Verbatim’in yeni 25GB depolama kapasiteli Blu-ray LTH ile Yüksek Çözünürlüklü (HD) kayıt

Verbatim Blu-ray BD-R LTH Tip 25GB 2x Yazdırılabilir

Verbatim, Blu-ray medyada AZO teknolojisini uygulayarak optik depolama medya sektöründeki teknoloji liderliği rolünü genişletiyor. Yeni Blu-ray 2x BD-R LTH Yazdırılabilir Tipi, 2x yazma oranı ile 25GB depolama kapasitesi ve iç halkasına kadar yazdırılabilir bir yüzey sunuyor. Yüksek çözünürlüklü filmlerin kaydı, büyük miktarda veri yedekleme, fotoğraf ve videoların uzun vadeli arşivlenmesi için uygundur. Yeni Verbatim BD-R LTH 25GB 2x Yazdırılabilir Tip Blu-ray artık perakende mağazalarında 10’lu paketler halinde satışa sunuluyor.

  • 25GB kapasitesi ile standart bir DVD-R kapasitesinin 3-5 kat fazlasını sunar
  • Sert Kaplamalı koruyucu tabaka
  • Uzun arşiv ömrü
  • Optimum kayıt kalitesi için  AZO kayıt katmanı
  • Mükemmel oynatma performansı
  • İç halkasına kadar yazdırılabilir yüzeyi tamamen mürekkep püskürtmeli olarak yazdırılabilir (22 – 118mm)

Blu-ray teknolojisinin gelmesi yüksek çözünürlüklü televizyondaki (HDTV)  hızlı büyüme sebebiyle artan talebi karşılamak için yüksek kapasiteli depolama disklerinin üretilmesini sağladı. Verbatim yeni Blu-ray disk BD-R 25GB 2x Yazdırılabilir LTH Tipi [LTH = (low to high) alçak yüksek yivli kayıt] ile optik depolama medya alanında teknoloji lideri olduğunu bir kez daha kanıtladı. 25GB’lık etkileyici kapasitesi ile (bir DVD’nin 5 katı kapasiteli), yeni Verbatim BD-R LTH tüm kişisel verilerin, fotoğraf ve videoların yanı sıra ofis çalışma dosyaları için uzun vadeli depolama ve arşiv ihtiyacı için ideal bir çözüm. Bu disk HD kalitesinde 135 dakikalık (MPEG2) gösteri alanı, 45 dakikalık yazdırma zamanı, tamamen mürekkep püskürtmeli yazdırma (22 – 118mm) ve iç halkaya kadar yazdırılabilir yüzey sunuyor.

Verbatim AZO teknolojisi ve Sert Kaplamalı Koruma

BD-R LTH Tipinde Verbatim’in mükemmel kayıt kalitesi ve uzun vadeli güvenlik sağladığı kanıtlanmış AZO teknolojisi kullanılıyor. Verbatim’in  (Hard CoatTM) Sert KaplamalıTM teknolojisi sayesinde uzun bir arşiv ömrü ve mükemmel bir korumaya sahip disk parmak izine, toza ve çizilmelere karşı özel bir çizik koruma katmanı tarafından korunur. Böylece kayıt veya oynatma esnasında hataları önlemeye yardımcı olur.

Verbatim EUMEA Optik Pazarlama Müdürü, Torsten Leye: “DVD teknolojisinin CD’leri takip ettiği gibi Blu-ray de optik medyanın kaydetme ve arşivleme ihtiyaçları için önemli avantajlar sunan gelecek neslidir. İşletmeler tarafından üretilen veri miktarının giderek artmasıyla bugün Blu-ray formatının muazzam kapasitesi zorlayıcı bir bağımsız değişkendir. CD-R ve DVD-R konusunda zaten yıllardır dünya pazar lideriyiz. Şimdi ise başarılı optik depolama medya gelişiminde kazandığımız deneyim zenginliğimizi AZO teknolojili yeni Blu-ray’in üretiminde kullanıyoruz ve bu küresel yeniliği piyasaya ilk biz sunuyoruz. Her sektöre teknolojik uzmanlığımızla katkıda bulunmak istiyoruz ve bu yeni Blu-ray ile geleceğe doğru dev bir adım atıyoruz” diyor.

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH_angled.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Spin_coating1.JPG

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Spin_coating2.JPG

Fotoğraf Açıklaması ” Döndürmeli kaplama1″ (Spin_coating1):
LTH B-R kayıt katmanının döndürmeli kaplama işlemi (boya çözeltisi bir enjektörden dağıtılır). Döndürmeli kaplama LTH BD-R disk üretimi için en önemli süreçtir, boya kayıt katmanı için üst kaplamalı katman ve sert kaplamlı katmant olarak uygulanır.

Fotoğraf Açıklaması “Döndürmeli kaplama2” (Spin_coating2):
LTH BD-R kayıt katmanının döndürmeli kaplama işlemi (dağıtılan boya dönerli sıvamayla yayılır).

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir