni LightScribe lisanslı.

2008, Eschborn/ Almanya – Piyasada ki yüksek hızlı  çift katmanlı DVD+R disklerde ki uyumu, güvenilirliği ve performansı belirlemekte kullanılan benzer teknolojilerine, Verbatim, bugün dünyada ilk kez üretilen Lightscribe 8 hızlı çift katmanlı DVD+R diskleriyle bir yenisi ekledi. Endüstrinin en hızlı Çift Katmanlı DVD yazma hızı olan 8 hızla, 8.5 GB bir tek katmanlı diski, en fazla15 dakika içinde  yazdırabilirsiniz.  Verbatim, LightScribe sertifikalı 8 hızlı DVD+R çift katmanlı (DL) Disklerin dağıtımına Kasım ayında başlandı.

Verbatim ve ana kuruluş, Mitsubishi Kagaku Media (MKM), Çift katmanlı DVD+R teknolojileri ve LightScribe ortam kaplamaları geliştirmelerinde, uzun bir süredir piyasada başı çekmekte. Verbatim, Çift katmanlı DVD+R teknolojileri ve LightScribe ortam kaplamalarını Dünya piyasalarına sunan ilk şirkettir.

LightScribe sertifikalı, yeni Verbatim Çift katmanlı diskleri, bütün LightScribe uyumlu sürücüler, kopyalıyıcılar ve Hewlett-Packard Company (HP) lisanslı son yazılımlarla da uyumludur. Bir taraftan verilerinizi diske yazarken, aynı zamanda disk etiketinede serigrafi kalitesinde, tek renk baskı yapabilmektedir. Light Scribe 1.2 versiyonlu Baskı teknolojileriyle üretilen diskler, etiketlemede kullanılacak olan grafik, resim, imaj ve yazılarda geliştirilmiş  kontarst imkanı sunmaktadır. Verbatim’in yeni çift katmanlı DVD+R diskleri, hiçbir ek yazılım veya güncelleme gerektirmeden doğrudan diske etiketleme kalitesini sunar.

DVD+R DL standartına geçerli olan uygun teklif ile, kullanıcılar da, 8X DVD+R DL teknolojisini ve çoğu DVD geri oynatım aygıtlarını destekleyen, yeni multi-format sürücüsü ve çoğaltıcısı ile uyumlu olan Verbatim’in yeni  LightScribe Diskleriyle  kalite güvencesine sahip oluyor.

HD Video’lar vede internetten indirilen verilerin  yüksek kapasiteli  bellekler gerektirdiğinden, Verbatim yeni ürünü LightScribe sertifikalı, Verbatim Çift katmanlı disklerinin kapasitesini arttırdı. Tek tarafta çift katmanlı olan Verbatim’in  LightScribe 8X DVD+R DL diskleri, standart DVD kapasitelerini 4.7 GB’dan 8.5 GB’a çıkartmıştır. Daha yüksek kapasite, şirketlere, içerik geliştirenlere ve de tüketicilere, 3.5 saatlik DVd kalitesinde videolarını, 1 saatlik HD videolarını  veya 8.5 GB lık verilerini, diski çevirmeden kaydetme imkanını sunmaktadır. Yüksek kapasiteleri ve 8X hızlarıyla Verbatim’in  LightScribe 8X DVD+R DL diskleri, arşivleme ve yedekleme içinde ideal bir ortam sunmaktadır.

2005 ‘ de piyasaya çıktığından beri, LightScribe uygulamalarının kullanımında gözle görülür bir artış olmaktadır. Bugün, önde gelen optik sürücü üreticilerinin birçoğu, yazıcılarında LightScribe dogrudan diske etiketleme teknolojisini kullanmaktadır. Ayrıca LightScribe firması, doğrudan diske etiketleme teknolojilerinin 80’nin üzerinde elektronik ve yazılım firmalarının vede disk üreticileri tarafından  lisanslı olarak  kullanılmakta olduğunu bildirdi.

Verbatim LightScribe 8X DVD+R DL diskleri 5li paketlerde Kasım ayından itibaren Avrupa’nın önde gelen  dağıtıcılarında, internet satış sitelerinde vede distribütörlerinde satışta.

Verbatim, ayrıca,  80MIN/700MB 52X LightScribe CD-R, 4.7GB 16X LightScribe DVD-R, 4.7GB 16X LightScribe DVD+R, Renkli arka planlı LightScribe 16x DVD-R ve kırmızı, turuncu, sarı, mavi ve yeşil renkli DVD+R diskleriyle, piyasanın en geniş üstün kaliteli disk ürünlerini üretmektedir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir