Windows Vista'nın ünlü kenar çubuğunu XP'de

Windows Vista’nın ünlü kenar çubuğunu XP’ye taşıyan küçük yazılım güncellendi. İndirin!
Ücretsiz yazılım Vista Sidebar ile Windows Vista’nın ilgi çekici özelliklerinden birini XP tabanlı bilgisayarınıza ekleyebiliyorsunuz. Yeni 2.5 nolu sürümde kenar çubuğu tüm çözünürlük değerleriyle uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Buna ek olarak araçlardaki (gadget) bazı bug’lar da giderildi.Vista Sidebar, Windows XP halefindeki bilgi çubuğundan esinlenerek hazırlandı. Kenar çubuğu Windows’un basit görev çubuğunu anlamlı özelliklerle genişletiyor.

Örneğin saat, not yönetimi, takvim, haber linkleri, slideshow, sistem denetleyici, hava tahminleri, bir Media Player kontrolü ve BitTorrent dosyaları için arama motoru entegre edilmiş.

Download: Vista Sidebar

kaynak: http://www.chip.com.tr/konu/XP-icin-ucretsiz-kenar-cubugu-guncellendi_8325.html

10 yorum

 1. Volkan Yanıtla

  Teşekkür ederim bu linki verdiğiniz için. Sitenizi zevkle takip ediyorum. Evdeki Xp mi çakma Vista yaptım :))

  Bu arada satılan her 3 vista notebooktan 1 tanesi xp’ye downgrade oluyor. Demek ki Xp’nin performans üstünlüğü dünyaca kabul edilmiş durumda. Bu eklenti ile hem performan hem vista keyfi mümkün.

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Evet bencede sonuna kadar XP:) Bana göre Vista işletim sistemi XP işletim sisteminin fazlaca makyajlanmış hali. Bakalım Midori dedikleri şey neye benzeyecek.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Erdem;
   İndirdiğin dosyada problem olabilir. Tekrar indirip kurmayı deneyebilirsin. Ben kurup test ettim sorunsuz çalışıyor.

 3. ahmet paşa Yanıtla

  ii günler ya ben bunu indirdim ama kuramadım böyle şeyleri beceremiyorum daha 11 yaşındayım benim anlıyacagım şekilde anlatırmısınız bi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir