Viravis yeni bulut bilişim (Cloud Computing) tabanlı online yazılım platformunu duyurdu

Viravis’in sunmuş olduğu yeni platform sayesinde yazılım geliştirme konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler bile kolaylıkla online veritabanı uygulamaları geliştirebilecek.

Viravis platformu, bireysel ve kurumsal kullanıcıların hiç kod yazmadan sadece tanımlama yoluyla kendilerine özel internet tabanlı uygulamalar geliştirmelerini veya önceden geliştirilmiş olan uygulamaları yükleyip dünyanın her yerinden güvenli bir şekilde kullanabilmelerini sağlıyor.

Abonelik sistemi ile çalışan platform; sıfır yatırım maliyeti, düşük aylık ödemeleri ve yazılıma ait tüm altyapı ihtiyaçlarını tek bir noktadan sağlaması sayesinde küçük ve orta boy işletmeler için hem ekonomik hem de teknolojik açıdan ideal bir çözüm sunuyor.

Viravis aynı zamanda yeni iş fırsatları ile birlikte geliyor. Tüm dünyadan çok sayıda kurum ve bireysel kullanıcının kayıtlı olduğu platform üzerinde geliştirilen online yazılımların uygulama pazaryeri hizmeti aracılığıyla satılması planlanıyor. Bu sayede sıfır maliyetle online bir yazılım şirketi kurmak oldukça mümkün.

Viravis Hakkında:
Bilgisayar ve Elektrik Mühendisliği alanlarında yirmi yıllık bir geçmişe sahip Vis Mühendislik şirketinin iştiraki olan Viravis; Bulut Bilişim (Cloud Computing) kavramı içerisinde geliştirilen, üzerindeki yazılımları kiralayan (Software-as-a-Service, SaaS) ve aynı zamanda yazılım platformunu da servis olarak sunan (Platform-as-a-Service, PaaS) ilk Türk girişimidir.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir