Verileriniz sizin için değerliyse yedekleyin

Bilgi günümüzde hızla artıyor ve hızlı bir biçimde yer değiştiriyor. En küçük işletmelerden devasa kurumlara kadar bilgi kullanımının artması elde tutulan bu bilgilerin de önemini artırıyor. Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre 2008 yılı içerisinde dünyadaki sunucuların tamamının veri giriş ve çıkışları hesaplanarak ortaya konan tahmini rakamın 9,57 zettabayt* olduğu açıklandı. Her şirket ve kurum için hayati önem taşıyan bu verilerin korunması için en önemli yöntemlerin başında ise yedekleme ve kurtarma yazılımları geliyor.

Küçük, orta ya da büyük şirket ve kurumlar bu bilgilerin kaybı durumunda yaşacakları sıkıntılara dikkat çeken Fins Bilişim Genel Müdürü Ali Çetrefli, her ölçekteki müşterilerine bu alanda dünyanın önde gelen çözüm sağlayıcılarından olan Paragon yedekleme ve kurtarma yazılımını Türkiye’ye getirdiklerini açıkladı.

Kaybedilen bilgiye para ödeseniz de tekrar sahip olamayabilirsiniz
Bilginin artık tüm sektörler ve işletmeler için en değerli varlık haline geldiğini ifade eden Çetrefli, bu bilgilerin kaybı durumunda tekrar geri kazanılması için harcanacak zaman ve paranın ölçülmesinin mümkün olmayacağını söyledi. Çetrefli, “Kaybedilen bilgiler için zaman ve para harcamayı göze alsanız bile bazen bu bilgilerin tekrar geri kazanılması mümkün de olmayabilir. Bu durumda veri yedekleme ve kurtarma yazılımlarının önemi daha da artıyor” dedi.

Paragon’un Türkiye dağıtımı Fins Bilişim’de
Küçük ve orta ölçekli şirketlerin veri yedekleme ve kurtarma yazılımlarına yeteri kadar ilgi göstermemesinin temel nedeninin maliyetler olduğunu vurgulayan Çetrefli, bu noktada yeni arayışlara girdiklerini, maliyetleri en aza indirecek ve küçük veya orta ölçekli şirketler içinde en uygun rakamları sunacak çözümü sunmayı amaçladıklarını aktardı. Çetrefli, “Araştırma ve incelerimiz sonucunda dünyada bu noktada en güvenilir ve en uygun maliyetli çözümler sunan Paragon ile Türkiye dağıtıcılığı için anlaştık. Şuan geniş bir çözüm yelpazesinde herkese uygun maliyetlerde çözümler sunabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Çetrefli, Paragon yedekleme ve kurtarma yazılım yelpazesinde bulunan, Backup & Recovery 10 Suite, Drive Backup 10 Small Business Server, Drive Backup 10 Server, Workstation ve Harddisk Manager Pro ürünlerini müşterilerine sunduklarını açıkladı. Çetrefli, Paragon ürün ailesi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için geniş kapsamlı, düşük fiyatlı yedekleme ve kurtarma çözümleri sunuyor. Gerek ev kullanıcılarının gerekse işletmelerin hem fiziksel hem de sanal olan Windows® ortamlarında kullanabilecekleri bir sistem kurtarma ve taşıma çözümü sağlayabiliyor. Drive Backup 9 ’ un devamı olarak düşünülebilecek olan ürün, kullanıcı için basit, iki tane yedekleme yaklaşımı sunar ki bunlar; artık kendini kanıtlamış olan Drive Backup™, zengin fonksiyonelliği, mükemmel esneklik ve yeni adıyla System Backup™ ’tır. Sistem taşınması, korunması ve gelişimi gibi konulardaki en son trendlerin uygulandığı Virtual Image Management™ ve güncellenmiş Adaptive Restore™, P2V ve P2P operasyonlarını tümüyle destekliyor.”

* Veri büyüklükleri
Kilobyte (Bin) = 1,024 bitMegabyte (Milyon) = 1,048,576 bitGigabyte (Milyar) = 1,073,741,824 bitTerabyte (Trilyon) = 1,099,511,627,776 bitPetabyte (Katrilyon) = 1,125,899,906,842,624 bitEksabyte (Kentilyon) = 1,152,921,504,606,846,976 bitZetabyte (Seksilyon) = 1,180,591,620,717,411,303,424 bitYotabyte (Septilyon) = 1,208,925,819,614,629,174,706,176 bit

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir