Windows 7 Home Basic İşletim Sisteminde Temaları Aktif Hale Getirmek

w7aero

Windows 7 işletim sistemi ile birlikte artık hayatımızda iyice yer eden temalar oldukça farklı masaüstü deneyimlerini  bize sunmaktadır. Aero masaüstü deneyimi  Windows 7 Home Basic” ve “Windows 7 Starter” sürümünde yoktur. Bunun dışında Windows 7 Enterprise, Windows 7 Home Premiumim, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate sürümlerde varsayılan olarak gelmektedir. Bu yazıda size Aero deneyimini “Windows 7 Home Basic” işletim sisteminde nasıl kullanacağınıza dair yardımcı olmak istiyorum. Aşağıdaki linkte yer alan yamayı çalıştırdıktan sonra “Windows 7 Home Basic” işletim sisteminizde temaların aktif olduğunu göreceksiniz. Daha sonra burada yer alan temalardan dilediğinizi indirip masaüstünüzü şekillendirebilir, bilgisayarınızı kullanmayı keyifli hale getirebilirsiniz. Temaları kullanmak bilgisayarınızın genel performansına etki edeceğinden bu deneyimi kullanmak için yeterli miktarda ve işlemci gücüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Aero deneyimini rahatlıkla kullanabilmek için aşağıdaki konfigürasyona sahip olmanız gerekmektedir:

Bilgisayarınızın donanımı ve video kartı, Aero grafiklerini görüntülemek için belirtilen donanım gereksinimlerini karşılamalıdır. Bilgisayarınızın Aero‘yu çalıştırmak için en düşük gereksinimleri sağladığından emin olun:

  • 1 gigahertz (GHz) 32-bit (x86) veya 64-bit (x64) işlemci
  • 1 gigabayt (GB) rasgele erişim belleği (RAM)
  • 128 megabayt (MB) grafik kartı

Aero için ayrıca Windows Görüntüleme Sürücüsü Modeli Sürücü, donanımda Pixel Shader 2.0 ve 32 bit piksel destekleyen bir DirectX 9 sınıfı grafik işlemci gerekir.

En iyi sonuçları elde etmek için aşağıdaki grafik işlemcisi önerilerini de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz:

  • Çözünürlüğü 1.310.720 pikselden daha düşük olan tek bir monitörü desteklemek için 64 MB grafik belleği (örneğin, 1280 × 1024 çözünürlüğe sahip 17 inç bir düz ekran LCD monitör)
  • Çözünürlüğü 1.310.720 – 2.304.000 piksel olan tek bir monitörü desteklemek için 128 MB grafik belleği (örneğin, 1600 × 1200 çözünürlüğe kadar olan bir 21,1 inç düz ekran LCD monitörü)
  • Çözünürlüğü 2.304.000 pikselden fazla olan tek bir monitörü desteklemek için 256 MB grafik belleği (örneğin, 2560 × 1600 çözünürlüğe kadar olan bir 30 inç düz ekran LCD monitörü)

“Windows 7 Home Basic” temaları aktif hale getirmek için tıklayınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir