Word, Excel, Power Point dokümanlarını ücretsiz PDF formatına çevirme

Bu makalemizde sizlere Word, Excel, Power Point dosyalarının ücretsiz ve basitbir biçimde PDF formatına çevirmeyi anlatacağız.  Birçok kullanıcının; özelliklede şirket kullanıcılarının ihtiyacı olan bir işlemdir bu dönüştürme. En son başıma gelen örnekten sonra bu haberi hazırlamaya karar verdim. Kullanıcımız kendine gelen bir .ppt uzantılı dokümanı PDF formatına çevirmek istiyordu. Bu işlemi doPDF programını kullanarak gerçekleştirdim. Program basit bir arayüze sahip olmasının yanında Türkçe dil desteğide vermektedir. Bilgisayarınızın donanım hızına göre doküman çeviri hızı değişmektedir fakat genelde oldukça tatminkar hıza sahip. Zaten herşeyden önce en can alıcı ve güzel özelliği programın tamamen ücretsiz olması. Programı indirmek için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir. Makalemizin devamında da program kurulumu ve kullanımını görebilirsiniz. Bu programı tüm şirket IT personeline tavsiye ederim:)

doPDF programını indirmek için TIKLAYINIZ…

doPDF kurulumu ve resimli anlatımı:

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

dopdf

Bu aşamada kurulum sorunsuz tamamlanmıştır. Şimdi gelelim elimizdeki dokümanları PDF formatına bir iki kolay adımda çevirmeye. Aşağıda gösterilen şekilde convert işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

dopdf

Öncelikle dönüştürceğimiz dokümanı açıyoruz. Bu arada belirtelim ki bu işlem diğer dokümanlar içinde aynı şekildedir. Biz Word dokümanı kullandık ama Excel ve Power Point içinde aynı işlemler gerçekleştirilir.

dopdf

Karşımıza gelen yazıcılar kısmında yazıcı olarak doPDF v6 seçeneğini kullanıyoruz. Seçimimizi yaptıktan sonra Tamam butonuna basarak diğer adıma geçiyoruz.

dopdf

Bu aşamada bize dönüştüreceğimiz belgeyi nereye kaydedeceğimiz sorulmaktadır. Yeri belirledikten sonra Tamam butonuna basıyoruz. Dönüştüreceğimiz dosyanın sayfa miktarına göre işlem biraz zaman alacaktır. Dönüştürme işlemi bittikten sonra oluşan PDF dokümanı karşımıza gelecektir.

doPDF programını indirmek için TIKLAYINIZ…

Bu makaleyi kaynak göstermek şartıyla her türlü amaç için kullanabilirsiniz.

3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir